Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

+31
mishou
Iulliana
piciul
Dorulet
ladybird
AlinaJ.Bijoux
myky7robc
greieras
mlizeta
corina corina
elena_luminita
LRodica
mizileanu marica
dorinamisov
Dodo-pui
ancaanca
ANIKO
irish05
filipoidana
vichilen
macanetu
mamazmeilor
clau_andro
Greteledelweiss
norelif
Darsy
Gabica
mykya
Celya_f40
GinaP
diana2014
35 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 09 Iul 2014, 11:54 am

Va multumesc pentru aprecieri!Cum spunea o prietena,am de acum...cartea de vizita la purtator,vizibila. kiss 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 09 Iul 2014, 2:05 pm

Bine punctat de prietena ta!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de clau_andro Joi 10 Iul 2014, 11:26 pm

Buna fetelor!!! Absolut minunate creatiile voastre!!! Am descoperit de curand aceasta tehnica frivolite sau tatting si m-a incantat ideea de a-mi confectiona singura bijuteriile. Mi-am spus sa incerc si eu si am inceput sa cotrobai pe la mama prin sertare dupa vreun ac mai lung pentru ca nu m-as fi incumetat sa incep cu suveica. Toate ok, am gasit acul, dar e clar ca acul meu e un pic grosut pentru firul cu care am lucrat deoarece cand trag acul noduletele imi raman cam lejere pe fir. Cu toate astea am reusit sa lucrez acesti cercelusi:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mi-am dat seama ca trebuie sa incerc si cu suveica deoarece noduletele se lucreaza direct pe fir si ar sta mai asezate. Toate bune si frumoase am reusit sa invat noduletele, picourile, mi-au reusit cerculetul si lantul si apoi m-am poticnit, nu reusesc sa leg lantul de picou  Sad , cum ma sfatuiti sa fac??? Deocamdata imi place mai mult sa lucrez cu suveica (poate pana imi gasesc ace potrivite). Spuneti-mi va rog care fir sa-l trec prin picou: cel de pe suveica sau cel de pe ghem?Si cum sa-l trec??Am vazut pe youtube tot felul de filmulete dar n-am gasit unul clar in care sa vad cum leg lantul de picou. Toata speranta mi-e in voi!
clau_andro
clau_andro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 26/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 11 Iul 2014, 7:53 am

Clau,eu n-am lucrat niciodata cu acul.Acum 30 de ani am invatat cu naveta/suveica pe care mi-o facea un mester de la scoala din plexic.N-aveam net,iar revistele erau o raritate.
Cel mai bun ajutor cred ca-l gaseti aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E si pentru incepatoare,si pentru avansate.Studiaza-l pas cu pas si te vei descurca.Succes!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de clau_andro Vin 11 Iul 2014, 12:53 pm

Multumesc mult, Dorulet!!! Voi intra pe site-ul postat de tine si ma voi documenta. Sper tare mult sa invat cu naveta, imi place mai mult cum iasa lucrul cu ea.
clau_andro
clau_andro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 26/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de piciul Vin 11 Iul 2014, 6:07 pm

Multumim, Dorulet! O sa ma uit si eu....nu stiu daca voi reusi sa-mi fac timp si de tehnica asta, dar imi place ce lucrari faceti voi!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty cercelusi in devenire

Mesaj Scris de mamazmeilor Mar 15 Iul 2014, 11:25 am

sunt bolnava iremediabil .amluat de curand acest virus si nu mai scap de el!
mamazmeilor
mamazmeilor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 03/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty cercelusi

Mesaj Scris de mamazmeilor Mier 16 Iul 2014, 8:53 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mamazmeilor
mamazmeilor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 03/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Iul 2014, 7:05 am

Lipseste poza cu cerceii,mamazm...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 25 Iul 2014, 9:19 am

Of,of,of...ce greu se misca lucrurile pe aici...
O pereche de cercei roz (asa cum am vrea sa vedem viata,uneori)cu perle de Mallorca:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de piciul Vin 25 Iul 2014, 6:10 pm

Frumosi! ...da sa vedem viata in roz!
Perle de Mallorca...ce inseamna?! Sunt perle de scoici sau artificiale?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Dum 27 Iul 2014, 5:30 pm

Perlele de Mallorca sunt perle perfecte,artificiale,fara vreun defect,prelucrate dupa o reteta veche,secreta.In Mallorca s-a infiintat in 1890 Indústria Española de Perlas Imitación S.A in Manacor - MallorcaSunt infinit mai ieftine decat cele naturale si confera bijuteriilor,prin formele lor perfecte,prin culori atent alese,un plus de frumusete.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de mamazmeilor Mar 05 Aug 2014, 1:53 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mamazmeilor
mamazmeilor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 03/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 06 Aug 2014, 9:05 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Mama!Nu se vad pozele tale!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de ladybird Mier 06 Aug 2014, 10:46 am

Buna tuturor.
E ceva vreme de cand nu am mai trecut pe aici.
Sa va arat cateva din lucrarile mele recente:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de elena_luminita Vin 15 Aug 2014, 6:11 pm

Va urmaresc de ceva timp si sunt foarte impresionata de realizarile voastre. Felicitari pentru maiestria de care dati dovada. Am inceput si eu sa invat aceasta tehnica, dar mai am foarte mult pana sa ma pot lauda cu ceva . Am inceput cu acul pentru ca parea mai usor, dar acum am trecut la naveta. Mai greu cu procuratul navetei.Am luat una cu bobina, dar nu-mi place pentru ca ata se desira prea repede de pe bobina. Asa ca pana imi iau altele folosesc carlige de rufe, asa cum am vazut pe net, si merge destul de bine. Ata pe care o folosesc este macrame scul, pentru ca asta aveam mai multa disponibila si mi-am propus ca pana termin ghemul sa reusesc sa invat tehnica.Inca ceva, de ceva timp nu mai pot vedea imaginile postatepe forum:la inceput se deschid si apoi imediat dispar. Ce pot face?
elena_luminita
elena_luminita
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Topraisar
Data de inscriere : 20/08/2012

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de ladybird Lun 18 Aug 2014, 9:21 am

Spor la treaba Elena. Abia astept sa vad ce lucrezi.
Eu folosesc numai navetele cu bobine, celelalte nu-mi plac.
Daca se desface prea repede este pentru ca nu detii controlul asupra firului inca. Ca sa te ajute poti pune pe rola peste gaurele leucoplast. Taie doua discuri de marimea bobinei, lipestele si apoi introdu bobina in suport. Prima data sa pui leucoplast numai pe o parte a bobinei si daca tot nu-ti place pui dupa aceea si pe partea cealalta.
Sa va arat si ultimul lucrusor: un colier tip guler:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Joi 21 Aug 2014, 7:53 am

Minunata aceasta idee,guler-colier,Mary!
Cat am stat in Polonia,am facut si eu niste cercei(recunosti miezul?)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si un semn de carte:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
toate,cu ce am avut la indemana.Acolo am intalnit o poloneza(de 72 de ani) care avea frivolite,lucrat dintr-un fir gros,Aida(mi-a dat si mie un ghemulet),mai ales bratari (acelasi model)pe care le lua de pe masa cand se plimba,apoi le scotea iar la vedere.M-a amuzat,sa nu i le fotografieze cineva.Spunea ca a fost invitata sa tina cateva lectii-demonstratie,dar a refuzat,zicand ca nu-si ia singura painea de la gura.
Asta e frumos la intalnirile acestea,cunosti fel de fel de oameni.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 21 Aug 2014, 9:15 am

Doruleeeet! Absolut minunati cerceii  hug !
Abia astept sa-mi povestesti despre calatoriile tale si sa-mi mai dai o ''lectie'' de frivolite  wink
Din pacate am ratacit suveicuta ce am cumparat-o anul trecut  zid , dar in curand sper sa gasesc alta.
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de ladybird Joi 21 Aug 2014, 10:03 am

Super cerceii si semnul Dorulet, si da recunosc miezul wink .
Deci te-ai plimbat prin Polonia , si cand ne povestesti?
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de macanetu Sam 23 Aug 2014, 10:26 am

Superbe fetelor , superbe Dorulet ....adevarate opere de arta . Cred ca asa ceva nu as fi in stare sa fac , dar le admir cu mare drag pe cele facute aici si nu numai .
Chiar spuneam mai devreme , am vazut la o dna la Calimanesti , erau asa de delicate , parca nu iti venea sa le atingi ca sa nu le strici cumva ....poate erai chiat tu Dorulet ! Felicitari doamnelor .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Sam 30 Aug 2014, 7:39 am

In ultima vreme n-am prea avut spor,asa ca am facut doar niste suvite(am vazut ca sunt in moda fetelor,in Polonia, indiferent de lungimea parului):[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si un colier rosu,cu 2 inimioare,drept pentru care i-am pus si un titlu:Dragoste:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de ladybird Sam 30 Aug 2014, 10:18 am

Ce frumoase sunt Doruet!
imi place ideea cu suvitele. Smile
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de piciul Sam 30 Aug 2014, 12:17 pm

Nu inteleg de ce eu nu mai pot vedea nici o poza.....sper ca nu e virusat calculatorul!

.....Am reusit...nu eu ci baiatul meu, sa dezinsaleze ce prostii am agatat eu de pe net si nu mai putem vedea pozele voastre!
Dorulet faine "tatting-uri" mesteresti tu! Sper sa le vad si eu odata live!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Lun 08 Sept 2014, 8:16 am

E septembrie(deja)si nicio postare!N-ati mai facut nimic frumos,doamnelor?N-as crede.
Eu m-am blocat pe bratari si am folosit un fir "Aida" primit de la o doamna din Zakopane(care ma intreba de ce folosesc fir asa de subtire),dar firul e gros,se scamoseaza,in consecinta,nu-mi place.In poza arata bine,dar nu e chiar asa:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB