Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rame foto din lemn decorate manual

+28
kristadesign
valentinadof
Alido81
Valentina
olympia
mnarcisa
aleahim67
Adriana13
tala
ralucahanc
Admina
lorelei
milena
livia_iri
02gaviota
ralum
ioana soare
zylv
duchess
costi_iacob
firimitura
cris69
hobbydeco
diada
MihaelaT
Giobsy
bijouxdemonange
chris
32 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de tala Mar 09 Feb 2010, 3:32 am

nici tu n-ai somn la ora asta ?
am revenit sa-ti spun adevarul: ideea cu colajele nu este a mea , ci a bunicii mele (care are aproape 85 de ani) si care are cam 4-5 panouri (gen aviziere) inramate si cu sticla peste cu fotografii inca de cand erau copiii ei mici, cu noi, nepotii iar acum si cu stranepoti. Mi s-a facut tare dor de ea .... love
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de olympia Mar 09 Feb 2010, 8:39 am

Aaaa! Stiu si eu genul acela de tablouri cu montaje din fotografii de familie!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Valentina Vin 12 Feb 2010, 2:56 pm

chris a scris:Am reusit in final sa mai fac 2 rame, cu greu ca timpul asta ma omoara, am lasat toate balta si am facut ca deja eram nervoasa... zid
Sunt niste rame bune pentru cadouri de sarbatori (sau de zile de nastere la fetite) love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chris, da-mi si mie, te rog, adresa magazinului tau on-line. Mi-as dori mult o rama facuta de tine.

Sunt foarte frumoase cele pe care le-ai prezentat aici.
Valentina
Valentina
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 25/10/2008

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de chris Lun 10 Mai 2010, 3:14 pm

Valentina a scris:
chris a scris:Am reusit in final sa mai fac 2 rame, cu greu ca timpul asta ma omoara, am lasat toate balta si am facut ca deja eram nervoasa... zid
Sunt niste rame bune pentru cadouri de sarbatori (sau de zile de nastere la fetite) love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chris, da-mi si mie, te rog, adresa magazinului tau on-line. Mi-as dori mult o rama facuta de tine.

Sunt foarte frumoase cele pe care le-ai prezentat aici.

Va multumesc tuturor pentru aprecieri, din pacate nu am mai facut nimic nimicut in ultimul timp, pentru ca am inceput serviciul - bebe meu a facut 2 ani, si nu mai apuc sa mesteresc, dar sper sa ma apuc cat de curand, ca am mai adunat ceva materiale.
O sa vad dau PM la fetele care vor sa cumpere materiale pentru a confectiona rame, si eu le-am adunat de pe ici pe colo, de la prietene care mi-au mai luat din diverse magazine.

Va pup , verificati-va mesajele ca nu vreau sa pun aci link-uri sa nu fie reclama.
kiss



******************


Scris de chris Astazi la 3:26 pm
ralucahanc a scris:buna. sunt noua venita si fascinata de ramele tale!!!!! daca nu te superi as vrea sa iti fur modul de lucru deoarece am o gramada de oameni dragi la care as vrea sa le daruiesc ceva unic. dar nu am nici o idee de unde as putea sa cumpar vopsele si lac pt a picta ramele. rame am mai vazut si pe la noi, dar vopsele chiar nu stiu de unde si de care sa cumpar. multumesc frumos!

Scuze de intarzierea mare a raspunsului.
Eu pictez cu culori acrilice, de obicei le gasesti la magazinele de hobby sau cele de pictura.
Prima data am gasit la set, si am luat un set ca nu stiam cum se folosesc, dar apoi am inceput sa iau la tub mare, si culorile de genul verde, portocaliu, maro, bleo, etc, le poti obtine din combinatia celor de baza. De asemenea iti trebuie cateva pensulici bune, eu am una cu care vopsesc rama, mai lata, si una cu care pictez mai finesco, f subtire, e foarte important sa ai pensule bune. Acestea trebuie curatate f bine dupa ce pictezi cu acrilice pentru ca acrilicele se usuca foarte repede si nu mai poti sa cureti pensula apoi.
Cat despre lac, exista si lac special pentru dat peste acrilice, dar eu am cumparat de la praktiker lac ecologic kober, si sunt multumita de el.
Ma poti intreba orice si daca pot te ajut . kiss


******************


Scris de chris Astazi la 3:33 pm


tala a scris:Am terminat si eu rama. Imi pare rau ca dupa ce am dat cu vernice s-a inchis culoarea (albastrul acela inchis mie imi place la nebunie) si poate ca am incarcat-o cu prea multe ornamente, dar ce sa fac, eprima mea rama si n-am rezistat tentatiei. Oricum, cred ca sunteti de acord cu mine ca piesa de rezistenta este 'fotomodelul'.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

BRAVO!! SUPER RAMA!!
Hehe, ce ma bucur ca v-am facut pofta sa faceti si voi, eu mereu am chef de asa ceva si nu m-as mai opri...
Pe magazinul de hobby al prietenei mele am pus si eu figurine de lemn cu printese si tot felul de personaje numai bune de pus pe rame.
O sa revin in curand cu rame noi, si daca vreti sa stiti cum le-am facut si de unde am materialele, cu mare drag va spun si va invat love



******************

Scris de chris Astazi la 3:40 pm


milena a scris:o rama decorata de mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

BRAVO!!
Sunteti tare talentate!
La mine problema principala la inceput a fost tot asta cu materialele, ca imi veneau idei si nu aveam cu ce sa fac, dar in timp am mai adunat cate una alta si acuma am pe ce pune mana...
De multe ori merg prin magazine si vad prostioare, cum e de exemplu albinuta aia si soricelul, si cand le-am vazut, m-am gandit ca ce bine ar sta ele pe niste rame Smile)
Si tot asa, si cu restul decoratiunilor...
Cand mergeti prin magazinase, si mai vedeti chestioare mici, prostioare, floricele, sunt tot felul, chinezisme, sa vedeti ce idei va vin artist



******************

Scris de chris Astazi la 3:48 pm


Mai nou, m-am apucat de fimo, si din fimo se poate face orice cu care va puteti decora ramele...





******************

MihaelaT:
Te rog sa citesti punctul 6 din REGULAMENT!
Vad ca nu esti noua pe acest forum...
Aaaaa, ai si posibilitatea de a folosi functia "Citate multiple"


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 10 Mai 2010, 4:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
avatar
chris
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : deva
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Alido81 Joi 13 Mai 2010, 4:00 pm

Buna fetelor,

Am incercat si eu asta... nu am mai pictat din clasa a 7-a, dar pentru ca vazusem pe net o rama care mi-a placut tare mult - am zis sa incerc si eu.
Iata ce a iesit:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL
Alido81
Alido81
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de valentinadof Joi 13 Mai 2010, 6:12 pm

felicitari ,sunt unicate
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de chris Vin 14 Mai 2010, 9:15 am

Alido, super! Felicitari!
avatar
chris
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : deva
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de kristadesign Joi 27 Mai 2010, 8:18 pm

rama cu scoici e minunata, imi plac si culorile...
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 27 Mai 2010, 8:47 pm

Alido81 minunata rama facuta de tine! Iar fotografia....superba...de nota 10. Ai un pufulete superb. Sa-ti traiasca si te bucuri mult timp de el
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Avi Joi 24 Iun 2010, 10:44 am

Foarte frumusele ramele. O rama cu patina de "vechi" a facut vreuna dintre voi?
Avi
Avi
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/05/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Alido81 Joi 24 Iun 2010, 11:38 am

Va multumesc frumos fetelor hug
Alido81
Alido81
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty rame handmade super

Mesaj Scris de greenscarf Mar 07 Dec 2010, 4:00 pm

asa de mult imi plac ramele foto personalizate...

abia astept sa primesc si eu asa un cadou:P
greenscarf
greenscarf
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : craiova
Data de inscriere : 07/12/2010

http://green-scarf.blogspot.com/

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 4:55 pm

Frumos decorate, imi plac. wink
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de duchess Vin 03 Aug 2012, 6:05 pm

Foarte frumos decorate!
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Rame foto din lemn decorate manual - Pagina 3 Empty Re: Rame foto din lemn decorate manual

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB