Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (19)

+57
Butterfly_Amalia
Admina
LRodica
32vali
anamaria maria
corilex
stefutza3
Karina33
Floren
nico21
alessia2007
MihaelaT
gaza
deeoxana
corina corina
danabarbu2007
Uca
Danutzaaa
aidil
arielas
michelinebeaulieu
Samarineanca
i.xell
florinaflorina
Elspethalexia
marina40
piciul
teisoara
mikygarabet
MagdaMarin
valentyna_sweetly
musetel
nicopop
wellwe
Greteledelweiss
luminitza22
Dodo-pui
any11
claudia_mami
PAULA CONSTANTIN
dadah
greieras
barbin
adina_lg
filipoidana
mnarcisa
nico1206
zsofia
aurishta
mlizeta
Andata
cleobejan
rosita
Panea Laura
scoobbyy
anna_sandu
Clio_Ela
61 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de diada Mier 20 Mai 2015, 8:57 am

Fetelor, avem concurs nou pe croitorie, asa ca, va astept! Nu aveti scuze sa nu le lucrati copiilor hug spor maxim va doresc! Si eu mai am cate ceva de facut tot pentru fetita asta, sper sa ma tina spatele sa le termin.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de nico21 Sam 23 Mai 2015, 9:25 pm

Vreau sa va arat si eu o bluzita cu peplumpentru fetite, facuta asa, mai mult ca incercare Smile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si doua papioane pentru baietelul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fetelor, care faceti papioane spuneti-mi si mie ce fel de intaritura folositi? Eu nu am folosit pentru a fost destul de teapan materialul, dar as vrea sa ii fac si din materiale mai subtiri.
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de alessia2007 Dum 24 Mai 2015, 12:34 am

Deeoxana sa o stapanesti sanatoasa pe Merry. Frumosi colanti.
Kabunta, sa le poarte sanatoasa fetita ta. Atat hainutele cat si materialele sunt superbe.
Frumoasa bluza de incercare Nico. Partea de jos de la peplum este clos?
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de nico21 Dum 24 Mai 2015, 10:19 am

Multumesc Alessia, da, e clos partea de jos.
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Floren Dum 24 Mai 2015, 10:50 am

Doamnelor , apelez la cunostintele voastre in materie de  metraje pentru copii.... trebuie sa fac o lenjerie de patut pentru un bebe ce va veni in curand si nu stiu cat material sa cumpar . Patutul este de 60x120 cm , iar materialul pe care am pus ochii este de 140 cm latime. Imi puteti da o mana de ajutor , va rog !?
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de corilex Dum 24 Mai 2015, 3:07 pm

Floren,in primul rand trebuie sa iei in calcul modelul materialului,masurile saltelei ca banuiesc ca o sa fie saltea la patut,masurile plapumioarei si a pernei,la saltea eu as as adauga ceva material in plus adica sa intre putin sub saltea cearceaful ca atunci sta mai bine ,si in functie de dimensiuni,de modelul materialului calculezi necesarul de material,sper ca am explicat bine eu asa fac la lenjeria de pat.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de diada Dum 24 Mai 2015, 3:32 pm

Va povesteam ca ne ducem la ziua unei fetite, sambata viitoare. Am facut un compleu de stat in casa. Este dintr-un material "patent" se strange pe corp. La maneci si gat i-am pus elastic cu organza. Am avut unul cu bulinute, s-a potrivit perfect. Si fusta la terminatie are elastic cu organza si sus, la betelie, pe langa elastic, am pus o panglica de organza roz.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o fustita din voal mai plinut. I-am pus jupa din bumbac cu elastan sa o simta moale pe piele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am ramas datoare cu pantalonii de trening ai copilului meu mare. Sunt facuti prin iarna. Pentru prima data am reusit sa pun si eu (usor, multumesc Karina) buzunar lateral pe cusatura. Acum mi-a dat comanda de inca o pereche mai subtiri Smile))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 24 Mai 2015, 5:58 pm

Ce pacat Diada ca nu te poti inscrie la concurs! Ca ai o viteza la facut haine de copii! Pupici! kiss

Cand mai ai nelamuriri pune mana pe telefon si intreaba!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Floren Dum 24 Mai 2015, 6:12 pm

Multumesc frumos , Corilex , pt raspuns ! Stiu ca nú e nici o inginerie , insa cred ca vroiam confirmarea calculelor mele ! Cred ca imi ajung 3 m !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de stefutza3 Mar 26 Mai 2015, 10:21 am

o rochita pt fetita si una pt mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de corilex Mar 26 Mai 2015, 1:50 pm

Cu multa placere Floren.
Stefutza3,foarte frumoase sa le purtati sanatoase.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de anamaria maria Mar 26 Mai 2015, 3:09 pm

Buna ziua.Astazi am gasit aceasta pagina si am facut cont.
Eu imi doresc sa invat si eu sa fac ceva fustite fetitei mele.unde gasesc ceva poze?va multumesc
anamaria maria
anamaria maria
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : focsani
Data de inscriere : 26/05/2015

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de 32vali Mar 26 Mai 2015, 7:19 pm

Buna,  Anamaria. Cauta la scoala de croitorie, gasesti multe explicatii. De asemenea, pe internet gasesti multe tutoriale. Eu m-am inspirat de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
32vali
32vali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de stefutza3 Mier 27 Mai 2015, 9:41 am

mersi corilex
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mier 27 Mai 2015, 11:10 am

Hello! Cred ca este prima oara cand pun poze cu hainutele facute de mine Smile Set cadou pentru un bebe nou-nascut. Sunt facute pe baza unor tutoriale gasite pe Pinterest, iar volanasele sunt pe partea din spate. Sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de LRodica Mier 27 Mai 2015, 12:05 pm

E foarte dragut setul. flower
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de diada Dum 31 Mai 2015, 4:28 pm

Imi place setul, foarte frumos!

Ieri am facut si eu 2 perechi de pantaloni de trening pentru copilul mare, urmeaza si pentru cel mic. Au buzunar pe cusatura.
Material camuflaj, vad ca ii plac. Nu stiu daca o sa-l primeasca la scoala cu ei, la ora de sport.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Admina Mar 02 Iun 2015, 12:22 pm

Bravo Diada pentru viteza si executare! bucurie
Sa ma invatati si pe mine cum e cu buzunarele astea, sa pun si eu, ca am flacau.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de diada Mar 02 Iun 2015, 10:36 pm

Admina, iti arat personal, nu stiu sa explic, se fac foarte usor, eu vreau sa-mi fac fusta cu asa buzunare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de stefutza3 Joi 04 Iun 2015, 10:07 am

Butterfly_Amalia a scris:Hello! Cred ca este prima oara cand pun poze cu hainutele facute de mine Smile Set cadou pentru un bebe nou-nascut. Sunt facute pe baza unor tutoriale gasite pe Pinterest, iar volanasele sunt pe partea din spate. Sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

foarte dragut!
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Joi 04 Iun 2015, 11:16 am

Multumesc! bucurie
Mamica a fost foooarte incantata!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 09 Iun 2015, 2:38 pm

Dulce tare setul cu papucei si chilotei! love
Pai de ce sa nu-i primeasca Diada la sport cu ei?Sunt comozi,lejeri,nu vad care ar fi problema!Sa-i poarte sanatosi,imi place materialul asta army.
Eu am facut pt ziua nepotelelor niste colantei din bbc cu elastan si un pic de danteluta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de 32vali Joi 11 Iun 2015, 1:10 pm

Va arat si eu fusta pe care i-am facut-o fetei mele. Este din denim subtire cu elastic in talie si danteluta din bumbac la tiv. Am surfilat cu piciorusul special de surfilat pentru masina liniara din dotare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vrut sa particip la concursul Tinuta pentru copii, dar nu am cusut nici o bluza pana acum, aseara abia am reusit sa fac un tipar dupa un tricou. Am taiat materialul, dar trebuie cusut. Sper sa iasa. Sa aveti o zi frumoasa!
32vali
32vali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de diada Vin 12 Iun 2015, 11:57 pm

Ma gandeam ca nu sunt ca niste pantaloni de trening obisnuiti, uni, nu stiu daca se gasesc in comert asa, cu imprimeul asta. Oricum, nu i-a zis nimic domnul de sport, copilul ii poarta cu drag (nici nu ma asteptam sa-i poarte) si acum vrea sa-i fac si hanorac.
Sunt frumosi colantii si cred ca sunt incantate nepoatele!

Vali, frumoasa fusta, si abia astept si bluza, nu are cum sa nu-ti iasa! hug

Azi au fost copii invitati la ziua unei fetite. Ce-or fi avand fetele astea cu ei de-i tot invita, au fost singurii baieti... bine ca am doi rade
Am mesterit ceva rapid, si as mai fi avut eu sa-i fac cate ceva dar a expirat timpul rade ne-a invitat prea devreme! la ora 16.00 si eu la 15.30 impachetam cadourile. Am avut un aparat cu care nu prea m-am descurcat eu sa le arat adevarata frumusete lol!

cadoul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fusta caleidoscop:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fusta catifea, am cusut benzi pe ea sa o mai deschid, jos are banda de ciucuri:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si un tricou in doua culori, verde si rosu, la gat i-am pus danteluta, i-as fi pus si 3 nasturasi dar nu i-am gasit la timp.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fetita a fost foarte incantata de ele!


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de kabunta Sam 13 Iun 2015, 10:25 am

Imi place idea cu danteluta de la colanti. E de retinut.

Vali forte bine fusta. Curaj si cu bluza. Numai lucand progresezi ca nu cred ca s-a nascut nimeni invatat.

Diada felicitari. Stiu ca eu abia asteptam sa mai fac si cate o rochita sau gentuta pentru cineva, da acu mi-am facut si eu mandra mea si o sa am pt cine lucra sper daca nu o sa fie baietosa si sa imi ceara tot pantaloni ....

Am facut si eu acum vreo saptamana 10 perechi de pantaloni scurti de tricot sa fie de tavaleala vara asta ( putin cam colanti pt baiat da merg ) unii sunt in cate 2 exemplare iar unii gri simpli se pare ca nu i-am pozat ( cred ca ii purta sau erau deja la spalat ):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (19) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (19)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB