Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Jucarii crosetate - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Jucarii crosetate

+49
elena_luminita
White_Raven
cerasela mantescu
LRodica
Dorulet
piciul
cocav
ioana soare
letho
flori de camp
diada
Greteledelweiss
andreearom
annamaria26985
Floren
victoriacus
dannie
Michelle88
macanetu
BEBEPETICRISTAL
chocolate
bunicailinca
anc@
dragan mirela
gabi1972
mihastef
mlizeta
Gabica
myky7robc
julix_2007
Mandana
valentinadof
rivka
fizicuta
adriuta
otilia gergely
gretty
Celya_f40
SilviaDumitrescu
Giorgi
Admina
i.xell
CCristinaC
Geta_63
mari01
mariposa.romania
Muravka
cozma felicia
alban andreea
53 participanți

Pagina 25 din 43 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 34 ... 43  Urmatorul

In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 20 Sept 2020, 8:44 am

S-ar putea sa mearga fara randurile 28-35, adica exact falcutele, dar o sa trebuiasca si ochii mutati mai sus. Ai facut gaurelele din schema pentru ochi?
Eu ochii i-am cumparat de pe aliexpress (adica china), o cutiuta cu 6,8,10,12mm si de 4mm separat... ca m-au suparat preturile din tara si pentru ca nu era graba am preferat sa astept 2 luni (transportul dureaza 2sapt-3luni).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Dum 20 Sept 2020, 11:14 am

O sa incerc saptamana viitoare.
Da, am facut gaurelele.
Am cautat in dimineata asta ochi de 12 mm si de 14mm. Nu am gasit amandoua marimile pe un site Smile , sa economisesc taxele de livrare. Nu am comandat deocamdata nimic.
De pe aliexpres nu am comandat niciodata. Am vazut ceva cos cu ventuze pentru chiuveta de bucatarie, dar nu m-am descurcat, mai exact mi-a fost frica sa comand. Am avut o retinere, erau preturi in functie de numarul de produse, tari diferite de livrare, m-am pierdut si am renuntat.
O sa hotarasc saptamana viitoare ce voi face, nu sunt nici eu presata de timp.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 20 Sept 2020, 11:54 am

Off topic....scuze... sunt tari diferite de livrare pt ca au depozite si prin sua, rusia... pentru noi nu merge decat din china, si ca sa nu fie nici o problema la noi la vama totalul ar trebui sa nu depaseasca 10E/comanda (daca nu ajunge in timpul mentionat, deschizi disputa si se solutioneaza in 5 zile maxim si primesti banii inapoi).
Si asta m-a enervat la noi, cateodata n-am ce altceva sa mai iau de pe magazinul respectiv ca sa se merite transportul... Sad

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Dum 20 Sept 2020, 5:15 pm

O sa continuu si eu off topic.
Adica daca as comanda sa am grija sa fie pana in 10 euro.
Si chiar poate sa fie si free shiping, am tradus ceva de genul fara taxe de livrare intr-un anumit numar de zile.
M-am uitat azi un pic si eu pe site dar nu am gasit care sa aiba ochi de la 6 la 14 mm. De la 5 la 10 sau de la 6 la 12. Parca intr-un singur loc am vazut si de 14 dar bineinteles nu am salvat si nu am mai gasit.
Nu comand deocamdata de afara, prima data o sa fac fara cateva randuri, am vrut sa scad cele fara inmultire, dar o sa incerc dupa sfatul tau, fara 'falcute'.

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 21 Sept 2020, 7:19 am

De 14mm n-am nici eu. Daca gasesti ceva ce te intereseaza, poti pune in cos si apoi te poti uita in magazinul vânzătorului respectiv sa vezi ce mai are. 10e cu tot cu transport e limita pentru care nu se platesc taxe.
Mie mi s-a părut ca a înmulțit cam mult pentru falcute, însă exista posibilitatea să nu mai iasă gurița așa fără ele.
Cred că o sa incerc și eu după ce mă mai lasă umărul (l-am forțat cu un efort și acum e ... Sad )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Lun 21 Sept 2020, 10:32 am

Aseara am navigat si am gasit 3 site-uri pe care nu a mai fost. Unul romanesc avea toate marimile, ceva mai scumpe...
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 21 Sept 2020, 10:57 am

Clar, alegi cum iti e mai convenabil, daca ti-e teama sa comanzi din china alegi magazinele noastre (produsele sunt aceleasi, in general wink ).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 21 Sept 2020, 1:42 pm

Hai ca am bagat 2 diclofenac si-un ibuprofen...si-am inceput o mana...
Ce am descoperit: in primul rand mi se pare mana cam mica si subtirica fata de corp, asa ca am mai largit cu 2ochi, nu mi-a placut scaderea de la R10, prea brusca, asa ca am modificat randurile 10 si 11(in loc de 3 si 1 scaderi, am facut 2 si 2 distribuite simetric). Nu-mi place nici cotul, nici cu sc, nici cu hdc, nici cu dc, nu-mi place cum se vede nici scaderea (inafara ca din cauza rasucirii lucrului a iesit exact invers, in dreptul degetului ar trebui scazut, nu inmultit), cred ca am sa elimin cotul, probabil si genunchiul. rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Lun 21 Sept 2020, 8:51 pm

Am refacut capul, iese mai rotund, dar imi place mai  mult asa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Trec de la una la alta, ai vazut pe site-uri parul sintetic pentru papusi? Ce parerea ai?
S-ar potrivi (montarea) la corpul de papusa primit de  la tine.
Daca imi comand ochi cred ca o sa comand si par Smile , si o sa mai fac o papusa. wink
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 21 Sept 2020, 9:21 pm

L-ai facut fara randurile "falcute" pana la urma? Si tu tot cu agenda? Smile
Am vazut parul ala, tot am stat in dubii pentru papusa de lut polimeric (pana la urma am renuntat, am preferat parul tot din lut), la cele crosetate parca nu mi se pare ca se potriveste....am vazut papusi crosetate cu par sintetic, dar nu mi-a placut nici una, parca e prea finut, parca cere o "piele neteda", nu cu textura de ochi crosetati. Am vazut ca si turcoaica din filmuletul gasit de tine tot par sintetic a pus, dar parca tot mai bine merge parul crosetat sau fire pur si simplu.
Acum ma gandesc ce sa-i pun in corp-gat-cap, soata n-are sa-mi dea un 10cm de cablu de-ala, cred ca o sa folosesc un pai de la sticlele cu pompita (daca am in cutia cu reciclabile) sau un corp de pix de-ala ieftin.
Stii ce mi-am luat eu asta vara din china? Un numarator de randuri electronic, de pus pe deget... e tare practic pentru mine, intra singur in stand-by si cand il aprinzi e numaratoarea acolo unde a ramas (am si mecanic, dar nu mi-a placut, trebuia sa pun croseta jos sa misc rotita)... asta in caz ca vrei idei ce sa mai iei inafara de ochi rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Mar 22 Sept 2020, 7:01 pm

Da, fara falcute. Imi place forma capului dar totusi ochi sunt cam mici. M-am oprit si o sa comand ochi.
Cred ca o sa ma 'distrez' cu un elefantel, pana vin ochii😉  .
Am si agenda, dar mai scriu si pe foi si le indosariez. Si am si cateva modele listate si prinse in dosar. Fiica mea zice ca trebuia sa le pastrez doar pe calculator Smile.
Cu rotita am si eu, dar nu folosesc, mai.usor pentru .i ne e sa scriu pe o hartie randul pe care il lucrez.  Nu imi da iei ca multe ma tenteaza Sad  zid
La noi nu este. Parcă nu as vrea de afară.  
Am editat. Nu cred ca iau deocamdată ochi. Siteul e cu mai multe firme de livrare. Cea mai ieftina 22 lei. Ochii 18.40. Mai caut.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 22 Sept 2020, 9:59 pm

Ti-am zis eu, asta ma enerveaza cel mai tare...si cu posta ro nu mai trimite nimeni parca. De-aia am luat si eu atunci mai multe fire odata, ca sa fie o singura comanda, ca nu-mi convine pentru o bobina de 5-9lei... Cred ca se gaseste si la noi numaratorul ala, eu am luat mai multe atunci, ba nasturi de 5mm transparenti, ba capse de 4 si 6mm transparente care se cos, andrele de ciorapi si circulare la seturi 5marimi 2-4mm, crosete set de 8 buc 1-2,75mm....chestii pe care le vazusem vandute la noi la bucata, cu pret de set intreg...
Si eu prefer sa scriu schema pe hartie pentru ca mai fac modificari in timp ce lucrez, dar la randurile la fel mi-e de ajutor numaratorul.
Iti imaginezi ce de timp pierd cateodata pe aliexpress, acum am comandat 2 papusi (baiat si fata) de 16cm cu 13 articulatii, ca am in plan o casuta pentru nepotica, ca tare mult i-a placut a piticului meu. Nu am mari asteptari la calitate avand in vedere pretul, insa macar vor sta in fund pe scaunele cu picioarele indoite.... sper din tot sufletul sa ajunga, sa nu faca cuiva cu ochiul pe drum cum mi s-a intamplat cu altele ...(si nu la noi in tara, ci prin europa unde au facut escala)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Mier 23 Sept 2020, 9:22 am

Duminica dupa amiaza, doar asta am facut, adica vreo 5 ore. Ma durea capul de la ecran dar parca tot mai vroiam sa vad toate prostiile.

Produsele din exterior vin la un anumit oficiu postal sau vin cu curierul? Ti-ai facut pay-pall? Probabil ca de acolo voi comanda si eu ochii, nu sunt stresata de timp. Ai vreun magazin anume sau unde gasesti mai ieftin?

Iar suntem off topic, oare nu exista un subiect deschis mai potrivit pentru discutiile noastre? parca era ceva cu sa-ti arat ce mi-am cumparat.... O sa ma uit, si poate ar trebui sa ne mutam acolo. Ce parere ai?
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 23 Sept 2020, 1:55 pm

Da, e bine si-asa. M-a uitat acum, subiectul acela era la moda-stil. Iti propun [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], tot un fel de bricolaj sunt si jucariile noastre, chiar daca prin crosetat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 25 Sept 2020, 8:34 am

Am ajuns la talie! wink
Am mai modificat pe ici pe colo, in functie de cum mi s-a rasucit mie lucrul, am schimbat genunchiul (cotul l-am inlocuit cu lucrat drept randurile respective) si am ales sa fac cu alb direct chiloteii. Sa vedem cum reusesc sa fac tot in corp si o bustiera cu alb, asa incat dezbracata sa ramana totusi cu partile intime acoperite Rolling Eyes

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Vin 25 Sept 2020, 7:41 pm

Esti totala.
Asteptam sa ne arati si noua cand e gata.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 26 Sept 2020, 8:04 am

Nu mi se pare ca iese cu mult mai mare decât celelalte, adevărat că o fac cu o croșeta mai mică decât ar trebui (1.25 mm la alize diva) și mai strâns un pic. Ultimul băiețel l-am lucrat normal și parca a ieșit cam moale pentru o păpușă, dar fiind pentru nepotica de 2 ani jumate a fost la fix să-l facă un mare gimnast Smile
Weekendul asta pauză pentru ca sunt în deplasare wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 29 Sept 2020, 9:02 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am ajuns la cap....mi se pare cam strâmbuță, poate ar fi trebuit să pun mai multa umplutură... Se pare că brațele le-am facut un pic mai larg zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Mar 29 Sept 2020, 12:45 pm

Stramba?
Nu mi se pare.
Mainile poate un pic mari, dar cred ca poti sa lasi asa.
Ca forma arata foarte bine.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 29 Sept 2020, 1:02 pm

Multam. Strambuta...ca mi se pare ca se vede unde am crescut/scazut, in special la picioare (poate mai reasez umplutura). Mainile eu nu le vad mai mari decat ar fi trebuit pentru silueta Smile , numai ca sunt un pic mai moi decat restul care e mai teapan...parca imi vine sa le refac... zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de raluk0182 Mar 29 Sept 2020, 1:38 pm

Ce bine arata papusa! Abia astept sa vad finalul. Ce folositi ca umplutura pt jucarii si de unde procurati? E safe pt copilasi mici care molfaie jucariile acestea? Ma uitasem pe niste site-uri intr-o perioada cand facusem si eu ceva minor 🙂, dar nu am gasit decat cantitati prea mari.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 29 Sept 2020, 3:08 pm

Eu am cumparat o perna de 50/70 pentru umplutura, cand am gasit la oferta, adica 9lei wink . Am mai folosit umplutura din pernele pe care le-am spalat si s-au batut (stiu deja ca degeaba le scarman, nu mai refac perna asa cum era)...
In general, eu n-as da copilasilor care molfaie nici un fel de jucarie textila, sunt predispuse sa atraga praf, nu pot fi spalate simplu si imediat ca cele de cauciuc/silicon/plastic.... inafara de aspectul asta le consider la fel de safe ca cele textile de cumparat, evident, atata timp cat parul, ochii, etc sunt bine atasate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de raluk0182 Mar 29 Sept 2020, 11:20 pm

Multumesc pt raspuns , Vlad-mom. Ce idee buna cu umplutura de la perne 😁
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 30 Sept 2020, 8:09 am

Cu drag.
In general pernele spalate a 2-a oara in masina de spalat s-au batut, insa scarmanata umplutura e buna pentru jucarii pentru ca sunt mult mai mici. (am avut la un moment dat un urs imens de plus si pentru ca mi s-a parut prea moale si cam bleg l-am operat ... am mai bagat in el umplutura de la 2 perne wink )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de LRodica Mier 30 Sept 2020, 3:28 pm

Raluk0182, eu am cumparat intr-adevar mai mult, 5 kg, de la Valcea. Mi s-a parut cel mai ok. Intr-adevar am facut si 3 pernute asa zis pentru relaxare, una pentru fiecare, o folosesc doar eu😉 , pe ea sau fara nimic dorm. (relaxing pillow pe sew4home) .
Nu mai stiu exact cum se numea siteul dar daca o sa vrei caut.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Jucarii crosetate - Pagina 25 Empty Re: Jucarii crosetate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 43 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 34 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB