Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

+11
elena60
firimitura
ancaanca
maddy13
B-Zsu Land
bisisica bijuterii
Rica Mateiuc
Dragonfly
cristi970
vlad_mom
Day
15 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 29 Iun 2015, 10:29 am

Elena, Anca - multu' Merci

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de maddy13 Mar 30 Iun 2015, 5:09 pm

Dragonfly, foarte bine arată setul tău. Chiar e transparent.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de ancaanca Mar 30 Iun 2015, 6:31 pm

Se mai anunta cineva? La sfarsitul saptamanii dau startul la vot Smile
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de gaza Joi 02 Iul 2015, 7:44 am

DragonflyImi place la nebunie setul tau! kiss
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Rosedust Joi 02 Iul 2015, 11:11 pm

Dragi fete harnicute si talentate,

Mi-am facut si eu in sfarsit curaj sa particip la o provocare...M-am reapucat de modelaj dupa o pauza mare de ani de zile. V-am urmarit cu interes evolutia si ma bucur tare mult cand vad lucrarile voastre frumoase.

Pentru provocarea asta am facut un colier pe care il visez de mult, in degrade, cu cercei asortati. Cum azi a fost vremea cam capricioasa, nu am reusit sa fac poze in lumina sa vedeti transparenta, o sa pun o poza cu piesele nemontate, imediat dupa ce au fost scoase din cuptor. Am si rebuturi acolo, pe acelea nu le-am folosit. Daca nu se accepta, mai incerc maine o poza noua.

Exista loc destul de imbunatatiri bineinteles. So here it goes:

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Qzelpw
Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 11uasg6

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 2cf9ll1
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 02 Iul 2015, 11:32 pm

Maddy , Gaza - pupi hug multuuuuu'

Rosedust - bine ai revenit ! Creatia ta are un aer exotic Laughing

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de ancaanca Vin 03 Iul 2015, 4:40 pm

Rosedust, bine ai revenit!
Ai slefuit fiecare disculet in parte?
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Rosedust Vin 03 Iul 2015, 9:54 pm

Bineinteles....munca de chinez..unele nu au iesit chiar cum imi doream, dar asta e.
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de ancaanca Sam 04 Iul 2015, 7:47 am

Vreau sa pun toate pozele intr-un singur mesaj sa fie mai usor de vizionat si notat....dar nu stiu AJUTOR!
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 04 Iul 2015, 8:07 am

Citat multiplu si acolo vezi care sint mesajele cu poze, scoti textele de linga poze si scrii sau nu numele fiecareia (apare oricum de la citat).

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de ancaanca Sam 04 Iul 2015, 8:16 am

Da, am incercat, dar am o dilema.
Fac asa: selectez mesajele cu "citat multiplu"de pe o pagina, ma duc pe pagina urmatoare, le selectez pe celelalte - dar cele selectate in pagina anterioara raman selectate? + ca vreau sa grupez pe autor pt. ca au mai multe seturi. Sunt in ceata totala zid
Dupa ce selectez "citat multiplu" nu se deschide nimic....am nevoie sa stiu "pas cu pas" cum sa fac, asa ca pt. babe zid

Sa votam!
Oricine de pe acest forum poate vota.

Provocarea propusa de mine a fost un set din argila translucida.
Asa cum am spus la inceput, voi pastra notarea propusa de Vlad_mom si aici o citez
Sunt 6 participante si se vor acorda note de la 10 la 5 (cele care au la luat parte la provocare, vor acorda note de la 10 la 6, pentru ca ele nu se vor vota).
Timp pentru votare de azi pana miercuri – 8 iulie.


1. B-Zsu Land
1. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 B-szu%20Land%20set1_zps5nofhtdm
2. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 B-szu%20Land%20set2_zps4ijtmxj5
3. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 B-szu%20Land%20set3_zpsl9ej69fz

2. Day
1. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Day_zps1rhyj1cv
2. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Day%20set1_zpshxa20xcz
3. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Day%20set1_zpshxa20xcz

3. Maddy13
1. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Maddy13set1_zpsye8pcpog
2. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Maddy13set2_zpsx88mk3pm

4. Cristi970
1. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Cristi970_zpsipvca7fu

5. Dragonfly
1. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Dragonfly%20set1_zpsbmtipyen

6. Rosedust
1. Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Rosedust%20set1_zpsugoibrbb

Notele mele:
10. Dragonfly - diafan, transparent, un mic univers, lucrat impecabil  Smile
9. Rosedust - un set colorat, plin de caldura, montat simplu dar cu un efect wow (pentru mine) Smile
8. B-Zsu Land - setul 3 lucrat foarte bine, chiar daca nu este foarte translucid, 1 si 2 lucrate in stilul tau specific dar la setul 2, montarea pieselor cu acele ace cam prea lungi Smile
7. Day - tubularul tau imi place mult, cu flori de sticla, pacat ca este singur. La 3 imi place montajul, deosebit Smile
6. Maddy - la primul nu ai facut a doua piesa sa fie considerat un set iar al doilea avea nevoie de mai multa atentie la finisaje Smile
5. Cristi970 - atentie la finisaje si asamblare Smile

Spor la votare!
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 04 Iul 2015, 7:15 pm

Asam....in primul rind bravos pentru munca depusa!
10 -B-zsu Land - pentru primul, si al 3-lea imi place si daca e si translucid e si mai bine (in poze nu se vede)
9 -Dragonfly - mi-ar fi placut si o demarcatie, poate alba, intre spirala si fundal.
8 -Rosedust - fain degradeul, montajul nu ma incinta in mod deosebit.
7 -Cristi970 - dragute piesele, nu mai repet ce am zis deja.
6 -Maddy13 - finisarea...(florile nu-s set,  deci nu il iau in considerare)
5 -Day - cam neglijenti banutii si cam multi.


Ultima editare efectuata de catre vlad_mom in Sam 04 Iul 2015, 11:20 pm, editata de 1 ori

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de cristi970 Sam 04 Iul 2015, 7:48 pm

Eu am prea putina experienta sa fac comentarii pertinente iar ideea de nota nu ma incanta.Am sa le ordonez insa in functie de cum mi-au incantat ochiul si sufletul!
I B_zsu Land (pentru primul set)
II Day (pentru banuti, dar tare as fi vrut sa votez nebunia aceea florala care mi-a placut mult dar ii lipsesc cerceii...)
III Dragonfly
IV Rosedust
V Maddy

cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de maddy13 Sam 04 Iul 2015, 11:15 pm

Așa deci se face votarea? Se vede că nu am fost de mult pe aici. Așadar:
10-B-zsu Land- nici nu mai are rost să spun de ce, creațiile tale vorbesc de la sine
9-Rosedust- foarte vesel și foarte transparent
8- Dragonfly- îmi place mult învârtecușul din mijloc
7-Day- pentru floricele, că precis nu ai percutat și tu ca mine că trebuia să facem un set
6- cristi970- doar pentru accesorizare, piesele îmi plac
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 04 Iul 2015, 11:27 pm

Ideea cu notarea era ca sa cistige cea mai buna lucrare, adica asta implica notare pentru respectarea temei si cerintelor, in primul rind, pentru finisare, montaj.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de cristi970 Dum 05 Iul 2015, 12:02 am

Vlad_mom sunt de acord cu tine .Doar ca eu nu pot fi in postura de a aprecia cu nota.(A nota pe cineva inseamna sa stii macar o idee mai mult decat cel pe care il notezi-in conceptia mea)Iar cand spun nota de ce nu e posibil sa fie mai multi cu aceeasi nota?Altfel spus tot subiectiv apreciem si atunci de ce sa aiba cineva impresia ca a luat nota X cand de fapt ceea ce a facut ,luat in sine,e foarte frumos.
Dar am facut acelasi lucru ca si voi pana la urma-- o ierarhizare-- doar ca nu am trecut in dreptul fiecareia nota...
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de darkpoke Dum 05 Iul 2015, 2:52 pm

felicitari tututor...e f greu..parerea mea ..sa lucrezi cu translucid, mai ales partea de copt
o sa notez si eu..sper sa am timp sa particip data viitoare...momentan mai am 2 sapt pana la nunta..si sunt in criza de timp...dupa cu siguranta voi reveni activ pe forum
am 2 preferate..si chiar nu stiu cum sa aleg...ambele lucrate finut si diafan...ambele transparente..cred k voi puncta un pic in plus pt complexitate..deci sper sa nu supar pe nimeni..

10- b-zsu land...superbe toate..si formele la fel...
9- dragonfly- super efectul realizat
8- rosedust..imi plac culorile
7-day - un pic cam incarcat colierul pentru gustul meu
6- cristi970- lucrezi frumos...avanta-te pe forme mai complicate
5- maddy13- stiu ca lucrezi de multa vreme cu polimer, de aceea formele tale mi se par putin nefinisate...ceea ce nu ar trebui la experienta ta :P
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Rosedust Dum 05 Iul 2015, 6:21 pm

Eu vad provocarile ca un mijloc de a ne imbunatati tehnicile, de a ne slefui ideile si de a evolua in lucrul cu polimer, asa ca nu ma supar nici de note, nici de criticile constructive.
Desigur sistemul de notare este usor subiectiv, pentru ca arta este subiectiva...ce place ochiului meu, poate nu e pe gustul altcuiva. Insa am notat avand in minte cateva criterii de baza obiective (lucrarea sa se incadreze in tema, sa fie sub forma de set, sa nu aibe defecte vizibile). Apoi partea subiectiva in acceptiunea mea: setul sa fie "purtabil" (de multe ori admir bijuterii frumoase, executate impecabil, dar nu-mi trece prin cap in ce fel de ocazie s-ar purta asa ceva...), iar restul, vorba aia "nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie".  
Acestea fiind zise, felicitari tuturor!

10 - Dragonfly - set diafan, curat, efectul albului este naucitor, spirala atrage privirea. bine lucrat!
9 - B-zsu Land - pentru primul set, forme usor organice, foarte bine a iesit combinatia de culori, la fel foarte bine si ingrijit lucrat. Setul al doilea nu e chiar pe gustul meu, dar apreciez ideea. Setul al treilea e frumos si el, insa nu-i vad transparenta. Dar degrade-ul si efectul general face toti banii.
8 - Maddy - primul colier nu face parte dintr-un set, nu-l iau in considerare (insa dragute crizantemele, cred ca se putea face mai mult cu ele). Al doilea set e vesel, banutii par transparenti, doar ca mi se pare ca s-au "scurs" culorile unele intr-altele...
7 - Cristi970 - Acelasi efect ca la Maddy, s-au amestecat putin culorile. Mergea o combinatie mai contrastanta. Insa e transparent, simplu si de efect. Apreciez efortul si ambitia, tine-o tot asa pe drumul asta.
6 - Day - Mi-ar fi placut sa notez prima creatie, sigur ar fi fost mai sus in clasament. Efectul de sticla este minunat, culoarea e superba, chiar ar merge un set in stilul asta. Dar am notat setul al doilea - cam incarcat, ma duce cu gandul la bomboane si bezele, probabil un montaj mai finut ar fi aratat mai bine.
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 05 Iul 2015, 10:38 pm

Consider ca a fost o tema solicitanta si cu siguranta ne-a pus mintea la contributie.  Bune provocarile astea .... eu va spun sincer ca am crescut datorita lor. Consider ca fara ele as fi ramas in zona mea de confort si sigur ma plafonam rade .


Am analizat din nou lucrarile si va las o parte din gandurile mele :

10 - B-Zsu Land - pot sa-ti dau alta nota ? Nu ! M-a dat gata primul set postat de tine, prin urmare l-am si cumparat. Ma bucur ca in sfarsit te-am cunoscut. Simtul tau artistic este vizibil dezvoltat si te admir pt asta. Ai talent, imaginatie si îndemanare. Sincer.....as colectiona si celelalte 2 seturi postate rade

9. Rosedust - setul tau are elemente usor in antiteză, este cumintel datorita discurilor perfect simetrice si nebun datorita culorilor aprinse (ai facut o alegere tare curajoasa) . M-a impresionat faptul ca ai slefuit toate discurile, mare....mare lucru. Eu zic ca a meritat efortul ! rock

8. Maddy - ti-as fi punctat setul cerat insa lipseste o piesa pentru ca setul sa fie complet. Voi nota creatia nr 2 si pot spune ca mi se pare drăguțică . Clar ai gandit-o , vad un degrade reusit, f subtil Smile . Aspectul banutilor putea fi imbunatatit si ma refer la forma, dimensiune.

7 . Day - m-a vrajit prima piesa postata de tine, MARE pacat ca nu ai lucrat inca ceva pt a alcatui un set. Nu-mi pot imagina cum e realizata, ideea este ca arata DIVIN  love
Voi nota setul cu banuti care per ansamblu e frumos insa e loc de imbunatatiri. Mamica lui Vlad a facut de curand o remarcă pertinentă la adresa ta, ai niste idei de ne lasi cu gura căscată iar tot ce mai trebuie să faci este să fii atenta la finisaje si montare.

6 . Cristi - te admir pentru ca desi esti incepatoare prinzi curaj si te aventurezi in tehnici din ce in ce mai complexe. Usor usor te desprinzi de floricele si avansezi experimentand tehnici care iti arata ce inseamna cu adevarat lucrul cu lutul polimeric.
Setul tau este frumușel, asa in felul lui. Cred ca modelul s-a distorsionat atunci cand ai trecut foaia de polimer prin masina de paste (sau cand ai intins-o manual) . Las' ca asa invatam, din greseli. Important e ca ti-ai atins scopul, piesele formeaza un set, sunt transparente deci se incadreaza acestei provocari. Tine-te de treaba si participa si la urmatoarea provocare.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de darkpoke Mar 07 Iul 2015, 3:44 pm

fetelor..am o propunere..pentru viitoarele provocari
ca tot incercam lucruri noi..cum ar fi votul...ce ati zice daca am renunta la cadoul clasic..care de multe ori e greu de trimis (pentru cele din afara tarii) sau re-folosit..
eu nu particip pentru cadoul in sine...ci pentru a progresa..cand sunt in pana de idei..de placere
in locul cadoului dat pana acum..propun un fel de diploma..care poate fi trimis si virtual...ma ofer sa le fac...eventual cand nu sunt disponibila o sa apelez la ajutor
ce ziceti?
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Day Mier 08 Iul 2015, 4:48 pm

Si eu vot.
10 B-zsu Land
9 Dragonfly
8 Maddy
7 Rosedust
6 Cristi
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 08 Iul 2015, 5:16 pm

Ramona, acum premiul consta in 2 pachete de fimo Smile iar ideea cu diploma virtuala nu suna rau deloc wink

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de B-Zsu Land Joi 09 Iul 2015, 8:02 am

Scuze pt intarziere fetelor. Acum cu vacanta la copii abia ajung si la calculator.

Anca, a fost o tema frumoasa, potrivita pt vara, si am si explorat-o. Ma bucur ca mai avem inca o persoana activa, welcome Rosedust!!

Si acum notarea.
10 Dragonfly - set superb! transparent finut, frumos finalizat
9 Rosedust - culori calde, transparente, chiar daca asamblarea e simpla imi place tare cum arata colierul
8 Maddy - la set, cum s-a zis inainte, atentie la finisaj!
Crizantemele imi plac mai mult insa nu e set
7- Day -As fi notat mai bine prima piesa, finut, transparent insa nu e set. Setul imi pare putin incarcat
6- Cristi - progresezi, insa am vazut si de la tine piese mai reusite. Mi se pare neterminat, ar fi aratat mai bine daca ii puneai margine cu auriu de ex. Si mi se par formele deformate.


Referitor la cadou, sunt de acord cu diploma, mai putin cu premii de gen pachetele de fimo. Nici eu n-o fac pt premiu, insa am piese castigate care le pastrez, port cu drag, care au si valoare morala Smile Insa mai am premiu care s-a intors si inca mai asteapta sa fie iarasi trimis wink
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de ancaanca Joi 09 Iul 2015, 10:23 am

B-Zsu Land - 77
Dragonfly - 73
Rosedust - 66
Day si Maddy13 - 55
Cristi970 - 49

Felicitari castigatoarei! ura
Va multumesc si va felicit pentru participare!

In legatura cu premiul (care poate sa fie un accesoriu, pachete de lut, accesorii sau o diploma) chair si cu alegerea castigatoarei (prin notare sau extragere), consider ca este la alegerea celei ce a castigat si propune urmatoarea provocare Fiecare poate alege ce variante ii convine. Eu sunt de acord cu toate. Smile Nici una dintre variante nu o sa ma opreasca din participare.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 09 Iul 2015, 2:59 pm

Da, si mai bine fara reguli stricte, adica de genul "va provoc sa...in conditiile mele..." si fiecare decide premiul si metoda de desemnare a cistigatoarei. Sincer e cam peste mina sa trimiti un pachetel cind nu ai posta aproape sau in drumul zilnic, plus impachetarea...
Toate cistigam de pe urma provocarilor....experienta! Si eu zic ca este de-ajuns o diploma virtuala.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 66 - Lut polimerc - Transparenta

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB