Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

+130
diana00
diada
dintimisoara
vlad_mom
fiorenza70@yahoo.it
elena_luminita
bluegray
Dorulet
dienutzababy
bumbu
anda81
Iulliana
AndreeaFiroiu
oanadascal78@gmail.com
Alenia
antonina
sabinatudor73
marianatoma89
nedeea12
stephanya
flexi
stejara
Georgianaqqq
bibitu
aligabriela
myky7robc
michelinebeaulieu
Ofelia Buzescu
ioana soare
angelyc
anaid170
odrina
Floren
evelinna
SilviaDumitrescu
mlizeta
Oliii
flori de camp
canadianca50
Cristache
Angelica18
cica elena
bumbu antonia
LRodica
violetas
piciul
-iulia-
macanetu
AITEN
ema
Username2015
victoriacus
iulikaiuliana
carmenm
atelier_xanora
Dodo-pui
deliadeparte
ritame
cboghita
cristina07
danire
tomari
Dionisia
Ginet
nicolae68daniela
Danutzaaa
dannie
tantza_m
xXxVyctoRxXx
kerkyra
danniela
letho
flori balteanu
Mim
kmn
noki
emmancita
afilimonb
nicole24
Giorgi
melinda2012
madalina0611
claudia73
georgeta volovaci
teisoara
Greteledelweiss
barbin
MyryamL
lucylle
airamana8407
sw00mnicul
crivas
ANCA ECATERINA
dragan mirela
Madgalinoiu Victoria
vlad lia
Mandana
irish05
alinavaleria73
tadok
adriuta
Celya_f40
rivka
Maria51
micheline
An-Ca2811
mama2008
ildisor
Maria Tatuti
cozma felicia
Tache Marilena
iuliana72
crina68
Alyna_ct
squirrel
aliona.spaiuc
T_mihaela
AcidoR
Admina
mishou
Giobsy
Gabica
arianalaura
Karina33
brunics
Uca
criss472013
valentinadof
dorina narita
cris_io_mat
134 participanți

Pagina 32 din 36 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de fiorenza70@yahoo.it Dum 21 Ian 2018, 3:41 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
fiorenza70@yahoo.it
fiorenza70@yahoo.it
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 53
Localizare : Italia
Data de inscriere : 23/04/2016

http://www.crafty.ro/broderieshop

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de LRodica Mier 28 Feb 2018, 9:25 pm

Intreb si eu: oare se mai poate indrepta firul de la andrele, foarte greu lucrez cu ele, se rasucesc si ajung sa ma incurce la lucru.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am mohairul si vreau sa tricotez un fular, dar nu prea am spor. Ma incurca rau firul andrelelor.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 01 Mar 2018, 2:39 am

Încearcă să le țină cineva întinse și tu să incalzesti firul cu feonul, mai trebuie apoi ținute un pic întinse să se răcească. N-am testat asta, însă am testat metoda cu spiralarea cablurilor și merge... așa ca ar trebui sa meargă și invers.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de LRodica Joi 01 Mar 2018, 1:34 pm

Mersi. O sa incerc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 01 Mar 2018, 2:04 pm

Să ne spui dacă a funcționat. Am uitat sa te întreb, dar in poză firul pare a fi de plastic fără sârmă la interior.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de LRodica Joi 01 Mar 2018, 9:15 pm

E plastic.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 02 Mar 2018, 10:40 am

Atunci ar trebui să mearga cu aer cald.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de LRodica Sam 03 Mar 2018, 1:52 pm

Aseara am incalzit firul cu foenul si rezultatul a fost satisfacator, mai exact s-a indreptat putin, nu a mai fost asa rigid, a fost mai maleabil, nu se mai rasucea sa ajunga sa il tricotez, am lucrat mult mai usor cu el. Multumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 04 Mar 2018, 8:45 am

Mă bucur că a mers cât de cât. Sporuri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Vin 20 Iul 2018, 6:23 am

Exista si o gimnastica pentru mainile care tot tricoteaza, tricoteaza sau croseteaza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de LRodica Vin 20 Iul 2018, 8:12 pm

Multumim. Nu stiam de ele.
Exercitiul din imaginea 3 il mai fac uneori .
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de dintimisoara Mier 18 Dec 2019, 11:31 am

Buna ziua,

In cautare de informatie, am ajuns pe pagina lucrului manual si am descoperit destule postari interesante, insa - stiu, poate merit pusa la zid :D - volumul de citit este mare si nu am rabdare sa citesc totul.
Asa ca va rog sa ma ajutati putin, care si cine poate sa isi faca putina vreme si pentru mine si pentru asta multumesc anticipat.
Fiica-mea isi doreste un cardigan/sweater l-am mai gasit denumit, cu nasturi in fata, simplu, cu buzunare ascunse. Am un fir de mohair alb, subtire, care se lucreaza pe anderele de 2-2.5 si vreau sa il lucrez. problema mea este ca habar nu am cate ochiuri trebuie sa montez pentru spate. Stiu ca trebuie esantion de 10 cm per 10 cm....probabil ca asa va trebui sa fac, insa daca cineva a tricotat un asemenea pulovaras, va rog un pic de ajutor. Sa zic ca fiica-mea este intre marimea M si L, mai mult spre L.
Acesta este modelul pe care vreau sa il tricotez.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tricot
Multumesc!
dintimisoara
dintimisoara
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 18/12/2019

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty ajutor tricotat

Mesaj Scris de LRodica Mier 18 Dec 2019, 12:31 pm

Nu e vorba de pus la zid.
Doar trebuia in alta parte postat: La Tricotat - exista Ajutor - invatam sa tricotam impreuna.
Poate adminele o sa mute postarile.
Nu imi dau seama exact de firul care vrei sa il folosesti , poate ne faci o poza a firului, dar daca e chiar asa subtire eu nu l-as face cu nasturi.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de diada Joi 19 Dec 2019, 8:04 am

Gata, am mutat, multumesc!

Din experienta mea in tricotat, pentru ca nu faceam esantioane, nu stiam atunci, puneam direct la un fir subtire puneam 150 ochiuri si vedeam daca merg inainte sau stric. Dar mai bine faci esantion, este mai simplu si pentru tine si fiind asa un fir subtire, se deformeaza la lucrat/stricat.

Asteptam si alte pareri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de dintimisoara Joi 19 Dec 2019, 9:53 am

Multumesc mult! Voi incerca direct cu 150, daca e prea mult sau prea putin, desfac, nu este prea pufos firul.
dintimisoara
dintimisoara
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 18/12/2019

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de dintimisoara Joi 19 Dec 2019, 9:56 am

Multumesc si scuze ca nu am postat unde trebuia.
Ideea este sa fie cu nasturi, asa ca in poza. Nu m-am gandit sa fotografiez firul, sper sa nu uit sa fac asta.
Inca o data multumesc pentru raspunsuri!
dintimisoara
dintimisoara
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 18/12/2019

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Vin 20 Dec 2019, 5:59 am

Nu, nu incepe direct!
Pare greu sa faci un esantion cu 20 de ochiuri si sa masori si sa stabilesti la 10 cm de tricot cate ochiuri ai, dar vei castiga timp si bucuria rezolvarii acestei probleme te va ajuta sa ai incredere in tine! Spor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de dintimisoara Vin 20 Dec 2019, 8:24 am

😊🤗 Multumesc pentru raspuns!
Avand in vedere ca urmeaza destul de mult liber si ca prea multe nu voi pregati pentru sarbatori, cu siguranta voi avea vreme sa fac esantion...asa ca, de ce nu?!
Sarbatori frumoase! santa☃⛄❄🎄🎉
dintimisoara
dintimisoara
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 18/12/2019

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Gabica Mar 24 Dec 2019, 12:51 pm

De fiecare dată câmd intru pe site găsesc o informaţie nouă pentru mine. De ce nu sunt eu mai conştiincioasă?? De ce atâta lene pe mine să deschid forumul.
Ca să mă chinui de aia, asta-i pedeapsa mea. Acum mulţumesc pt ideea cu încălzitul firului la andrele.
Şi da, aveţi mare dreptate, eşantionul este sfânt. Salvează timp, energie, bani.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 03 Ian 2020, 7:38 am

Cardiganul a fost denumit dupa J.Brudenell,al saptelea Earl of Cardigan,general maior britanic si,initial,semana cu vesta de lana purtata de ofiteri.Coco Chanel e cea care l-a facut celebru,pentru ca nu-i placeau puloverele(barbatesti)care ii stricau coafura cand le tragea peste cap.Cu nasturi sau fara,doamna dintimisoara,sa ai spor si rabdare.Si te mai asteptam,sa ne arati ce-a iesit.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ema Vin 03 Ian 2020, 10:19 am

Va rog, are cineva o schema cu scaderile si inmultirile la rascroitura manecii si la capul de maneca? M-am saturat sa fac manecile acelea cazure care stau ca naiba pe mine (am umerii mici si cazuti).
Multumesc mult!
Ps. Am cautat mult pe Pinterest dar nu am gasit.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Dorulet Sam 04 Ian 2020, 7:50 am

Abia astept,Ema,un raspuns,ca acolo ma impotmolesc si eu.Gretty,ne auzi?Ajuta-ne,te rog!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ema Sam 04 Ian 2020, 12:21 pm

Dorulet, am vreo trei pulovere duse pana la rascroitura manecii. Acolo m-am oprit. Am gasit ieri pe pinterest ceva [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de noki Sam 04 Ian 2020, 1:48 pm

Iata cum procedez eu :
in functie de grosimea firului la fata si spate stabilesc nr. de ochiuri pe care vreau sa le scad in stanga si dreapta ,daca sunt mai multe decat 10 scad in primul rand 4 apoi 3,2,1,1, si tot cate1 apoi tricotez drept pana la umar .
Daca firul este gros si sunt mai putine ochiuri scad 3,2,1,1,1,1
la maneca scad 3,2,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,....pana aproape sus cand mai raman aprox 8-9 cm cand scad 2,3,4 apoi restul o singura data.
Eu prefer maneca raglan este mai simplu de facut .La aceasta scad in primul rand 2ochiuri apoi cate 1 si fac numai rascroiala gatului pe care o prefer in V este mai simplu de facut
noki
noki
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : nord-vest
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ema Sam 04 Ian 2020, 1:58 pm

Noki, multumesc mult. Merci hug pupi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 32 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 32 din 36 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB