Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa (6)

+68
yahdira
fiorenza70@yahoo.it
Samarineanca
diada
Lucyjuke
victoriacus
Michelle88
cocav
francu
gabriela1554
danniela
ppisic
greieras
arielas
michelinebeaulieu
AcidoR
Greteledelweiss
mlizeta
dadah
codryna
anc@
LRodica
Uca
vlad_mom
orhapetru
valentinadof
32vali
Dorulet
MagdaMarin
deeoxana
Gabica
gaza
danabarbu2007
piciul
kabunta
ioana soare
Giorgi
Gianina4ever
tomari
Karina33
iriclau
alexandra_bogdan
nico21
myky7robc
elena.habasescu
mar_ysa_28
clauditzuka
Buburuza
feerya
cosmina46
nico1206
mnarcisa
rosita
CarmenClaudia
SilviaDumitrescu
adina_lg
filipoidana
musetel
fiordaliso
Floren
Danutzaaa
Admina
corina corina
canadianca50
i.xell
geanina_scumpica
dorina narita
norelif
72 participanți

Pagina 7 din 17 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de diada Mier 19 Aug 2015, 5:44 pm

Ti-au iesit foarte bine! Felicitari!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de orhapetru Sam 05 Sept 2015, 4:50 pm

Azi a fost zi de perne si perinute....din flecce si matlasat, captusite cu bumbac si umplute cu bilute de tip superball

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

le-am umplut repede si le-am pus la "poze" in balcon , pana nu vine ploaia si se intuneca....am rup azi primul ac de cand am masina , adica de 2 ani si asta din neglijenta caci am dat cu el in cheita de la fermoar si am lovit si placa de ac; de obicei schimb acele cand consider ca se tocesc, nu astept sa se indoaie sau sa se rupa wink

urmatorul proiect sunt ceva perne pentru gat, am gasit ceva interesant pe net si urmeaza sa adaptez un tipar si sa ma apuc sa fac cateva, nu de alta dar mai am un sac de 20 kg de umplutura prin balcon si e cazul sa ma scap de el wink wink wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu prea se vede in fotografie daca au fermoar ascuns pe lateral, sau sunt cusute direct fara fermoar ca sa nu jeneze la gat...cred ca tiparul este din 3 parti in forma de "os de catel" ...nu am alt termen sa compar rade rade rade

 voi ce ziceti ??
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 06 Sept 2015, 1:24 am

Eu spun ca au iesit frumoase toate(de folositoare nu mai vorbesc) si-mi place si materialul cu bufnite.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Dum 06 Sept 2015, 2:50 pm

Petru , frumoase pernitele ! Tu si cu mine cred ca ar trebui sa ne deschidem o afacere de perne-fantezí si lenjerii de pat !  rade Si eu tot d-astea fac ! A ! Si , mai nóu , fac fetze de masa si servetele cu broderie elvetiana . Tot incerc sa pun poze de pe Ipad si ... sa ma bata soarele daca reusesc !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Yeeeeeeee !!! Am schimbat programul si .... am reusiiiit !!!


Ultima editare efectuata de catre Floren in Dum 06 Sept 2015, 3:09 pm, editata de 2 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de orhapetru Dum 06 Sept 2015, 3:04 pm

eeee, materialele pentru lenjerii sunt la uscat, le-am spalat, trebuie  sa le calc maine si urmeaza sa mai primesc un pachet zilele urmatoare wink  wink  wink  
deci o sa am de lucru o perioada de timp.

foarte frumoase servetele...le-am vazut postate si..... dincolo  wink wink wink  
( sa nu mai pomenim de facebook - raul cel mai mare ) spre care migreaza majoritatea forumistelor....
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Dum 06 Sept 2015, 3:11 pm

rade rade Ce figura esti !!! "Raul cel mare !" rade rade
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Dum 06 Sept 2015, 9:04 pm

Orhapetru, imi plac foarte mult pernele din materialul cu bufnite.
Floren, frumoase fetele de masa, nu stiam ca ii zice broderie elvetiana. Ai facut si broderia sau sunt modele in magazine.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Dum 06 Sept 2015, 9:23 pm

Rodica , astea sunt doar servetelele , iar broderia ( nu ii zice "elvetiana" , ci este elvetiana ) am cumparat-o si am aplicat-o cu cusatura zig-zag .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Dum 06 Sept 2015, 9:31 pm

Am inteles acum. Multumesc. Oricum e foarte frumoasa. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Dum 06 Sept 2015, 10:05 pm

Multumesc ! hug
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Admina Mar 08 Sept 2015, 6:42 pm

Petru, superbe pernele cu bufnite si abia astept sa vad stabilopozii de pernite, pe care urmeaza sa le faci. wink Materialul e asa numitul "cocolino"? Aici se numeste minky fleece, parca.
Floren, lucrezi foarte frumos si ingrijit. Imi plac mult servetele brodate. love
Trebuie sa mai fac si eu chestii pentru casa, pt.ca e nevoie. Mai ales servete, ca sa nu mai folosim servetele.
Posibil sa fi pus poza cu pernele pentru balansoar, dar nu sunt sigura. E facuta acum un an si ceva.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Mar 08 Sept 2015, 7:35 pm

Cand am vazut "stabilopozii" lui Petru , am vazut imediat suportii aia din lemn pe care africanii din unele triburi le folosesc pe post de perna ! rade
Multumesc frumos , Admina hug ! Intr-adevar , imi plac lucrurile bibilite !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mar 08 Sept 2015, 7:42 pm

Materialul se numeste Soft polar si este cel mai frumos material din Ungaria.....tare mult imi plac materiale din Ungaria, la fel de mult  cum imi plac unguroaicele....astia care fac sondaje, zic, ca sunt cele mai frumoase femei din europa, dupa cele din  Ucraina....
No, acum am aflat si eu de sondaj, cand sunt insurat de 10 ani cu o romanca, dar am inteles ca in 10-20 de ani se va da o lege sa ne mai luam o nevasta, ca vor fi cam 7 la 1 si abia astept...actuala e cu CNP 279......sprer sa imi iau una cu CNP 290....si 90/60/90....astea or fi masurile la tipar  wink wink wink

---------------------------------------
scuze de off topic off topic off topic

cam acestea sunt materialele cu ce am lucrat, imi permit sa le atasez pe forum, dar fara a face reclama

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
----------------------
azi am primit un link cu pernele pentru gat / perne terapeutice wink  de la colega nostra de pe forum i.xell si urmeaza zilele urmatoare sa ma apuc de ele....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cred ca sunt perne de relaxare pentru persoane in varsta ,
tare e carunta ...domnisoara asta din poza, toata-i numa' riduri rade rade rade
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Mar 08 Sept 2015, 8:14 pm

Pfuuuui , ce-mi venea sa zic de "ridul" eeeeei ! rade rade
Super frumoase materialele tale , Petrus ! love love
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de adina_lg Mar 08 Sept 2015, 9:29 pm

Vai, ce materiale faine! Se gasesc pe site-uri romanesti sau sunt direct din Ungaria? Mi-ar placea si mie materialul acela cu bufnite si cu oite!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de i.xell Mier 09 Sept 2015, 10:08 am

pfff Petru ce materiale!!!! sunt superbe! ce colorate sunt!!! ai dat lovitura cu asa frumuseti! din Ungaria de unde? de pe vreun site ceva sau personal la magazin/depozit?

Spor la "pernuit"!!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Uca Mier 09 Sept 2015, 3:53 pm

Petru, ce figură ești! rade
Îmi place mult de tot ce ai lucrat. Îmi plac mult și materialele. Cel cu oițe e super frumos.
Floren, foarte delicate șervețelele. Le-ai lucrat profesionist și îngrijit.
Admina , eu nu-mi aduc aminte poza. A ieșit foarte fain.
Mă chinui și eu acum cu o canapea și două fotolii să le retapițez. Printre picături mai croiesc, mai cos dar parcă tot nu o scot la capăt.
Am reușit să le cos husele interioare, parțial, din doc kaki , dar după 6 perne ( sunt 10 în total) vedeam numai kaki în fața ochilor așa că am luat o pauză și m-am apucat de cele exterioare. Dar mai am...  Cred că-mi va mai lua o lună, pe puțin.

PS Petru, încă nu mi-am modificat husa pt masa de călcat, poate mă încumet săptămâna asta să o fac.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Mier 09 Sept 2015, 4:42 pm

Uca , te inteleg perfect ! Si eu am facut huse la o canapea si imi faceau ochii ca la Jackpot ! Rolling Eyes cyclops
Multumesc pentru aprecieri ! hug
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Joi 17 Sept 2015, 11:39 am

Eu am inceput pregatirile pentru Craciun ! rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de orhapetru Joi 17 Sept 2015, 4:57 pm

Foarte frumoase, Floren , imi pac materialele, nepotica mea chiar se numeste Joy wink
si eu am ceva materiale pentru sarbatorile de iarna....am si un proiect da patchwork....abandonat pe undeva prin casa, poate imi fac timp si de el, macar de Cracinul acesta Smile
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Joi 17 Sept 2015, 9:26 pm

Floren, foarte frumoase perinitele tale. flower
Petru, pe site-ul unde erau materialele cu bufnite,erau si materiale cu motive de craciun? Daca da se poate sa-mi spui acel site.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Joi 17 Sept 2015, 10:33 pm

Multumesc , LRodica si Petru ! kiss
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 18 Sept 2015, 1:27 pm

Superbe imprimeurile alese, Floren! Chiar iti inunda sufletul de bucurie cand le vezi! hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 21 Sept 2015, 6:44 am

Felicitari,Floren,si pentru initiativa,dar,mai ales,pentru realizari!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Floren Lun 21 Sept 2015, 10:56 am

Multumesc frumos , Fiore si Dorulet ! hug
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 17 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB