Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyAstazi la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna!-20

+55
Gianina4ever
europolis
irish05
Gabiuta
LORIMAR
Angelica18
valentinadof
cristina iosif
Steluzza
rucsy
pavady
stoy
margelutamea
mykya
Admina
Marry
Giobsy
wandra
StMihaela
diana-s
amoni
fizicuta
voicu silvia
Andata
AlinaJ.Bijoux
Cristache
corina corina
alinutza_andrei08
vyky2010
Nicoleta Irimescu
MihaelaT
diada
mnarcisa
ivanoiuadela9
ikuta
Uca
emmancita
ghita
zahariaelouise
Aghata
arielas
firicel
Serban Valentina
romaya
elenaxx
ema
cld
SilviaDumitrescu
betymi72
samo99ro
carmenco
danniela
Chirrox13
CCristinaC
MagdaMarin
59 participanți

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Steluzza Mar 26 Iul 2011, 3:06 pm

Mai dar daca eu beau acum cu voi o cafea ma mai ia somnul?Tare as mai dormi nitel mi se inchid ochii si cred ca ma pun putin la somn(profit de faptul ca sforaie si fata Sleep ).O zi buna si spor la treaba .
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 26 Iul 2011, 3:52 pm

Carmen eu stiu de un vecin care atunci cand si-a luat masina si a fost pentru prima oara in oras cu ea a lasat-o in parcare si-a facut treaba si a venit acasa cu autobuzul rade si noi stam la 5 km de Ploiesti nu ca voi.
Bine ca nu ti-ai adus aminte pe la Ceptura rade


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mar 26 Iul 2011, 4:00 pm, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 26 Iul 2011, 3:59 pm

Buna ziua doamnelor , in sfarsit va scriu de pe calculator dupa 1 an ( dar de la servici nu de acasa ). cred ca ati vazut ca azi dimineata de pancalie de am fost am scris la sueta nu la cafenea rade pentru mine era deja seara la ora 7 dimineata. Am luat o mica pauza ca de azi dimineata fac la arhiva si nu mai termin. va pup ca mai am o ora de lucru . pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 26 Iul 2011, 4:09 pm

Fetelor am si eu o dilema.
In satul vecin se deschide o gradinita cu program prelungit.
si se va da concurs pentru 3 posturi de ingrijitoare.Bineinteles ca pe pile sunt multe.
Ce vreau eu sa stiu?
E un salariu cat de cat rezonabil ca ingrijitor de gradinita?
Sa nu invat legislatia aiurea si sa ma trezesc cu un salariu de 5 milioane cand la croitorie am 720 ron pe catrea de munca+ bonuri de masa+ prima vechime+prima prezenta.
Pa ne citim maine dimineata,plec afara la copii. hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ghita Mar 26 Iul 2011, 4:48 pm

Magda eu cam atat stiu ca ar fi, dar mai intreaba si gandeste-te ca ai si raspunderemare pentru ca ai parte de copii . Pune in balanta si vezi daca merita.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de carmenco Mar 26 Iul 2011, 5:18 pm

Magda, nu se merita, e salariul foarte mic. Ce-i aia prima de prezenta? Eu nu am auzit de ea Smile.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 26 Iul 2011, 5:22 pm

Silvia,tu-ti faci separare de curent sau doar un bransament?Dupa cum ai spus inteleg ca e vorba de bransament si mi se pare cam scump.Eu as zice sa mai cauti vreo doua firme sa vezi ce si cum si sa negociezi pretul.Vezi cat fac materialele(cu factura)si negociaza manopera.Poate iesi mai ieftin.Mie mi se pare prea mult.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 26 Iul 2011, 5:39 pm

Magda, stai acolo ca stai bine, nu te baga ca ingrijitoare, parerea mea, tu iei bani in mana mai mult decat un prof debutant sau cu defu....
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 26 Iul 2011, 6:54 pm

Magda... si eu zic ca "lucru stiut e cel mai sigur" e parafrazare dupa" drumul stiu e cel mai scurt" dar cred ca se potriveste perfect si in cazult au.
Angelica nu spti exact cun se cheama toata taresenia insa sigur este ca eu in momentul asta am 2 contoare 2 contracte Pe casnic si pe societate. Ambele contoare sunt in casa care la vara cu ajutorul lui D-zeu o sa o daram/ranovez/modifi/ nu stiu ce dar sper sa fac ceva. Si ca sa nu ma mai impiedic de aceste contoare am decis sa le muta pe o anexa teapana in aceasi curte. Dcei avizul de la ENEL este pentru "mutare pozitie contor" Deci nu schimbare contract nu schimbare proprietar... Se poate spune si bransament pentru ca se va trage un alt fir de la stalp la noua locatie a conntoarlor, locatie care va fi pe un perete exterior.... dar totusi si mie mi s-a parut cam scump. Tocmai de aceea am decis ca dupa ce vine nenea cu devizul sa mai contactez inca 1-2 firme si o sa ma lamuresc care , ce si cum wink
Hai ca azi am ocupat cafeneua cu contoarele mele Smile

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 27 Iul 2011, 7:02 am

Neata,vin si eu cu o cafeluta mare azi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Deci ,Carmen prima de prezenta in firma noastra e o suma de cca 45 ron pe care o primesti daca nu ai nici o absenta in 3 luni.Adica in prima luna primesti 15 ron,in a doua luna 30 iar in atreia si apoi in fiecare luna 45 ron pentru prezenta.
Dar daca ai lipsit nemotivat ai pierdut prima si o iei de la 0.Daca ai ore peste program poti acoperi lipsa.Daca ai medical primesti doar banii pe zilele alea cat ai venit la munca.Daca ai medical mai mult de 2 saptamani ,adios prima.
E o stimulare salariala a patronului.Iar unii angajati au si o prima de productie care e maricira daca faci productie si peste.Vio al meu ia si 150 ron prima de productie platita la negru wink caci se misca repede si bine wink

Acum cu internarea socrului.El fusese la un medic pentru control la prostata.Acel medic il trimisese la Fundeni la punctie,caci el are cunostinte acolo.Eu insa l-am dus la un medic batran care a fost timp de 30 de ani seful sectiei urologie a spitalului Boldescu din Ploiesti,doctor care e si profesor si are experienta mare.
Acest dr batran Mertl i-a recomandat socrului operatia.Caci nu e canceroasa prostata.
Duminica nu a mai putut urina,a facut retentie de urina si l-am dus de urgenta cu salvarea la spital.
Unde de garda s-a nimerit tocmai acel medic care il trimisese la Fundeni zid zid zid
Lui vVio i se facuse rau caci nu suporta mirosul de spital zid si am ramas singura si masca tot odata cand mi-am dat seama cine e medicul de garda.
Acest medic vazandu-l la socrul meu reticent( socru care s-a vazut cu vezica goala ar fi plecat acasa cu sonda urinara dupa el)si fricos,vazand si hartiile pe care era stampila lui si ca nu se dusese la Fundeni s-a enervat (sau era scoala scratch) si mi-a zis ca sa-l operez eu shot shot shot .
Dar asistenta de servici o d-na de nota 20 m-a linistit,mi-a spus ca il va prelua,si ia dus ia 100 de ron sa se calmeze.Oricum lesinatul de doctor a sunat-o sa vada daca am ramas sau nu sa stie daca isi ia darul sau nu.
M-am dus ieri i-am dus darul inainte si lui si anestezistului,doar ca s-a stricat ceva la blocul operator si azi il va opera.Sper ca pana vinerea viitoare cel tarziu sa-l iau acasa. Ca sa pot pleca in concediu linistita.
Saptamana asta sau cealalta vor veni si aia care imi voi sapa alt put absorbant in curte.Azi vindem si vaca caci al meu sot nu poate sa se ocupe singur de ea,sa se scoale zilnic la 4.30 si apoi sa plece la munca.Vine cheaun de oboseala.Seara apoi iar 1 ora si ceva sa se fereasca de picioarele vacii in timp ce o mulge asa ca o vinde si scapam de grija.
Lapte cumparam.
In rest sunt bine au incepu rosioarele mele sa se coaca,le-am legat aseara atat pe ale mele cat si pe cele puse de soacra,caci cumnatul a dat de internet si ieri nu a mai iesit din casa decat sa ma intrebe ceva legat de un program de calculator in rest a stat "legat cu lantul" de calculator asa cum va sta de aici incolo.
Mai vorbim ma duc sa incep sa recuperez de citit forumul. kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 27 Iul 2011, 7:54 am

Buna dimineata va spun si eu.
Multumim Magda de cafeluta, putin mai tarziu trebuie sa ajung la ITM cu Delia, ma duc la loc de dat cu capul ca dau.... zid
Va pup, o zi racoroasa si minunata va doresc kiss


Ultima editare efectuata de catre Chirrox13 in Mier 27 Iul 2011, 7:55 am, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 27 Iul 2011, 9:30 am

Buna dimineata! Eu am o zi tare grea azi.
Desi sint in concediu, ma duc pina la birou ca trebuie sa-i divortez pe unii. Au depus cererea luna trecuta si azi e musai sa-i despart, daca mai vor. Asta inseamna ca ajung acasa pe la ora 1, sper. Apoi am de facut haleala pentru vreo trei zile, cam pentru cinci persoane, ca miine vine fratele meu cu nepotelul de la Caransebes. Abia astept. As putea sa fac miine dimineata mincare, dar vreau ca miine sa fac vreo doua blaturi de tort. Si as mai vrea sa merg si pina la cooperativa (a se citi supermarket) pentru unele cumparaturi. Nu stiu cum o sa fac, dar sper sa le fac pe toate astazi.
O zi frumoasa si cu spor tuturor!
PS. Atentie celor care tineti, azi e Sf. Pantelimon, despre care am inteles ca, din greseala a fost trecut cu cruce neagra in calendar, si nu cu rosie, asa cum trebuia. Acum, vedeti si voi.
kiss
PPS Silvia, domnul meu te sfatuieste sa mai cauti si alte firme pentru mutarea contoarelor (i se pare cam multa suma de 2000lei) si neaparat cere factura, macar sa-ti scazi cheltuielile pe firma. pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 27 Iul 2011, 9:39 am

Buna Cristina sa fie sanatos sf Pantelimon ca eu am spalat deja.
Tu ce ai facut cu acel congelator l-ai reparat iar sau merge??

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de carmenco Mier 27 Iul 2011, 9:39 am

Buna dimineata!
Deja sunt suparata de ce a scris Crictina. Aveam de gand sa crosetez, nu stiam ca e sarbatoare si am lasat si bilet copiilor sa puna rufe la spalat.
Multumim pentru cafea Magda!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de samo99ro Mier 27 Iul 2011, 9:51 am

Buna dimineata! Cum se vede ca a revenit Magduta pe net... Mersi pentru micul dejun si cafea. Magda, cumnatul sta pe net pe banii vostri? Daca da, pune-l la plata, la munca, la... vezi tu. Tre' sa-ti scoti cheltuiala, nu? Ce mai e gratis in ziua de azi?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 27 Iul 2011, 10:02 am

Aaa nu Samo nu sta pe banii nostri abonamentul de internet e juma-juma.Chiar daca e dublu fata de cel precedent eu tot atat platesc adica 15 ron eu, 15 ron el.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ikuta Mier 27 Iul 2011, 11:08 am

Buna, fetelor.Ce bine ca ai revenit, Magda!Multa sanatate socrului tau, sa treaca cu bine, peste operatie.Silvioaro azi pe unde umbli?Dupa ce hartii?Cauta si alti meseriasi ca mi se pare mult cat te coasta mutarea contoarelor.Dar cladirea in care vrei sa le muti esti sigura ca nu o vei darama?Ar fi culmea sa platesti acum o caruta de bani si peste 2-3 ani sa-ti dai seama ca deranjeaza,incurca,nu cadreaza, etc.,cladirea cu restul acareturilor.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 27 Iul 2011, 12:59 pm

Buna ziua la amiaza va spun si eu.
Magdaaaaa bine ai venit fata (stiu ca am zis si ieri da ma gandeam sa te bag in seama sia zi wink )
Deci:
cu mutarea contoarelor azi la prima ora nenea mi-a adus devizul wink Cica ce face el cu materiale cu tot face 1800 lei dar... o sa mai trebuisaca sa dau si pe la electrica vreo 200 lei deci...cam 2000 zid S-a uita fimiu cel mare pe deviz si onjura cam la fiecare rubrica de pe acel deviz. Normal ca acum ma apuc si dau telefoane si o sa mai cer si alte devize.
Cristina am scanat hartiile pe care le am de la electrica si o sa ti le trimit pe mail sa i le arati sotului. Din pacate nu am scanat si devizul aluia dar daca mai ies din curte dupa cate ceva o sa iau si ala sa il scanez , asa ca chestie wink
Ikuta sa-ti dea D-zeu sanatate ca bine gandesti tu , numai ca..... momentan cladirea pe care pun contoarele e cea mai nou construita, cea mai rezistenta si cea mai aratoasa pe toata batatura, Dar te pui cu mintea omului? cine stie ce naiba idei ne mai vin peste cativa ani wink (Sper sa nu ) Uuuuhhh si asta e doar inceputul dintr-un luuuuuuuuuuuuuuung sir de umblaturi, tevatura nervi, alergatura... Da las ca-mi fac eu casa si daca nu m-oi cracana pe acoperis asa de la un cap la altu pe toata casa rade Asa ca tineti-va bine vreo 2 ani de acum in colo sa va tot fac capul mare cu umblatul meu dupa avize, autorizatii, si tot felul de hartii si apoi cand o sa incep constructia propriuzis sa vezi..... zid

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Marry Mier 27 Iul 2011, 1:05 pm

Salutare fetelor,
kiss
Magda bine ai revenit ,mersi de cafea Merci servesc si eu una.
La noi e urat si ploua ,sper ca miine sa fie vreme buna prin tara ca noi o strabatem aproape de la un capat la altul.
Va doresc o zi buna.
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 27 Iul 2011, 1:10 pm

Multumesc fetele de primire.Silvia de ce scanezi?Fa poze si tot aia e.Tot ai aparat foto.
Gata am vandut si vaca a venit un baiat din sat cu banii.Am cafeaua gata,ceaiul socrului de face si el.
Curatenia e in toi.Credeam ca se face singura cat stau eu pe net dar nu vrea. zid
Copii i-am livrat la nepoata impreuna cu soacra caci are nepoata nevoie de soacra iar eu daca plec n-aveam cu cine-i lasa asa ca a trebuit sa accepte tot pachetul soacra+2 copii. wink
Fac repede curatenie ca apoi plec la spital la socru sa vad ce face.
Silvia sa-ti faci si piscina incalzita sa ma pot balaci cand vin pe la tine rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 27 Iul 2011, 1:13 pm

lasa Magda ca pun furtunul pe tine cand mai vii daca asta iti doresti rade Deci e ca si rezolvata problema asta fara nici un aviz fara nici o autorizatie rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 27 Iul 2011, 1:48 pm

Mersi furtun am si eu.Si piscina am dar cum facem iar gaura in curte n-o mai umflu anul asta.Lasa ca ma duc la mare si imi satisfac pofta de balaceala.
Aaa am fost la garla sambta cu copii.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de firicel Mier 27 Iul 2011, 2:03 pm

Buna ziua dragelor!Magduta,bine ai revenit!Ne era taaaaaaaare dor de tine!Sanatate maxima socrului tau si tie putere de alergatura,ca stiu ca esti mama ranitilor Smile
Silvia,nu ma pricep,dar zic si eu ca ar trebui sa cauti si alte oferte ca este prea scump!
Si Sf.Pantelimon,se spune ca este fratelui Sf.Ilie si ca se supara daca vede ca pe el nu-l sarbatorim cum s ecuvine ,asa ca fara lucru,spalat si alte alea ,alea!
Eu azi fac mancare sa ramana sotului cat plec eu de acasa.Voi face bagajele mai pe seara ca am zi de infrumusetare Smile
Si maine dimineata,plec in tabara la Medias dupa cum v-am mai spus de cred ca v-am intoxicat! Smile
Va doresc o zi placuta si relaxanta! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 27 Iul 2011, 2:09 pm

Si de ce in calendar nu e trecut cu rosu fratele sfantului Ilie, Sf. Pantelimon...?
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de carmenco Mier 27 Iul 2011, 2:44 pm

Si eu care voiam sa te sun mai incolo, sa te intreb cum e in tabara, firicel. Am avut impresia ca azi pleci Smile. Aseara am vrut sa te sun (iar) pt ca imi statea impletitura putin bortoasa Smile si nu stiam ce sa-i fac dar am zis ca esti ocupata cu bagajul si sa nu te deranjez Smile
Baga-ma si pe mine in bagaj, te rog! Smile
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB