Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua impreuna!(2)

+52
ruxypixy
maria_covacef
67dana
Doina
micutzza19
stella
Day
firimitura
costi_iacob
SilviaDumitrescu
aisha
teisoara
livia1981
Armeana
Giobsy
chrissart
Laila
noor
ionela stefan
Liana
Bianca
claudde
Clio_Ela
kitty_1973
postoleirina
Maia
ioana soare
cris69
mariapursisimplu
Camy
Eva
Ania
oanabijux
totolina
geany
gabita
Allyyna
lorinaoo1
mihatm80
ariana
t.alina
mimizami
tomari
julix_2007
irish05
Buburuza
carmenush
Admina
duchess
diada
MihaelaT
arime
56 participanți

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 24 Iul 2009, 2:12 pm

Eva, pe mine ma terifiaza tot ce are mai mult de 4 picioare si este mic si urat... adica gandaci, paianjeni, coropisnite, omizile fosforescente (desi n-am mai vazut din copilarie...). Dar soareci si sobolani sunt ok atata timp cat nu interfereaza cu alimentele si locurile pe care le vreau curate. Am vazut de aproape destui, la viata mea, stand la curte si destul si la tara. Imi plac broastele si alte vietati ciudate, dar insectele.... bleah shot
Cu scoala la tara, sa nu fie mai greu... trebuie sa concureze cu cei care au facut scoala in orase si chiar in capitala, daca vrea sa dea la facultate aici. Ii va fi mai greu sa recupereze. Ar fi frumos sa-i putem feri de societatea asta, dar din pacate depindem de ea si e un cerc vicios. Acum trebuie sa ne omoram sa-i invatam cat mai multe, sa-i lasam la calculator de la 3 ani. zid Se cere tot mai mult la scoala si nu ajunge ce pot invata ei singuri, e nevoie de meditatori din ce in ce mai devreme... Dar atata scoala ii maturizeaza mai devreme, ii face sa isi uite copilaria si sa se refugieze in anturaj si vicii, uneori. Of, e greu, fie ca ai fata sau baiat. Trebuie paziti ca o butelie, pana devin adulti. Suspect

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Laila Vin 24 Iul 2009, 4:51 pm

Da Eva, e tare ciudat.............Luni va avea un examen " de proba" din limba germana, iar examenul final doar la sfarsitul vacantei. Oricat m-as stradui sa-i inteleg pe nemtii astia nu reusesc..............Stiti unde-i fiu-meu acum? La piscina........invata de se rupe...........
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Eva Sam 25 Iul 2009, 12:58 am

Laila a scris:Stiti unde-i fiu-meu acum? La piscina........invata de se rupe...........

Ce sa-i faci... varsta! Imi amintesc cum unvatam si eu candva pentru o olimpiada... deasupra caietul, de camuflaj, iar dedesubt `Invitatie la vals`! Normal, ca am si luat nota cea mai mica dintre toate olimpiadele la care am fost! E bine ca va avea un examen de proba, va sti la ce sa se astepte in toamna!

Cred ca nu ti-am urat bun venit! O fac acum! hug

Admina, eu accept mai degraba insectele... soarecii si alte vietati aemanatoare mi se par asa murdari si plini de virusi si bacili si bacterii...

Admina a scris:Cu scoala la tara, sa nu fie mai greu... trebuie sa concureze cu cei care au facut scoala in orase si chiar in capitala, daca vrea sa dea la facultate aici. Ii va fi mai greu sa recupereze. Ar fi frumos sa-i putem feri de societatea asta, dar din pacate depindem de ea si e un cerc vicios. Acum trebuie sa ne omoram sa-i invatam cat mai multe, sa-i lasam la calculator de la 3 ani. Se cere tot mai mult la scoala si nu ajunge ce pot invata ei singuri, e nevoie de meditatori din ce in ce mai devreme... Dar atata scoala ii maturizeaza mai devreme, ii face sa isi uite copilaria si sa se refugieze in anturaj si vicii, uneori. Of, e greu, fie ca ai fata sau baiat. Trebuie paziti ca o butelie, pana devin adulti.

M-am gandit si eu la toate aspectele astea! Am predat la clasele 1-4 cativa ani, la tara... ma durea sufletul cand trebuia sa le dau teme acasa si mai ales pentru vacanta... ma gandeam ca le fur timp din viata, din cea mai frumoasa perioada - copilaria... In plus, ca parinte, am un `clont` impotriva majoritatii invatatorilor din orase pentru ca cer foarte multa munca individuala de la copii si se asteapta ca la ore copilul sa stie deja de acasa lectia care va fi predata! De asta e nevoie de meditatori! zid (Ca invatatoare, ii inteleg si mi-ar placea si mie sa lucrez asa! Smile )
Oricum, mai am timp sa ma gandesc la asta... si cine stie ce ne mai rezerva viitorul!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 25 Iul 2009, 10:42 am

'neata!

Sa aveti o zi minunata! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 26 Iul 2009, 10:55 pm

Ajung si eu , dar la cafeaua de seara Smile

In sfarsit, o zi mai frumoasa. Azi am fost sa ne aducem ingerasul acasa, a fost la soacra mea toata saptamana. a avut parte de distractie, chiar si pe ploaie. S-au balacit in piscina (cumnatul meu are 15 ani si ceva), au aruncat pe soacra mea si pe o prietena de-a ei in piscina, imbracate. Asta da distractie pe capul copilului, care pana acum nu a pomenit asa ceva Smile
Si imi povestea e distractiv a fost in apa, pe ploaie.

De scoala.. Laila, ce sa iti spun, si pt noi a fost greu, acum doi ani am venit aici, nu stiam nici eu decat Hallo si Danke. Am facut un curs intensiv, 7 luni cate 5 ore pe zi, plus inca vreo 2-3 acasa, lectii, gramatica. Multa, multa munca, dar a meritat, Dupa curs, am luat examenul de limba, si un serviciu foarte bun mi-am gasit inca dinainte de a termina cursul.
La tine am inteles ca nu e cazul sa te stresezi, daca nu ramai mult aici. Dar oricum, limba, cat sa te intelegi, va trebui sa o inveti... Si, ai dreptate mare, nu numai ca e urata tare, dar gramatica e grea.
Victor-baiatul meu era in clasa a doua, la sfarsitul anului cand am venit. Eu vorbisem cu invatatoarea si cu directoarea, sa mearga 2 luni ca "musafir", dupa care sa repete clasa. Da de unde, m-am trezit cu el intrat intr-a treia, cica ... merge foarte bine, invata repede, ca asa sunt copiii.
Si uite acum, a primit recomandare de "gymnasium". El, copil strain, care acum un an jumate nu stia sa spuna o propozitie, a ajuns sa ia note de 1 la germana.
La tine stiu, e mult mai greu, e mai mare... Astia mici invata din mers, plus ca nu au alte ocupatii... La pubertate e deja ff greu.
Nici eu nu as avea chef de invatat.

De vacante, iti spun cum e, in toate landurile sunt vacantele scurte, doar ca difera perioada. E vorba si de aglomeratia de pe sosele. Iti dai seama imediat daca vezi cum e in vacante pe autostrazi.
Chestia cu examenul dupa vacanta nu o inteleg nici eu. Ce examen trebuie sa dea?
Am o cunostinta in Bayern, are baiatul la fel, are aproape 18 ani, si e aici de mai mult de un an. S-a chinuit cu invatatul limbii, nu a reusit mare lucru... dar l-a inscris la un "berufliche Gymnasium". A insistat mult ca sa fie primit, si a reusit.
A fost la o scoala internationala, si a fost dezastru, s-a stricat numai. Scoala internationala, aici nu inseamna ce inseamna in Ro.
Scoala internationala ar fi cea mai mare greseala pe acare ai face-o . (Nu vb de scoala americana de care pomenesti tu, ci de o scoala internationala, normala) Ar avea de-a face numai cu imigranti- nu zic, si noi suntem- numai ca aia sunt de-aia rai... Aici , la scoala internationala nu merg elevii buni, ci imigrantii. Si imagineaza-ti, nu vorbestc cu germanii, ci numai intre ei. Acolo, unul vorbeste mai rau decat altul... Nu prea are ce invata de la ei.

Fetelor, inca trei zile, si plecam la drum! Abia astept... Desi o sa fie stress mare, umblatura multa, vizite, neamuri... Sper sa fie macar timp frumos, sa stam cat mai mult pe-afara, si sa mananc mici in fiecare zi Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 26 Iul 2009, 11:08 pm

Salutare!
Ela, atunci sa curga micii! Smile
Noi am fost un pic la iarba verde, s-a zbenguit Diana pana n-a mai putut.
De maine iar la scoala. Mai am saptamana asta activitate si gata pana in septembrie cand incepe treaba serioasa.
Trece cam greu timpul cand stai degeaba, dar mai strencanesc, mai raspund la telefon, mai povestesc cu o colega, iar Diana se joaca intr-o clasa, mai pe hol,...se mai plictiseste insa nu avem ce face ca n-am cu cine s-o las ca bona-i in Germania la castraveti. Merge in fiecare vara si 2 luni primavara la telina...
Vineri, mi-a adus acasa un insectar, i l-a dat directoarea adj. Asta ne mai lipsea din casa dar no, fata era incantata peste masura. L-am pus in terasa si din cand in cand merge sa admire goangele beat

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Laila Lun 27 Iul 2009, 9:30 am

Mihaela_s75 a scris: Astia mici invata din mers, plus ca nu au alte ocupatii... La pubertate e deja ff greu.
Nici eu nu as avea chef de invatat.


Chestia cu examenul dupa vacanta nu o inteleg nici eu. Ce examen trebuie sa dea?
Am o cunostinta in Bayern, are baiatul la fel, are aproape 18 ani, si e aici de mai mult de un an. S-a chinuit cu invatatul limbii, nu a reusit mare lucru... dar l-a inscris la un "berufliche Gymnasium". A insistat mult ca sa fie primit, si a reusit.
Smile


Buna dimineata

Mihaela, habar nu am ce-i cu examenul asta. In august anul trecut, cand am venit aici, am fost la toate scolile posibile, si la nici una nu au vrut sa-l primeasca pt ca nu stia nimic germana. Dupa zeci de insistente, l-au primit la Real schule, doar ca oaspete, un an de zile. L-am trimis la scoala jumatate de an, timp in care am cautat cu disperare un prof particular. Am gasit in octombrie anul trecut o tipa, pe care o plateam cam degeaba, trebuia sa vina o data pe saptamana, dar de cele mai multe ori avea probleme, si suna ca nu vine...........Anul asta, l-am retras 2 luni de la scoala si l-am trimis in Regensburg la cursuri intensive de limba la VHS. A invatat ceva, dar in nici un caz nu destul...............
Cand s-a intors la scoala lui, am vorbit cu directoarea si era mirata ce bine vorbeste. Mi-a zis ca pt a continua scoala la ei ( el deja repeta clasa a 9-a) trebuie sa dea examene la absolut toate materiile, in germana. Daca le trece, o sa-l accepte anul urmator, daca nu , nu.......... Astazi are un pre-examen la limba germana, imi tremura inima in mine de emotii...........nu inteleg daca tot vor sa-l testeze, de ce nu o fac acum. Ce naiba fac eu in septembrie daca va fi respins la continuarea scolii? Unde as putea sa-l mai inscriu?
Ce-i aia berufliche Gymnasium? Si in ce clasa merge fiul prietenei tale? Noi la Gymnasium am vorbit anul trecut, dar nevorbirea limbii germane a fost cel mai mare impediment. Notele lui si examenele de la celelalte scoli erau mari, mult mai mult decat suficiente pt un liceu bun,. degeaba..............Habar nu am ce sa fac, iar profesorii de la scoala lui nu ma indruma spre nimic, dau din umeri si cam atat.............
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 27 Iul 2009, 10:35 am

Buna, fetelor,

sunt buimaca de cap... am o lista lunga si lata, si ... nici un chef de facut ce e pe ea, tot aman.- Calcat, cumparaturi, impachetat, ... cel mai greu e de facut si lista de cumparaturi, cadouri... sa fie loc in masina, sa nu fie problema la vama, si sa fie si destul pt toata lumea... Cam greu Sad

Laila, un "Berufliches Gymnasium" e un gimnasiu unde invata si o meserie, dar are dreptul sa faca "Abitur" si sa mearga mai departe la facultate. Acolo sunt sanse mai mari sa il primeasca. Baiatul prietenei mele a fost la fel, nu au vrut sa il primeasca pe nicaieri, dar a insistat si a reusit. Ei sunt in Nürnberg. Nu a trebuit sa dea decat examen de limba, si asta dupa ce a facut un curs. Nu stiu exact la ce scoala si nici in ce clasa, daca a 11-a sau a 12-a, dar a fost problema foarte mare, pt ca baiatul implineste 18 ani in toamna, parca... Era problema ca era major in curand. E adevarat, cu limba e greu tare, dar eu nu inteleg cum nu a reusit baiatul tau sa invete bine intr-un an, tinerii prind mult mai repede decat noi, si eu cunosc foarte multe persoane care au facut un curs intensiv de 6-7 luni, si au luat examenul de limba cu nota 1.
Vezi ca ai un MP cu mai multe.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Laila Lun 27 Iul 2009, 10:44 am

Mihaela, ti-am raspuns pupi
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de tomari Lun 27 Iul 2009, 5:59 pm

Buna fetelor! am cam lipsit in ultimul timp, doar ce mai aruncam cate o geana din cand in cand. Multe dintre voi sunteti bee Eu mai putin ma laud la acest capitol; servici, dupa amiaza la sala si din nou la dentist - fara probleme majore dar imediat ce simt ceva la dinti ma duc - desi uneori mi s-a intamplat sa am probleme dupa decat inainte. Asa ca din nou la "captushit" dintii si profit ca medicul isi da silinta si il intereseaza si aspectul estetic (inclusiv culoarea plombei identica cu cea a dintilor) ceea ce pana acum la putini medici stoma am intalnit.
Mihaela am o rugaminte la tine in limita posibilitatilor de informare - ti-am trimis PM; cat ar costa cheltuielile in cazul in care as cumpara de aici un overlock. Nu stiu daca mai este valabila oferta si anul acesta pe perioada 15.08-15.09 cu reducere de 20% la cumparare ( in Ro la Pffaf era) aici vad ca sunt mult mai ieftine decat la noi cel putin la firma asta - sper sa nu se considere reclama.
La noi vad ca majoritatea produselor s-au scumpit affraid in timp ce afara reduc preturile; bineinteles ca noi suntem iar pe invers decat ceilalti. Imi amintesc ca prin anii '96 se putea cumpara (in rate) direct de la magazin unele produse electrice si electrocasnice, ceea ce acum numai prin banca e posibil sau cash. Si atunci se incheia un contract cu anumite clauze, deci nu exista posibilitatea ca ele sa ramana in paguba. Ca sa nu mai vorbim de costurile suplimentare in cazul unui credit bancar - si clauzele din contract pe care bancile le incalca cu buna stiinta.
Daca ma uit la adresa respectiva vad ca iti da posibilitatea (ptr cei de acolo numai ? de a vedea cota ratelor in functie de perioada de creditare). Totusi nu reusesc sa inteleg zid de ce afara iti da si alte posibilitati iar aici te limiteaza cat mai mult posibil de a cumpara.

Mihaela sa ajungeti cu bine acasa si sa aveti parte de o vacanta placuta alaturi de cei dragi. prietenie

kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 01 Aug 2009, 8:49 am

'neata!
Va las o cafeluta si va doresc o zi minunata. kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de chrissart Sam 01 Aug 2009, 9:59 am

neatza, tuturor! Multumim de cafeluta, MihaelaT! Excelenta!

eu sunt chiauna rau, azi noapte am lucrat la niste site-uri. ziua crosetez si noaptea fac site-uri rade
avatar
chrissart
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

http://www.margelute.info

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 01 Aug 2009, 10:25 am

Dragelor, stiu ca sambata sunteti plecate, ocupate, obosite, va pregatiti de vreo petrecere sau va reveniti dupa una. beat
Dar eu azi va anunt ca ne-am tras nume de domeniu nou si sunt tare vesela. Cred ca o dau in petreceri, cu ocazia asta...
Cititi mai multe: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de ionela stefan Sam 01 Aug 2009, 11:03 am

Felicitari si sa fie intr-un ceas bun! bere
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Sam 01 Aug 2009, 1:34 pm

Felicitari Admina, ma bucur tare mult! ura Flowers

Viata cat mai lunga prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Sam 01 Aug 2009, 2:16 pm

Felicitari Admina, ti-ai mai atins un scop, bafta in continuare. ura beat
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 01 Aug 2009, 5:32 pm

Si la pensie sa ne intalnim tot aici. beat
Admina, pupi pupi pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 01 Aug 2009, 8:58 pm

Asa sa fie, si la pensie sa fim tot forumiste.rade
Sunteti niste dragute, dar nu ma mai felicitati, ca ma inrosesc pana in varful urechilor. Embarassed
Este realizarea comunitatii, nu a mea. Meritam un forum bun si stabil si cat mai util. Na, ca fac si rime...
In alta ordine de idei, azi am reparat si stamtat Z perechi de pantaloni si inca mai am. Mi-am rupt acele de la triplock in betelia unor blugi zid
Acum as face un tort diplomat, sper sa-l termin in timp util, sa apuc sa si dorm...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Giobsy Sam 01 Aug 2009, 9:57 pm

Felicitari pentru domeniu Admina si tuturor harnicutelor! Super realizare! Lucrurile devin din ce in ce mai serioase aici! De aceea ma bucur ca v-am cunoscut! Poate la pensie vom merge in statiune impreuna si vom face ravagii! rade Cine mai apuca pensia oare?
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 01 Aug 2009, 10:51 pm

...io vreau sa apuc pensia si sa fac botosei la nepotei, dar sper sa nu fiu o baba de aia dusa cu pluta.
Admina, spor la modificat pantaloni. Gata-i diplomatul?
Eu o am si pe nepoata-mea la noi vreo cateva zile sa rezolve fratelo si cumnata niste treburi, asa ca-s tot in priza...ba vor chiftele, ba clatite, ba iesm la joaca...Le-am bagat negre tuci pe butuci, le-am imbaiat bine, au mancat si apoi au tras o joaca, iar acu' e liniste si ma relaxez un pic cu un nectar rece.
Sa aveti o noapte linistita si vise placute.
kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 01 Aug 2009, 11:54 pm

Gata! L-am lasat la frigider pana maine cand ii pun niste moate de frisca si aia e. Am facut diplomat de ciocolata, creol. wink
Mihaela, inseamna ca ai circ acasa... Eu obosesc cand o vad pe a mea jucandu-se cu verisoara sau nasicul. La mare, cum vedea un copil: pot sa ma duc sa ma joc cu fetita? si isi lua jucariile si mergea unde erau si alti copii... Insa am observat ca au tendinta de a imita si daca dau de un copil mai agitat se joaca galagios si invata prostii, normal. Daca gasesc un copil cuminte, se poarte frumos. Dar nu stiu cum ar fi sa fie doi in casa, cred ca ar fi harmalaie continua. Nu?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 03 Aug 2009, 4:54 pm

Admina, m-am minunat si eu cat de cuminti au fost...normal, sunt copii, s-au jucat, au mai intors camera, dar tot ele au strans jucariile.Cereau sa se joace cu casuta sau bucataria pe care trebuia sa le dau eu deoarece erau dupa usa sau pe mobila si le zicea:"adunati mai intai cu ce v-ati jucat si apoi va dau ..." bucataria, casuta sau ce vroiau.Se vede ca au mai crescut ca te intelegi altfel cu ele.Le-am mai avut impreuna, dar au facut si prostioare. Ele petrec foarte mult timp impreuna, stam la o distanta de doua blocuri, asa ca la joaca in general sunt impreuna, mai sunt si-n aceeasi grupa la gradinita si deh se inteleg cu mici exceptii cand au toane.
De la joaca le-am bagat ca pe niste purcelusi, ieri am fost si la o terasa sa manance inghetata, apoi in parc si nicio cearta.Nu mai zic ca seara nu comentau ca alte dati ca nu se culca, ca vor sa mai stea...
Azi am fost iar la dentist si no, a venit cumnata sa le ia, iar Bia a ramas acasa desi vroia sa vina la noi, insa o iau maine de nu intervine ceva. A fost asa dulce cand mi-a spus:"Miha, imi place la voi ca ma ingrijiti asa de bine..." Smile

Copiii îi copiaza in general pe ceilalti, dar daca le explici ca nu-i bine ceva, inteleg, cel putin a mea vad ca intelege.
Bucura-te ca ai fetita sociabila, ca-si face repede prieteni si nu e retrasa.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 10 Aug 2009, 11:25 am

'neata catre pranz! coffee
Am tras curent si am avut niste dureri vai, vai, care s-au mutat de pe o parte pe alta pana mi s-a umflat un pic asa ca mai mult n-am dormit noptile.Acu' nu mai doare si-am prins la somn pana la 10 Embarassed .Noroc c-a dormit fii-mea ca altfel eram in picioare mai repede, dar asa am mai recuperat din orele nedormite.

Voi ce mai faceti, ce mai ziceti?

pupi si sa aveti o saptamana minunata!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Lun 10 Aug 2009, 4:08 pm

eu inca ma chinui sa recuperez orele de somn...... sunt terminata, te inteleg perfect! sunt foarte rele durerile de masele suicid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de irish05 Mar 11 Aug 2009, 6:16 pm

buna seara. Smile
da-mi doamne putere sa mai crosetez...(dupa o zi mai mult decat plina) Merci
in rest, va urez o seara buna, spornica si maine o zi frumoaaaaaaaaaaaasa
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB