Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 27 din 40 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 24 Mai 2020, 8:24 am

Buna dimineata!
La mine ploua linistit,nu bate vantul,doar ca e cam rece.E momentul cafea ,apoi citit,ascultat,visat...Sa va fie duminica binecuvantata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 24 Mai 2020, 2:41 pm

Buna ziua.
Multumim Dorulet.
La noi ploua, bate vantul si e rece. Parca ar fi septembrie.

Va doresc o zi frumoasa in continuare.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 24 Mai 2020, 9:16 pm

Si la mine tot septembrie...asta ca sa nu planga nimeni ca vrea la mare... hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 25 Mai 2020, 7:52 am

Buna dimineata!
Ieri dupa-masa si toata noaptea vantul si-a facut de cap,asta pentru ca omul fara cap taie copaci intr-o veselie...Pomii mei nu reusesc sa-l opreasca,din pacate(pe vant,bineinteles).
Cu cafeaua de dimineata incepem ultima saptamana a unei luni ciudate,cu mai multe anotimpuri:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Va doresc o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 25 Mai 2020, 8:15 am

Buna dimineata.
Multumim.
Chiar a fost ciudata luna asta. Asteptam iunie poate vine cu un pic de caldura.
Astazi e senin, desi meteorologii spun la noi 55 %sanse de ploaie.
Sper sa am mai mult chef saptamana asta.

Va doresc o saptamana noua cu impliniri.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 25 Mai 2020, 10:55 am

Neata!
Din pacate... noi suntem de vina pentru schimbarile climatice, noi cu poluarea excesiva... incalzirea globala e reala, chiar daca nu simtim "incalzire", ci racire din cauza maselor de aer rece generate de topirea ghetarilor. Si mai trist este ca efectul produs este ireversibil, vom avea din ce in ce mai multe evenimente meteorologice necaracteristice sezonului si zonei geografice. Solutii viabile nu cred ca se vor gasi... in ultimii 50ani populatia globului s-a dublat si odata cu ea si consumul si poluarea. Sad Nu e vorba numai de defrisari, deseuri, avioane, masini, furnale... fiecare dintre noi contribuim prin simpla apasare a unui intrerupator de veioza, la fiecare folosire a apei de la chiuveta... pentru orice amanunt al confortului nostru undeva se produce o emisie poluanta... Sad



_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 25 Mai 2020, 12:59 pm

Pai un mic exemplu: inainte, electrocasnicele se reparau. Azi se arunca. Prostia cu reciclarea e praf in ochi pt ca nu se recicleaza decat putine componente ale unui aparat din asta. Restul ajunge unde?
Va trimit caldura si soare de la mine. Am din belsug. Si am si tantari din aia mici, negri, piscaciosi. Dar din astia nu va trimit.
O zi cu spor, imaginatie si multa sanatate! hug kiss
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 25 Mai 2020, 6:16 pm

Si reciclarea...presupune alta poluare, din pacate, pentru ca implica topire/macinare...utilaje cu consum de carburant/energie.
Acum sa fim sinceri cu noi insine....cati am fi dispusi sa renuntam la masina de spalat rufe, absorbante intime, hartie igienica...si lista de produse care ne dau un comfort decent continua (stiu ca sunt si care nu au toate astea, dar suntem destui cei care le avem), nu mai zic de cele care sunt lux si supercomfort.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 26 Mai 2020, 6:39 am

Buna dimineata!
Cafeaua de dimineata e gata:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]ca sa ne pregatim de o noua zi pe care ne-o dorim frumoasa.
In vremurile de dinainte auzeam ca in Vest se arunca,nu se repara si nu intelegeam de ce.Acum inteleg:asa sunt construite obiectele,sa aiba o viata redusa.
Ieri am vazut o inititativa in India:acopereau peretii cu peturi in care puneau plante.Am vazut o multime de pereti verzi.E si asta o idee...Si mai stiu ca,initial,pampers-urile au fost create pentru a trece noaptea mai usor pentru copii si parinti,nu si pentru zi,cand se foloseau scutece obisnuite.Treptat,s-a ajuns la ceea ce e azi.Sunt multe de spus.
Astazi sa fie pentru toate prietenele de aici o zi minunata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 26 Mai 2020, 8:47 am

Buna dimineata.
Multumim, Dorulet.
Acum la noi e senin, dar racoare. Am iesit dimineata dupa paine si am avut o jacheta pe mine si mi-a fost bine.
Acum nu ma gandesc la reciclare, ma gandesc cum sa fiu mai bine alaturi de fiica mea care este tare bulversata (nu stiu daca e cea mai potrivita caracterizare), ce se intampla cu scoala. Este an terminal, a XII-a.
Stiu ca toate vor trece dar acum consuma..

Si eu va doresc o zi minunata .
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 26 Mai 2020, 9:48 am

Buna dimineata!
Azi am o zi incarcata si se anunta mai cald ca ieri. Vreau sa pun rosiile si ardeii care sunt inca in paharele lor. Va spusesem ca vreau sa le pun in iarba da vad ce da (am un colt de curte mai ascuns). Ar putea sa moara sau sa traiasca, sa faca flori si fructe sau nu. Incerc.
Era una in superparket la i ceputul epidemiei care dupa ce pierduse lupta cu alta pt ultimul pachet de pampersi, plangea ca vitica. Ce face ea? S-a apropiat o doamna de ea si i-a zis sa taie un cearsaf vechi si sa faca scutece pe care le va spala. A bulbucat niste ochi... cum adica sa spele ea cacatul copilului?
Mama mai are inca un aspirator rusesc. Are 40 de ani. Il foloseste in garaj. Inca ma trage. Oare mai fac astia aparatura electrocasnica? Faceau lucruri solide, rezistente.
Rodica, curaj fetei tale!
O zi frumoasa tuturor!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 26 Mai 2020, 10:06 am

Neata!
Rodica, mult succes fetei! Ii tin pumnii! hug
Apropo de scutece de unica folosinta (pampersi)...n-am trecut prin ce-mi povesteste mama cu spalat 6 randuri de hainute/zi, doar prin "accidente" pentru ca nici scutecele nu sunt infailibile....de nu stiam cum sa-i scot body-ul fara sa "decorez" copilul pana in crestet, si totusi... pe de o parte se face oleaca de economie la apa si detergent tocmai din cauza lor. Daca aveti timp si chef dati o cautare pe google "chinese kids pants" si vedeti ce va arata google image, e pe bune, eu am vazut pe viu acolo... m-am ingrozit, vedeam numai cistite, anexite si alte infectii... zid
Dorulet, am vazut si eu pe net pe peretele casei atarnate...n-am inteles ce se intampla cu surplusul de apa provenit din udat, se scurge asa liber pe perete?
Soare si vara sa fie peste tot!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 26 Mai 2020, 10:24 am

Buna dimineata! Dar ce suparata esti Ema...

Ma gandesc la reciclare, dar da, nu as renunta ici la confort, de ex la tampoane, la dischete demachiante, desi ar trebui ma gandesc mai serios la multe. Planeta nu o lasam mostenire ci am imprumutat-o de la copii nostri. Ce tine de mine personal o sa fac, restul, poate se vor schimba. Ai dreptate Vlad mom, toate se intampla din cauza oamenilor.

Racoare si la noi, sunt acasa, la scoala online, il sustin pe copilul mic. Este mai emotiv, clasa a III-a.

Cineva zicea ca viitoarul ar fi cam asa: scoala  online o sa fie pentru cei saraci si cei bogati vor angaja profesor personal zid

O zi minunata va doresc hug

edit: esec total a inceput sa planga, a iesit... ma termina, voi cum rezolvati problema asta?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 26 Mai 2020, 6:43 pm

Diada, e de la caldura. Cand e cald, sunt suparata. rade rade rade
Vlad mom, imi trimisese cineva o fotografie de prin Spania (Andaluzia parca).Am intrebat cum le uda si spunea ca au aia un sistem de racire a caselor prin udarea peretilor cu furtune cu apa si ca asa le uda si pe flori. Apoi, ca sa-l scobesc am intrebat cum le curata de florile trecute si frunzele uscate  ca sa reinfloreasca. Aici am ramas fara raspuns. In India...nu cred ca uda peretii. Eu ma intreb cum rezista la caldura in plastic? Eu am plante in vase de ceramica (tin umezeala cat de cat) si de pe o zi pe alta se face pamantul beton.Uite poza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 27 Mai 2020, 8:13 am

Buna dmineata.
Multumesc pentru incurajari.
Parca nici vremea nu tine cu mine. E innorat. Bine ca aseara a plouat si a udat gradina foarte bine.
As avea nevoi de caldura si senin. Smile

Ema imi plac peretii asa plini cu flori, dar sa le vad, imi dau seama ca au ceva de lucru la ele si renunt atunci.

Va doresc o zi senina, calda si cu spor la munca.

coffee hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mier 27 Mai 2020, 10:08 am

Buna dimineata! Astazi o zi mai frumoasa hug

Foarte frumoase florile pe ziduri, imi plac, la altii. Mie mi se pare multa energie investita ca sa arate asa de bine, cinste celor care reusesc sa faca asta. Eu abia am 5-6 cactusi rade

A plouat si la noi foarte mult, aveau nevoie plantele de apa.

Va pup, spor maxim in toate hug love O zi minunata va doresc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 27 Mai 2020, 10:29 am

Neata!
Ema, eu ma gandeam ca se scurge apa murdara pe pereti... inafara de faptul ca nu mi se pare o idee buna sa uzi constant peretele casei, dar probabil ca depinde si din ce materiale e facut. Mai vazusem pe gardul de beton, asa da... Mama are ghivecele de plastic afara doar la umbra sau in alte recipiente ornamentale de portelan, lut, pentru ca nu rezista in soare foarte mult, crapa.
Nu mai cred demult ca tot ce vad frumos prin poze pe net ca e si practic, comod si util. Smile
In magazine au adus articole de plaja... sunt 17 grade acum...
O zi cu soare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 27 Mai 2020, 11:35 am

Ma bucur mult ca a plouat la voi. La cate necazuri traim, numai o seceta mai lipseste.
Mie nu imi plac buruienile pe pereti. Asa, niste ghivece sau pe strat, da.
Azi chiar sunt suparata. Cainele sorei mele e foarte bolnav si chiar si cu tratament, nu da semne ca ar fi mai bine. Nu stiu ce sa-i mai zic sa-i ridic moralul. Plange de se sufoca. Iubeste mult animalele. Pe asta l-a crescut de micut. L-a gasit vagabondand prin parc si l-a adus acasa. Tocmai pierduse un alt caine, otravit de tampitii aia care stropesc pt tantari. Atunci au murit mai multe animale in cartier.
O zi frumoasa sa aveti!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mier 27 Mai 2020, 12:19 pm

Bună ziua.
Tot citesc de câteva minute bune. Am zis să scriu totuşi să ştiţi că sunt pe aici, în ultimul timp, intru citesc ceva şi când să dau din taste apare un eveniment oarecare şi închid.
La mulţi ani tuturor.
Fiica mea nu adoră deloc şcoala on-line. Le ţin pumnii tuturor elevilor din anii terminali care acum au un examen mai greu decât ne putem noi închipui.
Sper în fiecare zi că va fi bine pentru toţi.
Eu încerc să învăţ să brodez "needle punch.
Îmi iese aţa nu rămâne fixată în material. Am încercat diverse aţe diverse pânze. A încercat cineva?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de greieras Mier 27 Mai 2020, 12:21 pm

Buna ziua toata ziua, sa va fie doamnelor!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 28 Mai 2020, 8:08 am

Christos s-a inaltat!
Azi-noapte,Bob al meu(sterilizat!)si-a adus un prieten,un catel negru,asa ca si-au petrecut toata noaptea impreuna si n-au latrat,n-au facut galagie.Nu stiu cum si pe unde a venit,dar l-am luat frumos si i-am dat drumul pe poarta,sa mearga acasa,ca sa nu planga cineva dupa el.Asa ca am fost in mare siguranta! rade
E frig,bate vantul care suna de parca ar fi toamna,cerul e brazdat frumos de nori,e zi de odihna...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va bucurati de sanatate si de o zi frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 28 Mai 2020, 9:37 am

Buna dimineata! Adevarat s-a Inaltat! Zi de odihna si inspiratie.

Ma bucur ca astazi le-a dat liber la copii de la scoala, cu conditia sa faca maine o ora de astazi. Mi se pare atat de obositor, a facut ora de romana, apoi mate fara pauza. Sa stai 3 ore, pentru ca a durat, sa urmaresti monitor, carte, caiet, doamna, copii... m-a obosit pe mine, adult, care am atentie distributiva. Asta la clasa III a. Sper din tot sufletul sa nu inceapa la fel in septembrie pentru ca... nu ma tin nervii rade dar pot avea surprize rade

Ema, imi pare rau de cainele surorii tale, este greu sa ai un membru al familiei bolnav, mai ales cand vezi ca nu tine de tine sa-l faci bine. Multa putere sa-i poti transmite. Un ceai care sa o mai calmeze, daca o ajuta. hug

O zi usoara si linistita va doresc hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Joi 28 Mai 2020, 10:25 am

Bună dimineaţa
Să fim sănătoşi cu toţii oameni şi animale.
De cât să boleşti să provoci suferinţă eu cred că mai bine să termini cu viaţa brusc.

Aici e friguleţ, mulţi nori, mă ustură seara ochii, cineva zice că de la polen.
O fi!!

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 29 Mai 2020, 7:14 am

Buna dimineata!
Frig si vant si la mine.In gradina totul stagneaza,asteptand caldura.Si eu o astept... Sa aveti un sfarsit de saptamana linistit,cu sanatate si motive de bucurie! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 29 Mai 2020, 8:04 am

Buna dimineata.
Va las o cafea si va doresc un sfarsit de saptamana linistit si cu spor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 40 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB