Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lucrul de mana - sursa de venit-2

+72
7furnici
dorinamisov
dorinami
JuiCy
anyrok
Tache Marilena
veromada
GinaP
mym
Giobsy
Cristache
symos
ikuta
Serban Valentina
geany
rosita
emmancita
LORIMAR
Dorulet
RalucaS
Gabiuta
ARYANNA
Andata
Katerina
carmendana
smihaelaviorica
bijouxnod
Angelica18
Artadar
cillywilly
T_mihaela
lennny
anacris
Octa75
anasia
valentinadof
mykya
liean
AlinaJ.Bijoux
Karina33
Niki
michelinebeaulieu
myky7robc
TeoCanada
iriclau
diada
gmiki1
corilex
aurishta
dorina64
olympia
SilviaDumitrescu
mb09
maria_covacef
amoni
europolis
anca_22
corina corina
Clio_Ela
geo
danniela
Chirrox13
letho
Uca
firicel
kristadesign
ismi3ismi
Admina
romaya
mariaz_09
CCristinaC
amnro
76 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Vin 15 Iun 2012, 11:35 pm

Multumesc fetelor , kiss
Admina, am lucrat prima varianta la dimensiunile scrise ..m-am gandit ca dimensiunile astea sunt "accesibile" mai multor siluete.. Smile Eu am scris in prezentare ca se poate lucra prin comanda si la alte dimensiuni ,culori , dar vad ca i s-a potrivit cumparatoarei -mi-a cumparat-o pe cea lucrata .. Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Admina Vin 15 Iun 2012, 11:46 pm

Da, ai dreptate. Oricum nu stiu de unde ai avut clienta, dar nemtoaicele, nordicele si probabil si americancele sunt inalte. Noi romancele, in general suntem micute, de fapt medii, micute sunt chinezoaicele, tailandezele, indiencele, etc. Ma gandeam ca iesi mai ieftin si mai rapid cu ceva mai mic... rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Vin 15 Iun 2012, 11:51 pm

Admina a scris:Da, ai dreptate. Oricum nu stiu de unde ai avut clienta, dar nemtoaicele, nordicele si probabil si americancele sunt inalte. Noi romancele, in general suntem micute, de fapt medii, micute sunt chinezoaicele, tailandezele, indiencele, etc. Ma gandeam ca iesi mai ieftin si mai rapid cu ceva mai mic... rade

E americanca .. araboaica dupa nume ..rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Andata Sam 16 Iun 2012, 12:00 am

Romaya, de doua ori bravo (o data pt vanzare, si a doua oara ca ai produse exceptionale si te-ai facut remarcata pe o piata foarte aglomerata si educata). La cat mai multe comenzi si vanzari, ca meriti din plin!
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de emmancita Sam 16 Iun 2012, 12:19 am

Felicitari Romaya, pretul e corect, nu oricine lucreaza asa ceva ! La cat mai multe vanzari!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Sam 16 Iun 2012, 12:25 am

Multumesc Andata , hug
Sunt fericita Smile modelul a placut foarte mult -intr-o luna de sederepe etsy a avut peste 1000 de vizualizari, 95 admiratori si a fost pe vreo 11 "Treasury list " ..e fain sentimentu ' ,cu toata modestia .. hug

Multumesc Emmancita.. pupi ,sa zicem ca am deschis calea Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 16 Iun 2012, 12:37 am

Bravo,Romaya!!! La mai multe vanzari ,la fel de bune!!Faci,intr-adevar,lucruri foarte frumoase!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Dorulet Sam 16 Iun 2012, 8:36 am

Romaya,ma bucur pentru reusita ta.In legatura cu preturile,am vazut in strainatate lucruri(as zice de nimic,dar si ele presupun oarece munca)mici cu niste preturi...Poate noua sa ni se para mari,dar raportat la castigul lor,nici vorba.In Dubrovnik,pentru un mileu de 15/15 cusut in cruce,cerea 14 euro.Pretul era si in kuna(echivalent a 14 euro).Cred ca ar trebui sa reevaluam munca.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de danniela Sam 16 Iun 2012, 8:56 am

Bravoooo Romaya, uda rochia in cinstea noastra sa iti mai atraga si alti clienti!!!
Ce inseamna lenght 100 cm???
Ma bucur enorm pentru tine kiss kiss
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de rosita Sam 16 Iun 2012, 9:27 am

Romaya, felicitari maxime pentru succesul tau, iti doresc cat mai multe vanzari pe Etsy!
aplauze
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de geany Sam 16 Iun 2012, 9:52 am

Romaya, felicitari, am vazut si eu reusita ta si ma bucur foarte mult pentru tine! Flowers
E adevarat, ca acolo unde este concurenta, se vinde garantat! Un lucru insa e deja sigur, nu pretul trebuie sa fie potrivit, ci clientul potrivit. Si eu sunt unul din clientii care daca ma cucereste un produs il iau fara sa tin cont de pret (daca am suma respectiva). Daca incep sa caut motive/defecte sa pot negocia la pret, deja produsul nu mai e pentru mine si o las balta (exceptie fac la targuri, acolo "ma targuiesc", pentru ca vreau la cel mai mic pret posibil). Spor la lucru si incredere fetelor! Puneti pret pe munca voastra, pretul care-l simtiti, nu pretul care il vedeti la altii! Daca produsul cucereste, pretul este doar o parte din tranzactia efectuata! Puncte ajutatoare: perioada in care vindeti (salariala), categoria (materiala) a clientilor, gusturile clientilor la care vreti sa ajungeti, ce vindeti, cui vindeti etc.

Pe tema asta este foarte mult de vorbit, pentru ca sunt multe puncte care trebuiesc luate in calcul. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de emmancita Sam 16 Iun 2012, 11:15 am

Romaya, link-ul acela nu mai merge, imi deschide altceva...vroiam sa mai admir rochia !
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Sam 16 Iun 2012, 12:01 pm

Multumesc tuturor hug sper sa mai fie si alte vanzari ,va tin la curent Smile
Cred ca ar trebui sa va ganditi si la varianta de vanzare pe "etsy" ,pentru ca romancele sunt slab reprezentate dupa cat de talentate si harnice suntem wink

Emmancita , azi Etsy e "in renovare" tehnica Smile , dar o poti vedea pe forum :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Serban Valentina Sam 16 Iun 2012, 1:42 pm

Romaya ! la cit mai muuuuulte astfel de reusite pe Etsy...
Sper din toata inima ca munca ta migaloasa si deosebita sa fie apreciata
la justa ei valoare.... cred ca am vorbit amindoua, mai prin toamna -iarna
de iesirea pe Etsy .
Inceputul este facut asa ca te asteptam cu sampania... : rade bucurie bucurie
Cit priveste pretul , e munca ta si tu stii cel mai bine cit valoreaza .
Inca o data Felicitari ! prietenie


Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Sam 16 Iun 2012, 2:17 pm

Multumesc Valentina, pupi
Da ,asa e ,ma batea gandul mai demult dar .. am "iesit" in lume abia in 24 februarie Smile
bucurie
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de myky7robc Sam 16 Iun 2012, 3:43 pm

romaya, felicitari, esti o artista in domeniul acesta, gusturi rafinate, lucrat ingrijit etc.
deci cat ai luat pe rochia crem vanduta?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de corina corina Sam 16 Iun 2012, 3:49 pm

Ma bucur pentru tine , ROMAYA! Meritai din plin sa ai vanzare la lucrurile deosebite pe care le faci .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de emmancita Sam 16 Iun 2012, 4:02 pm

romaya a scris:Emmancita , azi Etsy e "in renovare" tehnica Smile , dar o poti vedea pe forum :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am vazut-o din nou pe blogul tau !! O minunatie tot ce lucrezi!!! kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Sam 16 Iun 2012, 11:37 pm

Fetelor ,va bucurie
Sunt bulversata total ,am aflat lucruri noi si de necrezut ..inca ma ciupesc .. Shocked
De fapt rochia a fost cumparata de una din cele mai importante galerii de arta din Arabia Saudita -Hewar Art Gallery ,care acuma este in renovare din cate am inteles iar patroana m-a contactat pentru colaborare de lunga durata ,inca 2 rochii si alte dantelarii -cica sa-i trimit catalog .. rade
No, si io nu mi-am terminat portofoliul ... rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 16 Iun 2012, 11:47 pm

bucurie primul bis bis bis
Felicitari Romaya Si sa nu ne uiti totusi wink hug hug pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Sam 16 Iun 2012, 11:50 pm

romaya a scris:Prima mea vanzare pe Etsy ... Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E vorba de rochia crem "replica " dupa o poza -prezentare de moda


Si acuma, ca tot dezbateam despre preturi si piete de desfacere , vreau sa va spun ca pe "Etsy" am pus pretul 750 $ -corect zic eu , iar acum am o comanda pentru "intern" -ca sa zic asa .. Smile la pretul de 1200 lei negociat si renegociat ... wink
kiss

P.S Am sters linkul cu tranzactia
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 16 Iun 2012, 11:53 pm

Excelent,romaya!E sansa ta!Sincere felicitari!! bucurie
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de romaya Dum 17 Iun 2012, 12:09 am

Silvia, cum sa va uit io pe voi ? hug La cate-am patimit impreuna .. Smile
Acuma... mi-ti suporta daca m-oi da din cand in cand mare artista ..ce-ti face ? rade
Multumesc fetelor , e intr-adevar o sansa ..eu visam sa-mi deschid o galerie de dantelarii taman in Australia peste vreo 2-3 ani cand vom pleca la capatul lumii..

kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 17 Iun 2012, 7:04 am

Super tare,Romaya.Ma bucur nespus pentru tine.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Iun 2012, 11:39 am

Romayaaaaaaaa,zic si eu ca Silvia,sa nu ne uiti si adaug:suntem mandre ca te cunoastem,un mare artist contemporan cu noi wink pupi La cat mai multe comenzi draga mea si sa ai saisfactia pe care o meriti! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB