Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

+32
firicel
chocolate
piciul
crina68
greieras
irish05
Angela2011
stoy
Admina
Andata
sergiu valentin
alinutza_andrei08
emilia-elena
myky7robc
iuliana72
SilviaDumitrescu
danniela
geo
mnarcisa
letho
cica elena
Celya_f40
ioana soare
mari01
canadianca50
cris_io_mat
victoriacus
pufoi
cristina07
Angelica18
valentinadof
Uca
36 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de cristina07 Joi 15 Noi 2012, 8:32 am

Am terminat sosetele si sper sa le pot prezenta astazi. Eu am invatat sa lucrez sosete dupa tutorialul lui Adar (asa v-am descoperit). Pentru aceasta provocare, stiind cat de perfectionista si "tehnica" este Uca, am vrut sa fac ceva deosebit. In primul rand am lucrat pentru prima oara "model": bob de orez si torsade, si am lucrat calcaiul si varful cu metoda "wrap and turn".
Nu se vede pea bine in poza cu toate ca am incercat sa luminez. Camera mea nu are blitz. Daca se arata soarele azi macar un pic sper sa obtin poze mai bune.

[img]Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 DSC00630-1[/img]
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 15 Noi 2012, 8:54 am

superbi
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de geo Joi 15 Noi 2012, 9:32 am

Arata foarte bine! Poate reusesti sa faci poze in lumina cu sosetele in picioare Smile

Uca, esti foarte optimista! Si eu am mai crosetat, cu bebele dormind pe burta mea, dar cred ca era mai incolo, dupa vreo 2 luni. In primele saptamani dormeam si eu cand dormea el, ca eram praf de nesomn.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 15 Noi 2012, 3:14 pm

Bravo,Cristina,ai spart gheata.Cu ani in urma am facut si eu sosete,dar nu-mi place sa le port,asa ca am sa fac altceva daca reusesc sambata.Pana atunci am ceva mai urgent de terminat.
Abia astept sa vad ce lucrati.Sa aveti spor.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de danniela Joi 15 Noi 2012, 3:32 pm

Or fi devenit mai sensibiloase calcaiele mele dupa cate motzuri am purtat rade rade rade , da' acuma zi tu, nu erau mai frumoase cum facea soacra ta???
Cristina, superbe, asa ma bate si pe mine un gand.... da stiti voi, nu se dau premii la votat ci se extrag din urna.... hai ca sunt rea!!!!
Dar mi-ar place sa ma reapuc de tricotat, daca ar fi si timp!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 15 Noi 2012, 5:54 pm

Cristina sunt frumosi ciorapii tai...eu sunt topita dupa torsade si modele cu gaurele (asta mai nou) iar firul imi place ca este cu mai multe culori prin el,plus ca sunt lucrati ingrijit si uniform..intr-un cuvant felicitari pt ce ai facut... kiss Am citi acum in urma ,scuzati-ma dragele mele.Daniela ai dreptate ca nu e ok la varf,cred ca voi desface si lucra altfel...iar la calcaii sper sa nu ma deranjeze.Ai si mare dreptate,caci mama cand a vazut ce am facut m-a intrebat acelasi lucru:de ce nu incepi de la varf?Dar pt ca nu a mai lucrat de muuuulti ani,nu mai stie exact cum facea la calcaii...asa ca bajbai si eu ,ba pe youtube,ba pe la fete pe aici...doar doar.. kiss
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de danniela Joi 15 Noi 2012, 6:20 pm

Ma bucur ca nu te-ai suparat love , si asa e, toate invatam, sa nu crezi ca eu le stiu pe toate! Spor la reparat!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 15 Noi 2012, 6:58 pm

Cum sa ma supar,Doamne...eu invat atatea de aici de la fete...eu am doar pasiunea si notiunile de baza pt lucru,iar muuuulte am invatat aici...si nici calcaiul nu e cum am vazut ca ar fi bine,dar sa desfac asa mult nu ma mai indur....si nu se aseaza rau pe talpa,veti vedea cand termin...dar sigur la urmatoarea pereche voi face cum e cel mai bine..ca doar am experienta acum rade Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Pozeaparat1973.th
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Pozeaparat1974.th

cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 16 Noi 2012, 10:57 am

iata si ciorapii mei sunt lucrati din merinos si accesorizati cu margele care de fapt este un brad plin de beculete
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Ciorapis.th
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 54429532.th
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de danniela Vin 16 Noi 2012, 11:05 am

Daaaa, deci m-ati omorat cu ciorapii vostri, ma duc sa imi iau andrele din alea 5 la set ca nu ma mai joc!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de myky7robc Vin 16 Noi 2012, 1:04 pm

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Copyofpicture003r

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Picture004dzh
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de geo Vin 16 Noi 2012, 2:02 pm

Danniela, eu lucrez cu andrel circulare. Sigur s-a mai scris si pe forum, dar nu stiu unde, despre metoda magic loop. Cauta pe youtube, sigur gasesti ceva Smile
Myky, sunt foarte vesele sosetele tale.
Eu aproape am gatat o soseta, trebuie sa ma motivez sa ma apuc si de a doua acum Laughing
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de danniela Vin 16 Noi 2012, 2:54 pm

Multumesc Geo, ma duc sa caut! Da si eu am citit pe undeva, dar mai bine pe youtube gasesc mai repede.
Spor la a doua ca doar nu oi merge numai cu una !!!
Editez ca m-am uitat la video dar nu cred ca am rabdare sa trag de firul andrelei, m-as enerva, raman tot la mai multe andrele.
Si sa nu ziceti ca nu ma intereseaza, iaca am gasit un model frumos de jampiere!!

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 83346376_dz7
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 16 Noi 2012, 6:56 pm

Frumosi ciorapi...care de care mai reusiti...imi plac cei albi cu modelul gen bradut ...super pt craciun,cu rosu si verde asortati...iar ai tai myky sunt veseli si au un fir frumos...si ati avut spor,nu gluma...sa aveti si in continuare tricot
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de geo Vin 16 Noi 2012, 7:41 pm

Danniela, dupa primele cateva randuri merge asa de repede... Chiar ziceam mai sus ca si pe mine m-a descurajat la inceput filmuletul cu explicatii. Dar cand am inceput m-am bucurat ca nu am renuntat. Eu am lucrat mai intai vreo 5 randuri cu capatul de fir care a ramas de la montatul ochiurilor. zid Am stricat, iar cand am inceput din nou deja aveam dexteritate Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de letho Vin 16 Noi 2012, 9:11 pm

Ce harnice sunteti, toate ati facut ciorapi complicati si frumosi love
Dupa ale voastre, ma primiti si pe mine cu niste papucei simpli? Embarassed
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 DSC_1980-.600
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 DSC_1979-%2520600
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 DSC_1995-600
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de emilia-elena Sam 17 Noi 2012, 12:28 am

papucei simpli??????? sunt tare frumosi ,mie imi placa mult.....am vazut provocarea si cum nu am tricotat nimic pana acum ..zic hai ca fac si eu ceva ....unu pe fata unu pe dos ca altceva nu stiuuu ...mi-am facut botosei chiar doua perechi...le-am pus si puf de lebada,canafiori,numai ca nu stiu sa pun pozeleee zid cred ca is singura din site care nu ma descur coffee
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de letho Sam 17 Noi 2012, 2:17 pm

Ma bucur ca-ti plac, emilia-elena! Pentru atasarea pozelor exista tutorial pe forum, vezi aici: link
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Sam 17 Noi 2012, 2:30 pm

Foarte frumosi papuceii letho,simpli si practici,sa tina de cald e cel mai important,sa-i porti cu placere.
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de emilia-elena Sam 17 Noi 2012, 3:41 pm

dupa ce m-am dat zid am reusit sa fac si eu ceva cu atasarea pozelor
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 14112012986.th
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 16112012990.th
Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Img20121115wa0013.th
am lucrat doua randuri pe fata doi pe dos si mi-a iesit asa drugi le spun eu cat tine partea cu picirul am scazut 12 ochiuri intr-o parte 12 intr-o parte de mi-a iesit banda intoarsa apoi am continuat laba tot cu drugi si in laterale cate 8 ochiuri ciorapeste,are cusatura la spate si in partea de sus la laba piciorului,am fost pe lac de am adunat pene de lebada si gataa deocamdata atat am invata la andrele....rog mult pe LETHO daca se poate sa imi spuna cum i-a facut pe ai ei ...tare mult imi plac
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de letho Sam 17 Noi 2012, 4:08 pm

Ce frumosi sunt.... iar penele de lebada... love
Eu i-am facut dupa un model gasit pe net dar nu mai stiu de unde Embarassed , uite pozele astea: poza1 si poza2 . Cele rosii sunt randuri scurte. Eu am inceput pe 20 e ochiuri iar randurile scurte le-am lucrat pe 16, 12 si 8 ochiuri. Asta-i tot.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de emilia-elena Sam 17 Noi 2012, 5:19 pm

multumesc hug astazi nu mai am timp si maine e duminica dar sap ii incecr si o sa va arat ce imi iese pooop
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de myky7robc Dum 18 Noi 2012, 2:03 pm

leto, emilia, sunt f frumosi papuceii vostri.
emilia, te rog mult mai explica cum ai facut varfurile la papuceii astia ca tare imi plac si cred ca nu sunt greu de executat.
Adica de la linia unde incepe laba piciorului spre varf nu am inteles
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 18 Noi 2012, 4:55 pm

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 18112012992.th
asa arata ei necusuti la varf se scade ...se ia doi ochi si ramane unu (cum ar veni se scade jumatate din ochiuri) api ochii ce ramane se lucreaza un rand normal,randul urmator se repeta se ia doua ochiuri si ramane unu,iarasi se lucreaza ce ramane un rand normal,iar cand mai ramane8-9 ochiuri doar se scade se ia 2 se face unu rand cu rand....nu prea stiu termenii asa ca am spus-o mai pe babeste va pup
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de myky7robc Dum 18 Noi 2012, 7:45 pm

ms mult emilia, o poza face cat o mie de cuvinte pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere. - Pagina 2 Empty Re: Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB