Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

+52
Trandafir-rosu
alessia2007
emi
clara birau
dorina64
dienutzababy
rivka
calinmari
ancae84
tinap
bluetteblue
Angelica18
pufoi
cocav
lika
carcriv
marina40
kla78
cozma felicia
lennny
Serban Valentina
kitty_1973
gretty
lenus70
ramonac
danniela
myky7robc
samo99ro
oanapip
georgeta.prnic
dadina
firicel
europolis
gabyd
violetas
kmn
aisha
mariaz_09
mishou
cld
anasia
claudiana
delia1970
virginia
anca_22
romaya
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
dorinamisov
geo
crina68
GinaP
56 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Vin 23 Mar 2012, 3:54 pm

Multumesc, Dani [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si-ar mai fi ceva (ce pisaloaga sunt: cat de subtire poate fi firul? scratch Se poate cu bumbac subtire? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Mi s-au blocat circuitele
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 3:57 pm

Cine nu fuge?De ce crezi că devin violentă?!!!! rade
Ideea nu e de adaptare, ci de imposibilitatea apariției în spațiu public(vezi plajă) din motiv de șunci!Na!
Io-te c-mi bântuie prin solitarul neuron:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ei,ce ziceți?Îmi aruncați chiftele la glumeți,sau nu?

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 3:59 pm

wink sexoasa.....sic.....ce daca suntem trecute de 40 nu avem voie sa purtam asa ceva ? boo
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Mar 2012, 4:02 pm

Merge, eu cred ca daca e un pic pufos e super frumos, mohairul merge, mai subtire nu fir normal. Ai vazut la rochia aia albastra ca incheierea fasiilor este facuta cu matase albastru inchis, si precis firul e mai subtire.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 4:04 pm

Gaby,iar te bat! rade rade rade

Mă gândeam la fii-mea,evident cu niscaiva modificări....pe stil baby doll,,și multe improvizații,adică fac bluza cambrată până sub sâni și bag niște modele asimetrice(o baretă mai groasă,o mânecă bufantă) și în jos, fâșii de modele diferite,suprapuse....hmmmm ce ziceți?

Dănuțo,tu ai dreptate,africanco!!!Pot băga și mix de materiale.....hmmmm...gândesc,gândesc....
rade Dana,acum am văzut că vorbeai cu Virgi!Surdu nu aude,dar le potrivește!!! rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Îmi plac ușchitele!Ieșite din comun!!!


Ultima editare efectuata de catre crina68 in Vin 23 Mar 2012, 4:11 pm, editata de 1 ori

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Vin 23 Mar 2012, 4:05 pm

M-am dumirit. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deocamdata nu am fire potrivite si sunt "pedepsita". Nu-mi mai cumpar nici un fir pana cand nu termint macar jumatate din cantitatea de fire pe care le am.
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 4:06 pm

rade se vede ca azi inteleg totul pe dos.....bate-ma dar pana maine nu cred sa-mi revin pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 4:08 pm

Stai cuminte că și eu am capul în cadă! rade Noroc că astăzi am zi metodică! wink
Mă duc să mai fac o repriză de curățenie:intru-n băi!Mă întorc! pupi
Sper că vă plac ciudățeniile mele!!! Smile

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 4:11 pm

Sporrrrrr la trebi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de samo99ro Vin 23 Mar 2012, 4:14 pm

Mai, fetelor, frumoase rochitele, dar pe fetele alea de unde naiba le-ati scos? De la Auschwitz? Arata groaznic.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 4:15 pm

Samo,chiar că ai dreptate....acum le-am văzut!Urâte-s!Subnutrite!Săracele!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de samo99ro Vin 23 Mar 2012, 4:22 pm

Le cam atarna pieile pe oase... rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de nico21 Vin 23 Mar 2012, 6:27 pm

Buna seara, va urmaresc de ceva timp si imi place foarte mult ce iese din mainile dumneavoastra . Eu, din pacate sunt incepatoare in aceasta arta a crosetatului dar imi doresc foarte mult sa invat. Am gasit pe acest forum, cred ca era undeva la ,,Rochii, fuste crosetate,, o rochita superba pe care as vrea sa o fac dar nu stiu cum. Va rog daca se poate sa imi spuneti de ce ata si ce croseta as avea nevoie si ceva explicatii despre cum se face.
Rochita este aceasta:

[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]

[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper ca se vad pozele si ca am postat unde trebuie.
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de firicel Vin 23 Mar 2012, 9:20 pm

Atentiuneeeeeeeeeeeeee,incep un bolerou in tehnica raglan pentru mine.Firul este pentru a fi crosetat cu croseta 4 -5 deci,Crinutza draga mea,pe cati ochi de lant incep eu?ia sa te vad acum pe post de generaleasa in aceasta tehnica?Vreau sa vina mai adunat nitel pe langa gat si 84 pe cat am pus eu initial mi se pare cam mult.Apoi impart la 4 sau cum ca mi-e lene sa ma uit in urma si nici timp nu am wink (sunt in pauza la talentosi) kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 9:32 pm

Hai că și eu am nervi...nu mă hotărăsc deloc,la rochia de mătase mov... zid

Fă un lanț și pune-l pe lângă gât...să zicem ,ipotetic ,80.
Sunt 4 puncte de creștere a câte 2 ochiuri=8
80-8=72
72:6=12( mâneca tre să fie jumătate din față sau spate...fiind bolerou,partea de față se împarte în două)
Reluăm: mâneca va avea 12 ochiuri,spatele 24,fața formată din 2 buc de câte 12,deci 24 și a doua mânecă12.
Sper că mi-ai înțeles algoritmul....dacă nu,țipă! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de firicel Vin 23 Mar 2012, 9:51 pm

Merciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pupi pupi si te rog ,fara nervi ca nu fac bine !
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 9:52 pm

Crina, ai terminat deja rochita in degrade? pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 9:57 pm

Nu....acum mă uit la neveste disperate și croșetez la ea,sunt la partea din față....dar mă gândesc la mătasea aia mov ,ce rochie de ocazie să fac....nu îmi place nimic...adică sunt destule faine,dar nu de nasul meu....

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de firicel Vin 23 Mar 2012, 10:12 pm

Crina punctele alea 4 de crestere cum le numesti ,cum le formezi?Intre doua picioruse faci alte doua,sau cum ca io sunt batutincap la ora asta rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 10:16 pm

Pai tu cauti model pt tine sau pt Codru???? scratch m-ai bagat in ceata soro....si asa sunt zombi ca nu am dormit mai deloc azi-noapte rade
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 10:19 pm

Două piciorușe cu un ochi între ele, la rândul următor în ochi sau pe sub ochi scot alte 2 piciorușe cu ochi între ele...

Gabi, am mai spus,draga mea ,că rochia o vreau pt Codru....
hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Vin 23 Mar 2012, 10:25 pm

Inc-o varianta pentru Crina Smile am si schema daca trebe...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de smihaelaviorica Vin 23 Mar 2012, 10:28 pm

se poate si schema Romaya? Flowers E dulcica rau rochita si poate candva o voi incerca si eu .Multumesc.
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 10:32 pm

Offff,Romaya,mie îmi place,dar ea vrea ,cică,simplă....uffffffffffffffffff

Mulțumesc de gest!O doamnă ca întotdeauna hug

Sunt și obosită moartă...am muncit astăzi și mai am și mâine de tras cu casa asta... hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de firicel Vin 23 Mar 2012, 10:37 pm

Multam fain,Crinutza! pupi
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB