Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

+130
diana00
diada
dintimisoara
vlad_mom
fiorenza70@yahoo.it
elena_luminita
bluegray
Dorulet
dienutzababy
bumbu
anda81
Iulliana
AndreeaFiroiu
oanadascal78@gmail.com
Alenia
antonina
sabinatudor73
marianatoma89
nedeea12
stephanya
flexi
stejara
Georgianaqqq
bibitu
aligabriela
myky7robc
michelinebeaulieu
Ofelia Buzescu
ioana soare
angelyc
anaid170
odrina
Floren
evelinna
SilviaDumitrescu
mlizeta
Oliii
flori de camp
canadianca50
Cristache
Angelica18
cica elena
bumbu antonia
LRodica
violetas
piciul
-iulia-
macanetu
AITEN
ema
Username2015
victoriacus
iulikaiuliana
carmenm
atelier_xanora
Dodo-pui
deliadeparte
ritame
cboghita
cristina07
danire
tomari
Dionisia
Ginet
nicolae68daniela
Danutzaaa
dannie
tantza_m
xXxVyctoRxXx
kerkyra
danniela
letho
flori balteanu
Mim
kmn
noki
emmancita
afilimonb
nicole24
Giorgi
melinda2012
madalina0611
claudia73
georgeta volovaci
teisoara
Greteledelweiss
barbin
MyryamL
lucylle
airamana8407
sw00mnicul
crivas
ANCA ECATERINA
dragan mirela
Madgalinoiu Victoria
vlad lia
Mandana
irish05
alinavaleria73
tadok
adriuta
Celya_f40
rivka
Maria51
micheline
An-Ca2811
mama2008
ildisor
Maria Tatuti
cozma felicia
Tache Marilena
iuliana72
crina68
Alyna_ct
squirrel
aliona.spaiuc
T_mihaela
AcidoR
Admina
mishou
Giobsy
Gabica
arianalaura
Karina33
brunics
Uca
criss472013
valentinadof
dorina narita
cris_io_mat
134 participanți

Pagina 3 din 36 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AcidoR Dum 10 Noi 2013, 11:55 am

Marilena, l-am lucrat acum ~ 20 ani, e in cartea "303 modele pentru crosetat si tricotat".
Modelul se tricoteaza cu doua culori A si B. Nr de ochiuri, multiplu de 8.
R1 si R3, culoarea A: toate ochiurile pe dos.
R2 si R4, ochiuri fata.
R5, culoarea B: 1m;*2 ochiuri se aluneca nelucrate , cu firul in spatele andrelei, 6 ochiuri fata*;2 ochiuri alunecate ; 1m. Se repeta de la * la *.
R6 :1m; *2 ochiuri se aluneca nelucrate, cu firul in fata andrelei; 6 ochiuri pe dos*; 2 alunecate; 1m. Se repeta de la * la*.
R7 si R9, se lucreaza la fel ca R5.
R8 si R10 se lucreaza la fel ca R6.
R11, culoarea A: 1m; *2 ochiuri pe dos; 6 pe fata*; 2 ochiuri pe dos; 1m. Se repeta de la * la*.
R 12 si 14, toate ochiurile pe fata.
R13, toate ochiurile pe dos.
R15, culoarea B: 1m; * 4 ochiuri pe fata; 2 ochiuri se aluneca, (ca la R5); 2 ochiuri pe fata*; 2 ochiuri pe fata; 1m. Se repeta de la * la*.
R16: 1m; *2 ochiuri pe dos; 2 ochiuri se aluneca (ca la R 6); 4 ochiuri pe dos*;2 ochiuri pe dos; 1m. Se repeta de la * la*.
R 17 si R 19 se lucreaza ca si R 15.
R 18 si R 20 la fel ca R 16.
R 21, culoarea A:1m; *4 ochiuri pe fata;2 ochiuri pe dos; 2 ochiuri pe fata*; 2 ochiuri pe fata; 1m. Se repeta de la * la*.
Se repeta R 2-21.
Ochiurile acelea alunecate se fac ca la torsade si trebuie sa ai grija de tensiunea firului, ca sa arate bine. Faci esantion si-ti dai seama.
Sper ca o sa-ti fie de folos, spor la tricotat! hug tricot

Vad si Angelica a postat, pan-am copiat eu explicatiile .... e imposibil sa nu-ti iasa.scratch
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 10 Noi 2013, 4:35 pm

Va multumesc frumos pt explicatii. Abia astept sa fac maine un esantion sa vad daca-mi iese.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 10 Noi 2013, 7:40 pm

Va pupup fetelor ca va bateti capul pentru mine
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 10 Noi 2013, 9:32 pm

Fetelor,modelul 66(al Marilenei)l-a lucrat cineva?Imi place mult dar nu se vede clar schema.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Lun 11 Noi 2013, 4:45 am

Randul de schimbare al culorii se lucreaza pe dos...restul e la fel ca la 68..parerea mea Merci 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 11 Noi 2013, 2:19 pm

Piciule,multumesc pentru raspuns pupi ,totusi parca vad o torsada;am sa fac o mostra sa vad ce iese.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Maria Tatuti Lun 11 Noi 2013, 5:44 pm

Fetelor ,
Doresc un sfat!
Pentru un pluovar ,pe care fata mea il vrea pe corp , cum sa calculez cresterile de la mijloc in partea de sus.
Mentionez ca am inceput dintr-o singura bucata si in partea de jos am caculat scaderile ,pina la talie , in mod egal asa incit sa ajung la dimensiunea taliei ei.Dar in sus cum se calculeaza avind in vedere ca trebuie sa cresc mai mult in zona sinilor.
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 11 Noi 2013, 5:51 pm

Daca te ghidezi dupa pensele de la rochii sa inmultesti pe parti si la pense nu iese ?
Daca lucrezi circular in ultesti 2 pe laturi 2 in pensele din fata si 2 in pensele de la spate ![zic eu ]
Asteptam si alte pareri !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de squirrel Mar 12 Noi 2013, 9:05 am

Maria, o sa pun niste poze cu o bluzita care este lucrata cam cum ai spus tu. Macar orientativ, sper sa te ajute.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu este lucrata circular si nici pense nu are, dar poate iti este de folos, orientativ, la cresteri.
Din cate am observat eu, cat si cum scazi pt talie tb sa pui la loc, repartizat cam in acelasi fel, pentru bust (daca ai scazut din 3 in 3 cm cate 2,4 etc ochiuri, tot din 3 in 3cm se cresc pt bust).
Sper sa te fi ajutat cat de cat. Spor la lucru hug
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Vin 15 Noi 2013, 10:36 am

Va rog sa ma ajutati intr-o problema cu care ma confrunt acum: am ajuns pe la jumatatea unui sarafan sa-i zic, e inceput de sus in tehnica raglan, partea de sus fiind in punct lenes (bretelele), asa, dar apoi am inceput 1och pe fata 8 och dos.Bun, intrebarea este de ce pare ca se duce lucrul intr-o parte,pare ca se rasuceste cumva,  lucrez circular evident, dar sigur ceva nu e bine.Nu iau eu ochiurile cum trebuie? zid 
Nu prea as vrea sa stric, dar ...Sad.
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AcidoR Vin 15 Noi 2013, 12:26 pm

Da, nu iei ochiurile cum trebuie. Cand lucrezi circular trebuie sa iei ochiurile rasucite, la randul considerat pe dos. Incearca un esantion si-ti dai seama cum se iau ca sa arate "normal". scratch 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Vin 15 Noi 2013, 1:14 pm

AcidoR a scris:Da, nu iei ochiurile cum trebuie. Cand lucrezi circular trebuie sa iei ochiurile rasucite, la randul considerat pe dos. Incearca un esantion si-ti dai seama cum se iau ca sa arate "normal". scratch 
Mulţumesc, tare voiam să nu stric, insă nu-mi place cum se vede şi nu vreau să lucrez incorect. Revin cu sarafanul când il voi face cum trebuie, asa că...  tricot
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AcidoR Vin 15 Noi 2013, 1:40 pm

Daca nu desiram, macar un pic, nu ne bucuram de lucru bine facut! Spor la tricotat! hug tricot 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 15 Noi 2013, 4:00 pm

sa desiram un pic?rade am desfacut de vreo 4 ori pana acum bentita cu butonierele de la jacheta care de altfel,e gata....iar nu imi iese bine,iar desfac...pana cand?tricot 
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AcidoR Vin 15 Noi 2013, 4:30 pm

rade  Pana cand iese bine! zid 
Eu nu am desfacut, dar am inceput de patru ori o vesta, dupa ce ajunsesem pana sub bust (inceputa de sus). suicid 
Prima data nu mi-a placut cum s-a asezat modelul, a II-a oara l-am schimbat, a III-a oara am nimerit un ghem care era diferit de celelalte si nu mi-a placut cum arata...... acum o sa plec putin in plimbare..... si o s-o termin ..... poate de sarbatori. ups Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 4246 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Vin 15 Noi 2013, 4:58 pm

rade ce "mă bucur" că nu sunt numai eu asa..., si mai aveam jumatate şi-l dădeam gata, dar mă tot îndemnam că e ok aşa,că mi se pare rade , pâna am stricat ca se vedea totuşi de la o poştă că se duce şui  Smile
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cica elena Dum 17 Noi 2013, 6:56 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] buna  seara,ma puteti ajuta cu o schema la bandana asta?
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ildisor Lun 18 Noi 2013, 12:10 am

elena,schema nu gasesc,e de pe raverly dar e publicat modelul intr-o revista,asa arata desfasurat,poate iti sau seama de model
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ildisor
ildisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Varsta : 56
Localizare : italia-livorno ,cu inima in timisoara
Data de inscriere : 09/02/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cica elena Lun 18 Noi 2013, 9:42 am

ildi eu stiu sa il lucrez numai ca nu stiu sa il explic,schema mi-a cerut-o o prietena care m-a ajutat cu alte scheme.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Lun 18 Noi 2013, 1:22 pm

Asa, am trecut aici la explicaţii pentru boleroul cu torsadă în jurul umerilor:
aceasta este schema de început- liniuţele verticale -->och pe fata, cele orizontale->och.pe dos, cerculetul cu sagetuta intoarsa din partea stanga a schemei-->3 och. rasuciti(2och lasati pe spate, se lucreaza urmatorul och pe fata, apoi cei lasati in asteptare, tot pe fata).Se incepe cu 2och fata, 2 och dos cat doresti sa fie de lata partea cu nasturi/butoniere, lungimea calculand-o incluzand toate modelele ce trebuie incluse.
Apoi in dreapta schemei se formeaza elasticul pentru partea de baza-jos- a boleroului, prin tricotarea a 2 randuri pe fata si 2 randuri pe dos.
Urmeaza, mergand spre stanga schemei partea cu model zmeura calculata in functie de cat de lung doresti sa fie boleroul(al meu e pana in talie).Apoi eu am mai introdus o torsada din 4 och, urmeaza torsada mare, apoi mergand spre dreapta inca una de 4 och., cei 3 och rasuciti, explicati mai sus si 2 och. de margine.Asa am facut eu, dar fiecare adauga/schimba dupa cum ii place sa iasa wink .La sfarsit se culeg och. de la gat si tricotezi terminatia (eu am facut punct lenes)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />


Aici se vede -tiparul desfasurat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />


Am mai pus o schema din care se vede mai bine ceea ce am explicat mai sus.
Patratelele goale = randuri scurte.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />


si aici vedeti exact cum trebuie sa arate in desfasurare, acolo, la maneca, de fapt e singurul loc unde vei coase acest bolero.Aici m-am cam chinuit pana am gasit poza asta sa-mi dau seama cum trebuie sa iasa...si am reusit sa-l fac asa cum trebuie, ca nu-mi place sa iasa oricum... wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

pentru orice alte lamuriri, sunt aproape wink  kiss
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 18 Noi 2013, 6:50 pm

Multumim mult !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de mama2008 Lun 18 Noi 2013, 8:31 pm

Ce interesant! Multumim mult, An-Ca 2811, pentru acesta tehnica inedita de realizare si pentru explicatiile detaliate. Sa ai spor in continuare!
mama2008
mama2008
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mar 19 Noi 2013, 9:22 am

Multumesc si voua mult, mult spor si inspiratie! andrele 
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de micheline Mar 19 Noi 2013, 1:15 pm

Chiar interesant! Am vazut multe modele de acest fel pe saiturile rusesti dar eu am crezut ca se fac separat.
micheline
micheline
helper
helper

Numarul mesajelor : 79
Localizare : Romania
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de rivka Mier 20 Noi 2013, 2:42 pm

fetelor ceva modele in zig zag nu aveti ,eu am cautat dar nu am gasit ,vrea mama sa faca la o rochita pt.fetite io n-am gasit ....ma ajutati voi ?wink peace 
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 36 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB