Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

+32
firicel
chocolate
piciul
crina68
greieras
irish05
Angela2011
stoy
Admina
Andata
sergiu valentin
alinutza_andrei08
emilia-elena
myky7robc
iuliana72
SilviaDumitrescu
danniela
geo
mnarcisa
letho
cica elena
Celya_f40
ioana soare
mari01
canadianca50
cris_io_mat
victoriacus
pufoi
cristina07
Angelica18
valentinadof
Uca
36 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de victoriacus Mier 05 Dec 2012, 10:22 am

Minunat!Felicitari Letho.
Chiar mi-au placut mult botosii tai si as vrea si eu sa stiu cum i-ai facut study
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de letho Mier 05 Dec 2012, 5:28 pm

Multumesc!
victoriacus, i-am facut dupa fotografia asta:

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Papuc2
Am montat 20 de ochiuri cu bej.
Randul 1 (dus-intors) 20 oc. cu bej
R2 (dus-intors): 16 oc. alb (acesta este rand scurt, lucrezi 16 oc. si 4 raman pe andrea nelucrate)
R3 (dus-intors): 20 oc. bej
R4: 16 oc. alb
R5: 20 oc. bej
R6: 12 oc. alb
R7: 20 oc. bej
R8: 8 oc alb
R9: 20 oc bj
R10: 12 oc alb
Se repeta R1-R10 pana la lungimea dorita.
Randurile scurte se lucreaza ca in video de mai jos, trebuie trecut firul peste un ochi din cele nelucrate ca sa nu ramana gaura:
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de stoy Mier 05 Dec 2012, 5:37 pm

I-am salvat si eu si la mine in album, pas cu pas... aveam in plan sa-i fac candva pe la mijlocul paginii sunt alb cu roz. Numai sa va uitati la randuri ca s-au salvat gresit pozele si nu sunt in ordinea corecta.
LINK
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Angela2011 Lun 17 Dec 2012, 1:36 pm

Mai dragele mele voi cind mai dormiti? ...................... sau faceti ca buna ”mai lucru un pic pina stau degeaba”
Sunteți de apriciat eu abia am terminal o bluza baiatului si am inceput una pentru mine si mi se pare ca nu mai am timp.
Sunteți de apreciat m-am molipsit de la voi si acum a inceput si nasa care se lasase de acest sport cu ceva ani in urma.
Angela2011
Angela2011
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 53
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 28/12/2011

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de myky7robc Lun 17 Dec 2012, 3:58 pm

stoy, esti comoara la casa omului.
Am juma' de ora de cand ma tot uit si nu ma satur. pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de irish05 Lun 17 Dec 2012, 6:02 pm

eu am lucrat la fel doar ca pe 25 ochi
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de greieras Vin 04 Ian 2013, 10:49 pm

Hm.! mi-au iesit ochii (ai mei) si citind si de citeva ori mi-a cazut si una dintre andrelele astea cu virfuri "multe"m-am si intepat am incercat si cu circulare, acum nu-mi iese calciiul ca-n filme ===nu ride-ti va rog frumos====am facut intii o mostra : care mi-a iesit si acum cu ciorapul nr.1- ioc1 Dar nu ma las....
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Uca Sam 13 Iul 2013, 10:30 pm

În sfârșit am terminat și eu șosetele începute pentru provocare ( le-am terminat la sf. lui iunie dar vremea nu m-a lăsat să fac poze)!!! ura 
Trebuie să-i mulțumesc în special lui Letho pentru impuls dar și Crinei pentru că a cedat firul ăsta în favoarea mea. pupi pupi  Vă pup dulce!!!

De prin 2011 visam la perechea asta de șosete.  Pe atunci nici nu prea știam cum se fac torsadele, cum se citește o diagramă dar mă și temeam de cum se face călcâiul și cum se scade în vârf. M-am temut degeaba, era atât de simplu încât îmi vine să râd de cât de panicată eram.
Anul trecut am făcut rost de fir ( Diada, Crina Merci ), o culoare care mi-a plăcut foarte mult și care mi s-a părut că se potrivește de minune cu modelul iar prin octombrie m-am apucat de lucru.
Am lucrat cam 50 % din proiect și l-am amânat căci se născuse Ioana și cum în perioada de după naștere profitam de fiecare moment mai liber să recuperez nopțile nedormite, șosetele au hibernat până de curând, mai exact 15 iunie, când m-am reapucat de treabă ( motivată de Letho căreia îi mulțumesc) ambiționată să le fac ca la carte și foarte dornică totodată să dobândesc călcâiul ăla. Smile

Le-am început cu andrele de șosete, drepte. Totul a fost ok ( zona de elastic) până am ajuns la model  când primul ochi lucrat pe fiecare andrea trebuia să fie pe dos.
După buni cm. de lucru mi-am dat seama că primul ochi luat astfel era mai lat decât celelalte și se vedea urât.
Poza doveditoare:

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 P1260550

Am continuat să lucrez  așa căci și la a doua șosetă se vedea la fel și oricum altă soluție la vremea respectivă nu găsisem.

Anul ăsta am învățat să lucrez cu magic loop,  iar când am reluat să le lucrez am folosit andrele circulare folosind metoda amintită.

Am desfăcut tot ce se vedea urât ( până aproape de elastic) și am continuat cu andrele circulare.
A mers super! Acum mă bucur că le-am amânat și nu le-a terminat atunci. De-acum înainte nu cred că voi mai folosi andrele drepte, mi se par mult mai practice astea circulare.

Le-am lucrat cu andrele circulare până la vârf. După ce am făcut călcâiul,  le-am pus pe ambele pe o pereche de andrele și le-am lucrat în același timp pentru a nu-mi pierde interesul la cea de-a doua dar și pentru a face scăderea la fel.
Vârfurile le-am scăzut în așa fel să se potrivească perfect pe picior, adică o șosetă e pentru dreptul și una pentru stângul.

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 P1260772

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 P1260809

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 P1260807

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 P1260816

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 13 Iul 2013, 10:40 pm

Bravo,Uca,pentru perseverenta.Ai avut o rabdare de fier.Sunt minunate!!!!!!!!!!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Uca Sam 13 Iul 2013, 10:56 pm

Mulțumesc Angelica!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de letho Dum 14 Iul 2013, 2:07 am

Uca, de cand astept sosetele!
Le-ai lucrat tare frumos, imi plac mult de tot si modelul si cum se aseaza pe picior iar de culoare ce sa mai zic, e culoarea mea favorita love 
Trebuie neaparat sa invat si eu magic-ul tau! Am incercat sa lucrez sosete/manusi cu andrele de 20 cm si nu ma pot obisnui cu ele, m-am intors la cele 5 clasice Sad Multumesc pentru imbold, iar sosetele sa le porti sanatoasa si sa mai faci pupi
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de mari01 Dum 14 Iul 2013, 8:20 am

Felicitari Uca pentru perseverenta ,rezultatul este spectaculos love .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Uca Dum 14 Iul 2013, 11:50 am

Letho, Mari, mulțumesc pentru aprecieri!!!
Letho, chiar mă gândeam la tine când lucram la șosete, îmi adusesem aminte de experiența ta cu andrelele de 20 cm.
La început o să ți se  pară peste mână metoda dar după câteva rânduri o să  meargă de la sine.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de crina68 Dum 14 Iul 2013, 12:33 pm

Adicătelea sunt pomenită pe aici și nu știu?! Țțțțțțț Smile
Fata mea harnică, inventivă,cu un simț al esteticului ieșit din comun ( pozele sunt de revistă,deci : BRAVO!), perseverentă și perfecționistă, mă bucur pentru bucuria ce ți-am făcut-o ( dacă știam că-ți place firul așa mult ți-l făceam cadou, ești un copil( să nu te superi) foarte bun și te admir și pentru asta).
Șosetele sunt impecabile, demne de orice competiție.
Felicitări din toată inima,Uca! pupi 

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de piciul Dum 14 Iul 2013, 12:47 pm

Uca, sa le porti sanatoasa! Ma bucur ca nu ai renuntat si esti un model pentru noi toate! Culoare este foarte frumoasa si cred ca le-ai purtat mult la pozat si cei din jur aveau nevoie de masca de gaze wink ...altfel nu ghicesc de ce te-ai pozat in asa companie! rade
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de chocolate Dum 14 Iul 2013, 3:21 pm

Sunt superbe Uca. Si-mi place si decorul din spate Smile 
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Uca Dum 14 Iul 2013, 3:36 pm

Crina, mă copleșești cu atâtea laude!!! Venite din partea ta mă onorează! Merci 

Piciule, mi-am luat măsuri de precauție rade . Păi la 30 de grade cu 70 den, șosete din lână 100% și fustă din piele... mi-era că leșină fotograful.

Chocolate
, mulțumesc din suflet!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de ioana soare Dum 14 Iul 2013, 4:01 pm

Uca de cand le asteptam si eu! Sunt superbe si imi place mult cum ai facut la varf ca sa se potriveasca pe fiecare picior in parte. primul  Si culoarea e bestiala! Iar decorul super tare, vreau eu lada de munitie!

Eu zic ca in sosete de lana nu trebuie sa-ti faci griji de genul.Smile) Pentru mine decorul e o poveste, care vine sa completeze sosetele atat cromatic cat si stilistic. Si rugina de pe barele de fier este tot din aceeasi poveste cromatica.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de crina68 Dum 14 Iul 2013, 7:23 pm

Ioana gândim pe aceeași lungime de undă!
Uca, onoarea este de partea mea wink 

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de firicel Vin 26 Iul 2013, 5:26 pm

Uca,superbe sosetele si ...perfecte la fel cu tot ce faci tu!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de greieras Lun 29 Iul 2013, 12:38 pm

Si eu admir ceea ce face si o felicit pentru rabdare si perseverenta!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Uca Vin 09 Aug 2013, 8:06 pm

Cu întârziere, vă mulțumesc din suflet pentru aprecieri!!! Merci

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Dionisia Lun 30 Noi 2020, 11:26 am

Fetelor, a venit iarna! Mai tricoteaza cineva ciorapi?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty provocare tricotat sosete, botosei, jambier

Mesaj Scris de aleinad Dum 06 Dec 2020, 9:25 pm

Buna Dionisia! Acum ca a venit iarna  am inceput iar sa tricotez sosete groase pentru mine si sa ofer cadou acum de  sarbatori.
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Dionisia apreciază acest mesaj

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Dionisia Lun 07 Dec 2020, 7:31 am

Sa le vedem!Eu tricotez a doua oara una, ca nu as vrea sa se largeasca prea mult la purtare
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 5 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB