Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyIeri la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

+101
ANCA ECATERINA
mihaela.paun
anda81
gabico
tadok
Maria51
annamaria26985
delfin
danniela
Dionisia
Greteledelweiss
brunics
chocolate
odrina
flexi
iuliana72
Gabica
Matusa Iuliana
carmenm
rob roy
nuta_s
antonina
geo
Karina33
Ducess
ninatopor
Serban Valentina
mimiady63
serafimutza
cami26
STANCIU MARIA
izu
anasia
bubu85
cozma felicia
tiana
lelia40
Uca
dorinamisov
corina corina
alina cristina
europolis
cristina_ani28
-iulia-
SilviaDumitrescu
ioanaichim
flori de camp
AcidoR
emilia-elena
cocav
cris_io_mat
rivka
estera10
tantza_m
stoy
mari42
georgianamatei2007
cica elena
ioana soare
kmn
piciul
anc@
ileana cosanzeana
letho
madlensa
kla78
vlad lia
eriliana
diada
elluta
symos
eveline78
valentinadof
andreea_ato
crina68
Maria Tatuti
Alyna_ct
Liliana Solom
PCatalina
dorinami
ema
cristina07
doraly
iullia_78
T_mihaela
aligabriela
ionela andreea dobre
arianalaura
canadianca50
cami13
irish05
pufoi
ata.isteata
myky7robc
mari01
Angelica18
georgescu olimpia
emmancita
lucky
Dariaa
gabi1972
105 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Joi 25 Apr 2013, 10:24 am

Inca, nu. Urmeaza cat de curand. In principiu boleroul va fi pentru zgatia mea de 6ani. Ma interesa o schema de care sa ma folosesc si se pare ca am "dibuit" una destul de buna. Sau nu?
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ioana soare Joi 25 Apr 2013, 10:30 am

In principiu da, dar trebuie sa verifici si cifrele si sa faci unele eventuale modificari la rata inmultirilor inainte sa te apuci de lucru.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Joi 25 Apr 2013, 10:31 am

Multumesc mult de informatie. O sa am in vedere. Flowers
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 25 Apr 2013, 10:38 am

FLori de camp acum ti-am vazut mesajul , postez la <<resurse>> o adresa a boleroului pe care doresti sa-l tricotezi .

sper sa te ajute cumva !


O zi frumoasa tuturor ! hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de doraly Joi 25 Apr 2013, 10:51 am

Flori de camp, nu am acum posibilitatea sa pun o schema a modelului cu frunze, dar o sa incerc sa ti-l explic...hai ca nu e asa de greu si poti lucra si fara schema...Curaj! Smile

Dupa ce montezi ochiurile necesare pentru bentita de sus si lucrezi cate randuri doresti (in functie de cat de inalta o vrei) imparti ochiurile la numarul de frunze pe care doresti sa le ai (acolo mie mi se pare ca ar fi 13 frunze, deci vei avea 13 grupe de cate n ochiuri)
Fiecare frunza se incepe pe 3 ochiuri pe fata...daca grupa ta de n ochiuri are mai multe ochiuri, celelalte (n minus 3) le lucrezi pe dos, ele vor forma spatiul dintre frunze.
Frunza se lucreaza astfel: pe fiecare rand pe fata adaugi un ochi sub forma de jeteu, de o parte si de alta a ochiului din mijloc al grupei de 3. Faci aceste cresteri pe 5 randuri, de fiecare data adaugand jeteul de o parte si de alta a ochiului din mijlocul frunzei. Dupa cele 5 randuri, vei avea la fiecare frunza 13 ochiuri (3 initiale + 10 adaugate prin jeteuri)...Nr ochiurilor pe dos dintre frunze ramane acelasi pe toata portiunea. In acest fel se realizeaza cresterile pe portiunea cu frunze. Pe dos lucrezi ochiurile asa cum se prezinta.
Dupa cele 5 randuri cu cresteri, situate in jumatatea de sus a frunzei, lucrezi jumatea de jos a ei astfel: de o parte si de alta a frunzei, adaugi un jeteu si scazi cate un ochi din frunza (spre stanga de o parte si spre dreapta de cealalta parte a ei)...vei reduce astfel nr de ochiuri ale frunzei de al 13 la 11...apoi 9...7...5...3. ultimele 3 le lucrezi impreuna, fara sa uiti de cele doua jeteuri din stanga si din dreapta. Randurile pe dos le lucrezi mereu cum se prezinta. Si ai facut frunza! (vei obsera ca pe portiunea celei de-a doua jumatati a frunzei nu mai cresti deloc!)
Dupa ce ai terminat frunzele, mai lucrezi cateva randuri de jerse pe dos, (asa mi se pare mie) si termini platcuta aceea cu un rand de jeteuri( 1 jeteu, un ochi scazut , 1 jeteu, un ochi scazut....si tot asa, tot randul)

Numeri ochiurile de pe andrea si vezi de cate ochiuri mai ai nevoie pentru latimea la care vrei sa ajungi (piept 1+maneca 1+spate+maneca 2+piept 2)...Diferenta de ochiuri pe care trebuie sa le mai adaugi o imparti la 8 si cresti aceste ochiuri tot ca jeteuri in cele 4 puncte de imbinare intre maneci si restul lucrului (fete, spate).
Cand ai ajuns la subrat separi partile (fete, spate, maneci) si incepi sa rotunjesti marginile fetei prin scaderi la stanga si la dreapta, dupa caz.

Sper sa intelegi ceva din tot ce ti-am scris aici...poate diseara reusesc sa pun si o schema a frunzei (cea din diagrama pe care ai postat-o nu e chiar la fel). Daca ai intrebari, nu ezita sa le pui! Pentru restul detaliilor, urmareste cu atentie si imaginea, e destul de "graitoare"! Succes!


Am vazut ca ai mai primit informatii in timp ce-ti scriam...sper ca toate sa te ajute sa reusesti sa-l faci! Succes, inca o data!


Ultima editare efectuata de catre doraly in Joi 25 Apr 2013, 10:52 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Joi 25 Apr 2013, 10:58 am

Sarut-mana mult de ajutor. Tuturor. kiss
Sper sa va pot arata cat de curand ceva.
Si daca ma impotmolesc stiu unde trebuie sa apelez. love
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de piciul Vin 03 Mai 2013, 12:16 pm

flori de camp, cu intarziere modelul zig-zag[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]la randul 13 este o eroare: in loc de 2 ochi fata este 1 ochi. Sper sa intelegi! Spor la lucru...bineinteles dupa sarbatorile pascale!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Vin 03 Mai 2013, 12:35 pm

Saur'mana frumos! Bineinteles ca dupa sarbatori ca acum avem alte preocupari. dama
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de carmenm Lun 13 Mai 2013, 12:40 pm

cu maaaaaare intarziere ma bag si eu in discutie...abia acum am vazut ca flori de camp vrea sa faca aceasta bluza.eu am facut-o pt mine si am postat-o la provocare,am inceput de sus iar frunzele le-am facut dupa un model de bereta de pe drops design.daca nu ai reusit s-o faci inca,scrie si iti explic cum am facut eu.spor la treaba.
carmenm
carmenm
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 07/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Lun 13 Mai 2013, 1:39 pm

Multumesc de intentie, azi am incheiat boleroul. Dupa ce l-am facut si desfacut 1 data. Smile
Momentan nu am poza, dar diseara dupa ce vine sotul o sa pun poze la un topic adecvat si aici. hug
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 15 Mai 2013, 9:10 am

Desi nu e anotimpul potrivit eu am tricotat un fular din acril de efect lung rade , asta este:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Acum vreau sa tricotez o caciula ptr a forma un set.Ciucurii fularului vreau sa ii fac din fir alb de bumbac (este un fir mai gros si usor catifelat).Intrebarea este cum va arata mai bine caciula :
1. marginea elastica din bumbac , apoi fir efect lung si canacul din bumbac
2.margine din fir efect lung , apoi bumbac (aici ma gandesc la un model cu torsade)si canacul fier de efect lung?
Ce ziceti?
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Mier 15 Mai 2013, 9:53 am

Eu zic pct 2. Ba chiar numai marginea din fir efect lung, fara a mai face si capacul din fir cu efect lung.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 15 Mai 2013, 10:30 am

kiss multumesc
am inceput , sa vedem ce-o iesi , am renuntat la torsade caci am pus bumbacum in 2 si era prea greu
merg cu toate randurile fata
pun poze cand termin
si poza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 17 Mai 2013, 8:36 pm

Nu conteaza anotimpul , o sa-i vina vremea !
Conteaza ca ai chef sa lucrezi ! eu tot fac si stric si stau pe loc ! nu ma descurc cu o bluza inceputa de sus si nu ma las !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Vin 17 Mai 2013, 9:20 pm

gabi1972 a scris: kiss multumesc

si poza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Haioasa! :D
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Paturica pentru bebe

Mesaj Scris de Matusa Iuliana Vin 24 Mai 2013, 1:52 pm

Buna ziua tuturor!

Sunt noua in grup si am MARE nevoie de ajutorul vostru. Am aflat acum 3 zile ca o sa fiu matusa hug si m-am gandit ca ar fi un cadou frumos de bun-venit, pentru cel mic, o paturica impletita de mineeee. M-am gandit si la model: vreo 30 de patrate de 15cm/15, diferite culori si in fiecare patrat sa fie cate o llitera a alfabetului.
Am cumparat primul ghem de lanita si andrelele (deseara merg sa le schimb pentru ca am constatat ca imi scapa firul si imi trebuie cu carlig in capat Smile )
Acum problema este ca nu am crosetat niciodata ...
Va rog sa ma ajutati! Mai am maxim 8 luni sa termin.
Matusa Iuliana
Matusa Iuliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Gabica Vin 24 Mai 2013, 1:58 pm

Bine ai venit, e locul perfect, e plin de profesoare de croşetat, una mai bună ca alta. Îţi spun eu care am învăţat urmărindu-le discuţiile.
Mergi la rubrica"se caută profesoară de croşetat."
Ai câteva filmuleţe, pe care le urmăreşti cu croşeta în mână.
Când oboseşti citeşti divese postări, treci din una în alta.
Dacă eşti atentă termini mai repede decât crezi.
Spor la muncă
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Paturica pentru bebe

Mesaj Scris de Matusa Iuliana Vin 24 Mai 2013, 2:51 pm

Am gasit un model care pare simplu, dar nu stiu cum ii zice si nici cum se face. Ma ajuta cineva?
Imaginea in link-ul de mai jos:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Matusa Iuliana
Matusa Iuliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 15 Iun 2013, 10:59 pm

Pufoi,am salvat modelul sa-l pot mari si mi-am dat seama ca nu sunt torsade.E snur tricotat aplicat pe deasupra.Se poate face cu morisca sau cu andrelele.Poate gresesc,dar eu asa vad.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ioana soare Sam 15 Iun 2013, 11:22 pm

E o idee super cu snurul cusut pe deasupra, mai ales daca nu exista diagrama.

Dar in modelul original este torsada acolo pe spate. Modelul se numeste Ruffle Trim Vest si este din Vogue Knitting Early Fall 2012. Uite aici un link folositor.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de pufoi Lun 17 Iun 2013, 12:12 am

Multumesc frumos fetelor.
Ioana cred ca am sa aleg varianta cea mai usoara: snur prins pe deasupra, asa cum a vazut Angelica.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ioana soare Lun 17 Iun 2013, 1:08 am

Da, ideea Angelicai este excelenta, am retinut-o si eu:wink:
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 02 Iul 2013, 7:31 am

stie cineva cum se face modelul acesta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de flori de camp Mar 02 Iul 2013, 7:40 am

Seamana cu modelul care se lucra luand 3 ochiuri impreuna si fara a le da drumul se trag 3 ochiuri (pe fata, pe dos si iar pe fata) si randurile pe dos lucrate normal. Insa aici vad ca ar fi cu 5 ochiuri.
Nu cred ca ma insel, insa nici nu cred ca m-am facut bine inteleasa. pupi 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 02 Iul 2013, 7:52 am

daca ai gasi o diagrama ceva ca eu nu il pricep deloc si este superb modelul asta
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB