Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Scoala de croitorie(9)

+72
oana_007
adinuk2004
Alexandra Ioana Firica
FlorinaN
sybex
adriuta
maria123
despina13cucli
emmancita
babi leana
ady_seby1419
tomari
cristi.m
danae
glamvintage
biank86
ellybijoux
luizasimion
clodi
olegmarinaa
simonaema
lelia40
lennny
POP MERRY
justme_maia
aurishta
arielas
claudia_mami
Miniona
victorita neculai
RalucaS
Andata
rheea
ALICET
violeta25
dandana
Uca
iriclau
Indra
ChrisReeana
Larisa
Monica77
Admina
amnro
MihaelaT
sarthina
Camy
Panea Laura
aurelia.c
badulet iolanda roxana
Rall_baby
zylv
geo
tryhldree
zahariaelouise
ismi3ismi
Chirrox13
musetel
kerkyra
EuIrinuca
alice07
Motzu
...l...
SilviaDumitrescu
Adighh
StMihaela
diada
nicoleta_vls
Karina33
geany
rosita
MagdaMarin
76 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de EuIrinuca Vin 19 Aug 2011, 4:04 pm

gata, prima poza (materialul roz este cu fata spre mine si paspoalul este cu spatele)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
incepi sa insaili tinand cont de dunga aia calcata de la paspoal

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici se vede bine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
indoi paspoalul spre spate
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 DSC06393
aici e spatele lucrului, paspoalul e mai lat pe spate
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici e fata lucrului, paspoalul trebuie sa aiba 5-6 mm
Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 DSC06395
incepi sa insaili pe langa marginea neagra
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si aici e spatele lucrului, paspoalul ramane mai lat pe sapte

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mult succes!
EuIrinuca
EuIrinuca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 151
Varsta : 55
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 19/09/2010

http://lucru-de-mana.info/

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de kerkyra Vin 19 Aug 2011, 5:53 pm

Am inteles, fetelor, va multumesc mult. Din cate imi dau seama, sunt doua moduri diferite. Ceva ceva intuisem eu dupa ce am dat gres cu incercarea de a face o singura cusatura, cu materialul in interior. M-a incurcat ca am calcat bie-ul indoindu-l si nu se mai aseza bine. Cred totusi ca este cam ingust, clar mai ingust decat ce am mai pus. Inca o data, multumiri Merci
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 22 Aug 2011, 1:23 pm

Fetelor, am si eu o intrebare pe care nu stiu daca isi are locul la acest capitol. Acum cateva zile m-a rugat o prietena sa ii fac ei si fetitei sale un anumit model peticit (scuze, asa era). Eu m-am scuzat ca sunt incepatoare in ale croitoriei si o sa ma interesez, mi-a dat timp de gandire...Am procedat bine?
Daca accept, de unde sa iau eu acele resturi de materiale?...la magazin nu cred ca accepta sa imi dea..
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de geany Lun 22 Aug 2011, 3:32 pm

despre ce model vorbesti roxana, din textul tau deduc ca e vorba de Quilt. Dar ce sa faci cu el, haine sau lenjerie de pat... ?Materialele se cumpara in mod normal, care se decupeaza la anumite dimensiuni, apoi se cos intre ele dupa modelul ce doresti.

Eu am vazut aici materiale pentru quilt de cumparat in pachetele, de materiale cu modele diferite, cu aceeasi compozitie de fibre.

Ai procedat bine cand ai amanat, ca sa te poti informa, insa eu iti recomand sa te informezi serios daca vrei sa-i faci. Avem subiect cu acesata tehnica de quiltuit. Testeaza pe resturi de materiale din tesatura de bumbac, sa vezi cum te descurci, inainte sa-i promiti ca-i faci.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 22 Aug 2011, 4:01 pm

Geany, modelele mi s-au parut complicate ca folosesti mai multe nuante de material la aceasi rochie/articol vestimentar..daca rochia/articolul vestimentar era doar dintr-o singura tesatura(de ex satin rosu) era altceva..mi s-a parut complicat si nu vreau sa imi prind urechile acolo unde nu stiu/nu ma pricep bine(nu sunt stapana pe mine).....Din acest motiv ma informez dar cred ca 99,9% raspunsul va fi negativ.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 22 Aug 2011, 4:17 pm

fetelor,va rog,ajutati-ma si pe mine cum sa fac rochita pt fina mea, care va merge la o nunta.ii place modelul celor doua fetite din imagine.
ce materiale si in ce fel sunt lucrate?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 23 Aug 2011, 8:51 am, editata de 1 ori (Motiv : postari mutate de la Poze pt inspiratie)
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 22 Aug 2011, 10:01 pm

uite una interesanta si adresa unde poti vedea mai multe[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 22 Aug 2011, 10:11 pm

zahariaelouise,e ff frumoasa,dar eu trebuie sa o fac pe aceea din poza pe care am postat-o.ai idee cum e facuta aceea?cam din ce materiale?m-am gandit ca ar fi vorba de o fusta din volane tull incretite si aplicate pe mai multe randuri pe o fusta clos ca suport ?iar [partea de sus...cum o fi?e un top cret?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 22 Aug 2011, 10:19 pm

nu se vad detaliile, dar cred ca are o danteluta galbena aplicata din care sunt facute si florile de la brau si cele presarate pe poale printre volane
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty ajutor pt rochie

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 22 Aug 2011, 10:35 pm

aha.florile de la brau le vad,dar cele de pe poale,zau daca le vad...oricum ,mi-ai dat idei,cu dantela aplicata pe top.multumesc.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty monica, ileana si bobocelul

Mesaj Scris de tryhldree Mier 24 Aug 2011, 1:58 pm

buna! eu am invatat sa cos saptamana trecuta cu o masina monica.... in 7 zile am ajuns sa ma descurc dubios de bine dar... monica e a prietenului meu iar eu acasa am o ileana si.. m-as apuca de treaba dar.... nu stiu cum sa asez ata... ma puteti sfatui? multumesc frumos
tryhldree
tryhldree
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : internet
Data de inscriere : 24/08/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de geo Joi 25 Aug 2011, 12:10 pm

Trebuie sa fac o rochie pentru o domnisoara de onoare. Materialul a fost cumparat de mireasa, este voal de matase (iei, o sa cos mult mult de mana). Fata mi-a dat o poza cu ce i-ar placea, nu e complicat deloc, dar am totusi cate nelamuriri cu care sper ca ma veti ajuta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

  • voi face bustul drept si cu bretele, din 3 straturi de material - voal, caputseala exterior si captuseala interior. voi intari stratul de captuseala din interior, nu?

  • am cautat mesajele karinei in care explica despre fronseuri (cu cautare avansata) si nu am reusit sa gasesc. daca le aveti cumva salvaate pe undeva, va rog sa ma ajutati. nu stiu daca sa fac voalul de la bust incretit sau cu cute.

  • captuseala trebuie sa fie si ea foarte subtire, nu? am luat deja ceva, dar e cam gros si rigid, nu cred ca o voi folosi.

  • partea de jos nu trebuie sa fie pe corp, dar nu as vrea nici sa fac un dreptunghi incretit. Ma gandeam sa fac doi clini, unul in fata si unul in spate. trebuie sa ii tai pe bie?

  • clinii ii voi face mai lati decat masura de sub bust, sa vina putin incretiti de sus. fac si captuseala creata de sus, sau mai bine sa nu fie atat de creata ca si voalul? sau sa vina chiar dreapta sub bust? cum ar arata mai bine? eu ma gandeam sa fie dreapta, sau mai putin creata decat voalul.

  • voi pune fermoar pe o parte. la fermoar, voalul si captuseala vor fi prinse una de alta. sub fermoar si pe partea cealalta sa cos tot impreuna cele doua straturi, sau sa le las separat?

  • fata este micuta, are sub bust 67 cm, iar rochita va avea 55 cm de sub bust. rochia din poza pare sa aiba cam 150 cm circumferinta la poale. dar rochita e putin mai lunga si menachinul e mai inalt. credeti ca va aata bine cu o largima de 150 cm la poale, sau sa o fac mai putin larga?

Stiu ca sunt o gramada de intrebari, dar vreau sa iasa totul bine, sa nu dezamgesc fata.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 25 Aug 2011, 10:29 pm

Incerc eu sa-ti raspund.
Incretiturile explicate de mine sunt [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Daca vrei sa le faci numai verticale sau oblice incretesti numai in directia dorita.
Captusala e bine sa fie mai fluida daca-i vorba de voal de matase. Fermoarul ar fi bine sa-l cosi de fata si apoi sa fixezi captusala. Cusute impreuna pot sa nu arate tocmai ok.
E suficient 150cm la poale daca n-o vrea sa se ridice daca se roteste. Iar daca dupa proba o vrea mai larga poti sa-i mai adaugi inca doi clini si asa scoti rochia in 4 clini incretiti.
Captusala e bine sa fie doar putin mai larga decat masuriele fixe, nu o face larga ca rochia ca se umfla degeaba!

Spor la lucru!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de geo Vin 26 Aug 2011, 12:09 am

Multumesc mult, Karina, pentru raspunsuri! Imi zici, te rog, daca e mai bine sa tai clinii pe bie decat pe fir drept?
Si dac prind fermoarul de voal, si apoi prind si captuseala, nu se va vedea urat fermoarul pe sub voal? Nu am spus in primul post, dar e transparent.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de zylv Vin 26 Aug 2011, 1:50 am

geo,clinii taiati pe bie arata mult mai bine,dar o sa-ti manance zilele la cusut.mai bine taie-i pe fir drept,si daca e chiar asa de subtire,prinde si captuseala la fermoar,caci nu o sa-ti iasa prea bine prins numai de voal.in ceea ce priveste largimea,eu as face-o mai larguta,caci mi se pare cam putin de 150.daca materialul e subtire si are cadere frumoasa ,merge bine mai larguta.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de Rall_baby Vin 26 Aug 2011, 11:47 am

Buna fetelor,

Am si eu o problema destul de urgenta as zice. Sambata viitoare ma duc la o nunta si am ales sa-mi fac rochita de domnisoara din voal. am inceput sa lucrez la ea dar voalul se increteste la cusut incredibil de urat. am umblat la tensiunea atei, am facut ceva probe dar degeaba, tot se increteste si nu stiu cum sa cos tivul sa nu se vada urat.
aveti vreo sugestie? Poate subiectul a mai fost tratat in alta parte ,imi cer scuze daca revin cu el. multumesc
Rall_baby
Rall_baby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de geo Vin 26 Aug 2011, 7:10 pm

Multumesc, Zylv.

Rall_baby, probabil voi avea si eu problema asta. Ai cusut cu un ac mai subtire? Eu o sa incerc cu un ac de 70.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Vin 26 Aug 2011, 11:46 pm

fetele, unde scrie la tiparele pt marime fixa de pe leko(cele gratuite) ce marime sunt? m-am uitat ca proasta 2 ore Sad(
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de geo Sam 27 Aug 2011, 7:03 am

Iolanda, pe prima pagina din pdf-ul tiparului, unde apar pisele, sunt scrise masurile pe fiecare piesa. Masurile sunt 165-81-73.9-61-92 pentru inaltime-bust-sub bust-talie-solduri. Si mie mi-a luat ceva timp sa le vad. Fara zoom mare nu ai cum sa le citesti.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Sam 27 Aug 2011, 10:59 pm

multumesc tare mult geo! m-ai salvat! pupi
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Mar 30 Aug 2011, 12:10 am

fetele, tot eu, chiar daca sunt plictisitoare cu intrebarile mele de 2 lei, dar am nevoie de ajutor; eu vreau sa-mi fac rochita asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


modelul 4022 de pe leko, dar as vrea sa ma duc la o nunta cu ea;
ce nu stiu e ce material sa-mi cumpar, si daca sa fie imprimat sau nu;
acuma, voi aveti ochiul format, ca sunteti super profi comparativ cu mine, o incepatoare;
un mare pooop pentru ajutor! pupi
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de geo Mar 30 Aug 2011, 8:40 am

Rochia pare sa fie dintr-un material elastic, si chiar e confirmat pe pagina de instructiuni: "well draped knitwear moderate elasticity of natural or mixed fibers". Nu cunosc denumirile tutror materialelor elastice, dar iti trebuie ceva care sa cada frumos. Imi aduc aminte ca avea Cami asa ceva. Verifica la Baz ar. Daca o rogi, sunt sigura ca iti va recomanda ceva. Nu stiu daca pot sa pun link aici cu subiectul unde vinde ea, dar daca nu gasesti iti pot trimite pe PM.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de aurelia.c Mar 30 Aug 2011, 9:41 am

Eu zic sa folosesti ceva uni, fara imprimeuri, daca vrei sa pui in valoare detaliile modelului...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 30 Aug 2011, 12:04 pm

Si eu am vrut sa imi fac rochia asta, mi se pare ca trebuie un material destul de subtirel, la gat se si increteste, are si guler care cade putin in fata si mai pui si aplicatia aceea gen "cravata" din fata (nu stiu cum se numeste exact). Eventual iti pui imaginatia la bataie si faci gulerul si cravata din dantela sau ceva usor, eu asa mi-am propus, daca ajung sa o fac.
Succes kiss
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Mar 30 Aug 2011, 2:07 pm

da, multumesc, scumpele pentru idei;
geo, bine ca tb sa citeasca altul instructiunile daca pe mine nu ma duce capul! o sa intreb si pe cami, caut laBazar, multumesc pupi
aurelia, ai dreptate ca mai bine uni, un imprimeu n-ar lasa sa se vada esarfa aceea de la gat Flowers
laura, foarte buna ideea cu danteluta, chiar m-am gandit sa fac rochita neagra si cravatica alba; cred ca s-ar vedea super pupi
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(9) - Pagina 3 Empty Re: Scoala de croitorie(9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB