Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 48 - Transfer de imagine

+13
Day
ancaanca
Bijuterii Ramona
Flora-handmade
loriem77
Rica Mateiuc
darkpoke
vlad_mom
Anaderol77
Dragonfly
kartusica
maddy13
Hope_blue
17 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de maddy13 Mar 13 Aug 2013, 11:48 pm

Eu m-am fixat pe genul vintage si am scris asa pe google si am ajuns la site-ul asta http://www.popscreen.com/tagged/vintage/images/1 poate gasiti si voi ceva aici. Mie mi-a placut tare mult. Daca va bagati aici va imbolnaviti.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 14 Aug 2013, 2:39 am

Fimo lichid este lucios doar pe partea pe care a stat pe suprafata de copt (sticla) si transparent in strat subtire.
Pina la urma merge si cu imprimanta inkjet?
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de loriem77 Mier 14 Aug 2013, 11:37 am

Salutare fetele!
foarte frumoooossss.... transfer de imagine Smile
Sunt super colierele, Maddy!
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Flora-handmade Mier 14 Aug 2013, 11:51 am

http://www.hennydonovanmotif.co.uk/index.html
Desene stilizate, sper sa va placa.
Flora-handmade
Flora-handmade
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 09/01/2012

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Bijuterii Ramona Mier 14 Aug 2013, 5:23 pm

Anca, m-ai conva particip si eu si sunt tare incantata de buhuhuurile mele. Sper sa va placa si voua. Am folosit tehnica la rece. Fetelor, voi m-ati fermecat pe mine cu imaginile color. M-am gandit si eu sa incerc, dar am ramas la bufnite. Ce ziceti? Bijuteriile nu sunt inca bagate la cuptor, dar va voi arata si setul la final.
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 1174939_565473246842608_800941532_n
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 1151040_565473336842599_996258436_n
Bijuterii Ramona
Bijuterii Ramona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 52
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Hope_blue Mier 14 Aug 2013, 10:58 pm

Ramona, ti-a iesit tehnica foarte bine si imi plac bufnitele :-)
Cum rezista fimo in suportul de pandantiv? Adica se lipeste bine de baza sau exista un secret ceva?
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de ancaanca Joi 15 Aug 2013, 9:30 am

Bravo, Ramona!
Faine bufnitele tale! Smile 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Day Joi 15 Aug 2013, 9:45 am

Ce faine sunt toate!Abia astept sa gasesc si eu timp sa incerc...ma mananca degetele dar am casa plina de oaspeti,si cand pleaca ei,plecam si noi in concediu...deci cel mai probabil o sa deschid cutia cu maimute abia dupa 25 august....
Pana atunci,spor!!!!Faceti transferuri de imagine,emotionale,de jucatori,de functii,de care vreti voi,dar faceti Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de nana_vulpe Joi 15 Aug 2013, 11:32 am

Buna fetele mele harnice si dragi! Stiu ca am un catralion de ani de cand n-am mai scris pe-aici, dar v-am citit. N-am mai scris nimic pentru ca, de mai bine de un an, n-am mai pus mana pe lut... De ieri m-au gadilat iar palmele. Si.... am zis: "hai sa intru la provocare!". Zis si facut! conditionat fimo, skiner blend, pozitionat pe baza, scos la imprimanta imaginea, pus (tehnica pe uscat) imaginea peste fimo si dupa o ora luat imaginea si... nimic:zid: zid Sad Sad . Noah! Acu o iau de la capat!
Maddy... tu ziceai ceva cu acetona? Este cumva tutorial cu acetona pe-aici? Merci, va pup si va urez pace si liniste cu ocazia acestei mari sarbatori a crestinatatii! Si viata lunga si prospera, liniste si binecuvantarea Maicii Domnului sa va protejeze in drumul existentei voastre!

PS: Spor la tot ce faceti!kiss kiss kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de ancaanca Joi 15 Aug 2013, 1:46 pm

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Bdcdd1cc-925d-42c5-bb2e-707872345717_zps98f5b81b

Sa va povestesc...patani....!!!!
Imaginile negre sunt scoase la imprimanta cu toner - laser pe hartie normala.
Cele color pe o imprimanta color laser (de la un centru de copiere) pe foaie putin mai groasa si nu asa poroasa ca cealalta.

1. Imagine color pusa pe fimo undat cu acetona (intre imagine si fimo) pus si deasupra hartiei, dat cu degetul usor pana am luat o mare parte din hartie. Nu am reusit sa-l iau totalitate, daca mai frecam mult riscam sa iau tot. Dupa copt sub jet de apa am reusit sa scap si de finul strat ramas.
Am sa incerc aceasta metoda si cu apa, pt. ca accetona mea este pe duca, azi.
Inainte de a pune acetona, am pus pe uscat....dar nu a iesit nimic. Cand am desprins hartia au ramas urme fine de argila pe imagine pe care le-am curatat si refolosit imaginea.

2. Imagine neagra pusa pe uscat. Zic eu ca a iesit bine.

3. Pus fimo lichid deasupra si desprins de pe hartie. Este atat de transparent incat nu m-am mai obosit sa-l pun pe strat alb.

4. Fimo lichid cu hartie.

Concluzia mea:
Prima si a doua metoda mi se par cele mai satisfacatoare.
Cea cu fimo lichid...functioneaza (se vede imaginea bine) doar daca lasi hartia.

Nu stiu Maddy cum ai facut tu...dar la mine ...un fiasco zid

Edit: Nana, Multumesc pentru urari si astept rezultatele tale!
Ma bucur ca aceasta provocare te-a pus cu mainile pe fimo wink 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de nana_vulpe Joi 15 Aug 2013, 4:38 pm

Mama, Anca, m-ai omorat! 1 si 2 (de pe primul rand) si 1, 2 si ultima sunt absolut senzationale!
Poate reusesc sa ajung la un centru copy sa-mi xeroxez si eu niste fotografii si fac. Altfel... Dumnezeu cu mila! Am niste imagini scoase dar imprimantra mea e cu jet de cerneala si nu stiu daca merge vreo metoda. O sa o incerc pe aia cu acetona sa vedem... desi...
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Bijuterii Ramona Joi 15 Aug 2013, 4:59 pm

Hope, intre baza si fimo se pune o picatura de fimo lichid i astfel nu se mai intampla nimic dupa coacere. Cel putin eu nu am avut surprize.
Anca, tu m-ai zgandarat si acum imi plac si cele color cum ies. Asa ca...s-ar putea sa mai incerc ceva. Ideea este ca daca la cealalta provocare fetele care au participat nu au fost in numar asa mare, la aceasta si numarul fetelor va fi mare, dar si incercarile lor vor fi numeroase si asta nu are decat sa ne aduca un plus de bucurie.
La multi ani tuturor Mariutelor de pe aici!
Uitati si finalul :
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 1173672_566254273431172_954414634_n

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 1001092_566254270097839_2055602196_n
Bijuterii Ramona
Bijuterii Ramona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 52
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de maddy13 Lun 19 Aug 2013, 2:38 pm

Ta-dam! M-am intors acasa si uite ce fete harnicute am gasit pe aici! Anca, mie imi place ce ti-a iesit, in special cele cu acetona si cele cu lichid de pe care nu ai mai luat hartia. Pe cele din urma sunt curioasa cum le folosesti, ma gandesc ca nu prea face aderenta cu altceva decat lipite.
Nu stiu sa-ti raspund cum am reusit, am incercat si asta a iesit. Nici dupa ce le suprapui pe fimo deschis la culoare nu se vede imaginea bine? Eu asa am facut si se vede. In afara de imagine cu copilul toate sunt facute cu fimo lichid turnat peste imagine. Eu ma gandesc ca poate si calitatea imprimarii si suportul de hartie au un cuvant de spus.
Ramona, tare dragute buhele tale, sunt si la moda acum, cica sunt simbolul intelepciunii. Zici ca se fixeaza bine de metal cu fimo lichid? Am sa incerc, eu nu am avut pana acum fimo lichid si de fiecare data le scoteam din baza si le lipeam la loc.
Nana, eu zic ca nu-i mult sa copiezi cu laser niste imagini, e mai sigur ca iese asa, cu jet am incercat eu si nu iese. Mi-e ciuda ca nu-mi amintesc unde am vazut metoda cu acetona dar e simplu pui acetona pe fimo, pui sa fie destula si asezi hartia deasupra, dai cu degetul peste de cateva ori si lasi putin. Poti incerca din cand in cand sa ridici cate un colt sa vezi daca s-a imprimat. O sa vezi ca ramane imaginea intacta pe hartie, dar si pe fimo. Totul e sa nu o mai atingi ca se ia. Eu am gresit si am curatat-o tot cu acetona dupa care am pus din nou o alta imagine.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de nana_vulpe Lun 19 Aug 2013, 4:31 pm

Multumesc Madi pentru raspuns! A propos... transferurile tale m-au lasat cu falca picata! Si pentru ca sunt foarte frumos lucrate dar si pentru ca ai niste imagini superbe! Cred ca maine dimineata am sa reusesc sa ajung la un centru sa xeroxez niste imagini. oricum de lucrat saptamana asta nu prea am cum ca in w.e. am musafiri si-s multe de facut prin casa. Bashca sa-mi strang si organizez maimutele care-s ingrozitor de multe... in fine... ma descurc eu cumva!
Pana atunci spor la treaba cui mai lucreaza si multa inspiratie!
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 20 Aug 2013, 3:19 am

Foarte faine v-au iesit. Ia sa-i dau soatei sa-mi xeroxeze la servici, ca am imprimata inkjet Sad.
Aici este tutorialul cu acetona, tot de imprimanta laser e vorba.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de darkpoke Joi 22 Aug 2013, 3:20 pm

deci...am incercat...a iesit cam sters...variant cu hartie uscata direct pt fimo

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Wizn
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de nana_vulpe Joi 22 Aug 2013, 3:52 pm

Or fi sterse dar e frumoasa foc bratara! Mie imi place ce aspect ii dau imaginile alea putin sterse!
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de darkpoke Joi 22 Aug 2013, 4:02 pm

mda...noroc ca sunt sterse la extremitati...era mai rau daca erau in mijloc
ms nana
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de maddy13 Joi 22 Aug 2013, 4:40 pm

Ramona, arata foarte bine bratara ta, imi place culoarea si furniturile. Ai tu un loc minunat de unde le cumperi.
Aceleasi pisici, alta varianta. Nici ale mele nu au iesit grozav, unele au mustatile alea finute dar nu au picioare, depinde cat insisti cu netezirea.
Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 DSCF5552_zps5746ff17
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de loriem77 Joi 22 Aug 2013, 6:54 pm

vai vai ce frumuseti faceti dragelor! imi este tare ciuda ca nu imi vine cheful de lucru cu fimo... dar si cind va veni el! ;))

transferul de imagine - metoda prezentata la mine pe blog - are sanse de reusita mai mari daca printul este mai proaspat (dar am experimentat si cu print mai vechi) si daca polimerul nu este foarte uscat. eu am reutilizat aceeasi imagine si de 3 ori. Drept este ca mi-a iesit din ce in ce mai sters, dar asta era si intentia mea... pentru a da un aspect mai vintage lucrarii.
cine are prea mult chef... rog sa arunce si pe la mine!
kiss 
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Hope_blue Joi 22 Aug 2013, 11:32 pm

Ce de pisicute!!!
Mie imi plac tare mult bratarile voastre! Sunt asa frumos montate ca le-as purta fara sa analizez detaliile transferului.
Loriem, eu am mult chef, haide ... te invit sa-ti pui in cui starea asta de acum.
Eu cu timpul stau prost. Mi-am ales imagini si abia astept sa le pun in scena, bine ca dureaza provocarea mai mult.
Somn usor cu multa inspiratie!
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 24 Aug 2013, 4:20 am

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Transfer
Mi-a printat soata cu laser...cam asta mi-a iesit mie dupa asteptat 45min pe uscat, nu o sa devina ceva pentru ca nu-s multumita, nu s-a prins peste tot. Am experimentat si cu apa, mai rau a iesit. Mda, deci...eu pas...

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de maddy13 Sam 24 Aug 2013, 12:06 pm

De ce vlad_mom? Mie mi se pare ca a iesit super. Eu zic sa-i dai zor sa vezi ca va iesi ceva frumos.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Hope_blue Sam 24 Aug 2013, 12:55 pm

Putem utiliza un marker, dupa coacere, sa retusam pe unde nu s-a transferat.
Adica eu asa m-am gandit sa incerc...
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 24 Aug 2013, 2:00 pm

Nu-mi place ca nu s-a transferat complet. Markerul permanent arata aiurea pe polimer, luceste si e un negru mai deschis... Am incercat ceva...cu vopsele acrilice...cert e ca nu prea mai seamana cu ce era, in fine...
Sfat: lasati spatiu liber detul pe linga imagine, hirtia sa fie mai mare decit bucata de polimer, sa nu trebuiasca sa taiati hirtia prea aproape de imagine...sa nu ramina urme ca la mine mai sus ca nu se mai retuseaza. Imaginea imprimata nu trebuie atinsa ca se ia ...pe degete, pe hirtie...asta inainte de copt bineinteles.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 48 - Transfer de imagine  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 48 - Transfer de imagine

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB