Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre revista Burda-4

+61
margot
alinuta96
barbin
otilia gergely
anndrarossu
tinap
Adelle23
pop mihaela
kla78
lucky
anc@
stoy
jessica
IrisT
Andante
oana_007
ancabanu
codryna
bobitica
d_oana
simona28
geany20062006
aidil
kerkyra
mya21_ro
zylv
lacridrumas
camelia-db
mateia
annamaria26985
Karina33
aurelia.c
bibitu
danae
musetel
adriuta
alice07
StMihaela
olympia
tomari
Indra
Panea Laura
elenaveronica
arielas
aurishta
despina13cucli
valentinadof
clodi
violeta25
RalucaS
Uca
Larisa
geo
diada
Gabiuta
Admina
geany
rosita
Miniona
ancuta_ancuta
MagdaMarin
65 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geo Joi 18 Oct 2012, 2:22 pm

Dandana, te duci la pagina 3 din link-ul dat de rosita.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Oct 2012, 2:28 pm

am gasit si se descarca pt ca are cost 0
nu cred ca e pt gravidute dar efectul optic asa pare sa fie
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Joi 18 Oct 2012, 3:33 pm

Dandana, da, asa cum zice Geo. Ei la hainele de gravide parca au o umbra gri in zona burtii, pe schita tehnica. Cred ca e si pozitia tipei de vina... Oricum, e ciudat ca produce asa o iluzie optica.

Fulguta, azi cand am postat eu despre numarul asta, nu erau incarcate pozele pe situl rusesc, merci de link.

Oricum, material de studiu avem Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aidil Joi 18 Oct 2012, 4:02 pm

Si mie imi place paltonasul mov. In preview am mai vazut un paltonas gri, cu blanita pe marginea gulerului. Daca e de copii, m-ar interesa pt maria.
Cat drespre doamna in rochia de stofa, arata bine, mai putin zona abdominala. Parca ar fi insarcinata.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Oct 2012, 4:38 pm

poate ca e! rade
dar rochia nu este, cel putin in schita nu se vede nimic de genul asta
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Joi 18 Oct 2012, 5:04 pm

Lidia, asta sa fie paltonasul gri? Dupa marime, e de copii, intr-adevar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

burda style 11/2012
Technische Zeichnungen: Kindermodelle


Mantel 148

Gr. 128 - 152
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aidil Joi 18 Oct 2012, 7:22 pm

Mulrumesc Rosita, acesta e. Nu stiu cum faci de obtii schita, e utila ca vedem pe ea mai clar detaliile de croi. Merita sa cumpar revista din noiembrie. E putin cam cracanat in fata la tiv, dar asta se poate aranja, in rest e largaaaa, asa ca pe gustul mariei si imbraca bine gatul.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Joi 18 Oct 2012, 7:38 pm

aidil a scris: Nu stiu cum faci de obtii schita

My special kung-fu haltere.

Burda-fu, lol!

Stiam ca burdastyle.de postase niste schite doar pentru cateva modele, cum fac in fiecare luna. M-am uitat sa vad daca paltonasul asta era printre ele, si era. Cam asta a fost wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geo Joi 08 Noi 2012, 10:52 am

Ati vazut ce urmeaza in Burda Decembrie? Sigur o iau pentru colectie:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stiu ca e acelasi dar imi plac mult ambele variante

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici cred ca e spatele, cu gluga cu fermoar. abia astept preview full pe burda.ru, sa vad cum se aseaza gluga desfacuta

geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Joi 08 Noi 2012, 11:30 am

Geo, eu am vazut acum cateva zile preview-ul ala sumar de pe situl nemtesc, si din ce era acolo nu mi-a placut nimic. Doar rochia asta lunga mi-a trezit interesul, dar am zis ca doar pentru ea n-as lua revista:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dar acum, dupa ce ai postat tu, m-am uitat din nou si vad ca au mai adaugat modele, care chiar sunt faine! Si eu sunt intrigata de hanoracul ala galben, sau ce-o fi! Iar paltonul pare croit pentru 2 randuri de nasturi, dar e vizibil doar unul!

Link, pentru cine vrea sa vada mai multe modele.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geo Joi 08 Noi 2012, 11:40 am

Da, asa e, dar daca vrei nu cred ca te opreste nimeni sa mai pui un rand Laughing. Mie imi place cum arata asa asimetric.
Eu as folosi partea de sus a paltonului si as pune un volan mai plin de la talie in jos. Bine, asta probabil pentru iarna viitoare Neutral
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Joi 08 Noi 2012, 12:02 pm

Corect! Cred ca partea care vine pe dedesubt e sustinuta cu ceva nasturasi pe dos.
Abia astept si eu full preview si schitele, dar deja imi place ce-am vazut! bounce1
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Dum 18 Noi 2012, 8:10 pm

Tot eu. Full preview Burda decembrie de pe situl rusesc.

Frumos in mare, hanoracul pe care il admiram mai sus cu Geo are si o varianta mai lunga care acopera salele wink. Dar eu tot de ala mai scurt sunt atrasa, ca e mai de tineret Smile

Parca au mai aparut modele pe care nu le-am vazut in partial preview, cum ar fi asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si, mai ales asta, pe care eu nu-l inteleg deloc:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si poza artistica, pentru detaliere:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lasa ca godetul ala de la spate, sau cum ii spune, e atarnacios, de nu stii daca e gresit sau asa trebuie sa fie. Da ce-i, frate, cu incretitura aia sub fund, de zici ca a adunat masina materialul?? Adica chestia aia are si o valoare utilitara, in afara de faptul ca e urata?

Ma rog, trebuie sa balanseze Burda cele cateva modele frumoase si cu ceva de neinteles.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Dorulet Dum 18 Noi 2012, 8:35 pm

Are cineva Burda Special sau Anna,cu modele de dantela frivolite?Intr-o vreme aparea si la noi Anna,dar n-am mai vazut-o de mult timp.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurelia.c Dum 18 Noi 2012, 9:05 pm

Rosita cretul ala cred ca scoate fundul in evidenta... Eu am vazut pe cineva o rochita desi avea cretul ceva mai sus, fix pe fund... Si nu-ti zic ca mi se plimbau ochii dupa fundul respectiv mai ceva ca barbatilor Smile)
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Dum 18 Noi 2012, 9:16 pm

Aurelia, o fi! Poate daca as vedea-o in miscare o fi altul efectul, dar asa, din poza, nu ma duce cu gandul decat la vreo intamplare de genul: s-a asezat si i s-a agatat fusta hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geo Lun 19 Noi 2012, 9:59 am

rade Fix asa m-am gandit si eu - zici ca n-ai reglat tensiunea si s-a adunat materialul rade . Iar schita tehnica nu o vazusem si nu imi inchipuiam ca ala e un godet sau ce o fi, credeam ca au tivit-o prost. Fusta atsa arata ca o jupa facuta in graba.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de valentinadof Lun 19 Noi 2012, 10:35 am

Ce tertipuri domne'!Auzi,sa stai cu ochii pe posterior! rade

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Karina33 Lun 19 Noi 2012, 9:42 pm

Io stau si ma intreb ca proasta de ce mai cumpar Burda luna de luna, mai ales ca nu lucrez dupa tiparele lor zid

Modelul asta este o buna exemplificare ca desenul e una si transpunerea e alta! Ca sa arate bine cretul ala se face mult mai sus, cu 2-3cm pe capatul fermoarului si putin in jos, ar trebui sa se aseze fix pe bombeul fundului.
Parca nu se prea dezlipesc ochii de pe dosul asta!?!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar godeul chiar ca n-are ce atarna asa, probabil ca n-au incretit suficient ca sa scurteze lungimea acolo.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Mar 20 Noi 2012, 2:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB