Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

+45
anna_sandu
pufoi
bobitica
oliv
Dodo-pui
teisoara
lacrisel
cica elena
xlaligia
Floren
Teima
fizicuta
europolis
flori de camp
CCristinaC
Giobsy
Lumaria
victoriacus
Gianina4ever
NicoleCeaMov
canadianca50
irish05
Greteledelweiss
dragan mirela
MagdaMarin
gretty
Day
piciul
danniela
Giorgi
betymi72
AcidoR
mnarcisa
Ducess
valentinadof
Dorulet
dorina narita
barbin
Celya_f40
Geta_63
bisisica bijuterii
Serban Valentina
Gabica
ema
SilviaDumitrescu
49 participanți

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 27 Mar 2014, 10:15 am

Buna dimineata!
O zi cu veselie si spor la lucru va doresc!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Joi 27 Mar 2014, 10:42 am

'neata!
Ce ma enervati cu cestile voastre!!!
La mine ploua sau da sa ploua si e o vreme lipicioasaaaaa de nu va zic. Azi noapte am avut lumina numai pe o faza pe restul de 3 nu. Doar bucataria cu lumina si dormitorul meu. Nici un aer conditionat nu a mers, nici tv nici internet. Asa ca ne-am transportat si eu si fecior la mine in dormitor. El s-a jucat pe telefon eu am crosetat 2 randuri. Apoi s-a culcat cu mine si am fiert amandoi toata noaptea. Bine macar ca ne-am uns bine cotra tantarilor si nu ne-a ciupit niciunul. Sau poate ca si lor le-a fost prea cald. Azi sun la KPL sa vad care ii ''broblema'' ca nu putem sta asa....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Giorgi Vin 28 Mar 2014, 7:56 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Buna dimineata!Las o cafeluta si urez un weekend placut!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Vin 28 Mar 2014, 8:17 am

Neata,fete cucuiete:)
Merci pentru cafea,Georgi,e tare aromata! Nu stiu de ce ma duce cu gandul iar in Indii..deci ma duc la Flori sa-mi faca o cafea indiana(moaaaama,voi stiti ce aroma poa'sa aiba??)
Azi n-am cine stie ce program,de-astea de mica gospodina,dar seara zumbai:) Deci ar trebui sa fie o zi excelenta,cu asa premiu la sfarsit,nu??
O zi superba sa aveti si voi :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Vin 28 Mar 2014, 8:30 am

'neata!!
Tiiii, m-a inebunit cu cafeaua ta indiana, zii repede numele ca sa stiu daca pot gasi pe aici sa o incerc.
Eu beau cafea Kenyana, sa stiti ca este foarte buna si recunoscuta . Mereu ii le duc le rude cafea de aici. Sora mea care lucreaza la gradinita a dus la colege si au fost foarte ncantate, de atunci mereu intreaba cand vine sora ta cu cafea???
Azi is singura pe batatura. Mi-am pus o rochita neagra sic, ma duc la o banca unde e unul cu ochii scurgatori  rade rade rade  da stiu ca eu provoc dar ma mai distrez si eu na...numai ei...barbatii???
O zi faina!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Vin 28 Mar 2014, 9:10 am

O intreb pe Flori cum se cheama,Danni Smile
 rade Bravo tie,asa se face ! Cea mai faina atitudine de femeie puternica :watch but no touch Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de europolis Vin 28 Mar 2014, 10:57 am

Ha ha ha, azi i-am tras clapa Doinei ca sunt acasa tot cu d'astea casnice. Dani, sunt capsule de expresor si se numeste nespresso ristretto origin india, nu o bea decat 2 asa zisi clienti care la noi se numesc prieteni ;)) si eu din cand in cand, ofcourse Doina e unu dintre. Este un pic cam tare si are intensitatea aromei din 10, chiar 10.
Ahaha, atitudinea asta vb Doinei "watch but no touch" imi place si mie  wink 
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Vin 28 Mar 2014, 11:14 am

Multumesc Euro!!
Daca sunt capsule clar nu se gasesc, aici numai italienii aduc asa ceva dar din Italia. Nu ma pricep la arome, dar daca ceva imi place apoi chiar imi place.
Clar cand trec pe la Slobozia ma opresc ''la colt'' numai pentru o cafea  wink  wink 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de europolis Vin 28 Mar 2014, 11:56 am

Cu mare drag Daniela  pupi 
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 28 Mar 2014, 3:41 pm

Buna ziua fete dragi!
Vin si eu sa beau cafeaua impreuna cu voi ca vad ca serviti numai specialitati p-aici! Astept sa sune sirena si sa plec acasa. rade 
Mi-a plecat soacra azi si la noapte dorm in patul meu pufos!!!!
O sa trec prin piata sa iau ciuperci, vreau sa fac o tocanita cu multa ceapa verde si marar.
O seara placuta tuturor!  kiss 

Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Vin 28 Mar 2014, 8:38 pm

Eu am facut saptamana trecuta ciuperci pe gratar, cu un catel de usturoi pus in fiecare ciupercuta...o nebunie!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].....cafeaua maine dimineata!  wink 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Sam 29 Mar 2014, 6:38 am

Buna dimineata! Cum am promis o cafea de weekend  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 29 Mar 2014, 11:14 am

Buna dimineata!
M-ati amuzat asa de dimineata,sa aveti spor!
Flori,eu de care am baut la tine?
Pe mine m-apuca rasul-plansul ca am castigat o invitatie la concertul Nicu Alifantis care-i maine seara si sotul e inca la munca,nu-i da astia drumul. zid 
Doina,ce-as merge si eu la zumba cu tine!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 29 Mar 2014, 4:12 pm

SAlutare si un rest de sambata superb tuturor!!!
Dau si eu un suc!!! hug 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de fizicuta Sam 29 Mar 2014, 8:45 pm

Pentru toate fetele de pe acest forum.....va doresc o primavara plina de iubire ! hug  love 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Sam 29 Mar 2014, 8:47 pm

Fizicuta, multumim de urari si de aceasta poza minunata...Magnoliile au inflorit si ne bucura cu "lalelele" lor!
O primavara frumoasa si tie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Dum 30 Mar 2014, 6:28 am

Buna dimineata!
E duminica, am schimbat ora...in curand rasare soarele...ne-am cutremurat un pic....la ora 9 e gala la patinaj....Am baut deja cafeaua dar va las si voua
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...bantui un pic sa vad un tipar de rochie si o idee de mancare...
O zi buna tuturor! Bucurati-va de cei de langa voi, in fiecare secunda si lasa-ti la spate supararile!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Dum 30 Mar 2014, 9:26 am

'neata!
Eu astept cafeaua.....si vad in dungi!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 30 Mar 2014, 10:11 am

Buna dimineata
Cand e cutremur ma speri foarte tare. Cred ca am ramas cu sechele de la cel din 77. Culmea, aseara m-a innimerit pe buda! Da-i sa fugi daca poti, cu chilotei in vine! rade A fost o experienta de neuitat! E asa aiurea sa vezi ca pleaca tronul cu tine! rade Al meu era pe geam la bucatarie si fuma. El nu a simtit nimic si radea de mine ca m-a vazut asa panicata. M-a sunat si soacra, la ea, la Rm Sarat s-a simtit si mai tare. A fost mai aproape de epicentru. Mi-a zis ca au inceput cainii sa urle cu 10 minute inainte si nu-si explica ce i-a apucat. Dupa cutremur a inteles de ce urlau ei ca s-au linistit imediat.
Beau cafeluta cu voi si merg la bucatarie. Trebuie sa-i trimit pachet Adelinei fiindca a ramas la Brasov si a venit doar Silviu acasa. Am ajutor, al meu deja imi toaca carnea.  wink 
O duminica placuta in familie!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Dum 30 Mar 2014, 10:35 am

Sa iti traiasca ajutorul Marilena!
Asa de tare a fost cutremurul??? I a sa citesc stirile. De obicei evit ca dau numai de barfe din astea de doi lei ..ce a facut Vasile cu cine s-a culcat Ramona si tot asa, habar nu am cine sunt personajele respective. Oare tre sa imi dau peste mana ca am ramas in urma cu lumea mondena din Romania??? Nu ca pe asta de aici as sti-o ...
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 30 Mar 2014, 11:33 am

Neata!
Si eu l-am simtit si cand m-am dus in casa sa il inteb pe M daca a fost, bineinteles ca el a ras de mine ca eu mai am "simtiri" dastea si cand nu e  rade Intr-o noapte l-am sculat din somn si i-am zis ca e cutremul si el m-a intrebat unde  rade  Sa avem o zi frumoasa. Eu ma cam hlizesc de una singura aci  rade 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Dum 30 Mar 2014, 11:41 am

Eu n-am simtit nimic...po'sa zic ca sunt nesimti..toare? Buna dimineata Smile
Danni,stai linistita,ca nici eu nu-i stiu pe mondenii astia...nici pe prezentatorii de stiri(sau moderatori,na),nici pe politicieni,si nici ce se intampla pe aici,in afara chestiilor importante.E mai bine asa,pentru psihicul meu :P
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 30 Mar 2014, 11:48 am

Buna dimineata!(am uitata de ora,sa nu radeti!)
Nici eu n-am simtit,nici nu stiu ce am facut la ora aia.
O zi frumoasa!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 30 Mar 2014, 1:38 pm

Salutare, salutare, eu tocmai ce m-am intors cu ai mei de la piata. Am fost cu haine dar nu a prea mers. Eu am vandut de 6 lei. O pereche de saboti cu 5 lei si o poseta cu un leu. Iar mama de 2 lei, 2 bluze pe care nu le mai purta de mult si stateau in dulap.
Acum ma duc prin curte ca tare frumos e pe afara. hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Lun 31 Mar 2014, 6:35 am

Buna dimineata!
E luni ... "sa proiectam speranta in viitor", ne sfatuieste cineva....sincer deja ma gandesc la weekend...si sper sa nu risipesc nici o clipa si sa ma bucur de momentul azi! Sa pot privi partea buna a paharului si sa dau la spate mizeriile care apar in drumul meu...
Numai bine! O saptamana de vis! Spor si curaj in tot ce faceti!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB