Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

+62
georgeta.prnic
LORIMAR
europolis
ghita
dorinamisov
Lucia.BlueFlower
iuliana72
crina68
roxy29
MihaelaT
emmancita
piciul
ema
rivka
tomari
lucky
Gabiuta
cristina iosif
clara birau
rdelia
michelinebeaulieu
iolandageorgeta
Serban Valentina
alinutza_andrei08
lika
violetas
mimiady63
Dodo-pui
safir
Angelica18
Uca
dorina64
denis21
carcriv
sorinamircov
Crissy86
firicel
Giobsy
vyky2010
monique1977
IOANA 80
SilviaDumitrescu
betymi72
carmenco
tinap
virginia
diada
danniela
ivanoiuadela9
Dorulet
ikuta
Chirrox13
gabyd
samo99ro
cld
lennny
Day
CCristinaC
MagdaMarin
pufoi
AlinaJ.Bijoux
amoni
66 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 17 Apr 2012, 9:22 am

Buna dimineata! Eu sant la a doua cafea...Imi mentin programul de cand eram la servici,adica una acasa inainte de plecare si imediat a doua cand ajungeam la servici - in timpul zilei nu se mai spune wink
Sivia,si eu sant o pasionata a jocului de remy,de fapt aveam si un club,dar de cand una dintre jucatoare a plecat pe alte taramuri(D.zeu sa o ierte,52 de ani),am stopat putin .
Sa aveti o zi buna!
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de roxy29 Mar 17 Apr 2012, 10:17 am

Buna dimineata si de la mine doamnelor si "Hristos a inviat"! Azi servesc si eu o cafea cu voi, la mare e urat si frig si bate vantul Sad, eu nu pot lucra nimic si ma mananca degetele rau de tot, asa ca azi o sa bantui net-ul sigur. abia astept ziua de maine sa intru "in paine"Smile
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de virginia Mar 17 Apr 2012, 10:20 am

Buna dimineata! Hristos a Inviat!
Sar'mana de cafea!
A sosit micul dejun. Serviti, va rog hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O zi usoara tuturor kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de crina68 Mar 17 Apr 2012, 10:44 am

Adevărat a înviat!!!
Pupăm fetele și mulțumim de tratații!
Virgi,ai trecut pe clătite???Ce bine arată!
Am făcut gaură în pat!Mănânc,dorm și mă distrez pe laptop!Halal!O să mă dea ,neamul,jos cu macaraua! rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de virginia Mar 17 Apr 2012, 10:46 am

Crina, dupa atat de multa mancare.... grea....
Mi-am amintit ca vine vara (chiar daca nu pare) cu plaja si soare si....
wink
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Apr 2012, 11:05 am

Cred ca niste clatite bag si eu diseara!!! Ca nu am nimic de facut, adica am dar nu fac. Omul spala vasele ca a venit acasa si sa nu cumva sa isi uite obiceiul invatat la congolezi il lasam sa spele vasele. Eu fac clatite si restul se ocupa de mancat rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de roxy29 Mar 17 Apr 2012, 11:08 am

Catite yamiii...dulce mai avem insa dupa ce terminam am sa fac si eu clatite. eu mai am pasca si prajitura si cozonac...pe urma ma apuc sa-mi schimb garderoba daca mananc atatea:)
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Apr 2012, 11:19 am

Eu nu v-am spus ca nu am gasit unt de Paste??? Absolut nicaieri scratch Asa ca am renuntat la cornulete, am renuntat la o alta prajitura cu unt. Am facut doar pasca si o prajitura in gen la tiramisu, adica aceleasi ingredienta asezate un pic altfel.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de roxy29 Mar 17 Apr 2012, 11:49 am

Eu cand merg la cumparaturi o data pe luna iau si vreo 3 pachete de unt pe care le pastrez in congelator. In felul asta numai ies din casa cand vreau sa fac ceva dulce. Se dezgheata foarte repede si se pastreaza foarte bine.
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de virginia Mar 17 Apr 2012, 12:37 pm

Fetele, se apropie pranzul
Ciorbitza de pui cu legume
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Piept de pui la gratar cu garnitura de spanac
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tort de fructe
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pofta buna!
kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 17 Apr 2012, 12:43 pm

Adevarat a inviat!
Ziua buna fetelor!Si la noi ploua,cand mai repejor,cand mai ''mocaneste''!Nu este frig dar nu poti sta in curte.Ieri la noi,a fost hora in sat.Aici este o traditie,(pe care nu o inteleg),a doua zi de Pasti,cine are bani si vrea,cheama lautari si acolo la casa acelui gospodar(care plateste muzica,si multe altele)se face hora pentru mortii acelei familii.Se numeste hora data de pomana!Poate participa tot satul(si este bine sa vina cat mai multi),care vor se prind in hora,iar gazda,iti da lumanare legata de o esarfa(baticut,prosopel,etc.)si o punguta cu ou rosu si diferite dulciuri,cateodata si flori,si asa trebuie sa te invarti in hora.La fel primesc si cei care stau pe margine si doar privesc.De asemenea,gazda,plateste pe cineva sa faca mekite(gogosi,dar lungi)si fiecare se serveste cu cate vrea,pentru ca sunt oameni care vin cu tava plina de gogosi,si altii cu tava cu sucuri in pahare de unica folosinta.Se plimba printre oameni,non-stop,cat timp se joaca hora.Cel care conduce hora ,are pe umar un pomisor,in care sunt prinse tot felul de esarfe si baticute),apoi un altul tine poza poza decedatului.Ei nu au voie sa se desprinda din hora,pana nu se opreste muzica!Se canta romaneste,si ieri a cantat o romanca,Mariana Gantu,care este familiarizata cu aceste obiceiuri.Compune melodii inspirate din viata acelei familii si a decedatului,si cei atinsi la suflet,plang si dau din picioare,sau stau pe margine si plang.Poate nu sunt un foarte bun povestitor,dar eu am fost sa vad de doua ori si mi-a ajuns.Ieri nu m-am dus,a fost numai soacra cu mezina.Nu-i place ca nu vreau sa merg ,dar inventez diferite scuze....In plus hora de ieri,a fost data de o familie de pensionari,care nu se inteleg prea bine cu fiul si nora lor,asa ca si-au data hora de pomana,de vii,ca fiul nu le v-a respecta obiceiul cand ei nu vor mai fi.Si pentru ca fiul si nora nu sunt de acord cu acest obicei,nici nu au stat acasa,au plecat in vizita la niste rude ale norei,in alta regiune a Serbiei(ea este sarba, nu vlaha).Fimea era foarte incantata,ca a primit iepurasi si oua de ciocolata,dar nu intelegea de ce plangeau unii oameni,si ca nu a vazut mireasa!

Virginia,ce bine arata pranzul!Sunt gata,sa ma servesc,ca mi-e foame foame
Merci Merci Merci Merci
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de roxy29 Mar 17 Apr 2012, 1:03 pm

Ce traditie?!?!!!...nu am mai auzit de "hora de pomana"..Si eu care credeam ca numai la rromi se canta cu lautari la mort, omul cat traieste invata. Oricum, am inteles, de sufletul mortului..da de al viului rade ???
Unii oameni parca fac orice sa se puna in contradictie cu fiul/nora sau ginerele/fiica...
Am si eu si baiat si fata si sper sa nu-mi ia Dumnezeu mintile la batranete sa ma pun de-a curmezisul copiilor...
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 17 Apr 2012, 1:04 pm

Virginia sarumana pentru masa pupi
Georgeta la noi e o vorba " cate bordee atatea obicee" wink Eu am o curiozitate vis-a-vis de ce ai pozstit tu, daca si-au dat de poamana de vii su jucat si poza lor ?
Sa ma scuzati dar mi se pare ..o... mare aiureala wink
P.S. Ce plictisealaaaaaaaa Neutral

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 17 Apr 2012, 1:12 pm

In sat la bunica se organiza hora in sat a doua zi de Paste,dar era hora satului in zi de sarbatoare.Era un prilej de bucurie pentru tineri.In ziua de Paste toti copii puteau sa traga clopotele si sa bata toaca la biserica.Imi amintesc ca varul meu mergea in fiecare an si era foarte incantat.Nu stiu daca acum se mai tin obiceiurile,deoarece eu merg foarte rar in sat.Fratele meu locuieste acolo,dar ne intalnim mai mult la mama,care locuieste in Cluj,aproape de mine.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Apr 2012, 1:13 pm

Doamne Silvia, la asta nu ma gandeam nici daca ma bateai!!!! Este ....foarte nici nu stiu cum sa zic, ciudat cred...
Roxy nu numai tiganii fac asta, sunt multe popoare, nu stim noi dar asa e cate bordeie....
Si eu ma plictisesc, m-as duce sa ma vad cu o pretena dar mi-e ca apare "saful" si iar se vaita ca nu ma gaseste in birou, a bagat asta frica in mine rade . Astept mancarea, mananc cu omul meu, suntem si colegi de serviciu nu numai de recamier zid , si apoi mai vad eu....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de pufoi Mar 17 Apr 2012, 1:31 pm

Buna si de la mine fetelor!
acu pun de cafeluta!
Getuto s-a ridicat parul pe mine de la obiceiurile de acolo. la mine toate ca toate, dar cand imi zici de moarte, sunt... ,,moarta''. adica nu vreau sa ating acest subiect, ma ia cu fiori. gata1
Fetelor da soarele! hug
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 17 Apr 2012, 1:37 pm

Roxy,nu au facut asta sa-si supere fiul,pur si simplu este o traditie,in care se crede! Mortul este ingropat de mult,nu conteaza de cand a murit.Poti da hora de pomana,bunicilor pe care poate abia i-ai cunoscut.Soacra mea a ramas vaduva la varsta de 21 de ani,si atunci in primii ani de vaduvie,a facut acest obicei,pentru sotul ei,si s-a gandit sa-si dea si ei de pomana hora,ca tot face cheltuiala.Deci a fost pentru pomenirea unui mort dar si pentru ea cand i se v-a alatura pe lumea cealalta.Am intrebat-o: de ce?Mi-a spus ca aici se crede,ca la aceasta hora care se face numai a doua zi de Paste,joaca si mortii,adica se inveselesc cu cei vii ,este sarbatoare mare,sa se bucure si ei de inviere,si de faptul ca familia nu i-a uitat.Daca nu ti-ai dat,sau familia nu ti-a dat hora de pomana,tu dupa ce ai murit nu te poti prinde in hora langa celelalte suflete.Soacra mea,spunea ca pe lumea asta nu au fost impreuna decat 4 ani,cand v-a muri vrea sa stea alaturi de el in hora ,nu pe margine cum a stat toata viata.
Silvia,nu am fost prezenta aseara acolo,dar o s-o intreb pe soacra mea!Si mie mi se pare ciudat ,dar am invatat sa nu judec credinta nimanui,pentru ca nici ei nu inteleg anumite traditii, credinte, ale mele,si am inteles ca am crescut in culturi diferite!Culturi,traditii pe care nu le intelegem,dar nu-i bai,nici ei nu le inteleg pe ale noastre!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Apr 2012, 1:50 pm

Geta, acum ai spus tot!!! E o traditie in care cred, asa cum noi credem ca la luna plin ies vracolacii, asa cum indienii cred ca de Diwalli mancare trebuie pusa in colturile casei si musai sa fie colorata sa o vada spiritele, si tot asa.... Normal ca pentru noi pare ciudat.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 17 Apr 2012, 1:57 pm

Asa este,Danniela!pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 17 Apr 2012, 2:00 pm

Georgeta nu judec . Departe de mine gandul hug Era doar o curiozitate wink Si la noi am auzit ca isi da de pomana de vii . Esplicatia soacrei tale mie imi place. Obiceiul are macar o explicatie ...plauzibila sa spunem. wink Sunt unele obiceiuri care nici macar nu au explicatii. Nimeni nu stie sa spuna de ce wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de roxy29 Mar 17 Apr 2012, 2:08 pm

Si eu am priceput...si desi cred in treaba cu pomana...nu hora, ci cum se da la noi, haine sau mancare, nu mi-as da de pomana cat sunt vie...brrr ce aiurea suna. Adicatealea ce sa cred..ca dupa ce pun mainile pe piept, dupa colt ma asteapta friptura care am dat-o eu acum n-spe ani de pomana? Stau toata blidele claie si ma asteapta pe mine sa mor? Asta n-o mai inteleg. Zic eu ca daca dau de pomana si zic ca-i pentru "x", daca "x" nu-i pe acolo o ia altul, primul sosit, primul servit lol!
Stiam ca si la alte neamuri se canta la mort, dar nu stiu cum mi-a venit exemplul asta in cap primul wink
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de ikuta Mar 17 Apr 2012, 2:12 pm

Hristos a inviat!Am aparut si eu.vbreau sa va spun ca inca o membra a forumului nostru face parte incepand de azi din Asociatia mesterilor populari Clujeni.Este vorba de Dorulet, a carei lucrari au fost admirate azi cu ocazia primirii in asociatie.Au fost doar cuvinte de lauda la adresa lucrurilor facute de ea.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Apr 2012, 2:15 pm

Flowers Flowers Felicitari Dorulet!!!!!
Ikuta multumim ca imparti cu noi!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 17 Apr 2012, 2:18 pm

Silvia,eu am avut tendinta de a ''judeca'',din experinta mea,iti spuneam de chestia cu judecatul....daca se poate spune asa.Am bombanit si eu (aici la mine in casa),de genul:bai dar ce cheltuiala mare(faci o nunta,cu banii aia),si cum sa ai aceleasi acorduri muzicale(vesele)ca la o nunta sau un botez,si aceeasi pasi,dar cu lumanari in mana si plangand;si eu daca nu am atatia bani,parintii sau bunicii mei,vor sta pe margine ca niste saraci.....si apoi am inteles ca le judec niste credinte,si nu particip,este mai bine asa!

Roxy m-ai facut sa rad cu lacrimi rade rade rade rade rade

Felicitari Dorulet! flower Flowers flower Flowers flower Flowers
pupi kiss pupi kiss pupi kiss pupi


Ultima editare efectuata de catre georgeta.prnic in Mar 17 Apr 2012, 2:30 pm, editata de 1 ori
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 17 Apr 2012, 2:28 pm

Felicitari,Dorulet,sa fie cu noroc.Ikuta,sa faceti o echipa pe cinste.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB