Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

+34
Geta_63
Celya_f40
myky7robc
rocssanna
nicole24
pufulici
motad
Luisa1
dalisia
anc@
canadianca50
kamelia1707
Gabica
vishma
lostgirl
dandana
Rimmelle
Tache Marilena
onuca28
movsika
ancaanca
Lucia.BlueFlower
seandreea
nicoletanoni
ladybird
a.moscu
dorinamisov
corina_jga
Angelica18
pufoi
corina corina
AlinaJ.Bijoux
Dorulet
Giobsy
38 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 09 Ian 2013, 8:57 pm

Vine martisorul,asa ca...la treaba:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 09 Ian 2013, 9:23 pm

Asa de dulci! Eu am facut anul trecut mai mult trifoi, nu mult, pentru ca in Tenerife nu prea cunosteam multi romani. Iar firul a trebuit sa-l fac singura din ata de cusut. Dar a venit martisorul si la noi asa! Anul asta am mai multe idei si am cunoscut ceva mai multi romani asa ca ma pun si eu pe treaba ceva mai incolo.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Tache Marilena Joi 10 Ian 2013, 8:24 am

Ce frumuseti faceti voi! Mi-am comandat si eu ,,jucaria'', abia astept sa vina si sa incerc si eu sa fac ceva.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Joi 10 Ian 2013, 8:41 am

Eu as vrea sa fac si snur cu capete rotunde,mi se pare mai dragut asa.Am un martisor primit de la sotul meu in primii ani de casatorie cu un snur foarte interesant,o sa-l caut si-l pozez.
Carmen, numai romanii au martisor, nu? Mi s-a parut ciudat ca la noi, in Ardeal, maghiarii nu ne-au preluat obiceiul, desi noi tot copiem de la ei si de la altii.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Joi 10 Ian 2013, 9:46 am

Dorulet, cred ca numai in Balcani exista traditia. Bulgarii au ceva similar, au aceeasi traditie a firului ros-alb purtat la mana. Romanii (Antichitate) aveau obiceiul de a se proteja la inceput de ciclu anual (primavara) cu un snur rosu. Nu stiu daca acum se mai pastreaza traditia in Italia (Franta nu o are, dar ei au substrat galic) dar sunt sigura ca in Balcani, crestinati ceva mai tarziu, traditia pagana a supravietuit cumva. Martisor ca la noi nu exista in alta parte, dar traditia de a purta firul rosu la mana si apoi de a-l anina la un pom fructifer e ceva mai raspandita.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Dum 13 Ian 2013, 6:31 pm

E placut sa stii ca si romanul are ceva aproape unic ,al sau.Trebuie sa ma straduiesc sa mai lucrez(de luni incolo),ca sa ma simt ...speciala.Si asa sa se simta si cei care vor purta martisoarele facute de mine.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Lun 14 Ian 2013, 2:39 am

Pana la martisoare, am terminat in sfarsit un obiect pe care l-am incept acum ceva vreme. A iesit pana la urma un medalion. Poate fac si o pereche de cercei la el.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Dosul e si el acoperit cu frivolité.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Rimmelle Lun 14 Ian 2013, 11:24 am

ce frumos este, si pare migalos de facut, eu oricum nu ma pricep..:-) dar imi place mult...
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 36
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Lun 14 Ian 2013, 12:05 pm

Multumesc Rimmele. Nu este chiar asa de greu de facut dar recunosc, trebuie ceva migala si atentie.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 15 Ian 2013, 9:19 am

Corina,frumos,nu e prea incarcat?ca medalion e minunat,dar la cercei ma gandesc la ceva mai spatiat.Am terminat si eu niste cercei pe care i-as putea numi dupa serial,Tanar si nelinistit,ca de acolo m-am inspirat:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt cu cristal de stanca,culoarea atei este bordo(scris romaneste).
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 15 Ian 2013, 9:54 am

Frumosi de tot cerceii iar culoarea e una din preferatele mele.
Medalionul meu e in tehnica Ankars, baza e frivolité iar pietrele sunt fie lucrate in acelasi timp, fie cusute ulterior. E un pas mai departe de frivolité traditional, exista de vreo maximum 20 de ani. Va las un model Ankars al une creatoare din Ucraina, Alla Vizir:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si al unei creatoare din Polonia, Maranta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Unde vreau eu sa ajung este mai mult asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


De asta am nevoie de un alt fir decat bumbac...
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 15 Ian 2013, 4:58 pm

Ata aceea pe con,e subtire,are tinuta,doar ca eu n-am vazut degrade.Poate ca e potrivita.Am incercat si eu odata Ankars,dar doar pentru cineva apropiat.Acum muncesc la o alta pereche de cercei,intre timp particip la un schimb si am facut un suport de bijuterii,dar nu pot pune poza,inca.Sigur ca mi-ar placea sa-mi comand Lizbeth(m-am impacat cu ata),dar n-am gasit decat prin Polonia,prea complicat pentru mine.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 15 Ian 2013, 5:34 pm

Exista in Romania un magazin care vinde fire Valdani, toate combinatiile de culori posibile. Nu sunt tare scumpe (ok, nici ieftine nu sunt) dar e Valdani. Gasisem in FB un link... daca esti interesata, il gasesc din nou si il trimit in mp.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 15 Ian 2013, 9:00 pm


Offfff! Cand ma uit pe aici imi vine rau!

ura Splendide!
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 15 Ian 2013, 11:07 pm

OK,Corina,astept PM.E subtire firul?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Giobsy Mier 16 Ian 2013, 9:33 am

Corina_jga, la acest subiect postăm doar creaţiile personale. Dacă nu ne aparţin, atunci se vor posta ca sursă de inspiraţie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 16 Ian 2013, 10:02 am

Oops... asta nu era in regulament, iar sursa am indicat-o. Voiam sa ajunga informatia la creatori de frivolité doar. Invatam inca.
La alta tema... Am terminat setul rosu cu fir de poliester:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am facut incercari de a tese cristalele in timp ce licram dantela, dar nu mi-a placut cum ieseau cercurile... Voiam neaparat ca pietrele sa fie tesute orizontal si nu vertical. Inca mai am de invatat sau de incercat, pentru ca in internet nu am gasit sa existe o tehnica pentru asta.
Cercurile au fost 6-6-6 si voiam ca piatra sa fie la primul picot sau la penultimul nod dublu. In exterior nu e nicio problema, dar in interior cercurile mele nu erau asa de frumoase... Poate ca e numai problema de timp si rabdare pana se da mana.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de onuca28 Mier 16 Ian 2013, 2:33 pm

f frumos corina, felicitari Smile
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 16 Ian 2013, 2:37 pm

A iesit foarte frumos si delicat,Corina!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 16 Ian 2013, 3:30 pm

Multumesc. O sa incerc sa-l fac pe alta culoare (rosul nu e tocmai culoarea mea preferata, de asta am preferat cristale transparente).
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 16 Ian 2013, 6:25 pm

E foarte frumos!!!!! aplauze
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de a.moscu Mier 16 Ian 2013, 9:01 pm

Am lucrat un suport de lumanare care creaza un efect aparte pe masa . Pozele incearca sa surprinda si razele ca de stea care apar pe masa .( ultima poza este facuta cu un model mai simplu )



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mier 16 Ian 2013, 9:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : Pus link buna la poze)
a.moscu
a.moscu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/10/2011

http://www pethome.ro

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 16 Ian 2013, 9:11 pm

Frumos lucrate (noduri egale) si efectul e deosebit. Ma mananca mainile sa fac si eu un set!
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de a.moscu Mier 16 Ian 2013, 9:25 pm

Multumesc Corina .
Tot n-am postat cum trebuie . (Calculatorul / lumea virtuala este un mister pentru mine . ) Daca voi fi banata sau certata , inteleg perfect , si aveti dreptate .
Corina , este foarte frumos ceea ce ai postat tu. Eu nu am nici pe departe talentul tau sau al celorlalte fete pricepute care posteaza aici , doar impartasesc pasiunea lor si ma incanta ideea de a avea in casa obiecte care NU sunt cumparate din supermarket-uri !
a.moscu
a.moscu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/10/2011

http://www pethome.ro

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 16 Ian 2013, 9:53 pm

a.moscu, sa stii ca tot imi plac suporturile de lumanare si nu pune la inima. Avem cu totii de invatat si o facem, de multe ori pe pielea din dotare.
Multumesc de aprecieri dar sa stii ca nu esti departe. Cultiva pasiunea asta si o sa vezi ce satisfactii mari o sa-ti dea fiecare "flecustet" (citat sotul meu) care iti iese din maini.
Si ca veni vorba, de ce nu si niste inele pentru servetele in acelasi ton si cu acelasi motiv?
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB