Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Vin 08 Mar 2013, 4:50 pm

Bravo!Vezi te-ai subestimat.Imi place mult.Si cu si fara volane.Tine-o tot asa!
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Vin 08 Mar 2013, 4:52 pm

lenus70 a scris:mari, nu e schema, e poveste in engleza...am facut-o mai mult dupa ureche, nici nu stiu sa-ti zic ...este o poveste pdf, pe care am descarcat-o de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

multumesc pentru apreciere Merci ...mai am pana e gata Smile

Apropo, cat fir ti-a intrat pana cum? Si la ce croseta ai lucrat?
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Vin 08 Mar 2013, 5:23 pm

Heeeee heeeee e grele cu povestile in special din alte limbi rade am cam tras chiulul pe la orele de limbi straine .
Multumesc si spor sa ai caci ai trecut de ce a fost greu.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Vin 08 Mar 2013, 8:18 pm

Dadina, multumesc si pupi

Mari,mie mi-a placut mai mult la limbi si mai putin la mate, si acum vad ca esentialul la crosetat nu e numai indemanarea ci mai ales matematica rade ...daca vrei fac desene, le pozez si le postez aici...sunt doua scheme simple, una pentru corp si una la volane...nu mi-am mai batut capul sa traduc tot, desi sunt niste detalii care m-au intrigat si chiar as fi vrut sa inteleg exact cum trebuie facut...cu niste randuri scurte la decolteu...in fine, am sarit peste... hug

flori de camp, imi picase net-ul, asa ca am mai lucrat un pic...acum are 508 grame, dar trebuie sa mai fac vreo 2 randuri si la maneci si jos, si eventual o bordura la gat...croseta 5 mm , pentru ca asa scria in schema si am vrut sa iasa asemanator, dar probabil ca firul acela era mult mai gros...nu-mi dau seama ...piciorusele sunt mai scurtedecat ale lor, cred ca in jumatate...despre fir, pm wink
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mesaj Scris de myky7robc Vin 08 Mar 2013, 9:08 pm

damely, superbe caciulitele si fetita.
cristina, umflatura la asa o beretuta se face crescand din varful capului, intr-o maniera descrisa cu ceva pagini in urma la ajutor si un pic mai mult chiar cu 2-3 randuri decat este circumferinta capului, dupa care incepi sa scazi aproape brusc pana ce se ajusteaza pe diametrul capului.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de myky7robc Vin 08 Mar 2013, 9:17 pm

mai suceveanco, da ce frumoasa esti si in poza cu boleroul!
ti-a iesit bine pana acum, ce mai vrei?
De-acu' vezi la finisare si sa-l porti multumita si fericita.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Vin 08 Mar 2013, 10:13 pm

myky , multumesc mult ... hug ...imi prind ghini incurajarili.... rade ...pai mai voiam volane la gat, dar e bine si asa...sa vad ce margine sa fac sa se potriveasca , in loc de volan la gat...nu ma asteptam sa nu-mi ajunga ata.,.

kiss

















lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de eriliana Vin 08 Mar 2013, 10:29 pm

Hai moldoveanco trage tare ,macar tu sa tii steagul sus .... pupi e super...dar sfinti ai facut??? eu is moarta de oboseala...am intrat la 7 dimineata in bucatarie si abia acum o ora am iesit...asta e..dar mi-au iesit niste sfinti DEMENTIALI,va jur ! va recomand cu toata caldura esentele pt dulciuri de la LIDL....sunt grozave... bis
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de myky7robc Vin 08 Mar 2013, 10:36 pm

Da' cine mi-a mutat mesajul de la fesuri, aici? confused
Aaaa...aa pt ca am iexplicat cristinei cum sa faca bereta?
lenus, ma gandesc sa iti sugerez o alta culoare sau nuanta de gri pt guler si poale de exemplu
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Mar 2013, 10:45 pm

myky7robc eu am mutat acel mesaj si am omis sa-ti mai trimit instiintare pe Pm deoarece am considerat ca este suficient daca trimit doar celei careia ii raspundeai avand in vedere ca si mesajul ei a fost mutat aici. Probabil din cauza orei la care ai raspuns nu ai mai fost exact sub ea (mesajele se aseza automat in functie de ora postarii)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Vin 08 Mar 2013, 11:12 pm

lenus70 a scris:Dadina, multumesc si pupi
flori de camp, imi picase net-ul, asa ca am mai lucrat un pic...acum are 508 grame, dar trebuie sa mai fac vreo 2 randuri si la maneci si jos, si eventual o bordura la gat...croseta 5 mm , pentru ca asa scria in schema si am vrut sa iasa asemanator, dar probabil ca firul acela era mult mai gros...nu-mi dau seama ...piciorusele sunt mai scurtedecat ale lor, cred ca in jumatate...despre fir, pm wink
Vroiam sa stiu cam cat ti-a intrat caci vreau sa-mi fac si eu acest model si eram curioasa de cantitatea necesara.

eriliana a scris: ...am intrat la 7 dimineata in bucatarie si abia acum o ora am iesit...asta e..dar mi-au iesit niste sfinti DEMENTIALI,va jur ! va recomand cu toata caldura esentele pt dulciuri de la LIDL....sunt grozave... bis
Multe lucruri de la Lidl sunt grozave. Iar mucenici .... cei primiti de la mama (modlovenesti) ... s-au dus. Nu mai sunt. Maine dimineata fierb d-aia cu zeama, ca altfel se mancau din seara asta Smile
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Sam 09 Mar 2013, 8:22 am

Eriliana , n-am facut sfinti ... am de capatat... wink ...si nici nu prea vreau sa fac , pentru ca se mananca prea multi...nu ne putem abtine...dar nici jacheta n-am terminat-o Embarassed ...

flori de camp, am avut un fir cu bobine de 40 g unele aveau si 35 , luate la ieftineala,de...am zis ca nu mai fac...nici dupa culoare nu ma omor, dar e decoltat si o sa mearga cu ceva colorat pe dedesubt , cand merg la piata rade

lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Sam 09 Mar 2013, 10:24 am

La piata (si tu si Silvia)!In nici un caz !E frumos sa il iei oriunde mergi nu la piata.Nu ca la piata nu ar trebui sa mergi aranjata caci esti o doamna.Sa stii ca nu era idee rea sa inchei cu o alta nuanta daca evident nu mai ai material.Mie imi place asa insa si asa daca nu mai poti face rost de material lasa-l asa.Acum ca ai curaj poti sa mai si alte piese.
Daca voi nu faceti mucenici cine sa faca ?La noi nu se prea fac doar cei ce s-au mutat pe aici fac .Fetei mele ii plac numai cei fierti.Asa ca fuga la Lidl sau Auchan sa iau cat mai sunt.
Dar ce nu pricep eu era modelul Lenus?Am inteles ca mai era un model pe care vroiai sa il faci la jacheta?Si ai renuntat.Eu nu l-am vazut.Oricum arata bine asa.Mama mi-a facut cu ani in urma o jacheta (pulover mov din bucle model simplu picior inalt .lant .picior inalt si tot asa si randul 2 piciorul inalt in lant.)cu volane la maneci si la gat.Nu volane mari .Nu stiu de ce dar mi se pare ca firul seamana.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Sam 09 Mar 2013, 12:17 pm

buna dragalaselor va rog sa ma ajutati cu sfatul vostru pentru acest bolero:
cum se lucreaza ,deoarece eu la m inceput si am facut 3 rinduri dar am realizat ca nu se luceaza de sus si cred ca se incepe de jos si se fac doua bucati care la sfirsit se unesc intre ele Voi ce spuneti? pupici si spor in toate
[URL=http://imageshack.us/photo/my-
images/109/fea2c8889627033cdf04652.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]

dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Sam 09 Mar 2013, 12:43 pm

Mirela am gasit ceva cu modelul dorit de tine , sper sa te ajute.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



succes !

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Sam 09 Mar 2013, 1:22 pm

Dadina,n-am facut sfinti pentru ca suntem cam dolofani si oricum degeaba precautia ca vine mama diseara sa ne aduca . Baiatul meu zicea ca bunicile fac sfinti si cozonaci buni, si mamicile nu stiu sa faca , si ca o sa invat si eu pana o sa fiu bunica sa fac ( adica sa nu ma ingrijorez, asta zicea cand avea vreo 4 ani rade...foarte serios, la 4 ani nu faci glume din astea rade )...acum are 14 si tot bunica aduce sfinti Smile ...

Jacheta avea acelasi model ca la volane ( ei ii zic frunze ) inserat in mijlocul spatelui si pe maneci ( asa este ca nu se vede in poza, dar scrie in poveste )...dar am renuntat la a-l mai face , era si complicat de calculat si iesea si prea incarcat...Dupa ce termin asta vreau sa incep jachetica aceea verde care e cu tipar in toata legea ( stii tu wink ) mai de vara ( eu n-am fir verde ).

Gluma cu piata am preluat-o intentionat de la Silvia Smile ...lasa ca va spun eu daca o sa fiu admirata ...de obicei nu ma laud , dar aici cu voi imi permit Smile ...o sa-l pun pe fiu-meu sa ma pozeze, sa vezi ce se distreaza pe seama mea...

kiss
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Sam 09 Mar 2013, 5:33 pm

multumesc draga valentina dar nu stiu sa traduc schema din rusa si tot nu stiu cum sa continiu sa fac boleroul dupa foto dar poate cineva a facut acest bolero si imi va spune si mie Va pup si va doresc spor in toate sa aveti dragele mele
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de iuliana72 Sam 09 Mar 2013, 7:27 pm

aveti idee cum sunt crosetate florile astea ca simt o durere de cap ,incerc dar nu imi dau seama
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de clara birau Sam 09 Mar 2013, 9:19 pm

Iuliana eu pot sa-ti spun doar de bentita pe care sunt prinse florille , este din laseta ,si se numeste "bentita lucrata in solzi" sau bentita lucrata in conuri- este laseta mai lata si se face astfel: pentru a croseta bentita in conurise lucreaza mai intai un lant de sase ochiuri .R 1 -pe lantul crosetat din 6 ochiuri se lucreaza un rand de picioruse scurtein felul urnator: se lucreaza 2 picioruse, apoiin al treilea ochi din mijloc se fac trei trei picioruse in acelas ochi, apoilucram alte doua piciorusein continuare. R 2- Se intoarce bentita pe dos de la dreapta la stanga . Se lasa un piciorusi si se lucreaza in continuarepicioruse ca la primul rand . Se va lua pe croseta la fiecare piciorus lucrat,ambele fire ale piciorusului urmator. Raman nelucrate un piciorussi cele doua fire din margine. In felul acesta se formeaza de o parte si alta a bentitei , niste coltisori care ii dau un aspect frumossi decorativ.Se lucreaza in continuare bentita intorcandu-se pe dos si crosetand exact ca la randul 1. Pe cea cu solzi nu mi-o mai amintesc . Maine ma uit prin snururile mele de laseta si daca te intereseaza iti zic . Sper ca ti-am fost de ajutor . Pentru restul poate iti zic fetele care fac flori dantelete dar parerea mea este ca se fac ca si petalele de la margarete dar mai scurte!!-cu drag Clara kiss
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Sam 09 Mar 2013, 9:36 pm

Cred ca petalele sunt lucrate asa : facut o bucla din 3-4 ochiuri de lant+un pic.inalt sau dublu si pe piciorus se coboara cu pic. mici -cate incap ...si repetir ...Nu sunt foarte sigura .. Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 10 Mar 2013, 12:54 pm

In primul rand fac o incercare de postare - s-au schimbat niste chestii- si in al doilea rand incerc sa postez o fata de masa veche,am inceput sa o stric si vreau sa fac ceva - nu stiu ce o iesi - nu stiu daca se merita -
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pun si ce am inceput - scuze - dar e grele cu postarea...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] wink


Ultima editare efectuata de catre crina68 in Dum 10 Mar 2013, 1:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : Crina68:Unit comentarii!!!!)
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 10 Mar 2013, 1:15 pm

Părerea mea: merită!!!! Chiar nu m-am gândit să prestez o față de masă, una roșieeeeeeeeee,hmmmmm

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de elluta Dum 10 Mar 2013, 1:23 pm

lenus70 a scris:Dragele mele , daca totusi vreti sa postez si eu ceva pana la urma si sa nu ma fac de ras ( again!!) va rog sa ma scoateti din impas...nu mai are cum sa iasa asa ca in poza fiindca 1,firul nu e asa ca acela si 2, nu-mi ajunge ....asa ca va rog sa-mi spuneti ce marginuta sa fac la decolteu , draguta , care sa semene cu volanele ,sau merge doar cu picioruse simple si gata?...de fapt tot raul spre bine, ca era prea incarcata in fata pentru bustul meu...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]...

intra foarte mult fir in volanele alea...si totusi poate n-ar fi stat asa de rau...nu mai fac poza acum... Sad

kiss
dau si eu oleaca de parere (nu stiu la ce moment esti acum cu volanul de la gat)dar oare nu e mai simple cu un fir pretricotat?
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 10 Mar 2013, 1:25 pm

Tot in Norvegia sant ,stii cum face leul in cusca?asa sant eu acum - trebuie sa stric ceva si sa reinventez - multumesc de incurajare, eram pe punctul de a renunta pupi
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 10 Mar 2013, 1:28 pm

Vazand postarea ta , mi-am amintit ca am "reconditionat' pentru o prietena niste mileuri vechi intr-o fusta tiganeasca -fasii de in topit tot mai largi spre poale , intercalate de fasii de mileuri atasate
A iesit tare faina Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB