Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+14
greieras
raluk0182
Marinela Solomonean
Giorgi
betymi72
Gabica
White_Raven
vlad_mom
mlizeta
diada
ema
Dorulet
piciul
LRodica
18 participanți

Pagina 21 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 03 Oct 2019, 6:53 am

...și nu-i trecut de ora 9... (asta mi-a sunat mie în ureche când am citit Smile )
'Neața!
Azi reîncepe gradi.... așa a recomandat pediatra, deși mai tușește. .. a spus că va mai tusi până se elimină tot. Să sperăm că nu ia altceva și apucăm să facem vaccinul antigripal anul ăsta...
O zi faină să fie!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 03 Oct 2019, 8:13 am

Buna dimineata.
Si la noi a inceput sa ploua.
Vlad-mom o sa fie ok. Chiar azi dimineata am vazut la tv o stire despre vaccinul antigripal. Dozele comandate nu se recomanda copiilor sub 3 ani Smile .
Ceva pentru imunitate i-ai dat? Cand era fiica mea mica i-am dat Bronhovaxon. Trei ani la rand, de doua ori pe an cate trei luni, 10 capsule parca (in lunile sep,oct,noe si mar,apr,mai).
Nu stiu daca mai exista, acu cativa ani zicea o colega ca nu se mai compenseaza si e destul de scump.

O zi frumoasa sa avem.

prietenie

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 03 Oct 2019, 8:59 am

Primul vaccin antigripal l-a facut la 6 luni, in tara am cerut la 1,5ani si dl dr cica nu se face pana la 3 ani....pai in Coreea cum am facut la 6 luni....si se uita aistenta pe prospect... uitati dl dr, se face, dar in doza x... deci...hai sa ne informam si dincolo de titlu... Dar asta e doar pentru N1H1, nu si pentru bronsite si rinite si alte de-astea cu muci/tuse...care, din pacate, pot degenera in otite si pneumonii...Sad
Celui mare i-am facut cand era mic cu ribomunyl vreo 3 ani - tot ceva de genul ala, pe comanda luat si tot destul de scump- sincer... tot dupa 7 ani a inceput s-o rareasca cu bolnavelile respiratorii, am asa o impresie ca orice am face sistemul imunitar se intareste treptat, odata cu varsta. Acum se recomanda imunostimulatoare doar pe baza de plante....eu nu cred in plante, parerea mea e ca cimbrul e bun doar pentru friptura wink ...si-n borsul cu fasole de la moldova...
Am experiente cu tipul asta de 'medicamente'... am facut cura cu baraka, la recomandarea medicului, fix frectie la picior de lemn a fost... alta data tratament cu capsule cu cimbru la bronsita...dupa a trebuit tratament pentru pneumonie... Nu generalizez ca n-ar fi corect, suntem diferiti, reactionam diferit... mai exista si fenomenul placebo... Eu totusi prefer substante active.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 03 Oct 2019, 9:51 am

Buna dimineata!
Vlad_mom, multa sanatate! tu stii cel mai bine ce le merge copiilor tai. Din experienta mea... fug cat pot de medicamentele alopate, alor mei le-a facut rau.

Va pup, sanatate, la noi nu ploua, este innorat. Ma grabesc sa termin ce am de lucru, va imbratisez cu drag!

Adica nu sunt coerenta hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 04 Oct 2019, 8:10 am

Buna dimineata.
Un sfarsit de saptamana linistit.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 04 Oct 2019, 8:23 am

Buna dimineata!

Un pic mai lejer astazi, vineri, am avut insomnii azinoapte pentru ca am baut o cafea la ora 18:00. Si m-am inspirat pe YT cum se coase un tutu, sarafan din blugi vechi, etc pana pe la vreo 2 rade

Asa, de clatit ochii  love si poate putina motivatie.  Va pup, o zi minunata, sa ne bucuram de ploaie!!!  hug






_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 04 Oct 2019, 9:19 am

Neata.
Interesant de transformat blugii in fusta salopeta, dar nu cred ca o sa iasa aceeasi marime, adica din blugii mei sa fac fusta tot pentru mine.
Ne-a anuntat ieri diriginta ca s-a luat decizia de catre conducerea scolii ca la fiecare absentare pe motiv de boala mai mare de 3 zile sa aducem aviz epidemiologic pe langa adeverinta medicala, plus la fiecare revenire din vacanta....zid Ce este avizul epidemiologic - o hartiuta pe care medicul bifeaza ca are/nu are simptome sugestive de boala transmisibila, iar pe verso este completata situatia vaccinarilor (care oricum dupa 14 ani nu mai sufera modificari conform schemei obligatorii)....si...este valabil 48h... dupa mine este fix 0 ca masura de asigurare a sanatatii colective... Practic merg in ultima vineri din vacanta cu copilul la medicul de familie - sa presupunem ca nu e in concediu tocmai atunci- il consulta, completeaza avizul si il duce luni la scoala...aviz care luni e expirat... Cui foloseste chestia asta? Mie nu, ca il duc oricum la medic daca este bolnav, medicului nici atat ca nu e platit la nr de consultatii si nici scolii pentru ca e o hartie expirata... Imi depaseste logica... Chiar daca facem asta luni, bineinteles in cazul in care programul medicului si programul de scoala nu se suprapun, e o hartie cu o valabilitate extrem de mica... Saptamana viitoare este intalnirea comitetului de parinti si sper sa pot ajunge ....chiar vreau sa inteleg care e logica acestei masuri.
Ploua si la mine...Sad
Sa avem un weekend usor. pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 04 Oct 2019, 10:56 am

O da! Asa aceam si eu! Nici eu nu am inteles dar asa se cere. De-asta zic ca eu ajunsesem sa il duc la gradinita in grupa mare 2 zile pe saptamana cat sa nu-i scot aviz. Copii bolnavi oricum intra in colectivitate. Prietena mea avea avize in alb, parafate si semnate, nu se ducea la nici un medic. Unele mamici care le cunosteau mai bine pe doamne le dadeau si tratamentul pentru copii. IMi povestea copilul ca vedea cand le dadea tratamentul.

Multa rabdare, se pare ca asa este peste tot....

edit: aaa, si medicul meu dorea sa vada si copilul pentru ca, a avut surpriza ca, un copil caruia i-a dat aviz l-au gasit in prima zi cu paduchi


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 04 Oct 2019, 11:25 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 04 Oct 2019, 11:45 am

Buna dimineata.
Vlad_mom cand am avut sedinta la liceu la fiica-mea in septembrie, la fel ne-a cerut aviz epidemiologic ca sunt clinic sanatosi si apti pentru intrare in colectivitate. O mamica i-a spus dirigintei ca a vazut pe site-ul ministerului ca nu se mai cere acest aviz, ca este un abuz din partea scolii sa-l ceara. Referitor la acel aviz pentru sport, acela se cere, desi a spus tot acea mamica ca este doar o hartie. Pentru a fi declarat un copil apt de sport ar trebui facute la Policlinica Sportiva teste pentru efort, investigatii.
Poate gasesti ceva referitor la aviz pe site-ul invatamantului (nu cred ca este pe plan local, la noi in Dolj). Oricum diriginta a zis ca si lor li s-a spus ce hartii sa ceara la parinti si nu stiu nimic de anuntul ministerului. Tot acea mamica a spus ca daca ar fi medic de familie nu ar da aviz epidemiologic si ca este strict problema medicului scolii.
Tu ai copilul in clasa a IX-a si atunci cand ai dus la liceu dosarul de inscriere ai avut toate actele necesare de la medicul de familie.
Am gasit cateva link-uri care-ti pot fi de ajutor la intalnirea cu parintii.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Referirile din link-uri sunt la Bucuresti, dar banuiesc ca sunt valabile in toata tara.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 04 Oct 2019, 1:53 pm

Multam hug  Am descarcat ordinul cu modificarile aferente, exact asa si spune ...medicul de familie nu este mentionat decat la inscrierea in fiecare ciclu de invatamant si elibereaza adeverinta medicala. In rest este vorba numai despre medicul scolii sau, daca nu are, pe cel desemnat de administratia publica locala... el da avizul si doar in 2 situatii- dupa o absenta de cel putin 3 zile consecutive si la plecarea in tabere, vizite de studiu - pt aia unde se duce copilul. Dar nimic din ce scrie in ordinul asta nu prea se respecta, anexa 1 este despre atributiile personalului implicat in asistenta medicala a elevilor....adica medicul scolii sau cel desemnat, director, profesor, nedidactic, inspectoratul, djsp, administratia publica locala....
Nu respectam litera legii...dar ne ingropam in hartii lipsite de valoare...
Da, si aia pentru sport....mi-a zis clar pediatra la care am fost...sa stiti ca e doar o hartie, imi depaseste competentele sa afirm ca este apt pentru sport, n-am decat stetoscop, tensiometru si otoscop...nu sunt nici cardiolog...
Diada, asta al nostru... nici nu exista sa dea aviz sau adeverinta fara sa vada plodul

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 06 Oct 2019, 8:11 am

Buna dimineata!
Am ajuns acasa dupa cateva zile de intalniri minunate cu doamne extraordinare!
Baietelul nepoatei mele a fost racit,tusea,asa ca n-a mers saptamana aceasta la gradinita si,bineinteles ca vineri au umblat dupa adeverinta,cu toate ca au la gradinita asistenta si medic.Cat priveste scutirea de la sport,stiu doar cum era cand am fost in activitate, ca diriginta:aduceau de la medic(parca un internist)o adeverinta,iar profesorul ii dadea copilului exercitii usoare.
Acum ploua,dar ieri am gasit pe drum,cand am trecut spre Ardeal, vreme frumoasa, cu soare.
Sa aveti o duminica linistita,inconjurati de cei dragi![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eugen,bun venit alaturi de noi!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 06 Oct 2019, 8:51 am

Neata.
Dorulet, aia suna a scutire partiala...exista asa ceva, oare... eu credeam ca ori esti apt ori nu pentru sport. Eu am avut scutire la sport in liceu, dar in fiecare an ma prezentam la o comisie medicala la judet cu scrisorile ortopedului si radiografiile pentru verificare si scutire. Situatia scolara se incheia fara sport. Faceam acasa si la balnear gimnastica medicala.
Problema e ca pediatrul sau medicul de familie scrie pe adeverinta 'apt pentru sport', desi nu e in masura sa stabileasca asta.
In cazul unei bronsite, sa zicem, medicul da tratament in prima zi, face control la 5 zile si isi da seama daca vindecarea e in desfasurare...stie si cam cand nu va mai fi contagios si elibereaza o adeverinta medicala cu perioada de stat acasa ... de ce mai trebuie si dupa perioada aia mers inca odata sa elibereze si aviz epidemiologic n-am inteles.
De exemplu, exact asta am facut cu cel mic acum, la controlul dupa 4 zile de antibiotic am intrebat la final cand se poate intoarce la gradi, pediatra a zis peste 3 zile, nu eu, a scris pe adeverinta... Mi-a spus ca va mai tusi o perioada pana se elimina toate secretiile, dar nu mai este pericol pentru ceilalti. Ce sens are ca si dupa alea 3 zile sa mai mergem odata sa zica fix acelasi lucru. Si-a pus parafa pe adeverinta ca e sanatos pentru colectiv pe data x....daca tot vrem hartii la arhiva... Logic ar fi, cum spune si ordinul, ca in prima zi de gradi dupa aceste 7 zile sa-l vada si medicul/asistentul unitatii scolare si sa confirme adeverinta.
Nu discut de aranjamente si altele, ci corect...
Asta cu revenirea din vacanta mi se pare o masura absurda... In lege scrie ca se face doar triaj de catre cadrele medicale ale scolii.
In fine... vad ca ceilalti parinti nu comenteaza nimic. Nu sunt anti-reguli, le respect, dar sa aiba logica si sa fie juste.
O duminica frumoasa sa aveti. hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 07 Oct 2019, 8:01 am

Buna dimineata.
Noua nu ni s-a cerut doar adeverinta ca este apt pentru sport.
Nu am dus altfel de adeverinta de la medic la inceputul anului scolar. Cand a fost racita, am avut noroc ca nu a stat mai mult de 2 zile acasa sau se intampla in vacante Smile .
O saptamana minunata va doresc.

coffee kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 08 Oct 2019, 8:18 am

Buna dimineata.
Ce liniste pe aici.
Sper ca sunteti bine.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 08 Oct 2019, 9:20 am

Buna dimineata!
Rodica,suntem pe aici,doar ca am avut de rezolvat urgente treburi gospodaresti.A brumat usor,apa a fost gata sa faca pojghita de gheata,dar acum e soare si sper sa se incalzeasca.
Sa va bucurati de o zi deosebita,cu sanatate si zambete! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 08 Oct 2019, 9:29 am

Oho, suntem peste tot!! hug frig, brrrr. Am reusit sa postez fusta.

Va pup, spor maxim!!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 08 Oct 2019, 10:17 am

Buna dimineata!
O zi de marti cu realizari!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 08 Oct 2019, 11:17 am

Buna dimineata, va spun si eu! La mine inca nu a dat bruma dar cred ca va veni in curand. Azi, soare cu dinti si program de vopsit un tavan din lambriu, prea sumbru. Nu prea am chef. Poate vine mai tarziu. O zi cu soare molcolm, de toamna, si mult spor pe la treburi, va doresc 😘
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 08 Oct 2019, 11:33 am

Neata.
Raportez 9 grade.... Sad Trebuie sa fac lista cu izmene, fulare si cojoace si buiota pentru picioare cand stau sa lucrez... Urasc frigul, daca ar fi sa aleg intre 10 si 35, aleg sigur 35.... prefer sa ma topesc decat sa inghet.
Macar e soare, arata bine cand ma uit pe geam, cu geamul inchis...pentru moral...
kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 09 Oct 2019, 6:16 am

Buna dimineata!
Mi-e dor de vara,de zile lungi,de caldura,de verde...Cafeaua e neagra,dar e fierbinte,asa ca va astept:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va impliniti toate planurile zilei de azi!O zi buna tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Mier 09 Oct 2019, 6:21 am

Buna dimineata!
Aveti grija de prichindei cand ii duceti la cresa, gradinita, scoala!
Cam frig si in dimineata asta si nici caldura nu ne-au dat, desi s-au laudat peste tot ca ....
La radio a fost corespondenta din Covasna unde-i polul frigului...barrr!
O zi calduroasa de octombrie va doresc!
Macar de-ar fi plouat! Stiu ca nu-i placut, dar e atat de necesara!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.S. Dorulet ne-am ciocnit, dar nu-i bai ca sunt bune cafelele!!! hug
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 09 Oct 2019, 6:37 am

Neata.
In orasul Galati nu mai exista centrale de cartier functionale, deci nu mai e o regie responsabila de 'dat drumul la caldura', fiecare cum il tine buzunarul.
Centralele de cartier, conform legislatiei, incep sa furnizeze caldura cand sunt sub 10grade 3 nopti consecutive. Mie mi se pare cam tarziu, la 12 grade noaptea e cam la fel ca la 10...
Sa avem o zi usoara. hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 09 Oct 2019, 8:18 am

Buna dimineata.
Dorulet, am ajuns la cafea, nu cred ca s-a racit.
La noi de ieri au dat drumul la caldura.
Am auzit aseara la televizor, la Arad cea mai scumpa gicacalorie Smile , urmat de Buzau.
Noi, la bloc, nu avem centrala separat, caldura de la centrala termica a orasului. O sa vedem cheltuielile .
Sa fim sanatosi ca le-om rezolva noi cumva.

Va doresc o zi minunata.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mier 09 Oct 2019, 8:33 am

Buna dimineata! La Buzau nici gand de caldura! poate dupa 20 octombrie. Dar noi avem cetateni in bloc care opresc caldura de la boxa, sa nu platim si pe octombrie, si poate pe 1 noiembrie o sa avem caldura. Noroc ca stau la et 4, pe soare, nu simtim asa frig, copii s-au marit. Mai rau a fost pana acum. Ma mir ca pot inchide caldura de jos, avem copii mult mai mici in bloc.

Multumim pentru cafea, va iubesc, spor maxim! hug


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 09 Oct 2019, 1:40 pm

Cu siguranta exista robineti pe coloanele de alimentare cu agent termic... pentru situatii de urgenta.
Voi nu faceti parte dintr-o asociatie? Poate este o decizie unanima stabilita la o sedinta... Nici macar un presedinte de asociatie nu poate lua astfel de masuri de unul singur....nu e onorific, e platit...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB