Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa (4)

+83
alexaaa08
cristina07
dorinami
danabarbu2007
teisoara
biribishpampela
gabriela1554
Celya_f40
Tache Marilena
geo
coman lacramioara
danielanica
veronica.l
canadianca50
Rimmelle
ioana soare
adelina24
Panea Laura
lucky
otilia gergely
anomyss
cillywilly
Buburuza
irish05
moruna
tomari
eli roman
ancabanu
symos
Dorulet
corina corina
Andata
rosita
mika1995
duchess
dienutzababy
Gabiuta
culea mirela
Adelle23
danae
pufoi
tiana
Alina.C
Karina33
Floren
musetel
marabr
danniela
Admina
Lucia.BlueFlower
ChrisReeana
Gianina4ever
diada
Motzu
Angelica18
europolis
valentinadof
Artadar
aurelia.c
iulia sevcenco
zsofia
anc@
stoy
chocolate
firicel
afilimonb
zahariaelouise
aidil
ismi3ismi
cosmina46
i.xell
arielas
MagdaMarin
d_oana
IOANA 80
dddorina
petruta55
tinap
Clio_Ela
SilviaDumitrescu
MihaelaT
LYNDA
Uca
87 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de firicel Lun 04 Iun 2012, 11:04 pm

Dienutza,tare frumoasa e pernuta!Felicitari!Pe celelate le poti lasa asa ca se asorteaza cu ursuletul Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de dienutzababy Lun 04 Iun 2012, 11:28 pm

Multumesc mult. Vreau sa imbrac pernele ca sa tina la tavaleala cum spune mama, cat despre ursi mi-ar fi greu sa asortez pernele cu toata gradina mea zoologica rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt indesati, inghesuiti, nici eu nu stiu cum stau toti acolo sus bagati.
Cat despre perna crosetata, e crosetata doar o fata si trasa la masina de fata de perna initiala, si as vrea cand am timp sa fac pt cealalta perna gri de pe pat tot o fata crosetata sa o aplic la masina, dar formata din patratele mici, sa fac un contrast intre patrate mari si patrate mici.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Adelle23 Mar 05 Iun 2012, 5:00 pm

Multumesc pentru incurajare Smile
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 13 Iun 2012, 4:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eram datoare cu poza de la pernele imbracate. Am terminat de martea trecuta, a durat mai mult pana le-am spalat, le-am calcat, le-am pozat, etc rade .
Mentionez ca fiecare perna are 2 fete si se inchid cu fermoar normal de 50 cm.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de pufoi Mier 13 Iun 2012, 4:47 pm

Dienutza foarte frumos ti-au iesit!
Bravo!!!
Esti tare priceputa! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 13 Iun 2012, 4:49 pm

multumesc kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Motzu Dum 17 Iun 2012, 5:55 pm

Am toate camerele pe fatada vestica cu geamuri de 3 m latime si dupa ora 14 e groaznic vara. La Anne aveam draperii din minimat si nu tineau bine de soare, asa ca am luat niste catifea/plus de la tesaturi la kilogram, e un kaki cu reflexii aurii. Fiind mai ingust materialul am imbinat putin in partea din stanga....nu se vede din avion. I-am schimbat si perdeaua am luat din voal crem, simpla. M-a dus cu totul la 80 lei.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 20 Iun 2012, 12:00 pm

frumoase kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 24 Iun 2012, 1:00 am

Frumoase toate,si eu as vrea sa-mi fac draperii,ca mi-am luat asta toamna perdele noi...Pana atunci va arat ce fata de perna mi-am facut...astept sa fiu bombardata cu pietre dar asta e. Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de marabr Dum 24 Iun 2012, 8:52 am

imi plac macii tare mult, si eu am in vedere pe viitor confectionarea lor.bravo!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de arielas Dum 24 Iun 2012, 10:32 am

Gianina de ce sa dam cu pietre, mama ce dura ai fost. Ce noi suntem mai experte??? Frumosi maci. Eu de exemplu nu fac flori, asa ca sunt mai frumosi ca ai mei, care nu i-am facut. rade pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de anc@ Dum 24 Iun 2012, 10:39 am

Macii sunt superbi,ce nu-ti plac la ei??
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 24 Iun 2012, 5:17 pm

Multumesc,dragelor!Mie imi plac mult,dar pentru ca au mai fost prezentati maci pe aici de aceea am zis sa nu aruncati Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de duchess Lun 25 Iun 2012, 3:48 pm

Îmi plac pernuţele voastre.Trebuie să fac şi eu! Gata.. nu se mai poate! cheers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 25 Iun 2012, 5:33 pm

Duchess, te asteptam kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Plapuma-plamioara-plapumita

Mesaj Scris de mika1995 Dum 01 Iul 2012, 4:56 pm

Buna tuturor , sunt noua pe forum , ma cheama Mihaela hug ....bine v-am gasit.
Am deschis acest topic cu speranta ca ma ve-ti ajuta sa-mi pot confectiona o plapuma. Am nevoie sa stiu cum se numesc materialele si cam de ce am nevoie. Ierta-mi stangacia si exprimarea , sunt emotionata, am citit atatea lucruri frumoase aici pe forum, incat imi doresc sa le invat pe toate deodata.
Ma ajutati?Sunt plapumi in comert dar felul in care sunt cusute.,....vreau eu sa-mi fac una pe gustul meu si vreau sa invat, nu sa cumpar dea gata.... pupi

Mesaj 2


va rog frumos ....chiar nu ma poate ajuta nimeni?


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 02 Iul 2012, 9:37 pm, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje)
mika1995
mika1995
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 29
Localizare : buzau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de rosita Lun 02 Iul 2012, 7:38 pm

Buna, Mika!

Nu s-a prea vorbit specific despre plapumi pe Forum, sau cel putin eu nu stiu sa fi vazut asa discutii. Vad ca lumea tinde sa inlocuiasca plapuma cu pilotele, ca sunt calduroase dar mult mai usoare. Sunt tot mai rari cei care fac plapumi, din cauza asta informatia e greu de gasit.

Ma gandesc ca te poti informa, cat de cat, despre etapele principale pe topicul de quilting: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Nu stiu daca suporta comparatie, probabil tu te gandesti sa iti faci o plapuma umpluta cu lana, dar macar in mare, sa-ti faci o idee. Sau, cine stie, poate sa iti faci o pasiune noua Smile

Imi pare rau ca nu ti-am putut fi de mai mult ajutor!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Andata Lun 02 Iul 2012, 8:59 pm

Nici eu nu ma pricep prea mult la plapumi, mama a mai cusut pentru noi, fara insa sa invete de nicaieri.
Am gasit pe un alt site cam cum se face si explica ceva mai bine decat as putea eu sa explic. Textul deci nu imi apartine
"Eu am facut cu ajutorul bunicii mele. Daca nu ai spatiu e destul de dificil de facut.
Materiale necesare (se poate face pe orice dimensiune doresti, trebuie doar sa-ti potrivesti materialele):
pt dos matase ca cea pentru jupe sau panza deasa(la un magazin de metraje stiu sa te indrume ce anume trebuie sa iei)
pt fata : atlas(bunica mai folosea o panza tesuta de ea din fire de lana toarse foarte subtire)
umplutura :lana(facuta val, ca cea pentru tors-nu mai stiu exact cum se numeste) sau vatelina
fir mai gros de bumbac pentru cusut(e bun cel folosit la tesut)

Mod de lucru
se coase dosul de fata lasan o deschizatura destul potrivita la unul din capete. Materialul inca pe dos(adica sa se vada cusaturile) se intinde pe o suprafata plana, iar peste el se aseaza umplutura in straturi egale ca grosime(cat vrei tu de groasa). Dupa ce ai asezat umplutura se ruleaza totul incepand de la capatul cusut complet, iar cand se ajunge la celalalt capat se intoarce materialul prin deschizatura si se desfasoara iar pe toata suprafataavand grija sa nu se deranjeze prea tare umplutura. Se coase si portiunea care a ramas necusuta.
Cu ajutorul unui ac mare sau a unei andrele se aranjeaza colturile, impingand lana(vatelina) pana la cusaturi. Se deseneaza cu o creta un model pe plapuma cu linii destul de dese aastfel incat sa nu existe portiuni mai mari de un patrat cu latura de 10 cm nedesenate. Urmand liniile desenului facut se coase cu firul de bumbac (e de ajuns o cusatura ca aceea cand se pregateste un lucru pentru proba - la noi se zice insailat), avand grija sa se aseze umplutura pe langa fiecare cusatura.
Pana la terminarea tuturor cusaturilor plapuma trebuie sa stea intinsa (altfel se deplaseaza umplutura) si nici nu trebuie sa se aseze cineva pe ea pentru ca la final plapuma nu va mai avea aspectul acela de pufos."
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 03 Iul 2012, 4:23 pm

Super idei am gasit aici ! Imi place covorasul de blugi , Louise ! Vreau sa stiu daca nu se destrama la spalat . In rest e perfect !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de danniela Mar 03 Iul 2012, 4:31 pm

Andata, explicatia e buna, asa facea si mama mea, si ea nu cosea plapumi, ce facea ea, punea un strat de vatelina, unul de lana si apoi iar strat de vatelina, aceasta din urma nu dadea voie la lana sa iasa, firele de lana ieseau din plapuma prin material. Cred ca deinde mult si de lana folosita, mama folosea din aceea cu fir lung care probabil nu era recomandata pentru plapumi dar ea facea cu ce avea!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de mika1995 Mier 04 Iul 2012, 10:38 am

Va multumesc frumos ptr sfaturi, o sa invat sa-mi fac o plapumioara sau pilota, sunt un om cam friguros si-mi trebuie ceva mai gros, vad eu cum fac.....mihaela
mika1995
mika1995
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 29
Localizare : buzau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty cuverturi lucrate manual

Mesaj Scris de dddorina Dum 08 Iul 2012, 11:02 am

salutare tuturor
de ceva timp lucrez seturi de pat din saten eu spun ca sunt minunate dar as vrea si parerea voastra,asa ca va rog sa vizitati pagina de facebook ......... ptr a vedea produsele pe care le fac eu
imi pare rau ca nu reusesc sa pun aici cateva poze
o duminica placuta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre dddorina in Dum 08 Iul 2012, 1:26 pm, editata de 2 ori (Motiv : Am atasat cateva imagini si am sters trimiterea spre fb.)
dddorina
dddorina
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 07/02/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 08 Iul 2012, 12:34 pm

dddorina,faci lucruri extraordinare.si mie imi place foarte mult aceasta tehnica.eu am incercat pe tafta si iese foarte bine.tu folosesti satin subtire sau mai gros? am incercat si cu bumbac dar bumbacul 100% nu pastreaza desenul destul de bine ...poate bumbacul satinat sa mearga mai bine pt aceasta tehnica?ce crezi?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Iul 2012, 12:55 pm

Dorina, te rog sa atasezi fotografii asa cum o facem toate, nu trimitere carte fb sau blog.
Am atasat cateva imagini in postarea ta facand clik dreapta pe imagine, copiere link/locatie si am pus link-ul dand clik pe casuta ca o fotografie (a saisprezecea de sus) si apoi ok.
Asa poti atasa si tu fotografiile pt ca albumele de pe fb sunt publice.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de dddorina Dum 08 Iul 2012, 1:32 pm

am folosit materiale care nu se sifoneaza cand il strangi in mana,asa se pastreaza modelul si se si pot spala
am lucrat si pe imitatie de catifea sau soft cum i se spune ,dar aici este problema ca textura materialului este foarte lipicioasa si toate scamele le aduna
dddorina
dddorina
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 07/02/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB