Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 53 - lut polimeric

+11
ancamm
Hope_blue
Day
Dragonfly
B-Zsu Land
Gabica
piciul
Bijuterii Ramona
seandreea
darkpoke
vlad_mom
15 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancamm Joi 16 Ian 2014, 10:18 pm

Vaaai ce dragute sunteti. Sper sa am zilele astea putin soare sa le fac poze in totalitate si la lumina zilei.  pupi la toate 
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 17 Ian 2014, 10:21 pm

Extrag dupa ce posteaza Seandreea da ?

Ancaanca
B-Zsu Land
Hope Blue
Day
Ancamm
Seandreea

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de seandreea Vin 17 Ian 2014, 10:35 pm

Asta seara termin si maine dimineata cel tarziu aveti poze macar cu pandantivele cat de cat finisate, daca nu perfect terminate.

EDIT
Gata poza, dar nu stiu daca e destul sa fiu inscrisa. Nu sunt de loc multumita. Cel rotund are un contrast frumos, dar nu e de loc un cerc perfect si ar fi fost placut sa fie mai gros, sa-i fac marginile mai lasate putin (si sa fie mai mare partea neagra). Iar cel alungit, dupa cum vedeti, este rupt pentru ca mi s-a parut ca si-a pierdut curbura cand am pus stratul de umplutura (am amestecat Fimo translucent cu Fimo pearl si Fimo Mix Quick) asa ca am incercat sa-l indoi cat era inca moale dupa copt. Din pacate Fimo al meu translucent este destul de vechi si cred ca cele metalice/perlate, din cauza incluziunii de Mica nu sunt asa rezistente, deci s-a rupt. Oricum trebuie sa-i pun ceva in centru si voi mai adauga si in spate intaritura. Oricum, mi-a placut mult umplutura si, desi nu mai am degrade, as vrea sa mai fac sa mai incerc ceva.

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 42e4

Nota: nu sunt lusruite inca (cel negru e lustruit foarte putin) intrucat mi se terminase bateria de la mini-bormasina. Am smirgeluit insa pana la granulatie 2000.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de B-Zsu Land Sam 18 Ian 2014, 7:36 am

Foarte frumoase Andreea. Pacat ca S-a crapat acela... dar se mai intampla.....
Ceea cu negru e f misto s frumos lucrat.
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancaanca Sam 18 Ian 2014, 9:31 am

Andreea, faina lucratura! Pacat de cel rupt dar cum spui, se poate reface, iar cel negru este hipnotic  Smile 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Dragonfly Sam 18 Ian 2014, 11:46 am

Pentru mine e cea mai trista provocare  Sad 
Postez diseara castigatoarea.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancaanca Sam 18 Ian 2014, 12:50 pm

Tot pe intuneric?
Poate trebuie sa faci un update la browser! Zic si eu din auzite....ca nu ma prea pricep  wink 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Hope_blue Sam 18 Ian 2014, 1:14 pm

Dragonfly da-mi un pm cu adresa ta de mail si incerc sa-ti trimit pozele de la provocare
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de seandreea Sam 18 Ian 2014, 2:59 pm

Dragonfly - numai forumul iti face probleme? Oricum, ai incercat sa stergi istoria browserului? Sau ai incercat alt browser? Contacteaza-ma pe privat sa facem schimb de cont de Facebook sau Messenger sau Skype, sa vorbim. Poate ii dam de cap.

Pana una alta eu zic ca am reusit sa-mi salvez pandantivul spart:
Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 40gt
Si cu ocazia asta spun cu mana pe inima ca m-am indragostit de efectul asta transparent, mai ales dupa lustruire (nu stiu daca se vede din poza cat de lucios a iesit)
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de B-Zsu Land Sam 18 Ian 2014, 3:11 pm

Wow, Ff fain ti-a iesit pana la urma. Mi-ai facut sa mai vreau sa incerc si alte variante Smile felicitari!
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Sam 18 Ian 2014, 3:45 pm

Vai de mine cat e de frumos!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancaanca Sam 18 Ian 2014, 6:56 pm

Ai reusit sa-l repari intr-un mod foarte ingenios! Se vede cat de bine este lustruit  Smile 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Dragonfly Sam 18 Ian 2014, 7:44 pm

Iar castigatoarea esteeeeeeeee :

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Extragerelucrudemana.mp4

(daca nu il puteti vedea sa-mi scrieti, nu prea stiu ce-am facut pe intuneric rade )


Felicitari norocoaso, astept sa-mi trimiti datele personale prin Pm.  hug 

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Hope_blue Sam 18 Ian 2014, 7:51 pm

Day, nu stiu cum se numeste firul de la baza colierului (siliconic? Embarassed) Ai copt fimo direct pe el sau l-ai introdus ulterior. Am citit ca "buna cord" se poate coace si nu se intampla nimic.
Ancam, foarte reusite amandoua versiunile. Ceva ce as purta zi de zi.
Seandreea ti-a iesit grozav luciul. Aproape ca nu imi vine sa cred ca este una si aceiasi piesa. La piesa rotunda ai buline foarte mici si imi plac mult.

Dragonfly, nu vad extragerea.
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de seandreea Sam 18 Ian 2014, 7:55 pm

Multumesc mult tuturor! Ma bucur ca va place.
Anca - bucata aia din mijloc era cam programata ca oricum mi se parea prea gol. Doar ca am mai pus un strat si in spate, sa fiu sigura ca nu se mai rupe (si cu ocazia asta am facut o agatatore incastrata cum am vazut pe aici, dar nu mai stiu de cine facuta).

Incerc sa pun eu extragerea, sa vad daca merge:

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Th_extragerelucrudemana
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Dragonfly Sam 18 Ian 2014, 8:05 pm

https://s705.photobucket.com/user/edithh55/media/extragerelucrudemana.mp4.html\

edit later

Am primit creatiile pe mail, multumesc Hope  hug 

Ancaanca - bombonelele tale sunt peste masura de dulci, ti-am mai zis nu ?  Smile 
Ancamm - well....ce pot sa-ti spun ? Sunt incredibile ambele piese  hug pe stelute sunt invidioasa sa stii.
B-Zsu Land - in primul rand bine ai venit printre noi si........ sa-ti spun sincer ? e prima data cand iti vad creatiile si pot sa-ti 'spun' ca m-au vrajit, la cat de bine arata sigur lucrezi de ceva timp cu argila  Merci .  piesele din tura nr 2 (cred) sunt dementiale, atat dpdv cromatic cat si al tehnicii, al acuratetii.
Doina - setul tau striga in gura mare Africaaaaaa  Smile habar nu aveam ca asa l-ai numit si tu.
Hope - la texturare ai imitat jeansul ? intreb pentru ca este o combinatie fericita, la care nu m-as fi gandit nici in 100 de ani. Daca imi amintesc bine scriai ca trebuia sa folosesti culori mai contrastante, eu nu vad asa lucrurile....ce ti-a iesit e perfect. Piesele sunt pastelate si finut lucrate. Vad colierul purtat la o camasa  love 
Seandreea - maaamă ce degrade inflăcărat  love cred ca te-ai chinuit o gramada la finisarea pieselor.
                 ps - sunt tare curioasa ce vei face cu piesa crapata


Ultima editare efectuata de catre Dragonfly in Sam 18 Ian 2014, 8:24 pm, editata de 1 ori

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Hope_blue Sam 18 Ian 2014, 8:09 pm

 bounce Gata, am vazut!

Felicitari castigatoarei!!!!!
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de seandreea Sam 18 Ian 2014, 8:41 pm

Felicitari castigatoarei!

Dragonfly - am corectat piesa - este ultima poza pusa, dar nu stiu daca ai vazut-o. As incerca sa ti-o trimit eu pe email, daca mi-l dai.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancamm Sam 18 Ian 2014, 9:14 pm

Seandreea, superbe ambele piese. Nu pot sa spun care imi place mai mult.
Nu pot sa vizualizez extragerea. Din postarea Andreei se deschide Winampul si nu vad nimic, iar link-ul Danei da cu error.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Dragonfly Sam 18 Ian 2014, 9:24 pm

Ahhh tehnologia asta .... mai incerc o data, poate a 3-a oara e cu noroc  rade fingers crossed !

https://s705.photobucket.com/user/edithh55/media/extragerelucrudemana.mp4.html


seandreea
- am rasfoit din nou creatiile trimite si am zarit piesa reparata, e atat de schimbata incat nici nu am recunoscut-o. Ce inseamna sa ai inspiratie...

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancamm Sam 18 Ian 2014, 9:39 pm

Gata, am vazut! Felicitari castigatoarei!!!! Sunt extrem de curioasa la ce ne va provoca.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de seandreea Sam 18 Ian 2014, 9:56 pm

Multumesc!
Dragonfly - nu stiu cata inspiratie a fost. Cum am zis: vroiam deja sa pun ceva in mijloc. Ce am pus pe ea tine un pic de preferintele mele: ador swirl-urile :D
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de ancaanca Sam 18 Ian 2014, 11:26 pm

Felicitari castigatoarei!  
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de B-Zsu Land Sam 18 Ian 2014, 11:52 pm

WOOOW nu pot sa cred... Merci Merci Merci 
Nu m-am asteptat.... Deci provocarea in sine va fi o provocare pentru mine.
Va cer cateva zile sa ma gandesc un pic, si sa vad voi ce ati lucrat inainte sa ma alatur voua.

Am inceput sa ma uit la provocarile recente, si am ajuns cam pana la nr 40 incepand de la 53... Shocked  Shocked Ati incercat muuulte, multe tehnici... si pana la nr 1 mai sunt, mai am de studiat, (si de invatat.Smile)

Mersi inca o data fetelor pt provocare si sper sa va aduc inca una pe cinste. Pana atunci noapte buna tuturor.



Buna fetelor,
Trebuie sa va spun ca aseara, nu puteam sa ma gandesc la altceva, decat la noua mea provocare. Pana la urma era o tema care nu ma lasa in pace, si cand m-am trezit stiam ca pe acela il vreau wink . Seara o sa am mai mult timp sa vi-l prezint.
Deschid un subiect nou??
Pana atunci sa aveti o duminica frumoasa!


Ultima editare efectuata de catre B-Zsu Land in Dum 19 Ian 2014, 11:29 am, editata de 1 ori
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de maddy13 Dum 19 Ian 2014, 10:43 am

B-Zsu Land, felicitari! Felicitari tuturor, ati facut din provocarea asta un mare experiment dar v-a iesit. Astept sa vad ce se mai nascoceste, ca taaaaare greu e dupa atatea provocari sa gasesti ceva nou.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 53 - lut polimeric - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 53 - lut polimeric

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB