Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sapun handmade 2 EmptyIeri la 11:29 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sapun handmade 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 15:35 Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sapun handmade 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sapun handmade 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sapun handmade 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sapun handmade 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sapun handmade 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sapun handmade 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sapun handmade 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 23:44 Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sapun handmade 2 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sapun handmade 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sapun handmade 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sapun handmade 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sapun handmade 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 21:04 Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sapun handmade 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 Scris de Dorulet

» Despre noi
Sapun handmade 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 08:29 Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sapun handmade 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 21:54 Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sapun handmade 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 14:59 Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sapun handmade 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 09:03 Scris de diada

» Hyundai 668
Sapun handmade 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 Scris de LRodica


Sapun handmade 2

+33
Giorgi
valentinadof
canadianca50
dory
Adina Isaila
IuliaM
piciul
geanina_scumpica
cristinap3
Ladia
MamaAmaliei
andarlidia
cristina iosif
Ansandra
carmendana
Gabiuta
Yona
Cristache
verona77
diada
dorina_n2005
luisa-maria
cristinica_xri
ionela stefan
dandana
zylv
arielas
milena
margot
Moki
Ginet
Admina
Giobsy
37 participanți

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Sapun handmade 2 Empty Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Giobsy Lun 22 Aug 2011, 13:21

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Aug 2011, 13:45

Moki a scris:Nu risipi bani pe NaOH 90%, iti recomand o puritate mai mare 98% cauta NaOH p.a. adica pentru analize, e un pic mai scump dar eviti esecurile. Succes!
Intrebarea cheie e, de unde? Eu am citit subiectul si nu am aflat vreun comerciant de soda mai pura, care sa vanda persoanelor fizice, care vor sa se joace de-a sapunul.
De risipit nu risipesti mult pe soda de sapun de casa, costa 6lei, dar poti strica sapunul din cauza ei. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Ginet Lun 22 Aug 2011, 18:19

In Bucuresti se gaseste soda caustica 98% la Obor. Eu am cumparat anul trecut prin oct. - nov. si m-a costat 8.5 lei punga de 1 Kg. Daca reteta e bine calculata si uleiurile sunt in termen de valabilitate sapunul iese foarte bine.
Ginet
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Moki Lun 22 Aug 2011, 21:30

SC LABOREX Ploiesti , costa 25 ron/Kg

Am uitat , cand faci comanda trebuie sa comunici seria si nr C.I.
Moki
Moki
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 21/08/2011

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de margot Mier 28 Sept 2011, 09:32

Milena, ai incercat vreodata sa corectezi PH-ul la sapun? Cu un superfat de 8% Ph-ul obtibut este 8,5
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Sept 2011, 10:39

Am uitat sa dau raportul de la sapunul meu. Este exact cum il descria Arielas, nefolosibil. Usuca ingrozitor pielea si face o spuma anormala pentru un sapun de casa. Adica e spuma bogata si transparenta, parca ar avea chimicale in el. Cred ca seamana cu Duru, de spalat rufe, dar e mult mai dur cu pielea...zid Cred ca o sa incerc sa-l rad si sa-l fierb cu apa si ulei, imi pare asa rau ca am incercat reteta aia de pe blog... Nu inteleg oamenii astia rai care pun retete la deruta, desi stiu ca se pierde timp si efort sa faci asa ceva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Sam 01 Oct 2011, 08:17

Admina daca un sapun face spuma foarte multa este foarte bine, sapunurile de casa fac spuma daca in reteta ai pus un ulei care are aceasta proprietate de spumare, pentru spuma de care vorbesti nu este vinovata soda. Acum 3 ani am cumparat un sapun 100% cu ulei de masline si nu facea spuma, nu mi-a placut si nu l-am folosit dar acum stiu ca acel sapun doar hidrata pielea nu avea proprietatea de curatare si spumare, in schimb uleiul de cocos, ricin etc. curata si fac spuma. Persoanele care publica retete pe net sunt persoane care nu au verificat reteta la un laborator, sunt multumite de rezultate si afiseaza o reteta pentru ca a fost multumit de rezultat. Daca ai o piele sensibila iti trebuie un sapun delicat cu pielea si un producator afla daca sapunul este bland, cu ph scazut numai dupa analiza de laborator sau daca a verificat cu hartie ph sapunul.Eu am inceput testarile in laborator si stiti ca ma straduiesc de un an si jumatate cu aceste sapunuri sa le certific si mai stiti ca nu am publicat retete, acum as putea scrie o reteta pe forum pentru ca am fost foarte fericita cand m-au anuntat ca sapunurile au un ph foarte bun si m-au felicitat, am plans de fericire.Dar va intreb cum sa publici o reteta care este muncita si verificata si nici laboratorul de testare nu o cere si o pastrezi tu producatorul in dosarul cosmetic la tine acasa, reteta este un secret, analizele de laborator nu.Sunt fete pe forum care au vrut sa cumpere sapun de la mine si nu am vandut am cedat la 2 persoane si nu am procedat corect, sapunul trebuie testat si apoi il poti vinde cu inima impacata pentru ca ai un buletin de analiza din care reiese ca este testat dermatologic.Si eu am incercat retete gasite pe net acum un an si ceva dar nu am fost multumita de rezultat Va doresc o zi frumoasa. pupi
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de arielas Sam 01 Oct 2011, 08:53

Pai vezi Milena asta spuneam si eu ca reteta are cateva lipsuri, si deci certifici si tu ca nu ai putea da reteta. Si eu m-am incantat la inceput, caci mi se parea usor de facut, iar eu fac multe nu ma sperii de proces, dar e o lipsa si iti trebuie experienta. Si apoi pre vrem sa le facem pe toate, nu-i asa? Asa cum sa mai aiba de lucru ceilalti? Ce vreau sa spun, este ca fiecare trebuie sa faca ce se pricepe mai bine si sa se perfectioneze in acel lucru, nu-i asa Admina? Cum e la croitorie, mereu ne straduim pentru mai bine, sa fie croit mai bine data viitoare sau sa fie cusatura mai dreapta., etc. Imi pare rau Admina, cum imi pare si pentru mine.Altii nu ar fi dat banii pentru ulei de masline, nici sa manance nu dau bani, daramite sa-l mai includa in sapun?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Sam 01 Oct 2011, 09:03

Arielas, ai dreptate noi ne straduim sa punem pe picioare un magazin online si doresc sa includ si felicitari si alte obiecte care pot fi oferite cadou si caut sa gasesc fete cu care pot colabora, cu toate ca daca m-as stradui un pic as reusi sa fac si alte minuni care pot fi oferite cadou dar ma canalizez pe sapun ca sunt un om cu doua maini si atat,cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Admina Sam 01 Oct 2011, 09:25

Milena, ai mare dreptate. Dar eu gandesc asa: ce era daca nu ne impartasea Karina din cunostintele ei, ce era daca nu facea Maistra tipare sa le puna la Constructia tiparelor, ce era daca fetele de la bijuterii nu faceau provocarile si nu invatau una de la alta, din cunostintele gasite pe net? Asa si eu am mai pus o reteta de cozonac de care au fost cateva persoane multumite, ce era daca o puneam la plezneala: aproximativ 5 oua, faina cat cuprinde si 3 cani de-ale mele, cu lapte, restul ce mai gasiti prin frigider... nu cred ca mai iesea nimanui nimic, pe lumea asta daca nu imparteam din cunostinte. Duduia cu blogul a spus ca e aproximativa, intr-adevar, dar daca la o reteta de clatite sau la un top tub merge si cu aproximativ, la sapun nu merge si trebuia sa spuna verde in fata, nu va dau reteta pentru ca e muncita, e experimentata, pentru ca am calculat-o mult, etc. Asta ma deranjeaza, sa iti bati joc de munca omului si banii lui, cum zice Arielas. Voi cauta orice trimitere la acel blog de la subiectul nostru si o voi sterge de pe forumul nostru. Pacat ca vor fi persoane credule care vor incerca la fel ca si Arielas si cu mine.
Si inca un lucru, am avut sapunuri de la tine si mi-au placut mult; dupa cum ti-am mai zis, imediat cum poti, da-mi de stire, ca mai vreu si vroiam chiar daca imi iesea transa asta de sapun, ca se foloseste repede sapunul natural si nu aveam de gand sa produc lunar, sa fie. Nu vroiam sa-mi iasa cel mai bun sapun din lume, sa fi nimerit perfectiunea, vroiam un sapun ca al bunicii, cel facut la cald, cu care puteai sa speli rufe de mana si nu iti facea rau si puteai sa te speli si pe cap bine merci, ca nu faceai matreata, nu te ustura pielea. Asta zic, nu dau cu parul. peace

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Sam 01 Oct 2011, 09:37

Eu inteleg ce zici si iti multumesc de aprecieri si eu ca si tine am incercat sa fac sapun la inceput cred ca trei retete diferite si nu am reusit, am si acum din el, spal sosetele ficei mele si fi sigura ca m-am necajit dar eu cred ca o reteta publicata nu este o reteta sigura, am pus si gogosari si nu am fost multumita de rezultat dar asta este riscul de a incerca o reteta gasita. Eu cred ca atunci cand folosim soda trebuie sa fim prudenti o verificare buna in cazul cand nu avem hartie PH este testul cu limba, sa nu radeti, daca pisca sapunul are prea multa soda daca nu pisca este ok. Vorbeam cu un producator de sapun si mi-a povestit cum un intreg lot de sapun a fost ratat pentru ca soda nu a fost buna si folosise acea soda si inainte.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de zylv Sam 01 Oct 2011, 09:52

Milena,si eu sunt nerabdatoare sa cum par sapun de la tine.urmaresc subiectul de mult timp,si abea astept sa si folosesc prod use de la tine.felicitari pt pasul inanite.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Sam 01 Oct 2011, 10:20

Multumesc zylv, de multe ori intru pe forum si doar citesc nu scriu doar privesc activitatea voastra, prind puteri cand vad atatea femei romance pricepute. In data de 21 sept. am fost invitata la Palatul Parlamentului, am vrut sa ating in discurs si subiectul femeilor romance pricepute dar nu am cunoscut de ajuns legislatia lucrului de mana si modul de comercializare, au fost prezenti oameni de stat cunoscuti si imi doream sa ating acest subiect, poate data viitoare voi fi pregatita si voi afla de la voi ce piedici apar in lansarea produselor pe piata romaneasca. Acum 18 ani, tricotam o bluzita o duceam la un magazin consignatia si incasam banii la vanzare produsului si sincer saptamanal aveam banuti in portofel.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de zylv Sam 01 Oct 2011, 14:05

consignatia mi-a prins bine si mie,in anii '90.coseam haine pe care le vindeam foarte bine,si la fel ca si tine,o duceam bine cu banii de buzunar.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de dandana Mar 04 Oct 2011, 10:39

milena, nu cred ca exista legislatie in aceast domeniu! e nefiresc sa nu stii cum sa procedezi daca faci un fular, nu-ti place si vrei sa-l vinzi. dar oamenii aia de care vorbesti tu, "oameni de stat cunoscuti " au alte treburi care chiar sunt mult mai importante si nici de alea nu se ocupa. ma minunez cum mai ai entuziasm si incredere sa speri ca te asculta cineva cu adevarat!

daca revenim la subectul care o doare pe admina, nu cumva are prea mult ulei de cocos?
mi-am luat si eu de curand ulei de monoi, miroase bestial, extract de gardenie in ulei de cocos, va dati seama! ei bine imi usuca pielea!
si cred ca reteta nu trebuia nicidecum luata de buna, trebuia verificata cu site-ul ala de calcul al sodei. cred ca aceeasi retata am gasit-o si pe un site destul de serios cu retete cosmetice
asta spun eu care stau cu soda si uleiurile in camara zid

nu mai exista consignatia?


Ultima editare efectuata de catre dandana in Mar 04 Oct 2011, 12:06, editata de 1 ori
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de ionela stefan Mar 04 Oct 2011, 12:00

Uleiul de monoi este extract de gardenie in ulei de cocos sau sunt lucruri total diferite? Ce este de fapt acest ulei si de unde l-ai cumparat?
Si eu cu ingredientele stau tot in camara... inca!

Consignatia mai exista, ma rog, sistemul asemanator dar, nu pentru sapunuri daca nu ai toate avizele necesare. Stiu ca si la targuri se cer avizele.
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de dandana Mar 04 Oct 2011, 12:05

ionela, ti-am dat pm

avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Mar 04 Oct 2011, 19:56

Eu cred in oameni si am avut norocul sa intalnesc in viata oameni de la care am primit macar un sfat bun sau o vorba buna, poate sunt eu mai credula dar nu cred ca ma pot schimba acum. Spuneai de sapunul de cocos eu am facut un sapun cu un procentaj de cocos crescut si sapunul este foarte bun.Ulei de masline: cca. 900 ml
Ulei de cocos: cca.600 ml
Soda caustica: aproximativ 190 grame
Ceai de pelin: cca. 400 ml
Tarate: cateva linguri
Ulei de canepa: cateva linguri
Ulei esential (lavanda, ylang ylang si lemongrass): aprox. 15 ml


1.in primul rand nu lucram cu circa si ceva, totul se cantareste la gram .
900 gr masline
600 gr cocos
570 gr apa
212 gr soda
aceasta reteta mie personal nu-mi place, are multe defecte nu veti avea un sapun cremos este dur.


milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Moki Sam 15 Oct 2011, 13:45

Bun gasit fetelor!
Soda caustica in timp se carbonateaza si atunci sigur sapunul e ratat(carbonatul de sodiu nu are acelas caracter bazic ca hidroxidul de sodiu)
Sapunurile cu ulei de cocos mai mult de 40% usuca pielea!
Moki
Moki
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 21/08/2011

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Sam 22 Oct 2011, 16:08

Am o problema si m-am gandit ca ma pot sfatui cu voi fetelor.Sa va spun si care este problema, saptamana viitoare trebuie sa comand ambalajul pentru sapun si am trei game:
1-sapun emolient
2-sapun antiseboreic
3- sapun anticelulitic
fiecare gama va avea o culoare ma refer la ambalaj si nu prea stiu cum sa
aleg culoarea. cand spun emolient eu ma gandesc la galben, antiseboreic -alb, anticelulitic -maro.Voi ce simtiti, un sfat imi este de mare ajutor.


milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Admina Sam 22 Oct 2011, 16:41

Emolient - roz/ piersica
Antiseboreic - verde
Anticelulitic - lila/ bleu


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Sam 22 Oct 2011, 16:52

Multumesc admina, ma apuc de notat, poate mai primesc sugestii. Anticelulitic lila/bleu, de ce?
eu am spus maro pentru ca ma gandesc la cafea cu toate ca si uleiul esential de portocala ajuta la celulita si este galben.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de margot Mar 25 Oct 2011, 09:54

Citind postarea ta, Milena, am avut surpriza sa vad ca as fi facut cam aceeasi propunere cu Admina:
- emoilent - piersica - piele sanatoasa si frumoasa
- antiseboreic - verde - plante vindecatoare
- anticelulitic - bleu/verde - binefacerea valurilor marii
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de milena Mar 25 Oct 2011, 10:19

Multumesc margot, ma gandeam ca se apropie sarbatorile de iarna si daca admina ar dori sa organizeze un concurs cu tema -de ce produse cosmetice naturale - eu vin cu premii si doar stiti ca si eu am participat la 2 concursurii si tare mult mi-a placut. idee pana la sfarsitul lunii noiembrie sper sa adaug la cosul cu cadouri si o crema de fata, un ulei de corp. In speranta ca va surade idea eu ma pregatesc.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Admina Mar 25 Oct 2011, 10:47

Mie imi surade, particip! ura Eventual sa fie concursul la sectiunea diverse, cu decoratiuni din materiale naturale si fiecare participanta sa scrie de ce alegem natural, atat la cosmetice, cat si la orice altceva.
Margot a explicat foarte bine, cred. Asa m-am gandit si eu, in general sa fie culori optimiste, placute doamnelor si domnisoarelor (chiar daca nu recunosc, multe adora culorile pastel, desi se imbraca in negru, maro, gri). Deci daca iti plac propunerile noastre, eventual sa fie pastel culorile, sa dea impresia de natural, de armonie cu natura. Curcubeul nu e ciclam, mov intens, verde brotacel, e in culori pastel.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB