Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

+59
zahariaelouise
sergiu valentin
firicel
delia2788
ema
corina corina
mari42
Maria Tatuti
T_mihaela
Kristina
rivka
AlinaJ.Bijoux
cristina07
MagdaMarin
valentinadof
AlinaMihaela
anc@
tinap
SilviaDumitrescu
danniela
tiana
georgeta.prnic
gretty
Giobsy
adelina24
marialuminita
aa
dorinami
letho
Dorulet
laurin
Uca
cozma felicia
cristinamihaela
samo99ro
canadianca50
emmancita
mimiady63
Serban Valentina
ninatopor
anda81
yyyiulia
ivanoiuadela9
stoy
tadok
ancush
gabyd
kmn
bibitu
tantza_m
anamaria79"
crina68
lucky
MihaelaT
piciul
Angelica18
lika
mari01
pufoi
63 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 12 Dec 2012, 10:25 pm

Silvia multumesc mult , am gasit o gramada de modele ! kiss
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de dorinami Joi 13 Dec 2012, 7:14 am

Silvia , multumim pt.modelul de vesta si pt. sursa unde am gasit schema. Nu este greu de loc ,dar , oare iuni mai are acelasi farmec? Pt.ca si culorile trebuiesc alese cu mare grija, cel putin mie, acolo, unde am gasit schema, combinatia de culori nu mi-a placut . Cat priveste elasticul , credeti ca tinde sa se rasuceasca?
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de mari42 Joi 13 Dec 2012, 11:10 am

Multumim Silvia!
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Dec 2012, 11:14 am

Nu aveti pentru ce fetelor! Ma bucur ca va plac si va sunt de ajutor!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de dorinami Joi 13 Dec 2012, 12:16 pm

Silvia, ma gandeam ca poate iti vei spune parerea si la intrebarile mele.... Multumesc mult!
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Dec 2012, 12:59 pm

dorinami a scris:Silvia , multumim pt.modelul de vesta si pt. sursa unde am gasit schema. Nu este greu de loc ,dar , oare iuni mai are acelasi farmec? Pt.ca si culorile trebuiesc alese cu mare grija, cel putin mie, acolo, unde am gasit schema, combinatia de culori nu mi-a placut . Cat priveste elasticul , credeti ca tinde sa se rasuceasca?
Dorina scuza-ma, am avut intentia dar a intervenit o problema externa si am dat trimite (mi s-a stricat centrala de la bloc si...eram in telefoane)
Cred ca frumusetea modelului o da tocmai paleta de culori. Cu atat mai mult cu cat culorile alese se completeaza unele pe altel, merg impreuna wink Eu as merge pe o culoare in mai multe nuante, un degrade, wink Nu cred ca e urat nici iuni insa asa colorat e mai spectaculos wink Despre elastic... daca este lucrat asa ca in poza (2 pe fata 2 pe dos) nu ar trebui sa se rasuceasca. Asta o spun eu care nu am lucrat foarte mult tricotat. Poate vad postarea ta (si a mea) fetele care sunt experte in tricotat si isi vor spune si ele parerea mult mai autorizata decat a mea .
hug
PS daca mai ai schema sau locul unde ai gasit-o poate o pui si pe aici ca poate mai sunt doritoare wink pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de stoy Joi 13 Dec 2012, 1:37 pm

Silvoa esti fenomenala!!!! pupi
Ma fetelor e oribila salopeta aia de barbati. Sincer eu nu am vazut tricot atat de oribil nu ma refer la executie care e impecabila ci la model si l-a mai pozat si in baie locul ideal pentru un shotting foto rade De aia are prohap wink
O fi vreun barbat care sa poarte, in public fireste, asa ceva???
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 13 Dec 2012, 1:41 pm

Stoy,l-am postat mai mult pentru amuzament.
Dorina,datorita faptului ca are o margine,asa cum zice Silvia,2 pe fata,2 pe dos,nu se rasuceste.Aceasta margine o faci cat vrei de lata.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de Maria Tatuti Joi 13 Dec 2012, 1:44 pm

Dorinami , daca te tog , poti pui schema pentru vestea gasita de Silvia:
De vreo 2 ore bintui pe forumul acela si nu gasesc.....
In plus de mult imi trebuia un model cu 3 nuante pentru ca am de citva ani nuantele si chiar vroiam sa cer ajutor aici pentru un astfel de model.
Multumesc! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de Maria Tatuti Joi 13 Dec 2012, 5:09 pm

Dorinami , modelul nu este prea greu.....din cite imi dau eu seama din schema ta.
Acum eu nu sunt prea priceputa .....si as vrea o parere
Mai jos o sa pun lina pe care o am si as vrea o parere daca se potriveste cu modelul , daca modelul se preteaza la un pluovar si cam ce model de pluovar.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Va multumesc foarte mult!
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Dec 2012, 5:18 pm

Maria mie imi plac nuantele tale si ca model cred ca merge un pluovar incheiat cu fermoar pe langa gat sau chiar cu putin guler in sus pe gat wink Gulerul, mansete, si bentita de jos aceasi culoare iuni wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de dorinami Joi 13 Dec 2012, 5:34 pm

Maria si mie imi plac culorile atelor tale. Daca vrei sa lucrezi modelul care l-a expus Silvia , ai putea sa incerci sa vezi cum se combina nuantele. Daca iti place continui , daca nu, desfaci. Asta este parerea mea....
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de Maria Tatuti Joi 13 Dec 2012, 5:38 pm

Fetele , multumesc pentru raspunsurile prompte!
Am sa fac in seara asta o proba si am s-o postez sa aflu si parerea vostra! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 15 Dec 2012, 7:44 pm

Cate randuri ar trebui facute din aceiasi culoate ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de dorinami Sam 15 Dec 2012, 9:25 pm

Te referi la vesta? Daca da, ar trebui sa te inspiri dupa model. La o nuanta am vazut 2 randuri, la alta 4.... Eu cred, ca, daca incerci modelul te vei orienta la fata locului. Cum ti se pare tie mai frumos. Eu doresc sa-l lucrez iuni...dar dupa sarbatori....
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de letho Dum 16 Dec 2012, 1:23 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa traiesti, Silvia!
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 17 Dec 2012, 4:31 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 17 Dec 2012, 6:14 pm

Dorinami multumesc de raspuns !
Silvia esti grozava ! [
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de tiana Mar 18 Dec 2012, 5:07 pm

super caciula! dai si modelul? te rog
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 18 Dec 2012, 5:15 pm

caciula si fular copii tricotate cu fulgi de nea si reni :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



adresa la resurse :




Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 18 Dec 2012, 5:20 pm

Frumoasa caciula ai gasit , Rivka ! N-avea si vreo explicatie-doua ? Ca nu m-am prins ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de emmancita Mar 18 Dec 2012, 6:21 pm

Sa stiti ca si eu m-am uitat la caciula aia si ma batea gandul s-o fac pt mine, ca am un fir gros de lana 100 % , dar tot am amanat s-o incerc. Sa vedem daca voi aveti mai mult avant ca mine pupi
Am aici un link catre caciuli tricotate, sunt acolo doua poze in plus la caciula aia
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Mar 18 Dec 2012, 9:45 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de rivka Mar 18 Dec 2012, 7:28 pm

astea sunt toate ce am putut gasi si eu m-am chinuit dar nu a iesit o sa mai incerc wink tricot ,ema vad ca ai gasit multe modele ca caciulifoarte frumoase
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de emmancita Mar 18 Dec 2012, 9:44 pm

Tot am sa incerc si eu caciula aia, ca prea-mi place!!
Rivka, nu mai stiu de unde e link-ul, cred ca tot de pe forum l-am copiat si-l tin la favorite. Mereu ma uit pe-acolo si as vrea cate o caciula din fiecare!
Acolo , la caciula albastra postata mai sus mai erau vreo doua pozute , poate te lamuresti mai bine de acolo.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de ema Vin 21 Dec 2012, 11:40 am

Nu stiu daca postez bine dar daca adminele considera ca trebuie mutate la alte subiecte, pot sa o faca M-am gandit la cele care sunt mai la inceput asa ca mine si prin urmare,toate sunt modele cu diagrame si explicatii (marime, ce, cat, cum se scade, inmulteste, etc) numai ca sunt in franceza
Deci:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[url= [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] model superb cu diagrama si explicatii

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] exista diagrame pt fiecare pulover din poze

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] puncte de lucru pt incepatori

[url= [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] lectii incepatori puncte de lucru

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] puncte de lucru video

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] torsade de tot felul explicate

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pt copilasi

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pt copii

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] faceti clik pe schema facuta cu pixul pt a o mari

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] scheme si explicatii gratuite

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] faceti clik pe ani (se incarca greu) - diagrame figurine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a se vedea in dreapta "Comment apprendre a tricoter" - sunt multe scheme si modele explicate acolo

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pulover de iarna in trei culori

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] mitene, esarfe si multe alte modele cu explicatii

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie-tricotat (4) - Pagina 10 Empty Re: Poze pentru inspiratie-tricotat (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB