Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cld Mier 27 Feb 2013, 7:49 pm

partile pline sunt tricotate punct lenes.
am unit cite doua cu partea de pe umar.
apoi am facut bordura la maneci
am unit cu 2 rinduri de picioruse scurte - partea de la git.
a facut lanturile de pe spate!
si apoi lanturile din fata.
rade rade nu stiu sa explic bine.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Mier 27 Feb 2013, 9:16 pm

Ba ai explicat bine. Asa vazusem si eu executia. Nu stiu daca se pot lucra partea din fata cu cea din spate dintr-o singura bucata.
Insa si firul tau pare sa fie un pic cam prea batos pentru acest model. Se pare ca la acest model firul trebuie sa fie extrem de moale. Sau lucrat mai largut, nu prea strans. Eu o sa mai incerc dupa ce termin bluza ce o am in lucru.
Felicitari pentru executie. Flowers
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de myky7robc Mier 27 Feb 2013, 10:30 pm

bravos cld, a iesit f frumos
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Joi 28 Feb 2013, 1:32 pm

Cld,ambitioasa!Bravos!Ai reusit! Felicitari! hug

Fetelor,care lucrati cu matase - cred ca ar iesi super!

dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de galben emilia maria Joi 28 Feb 2013, 2:14 pm

Cu o schema la un fluturas ma ajuta si pe mine cineva?Vreau sa-l pun pe o palarie.Va multumesc.
Adica la asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
galben emilia maria
galben emilia maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 44
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 23/04/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 28 Feb 2013, 6:20 pm

Emilia tu faci palarii cind trebuie sa ne arati lina de la Dracula ? [ai promis}
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de virginia Joi 28 Feb 2013, 8:03 pm

Emilia, uite aici cateva diagrame de fluturi.
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de laurin Vin 01 Mar 2013, 12:00 am

Dragelor, aveti cumva o schema de bluza/rochie la care manecile sa nu fie lucrate separat ci odata cu restul bluzei/rochiei, adica dintr-o bucata? (Lucrez la o rochita de vara, cu maneci scurte). Multumesc! hug
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de CristinaBDH Vin 01 Mar 2013, 12:14 am

Emilia am si eu cateva diagrame de fluturi, tot de aici de pe forum. Desi cu cate modele a trimis d-na Virginia, poti sa pui in toata casa wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Sunt foarte dulci palarioarele si rucsacul din imagine. Din ce fir sunt facute?
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Giorgi Vin 01 Mar 2013, 8:28 am

Ce frumos!Multumim Cristina ! flower O sa il incerc si eu!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de violetas Vin 01 Mar 2013, 10:43 am

Laurin, te referi la raglan? Gasesti pe aici o multime de modele.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de laurin Dum 03 Mar 2013, 12:59 pm

Da, cred ca raglan dar un raglan mai ... mic. Uite cam asa vreau sa iasa dar nu stiu cum: (intotdeauna manecile imi dau batai de cap)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Luisa1 Dum 03 Mar 2013, 5:20 pm

Buna fetelor! Sunt mai noua pe acest forum,cat si in ale crosetatului.As dori sa stiu daca puteti sa ma ajutati cum se face elasticul dublu? Vreau sa incep si eu o fusta si nu stiu cum sa o incep !
Luisa1
Luisa1
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : romania
Data de inscriere : 30/12/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de virginia Dum 03 Mar 2013, 5:50 pm

Luisa1, bine ai venit! hug
Exista pe forum un capitol de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Acolo vei gasi o multime de tutoriale.
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Lun 04 Mar 2013, 7:06 am

Dragele mele, zicea Crina ca la matase, pentru ca se lasa, se pune ata? De care ata ? Matasea asta de Bicaz nerasucita cu ce croseta iese mai frumos? Adica voi cu ce croseta o lucrati? Eu am incercat cu 2,75 si e ok ... kiss
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de adriana33 Lun 04 Mar 2013, 7:20 am

buna tuturor,

nu am fost prea sigura unde ar trebui sa postez, asa ca daca am postat unde nu trebuie imi cer scuze si rog sa fie mutat subiectul.
sunt la inceput in ale crosetatului si pot sa spun ca m-a 'prins'. acum ca am reusit sa fac cateva martisoare cu un model de floare deprins de pe you tube , din care am reusit chiar sa si vand, as dori sa continui, insa e destul de dificil, pentru ca nu inteleg diagramele. am cautat pe google o carte pentru invatat crosetatul, dar nu am gasit mare lucru in romana. asa ca m-am gandit sa apelez la voi, cele care aveti experienta .

as dori sa incerc un fes de primavara pt baietelul meu in varsta de 5 ani si jumatate si o palariuta pentru o fetita care sa va naste in iunie. am descoperit ca imi place sa lucrez pe rotund si ma gandesc ca pentru inceput fesul si palariuta sunt potrivite.
baiatul si-ar dori un fes cu fulger mc queen sau spiderman, dar cred ca ar fi putin complicat pt mine.
sau poate aveti alte pareri despre ceea ce ar fi mai potrivit sa croseteze un incepator.

va multumesc pentru ajutor.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Lun 04 Mar 2013, 11:27 am, editata de 1 ori (Motiv : mutat postare)
adriana33
adriana33
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Lun 04 Mar 2013, 9:43 am

Eu o citam pe Silvioara!!!!La mătase, n-am ajuns,încă...
Să zic că papiotă la nuanță?? Tre să apară Silvia și te va lămuri!!!
În privința croșetei,dă-i înainte cu ce-ți place!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Lun 04 Mar 2013, 9:45 am

Cum e matasea de Bicaz nerasucita?Eu am doar la bobine si e o vascoza cred ca nu-i chiar vascoza 100% chiar.Aia am facut-o cu nr 3 de la Flaro.Eu lucrez mult cu 3.Nu pune ata ca nu cred ca te va ajuta(zic eu) ca ea se lasa din greutate si ca aluneca firele.Si asa cum am zis depinde de model unele se lasa mai tare.Trebuie atentie la spalat si uscat.Si eu am decis sa nu fac piese lungi ca atunci se lasa si mai tare.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Lun 04 Mar 2013, 9:53 am

e matase de canguro wool ,Neamt....100% VI , 100 g,3,75 Nm , care se gaseste in comert ...avea geo pentru rochia verde ...croseta 3 de la flaro e 3 mm? ca nu stiu cum e cu numerele astea...eu am nr.1 flaro care e aproape cat aia pe care scrie 2,75 mm...
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Lun 04 Mar 2013, 10:04 am

Eu am de la aia doar bobine.Nu stiu daca se mai fac ca nu am mai vazut la ei pe site.Nu stiu cum e cu mm ca la Flaro nu scrie.Unu la Flaro e cea mai mare apoi scade Deci 3 e ceva mai mica ca 1.Incearca un esantion cu cateva crosete se vezi cum e .
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Lun 04 Mar 2013, 10:06 am

tot bobine este si asta...o sa fac poza, dar acum sunt cu un picior la usa ...va pup si hug
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 04 Mar 2013, 11:05 am

Mda, am aparut in zona rade
- Eu am lucrat rochia albastra din matase,dar nu mai stiu firma, adica cea cu fir mai grosut si ne rasucit si care seamana destul de mult (aproape identica) cu cea la bobin luata de pe siteul de vanzari B, cu croseta Tulipe pe care scrie 1,6mm pe o parte si pe cealata 1 . Dupa experienta pe care am avut-o cu aceasta rochie care a crescut intr-o zi cat alta intr-un an rade (stiti povestea wink ), viitorul obiect vestimentar pe care il voi lucra cu matasea pe care o mai am, va fi cu adaugare de un fir de ata de papiota, cu aceasi croseta cu care am lucrat-o si pe aceasta insa voi alege un model mai des. Desi nu stiu daca modelul mai des este o solutie pentru ca fiind mai des ma gandesc ca va fi si mai greu si automat are tentinta de a se lasa. Despre spalat/uscat... eu am spalat-o la masina in sac din ala pentru rufe, la program de rufe delicate, cu stoarcere (nu mai stiu la cate turatii) si am uscat-o intinsa pe un prosop mare care a fost pus pe uscatorul de rufe. Cand am imbracat-o dupa spalare era la lungimea cu care o pusesem la spalat, deci spalatul si uscatul nu au intins-o .
Daca imi permiteti inca o idee ( e posibil sa fie creata dar tot o zic) . Oare daca prindem rochia de captuseala ici-colo in cate un punct, cu ata invizibila sau cu ata la culoare insa prins finut sa nu se observe pe fata, nu ar tine-o pe loc ? Zic si eu nu dau cu poarul si nici nu am incercat wink Este intentia pe care am sa o fac la rochia mea dar mai la vara cand se usuca repede wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Lun 04 Mar 2013, 12:45 pm

Silvia, imi dau cu parerea si eu , cred ca se vede in punctele unde e prinsa , face un fel de pungute , cred...nu stiu...banuiesc Smile ...ca ea daca e grea si se lasa ...tot aia e...cred ca trebuie apreciat cam cat se lasa si calculat mai putine randuri...am vazut doar pe la rusoaice rochii de matase care nu cred ca au fost proiectate mai scurte rade ...
Fetele dragi, merci de informatii, cred ca v-ati obisnuit ca eu sunt mai buna la documentare dacat la executie...trebuie si cineva cu cercetarea Smile

Adriana 33 , bine ai venit si succes, gasesti nenumarate scheme pe aici, daca alegi una si o postezi aici o sa ne straduim sa ii dam de cap.

kiss la toat Sad e


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Lun 04 Mar 2013, 1:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : comisesem un pleonasm)
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Lun 04 Mar 2013, 1:28 pm

Silvia
Eo idee .Si eu m-am gandit la o rochie care e gen dantela irlandeza(ce gen e chiar ) dar e din bumbac si iese cam groasa si m-am gandit sa o cos numai in talie de captuseala eventual la spate la fermoar sau nasturi .cred ca poti sa o prinzi usor si pe margini.Se poate sa se intimple ce zice Lenu sdaca o prindem in mai multe locuri dar incercarea moarte n-are.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Lun 04 Mar 2013, 2:12 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am gasit modelele astea , dar pozele sunt atat de mici...oare ma puteti ajuta cu unele mai mari daca aveti in bazele de date? sau poate aveti ochi mai buni ca mine...din poza a doua modelul 197 sau cel de alaturi...voiam sa incerc astea pe matasea aia sa vad cum iese...asta e model ce se lasa, oare?...grea munca asta de cercetare...va multumesc mult de tot anticipat,poate vor fi de folos si altora dezbaterile astea, ma gandesc hug

Sivia , de ce nu se vad pozele , ai idee?
Edit SilviaDumitrescu Acum se vad wink
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB