Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

+92
Giorgi
gretty
SilviaDumitrescu
Carmencyta
Muravka
Dorulet
danniela
BlueKidoo
mirela mirela
Michelle88
cristianka
crina68
diada
Loredanah
LRodica
Croshetus
nicolae68daniela
mykya
balanescu maria
AITEN
buburuzaroz
greieras
valih
cocav
emilia0458
Darsy
andreea.nechita
sofia.predescu
laurici88
tititzya
An-Ca2811
Maria51
mlizeta
iuliana72
canadianca50
stoy
corina corina
BEBEPETICRISTAL
lacrisel
cica elena
adriana.stancu
nicole24
piciul
Mandana
kmn
bibitu
victoriacus
bumbu antonia
myky7robc
melinda2012
flori de camp
alexandra_cristiana
alessia2007
cozma felicia
dragan mirela
Geta_63
romaya
Greteledelweiss
cristi970
eriliana
emmancita
valentinadof
alban andreea
mishou
emaflu
cristinadumitru1977
mia and me
andas
dorina narita
bisisica bijuterii
Celya_f40
carmensultanescu
fizicuta
Serban Valentina
geanina_scumpica
dannie
lucky
Gabica
claudine
galben emilia maria
lllorena84
GinaP
stephanya
aleirgab
kla78
deealexx
tantza_m
flori balteanu
gabi1972
mari01
mihastef
cld
96 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Ian 2014, 9:59 am

sar-mana fiore6! L-am salvat si pe acesta.
Momentan m-am decis la un model si lucrez intens. In curand va arat  wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 30 Ian 2014, 9:35 am

Ma bucur ca deja lucrezi salul. Abia astept sa vad finalul  hug 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 30 Ian 2014, 4:29 pm

buna ziua dragelor,vreau si eu silvia sa imi fac un sal cu,,ananasi,, dar dupa schema nu ma descurc,cum incep,de jos...?multumesc anticipat
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de valentinadof Joi 30 Ian 2014, 4:51 pm

Daca nu urmaresti o schema nu cred ca vei reusi sa faci ananasi,cel putin eu n-as putea.Incepi cu un lant cat de lat vrei sa fie salul pe urma incepi sa lucrezi ananasii.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 30 Ian 2014, 6:15 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa arata acum bluzita pentru care v-am cerut ajutorul(prin iulie,parca).Mai am 4 patrate la o maneca(cred ca am aproape 100 in total) si apoi sa ma orientez pentru niste terminatii.Cred ca si la subrat trebuie sa fac un patratel mai mic(sa nu traga).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asa arata modelul in detaliu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici vreau un cardigan si ma chinui sa inchei patratele. Din cauza modelului ,la colturi,cam trage.
Nu sunt nici hotarata cu ce culoare sa le unesc:negru sa gri inchis(cum este cel din poza)
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de romaya Joi 30 Ian 2014, 6:39 pm

Eu as zice sa   unesti patratele  cu aceeasi nuanta de gri cu care-ai lucrat ,pentru  ca sa nu intrerupi razele modelului -arata foarte fain modelul daca razele se continua de la un patrat la atul ..si eventual faci bordurile/terminatiile /nasturii din alt gri sau negru.  Pentru lejeritate la subrat eu fac o jumate de patrat =un triunghi -ca un ic
 kiss 
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 30 Ian 2014, 7:25 pm

Romaya,multumesc mult;am sa arat cum vin prinse;nu m-am gandit cum ar arata modelul in ansamblu  Smile .
multi  pupi 
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Vin 31 Ian 2014, 2:02 pm

myky7robc, uite cum masori raglanul, sa-l faci cu 10% mai lung: eu as fi avut nevoie, pt o rascroiala de inaltime 18 cm si am facut raglanul de 18+2 = 20 cm (vezi de unde am masurat in drept, nu pe raglan ca asa as fi facut la maneca clasica)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Vin 31 Ian 2014, 3:43 pm

Gretty, datorită ţie, am mai învăţat ceva. Şi trebuie să spun că e superbă bluza aia folosită drept model.  love 
I-aş fura modelul, dar nu prea reuşesc să-l "citesc"  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Vin 31 Ian 2014, 6:21 pm

E rochia ultima postata de mine la rochii. Modelul ti-l spun eu, e foaaarte simplu: ungrup de 5 pic intr-un loc, 1 oc, apoi 1 pic-1 oc-1 pic in acelasi loc si iar 1 oc.Pe randul urmator alternezi. Acum: consideri 5 plin (grupul cu pic) si 5 gol (grupul 1oc, 1 pic,1oc,1 pic, 1 oc in total tot5). Cel mai bine plasezi modelul ( pe lant de inceput sau pe un rd de pic) odata la al 5leasi odata la al 4lea (deci odata sari peste 4 si pui in al 5lea si odata sari 3 si pui in al 4lea. Daca vrei sa largesti, la fusta de exemplu, il pui mai des. Si tine minte: la un corsaj pt o talie de 75 si un bust de 90 cm, poti creste in model fara sa se observe facand la grupul 5 gol, 2 oc in mijlocul grupului in loc de 1 oc dupa care cand e nevoie revii. Crede-ma ca e mai simplu de facut decat de explicat in scris. Succes!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de myky7robc Vin 31 Ian 2014, 8:42 pm

ms grety, daca nu ai fi facut poza cu centimetrul de croitorie pe rochie, eu gandeam ca sunt pe linia raglanului 20cm.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Vin 31 Ian 2014, 9:41 pm

Am spus ca se masoara in drept ca la rascroiala de maneca clasica. Eu asa calculez pt ca la diferite masuri am inaltimea la rascroiala pt maneca clasica deci la raglan, ca sa pice bine, trebuie sa fac mai lung cu cat ar fi rotunjimea rascroielii clasice la subbrat; tehnica asta ajuta sa pice maneca bine fara sa mai adaugi ochi. Cel putin eu asa fac.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de alessia2007 Vin 31 Ian 2014, 9:59 pm

Grety multumesc pentru raspuns. Eu am inceput de sus la rochia zig zag, dar pe rotund, nu raglan. Am vazut eu ca e cam larga (si nu numai eu  wink ), dar am dat inainte. Acum am masurat si are 26de cm Smile pupi
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Vin 31 Ian 2014, 10:22 pm

Gretty, apreciez că ai stat să-mi explici modelul. Ulterior am văzut rochia la topicul respectiv şi acolo se vede mai bine modelul. Dar nu şi lămuririle date despre creştere, aşa că mulţumesc din suflet.  kiss 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 01 Feb 2014, 6:34 am

Ma bucur ca ai inteles si-ti mai dau un sfat: ai inteles ca poti sa cresti si sa scazi in grupul "5gol"dar ca sa nu cresti brusc, cresti un 5gol si unul nu (pastrand mereu 5plin asa cum e )si asta pe 2 randuri, apoi cresti toate 5gol. Si la scdere la fel. E un secret care il aplic oriunde am posibilitatea si necesitatea sa cresc in model.
Pt cele interesate care citesc asta si nu inteleg, trebuie sa citeasca mesajele mele de putin mai sus la descrierea modelului.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Sam 01 Feb 2014, 6:55 am

Mi-am copiat explicaţiile date, Gretty. Eşti o adevărată comoară!  Merci kiss 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 01 Feb 2014, 9:04 am

Cand ai sa faci un esantion ai sa intelegi si mai bine ce te-am invatat. Multumesc pt aprecieri si sa va fie de folos sfaturile!

Spor la  croset 
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Suport superb pentru cesti in forma de Inima

Mesaj Scris de melinda2012 Joi 06 Feb 2014, 8:47 am

Buna dimineata dragele mele,

Am gasit un link ( suport superb pentru cani ) cu o diagrama pentru suport de cana.

Imi place la nebunie acest suport insa nu il pot descifra. Vrea cineva sa ma ajute? Astept cu nerabdare raspunsul vostru!


Ultima editare efectuata de catre melinda2012 in Joi 06 Feb 2014, 12:29 pm, editata de 1 ori
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de mishou Joi 06 Feb 2014, 9:22 am

Din ce vad eu in schema pt "suport cani" - schema nu este identica cu ce este prezentat in fotografie.
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de romaya Joi 06 Feb 2014, 9:50 am

Se incepe cu lantul  de 17 ochiuri =socotind 8 pentru fiecare parte laterala si unu in mijloc .Te intorci cu pic mici in fiecare ochi de lant dar  cate 3 pic.mici in ochiul din mijloc in fiecare rand !  La margini cresti cate un pic.mic cam pana in randul 4 ,apoi mergi drept cam 4 randuri ,apoi scazi cate 1 pic tot in vreo 4 randuri ..mai adaptezi pe parcurs sa vezi cum iese forma de inima

Edit: pe parcurs ,cresterea de 3 pic. o faci in pic din mijloc din cele 3 lucrate in randul anterior si tot asa ..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Joi 06 Feb 2014, 7:19 pm

Nu ti-ar fi mai usor asa? cu un fir mai gros si o croseta de 3 mm iese mai mare si in plus poti s-o maresti facand 2-3 randuri in plus dupa acelasi principiu. Aici poti sa vezi singura cum se face dar ai pe pagina mai jos si filmuletul

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty re

Mesaj Scris de melinda2012 Vin 07 Feb 2014, 9:01 am

Nu stiu germana, videoul e in germana.
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Vin 07 Feb 2014, 10:47 am

Pai nu e nevoie, daca esti atenta la executie si te mai uiti si la inimioara facuta, poti reusi. Eu nu stiu nici germana, nici engleza, rusa am uitat si in franceza nu gasesc modele dar asta nu m-a impiedicat sa invat o multime de lucruri noi. Doar ca eu nu sunt tributara schemelor, gandesc singura cum sa aplic modelele la tiparele care ma intereseaza. Si toate le-am invatat nu m-am nascut stiind...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 08 Feb 2014, 4:26 pm

papucii crosetati, cel mai simplu model; fir gros acryl sau lana, croseta de 5 mm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pt marimea 38: incepi pe lant  de 5 ochi inchis si festonat cu 12 pic scurte// pic normale, unul simplu, unul dublat= 18 pic//2 simple 1 dublat=24 pic//3 simple, unul dublat=30 pic//continui cu 30 pana ai 8 rd fara a-l numara pe primul ( pic scurte)//continui cu 22 pic// cresti la capete de rd cate un pic=24// cresti 1 pic la mijloc de rd=25 pic, asta ajuta sa se inalte putin la spate// continui cu 25 pic pana ai 9 rd de unde ai facut 22 pic//inchei pe dos la calcai indoind pe latime - tot cu croseta. Succes!

PS partea din fata se lucreaza circular dar dus-intors, cea din spate - evident - dus intors fiind doar 22 pic.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty martisoare crosetate

Mesaj Scris de alexandra_cristiana Sam 08 Feb 2014, 4:38 pm

doresc modele de martisoare crosetate
alexandra_cristiana
alexandra_cristiana
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : mures
Data de inscriere : 28/01/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB