Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuteriile noastre capitolul XIII

+44
diana-s
Cristache
cristaaime
liavas
letho
magdaR
darkpoke
roxanabacila
zahariaelouise
europolis
aba
SilviaDumitrescu
Day
AndreaIsfan
dia
andarlidia
tzepoasa
mykya
mihastef
bibitu
Uca
firicel
corina corina
betymi72
alinutza_andrei08
diada
kitty_1973
ioana soare
marabr
Lucia.BlueFlower
Gabiuta
ancutza_47
AlinaJ.Bijoux
felix_79
doni
Kristina
lorinaoo1
nana_vulpe
mimy
nanavulpe
margelutamea
camellia
MoniKozi
MagdaMarin
48 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de Kristina Lun 20 Iun 2011, 3:54 pm

Fetelor multumesc frumos!
este lucrat in peyote.

Camelia, frumos set, imi place, am incercat sa fac si eu odata dar nu mi.a placut ce mi-a iesit!

Mimy, discrete si finute!


Ultima editare efectuata de catre Kristina in Lun 20 Iun 2011, 5:15 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de mimy Lun 20 Iun 2011, 5:08 pm

Va multumesc frumos, Monikozi, Ancutza_47! hug
mimy
mimy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/05/2010

http://www.mimyshop.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 21 Iun 2011, 4:48 pm

Felix_79 multumesc pupi

Kristina am margelit si eu in peyote, dar arata mult mai bine ceea ce faci tu kiss Flowers

Camellia de cate ori ma uit la ce faci tu parca m-as uita la un munte pe care trebuie sa-l escaladez (eu nefiind alpinista). Ai toata admiratia mea pt rabdare, imaginatie, complexitatea lucrarilor si acuratetea produsului finit primul peace
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 21 Iun 2011, 6:20 pm

Kristina cred ca deja parerea mea o cunosti.
Dar am o curiozitate si o intrebare pentru Kamelia care face niste bijuuri atit de frumoase :ai un segment de doamne/domnisoare carora le faci asa ceva?Sau le faci pur si simplu din placerea creatiei si apoi urmeaza vinzarea?Fiindca tu faci niste lucruri pe care le porti numai in anumite ocazii nu si la birou de ex.
deja ai devenit o experta.Ma inclin ura
Mimy imi place mult pandantul din ultima poza......
fetelor orice ati face si din orice material...nu pot decit sa va felicit din inima!!! Flowers
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de mimy Mar 21 Iun 2011, 6:29 pm

Kristina, Gabiuta, va multumesc pentru aprecieri...! hug
mimy
mimy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/05/2010

http://www.mimyshop.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 21 Iun 2011, 9:06 pm

Mimy sunt tare varatice dar si elegante ultimele tale creatii. Imi plac pupi Flowers
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de camellia Mar 21 Iun 2011, 9:39 pm

Kristina,multumesc, si ca o replica la ceea ce ai spus tu sa stii ca si eu am incercat tehnica peyote (in care tu esti experta) si nu mi-a iesit absolut deloc.
Deci eu consider ca frumusetea si originalitatea acestui forum sunt date chiar de faptul ca fiecare dintre noi exceleaza intr-o tehnica anume si ca avem stiluri si lucrari atat de diferite.
Lorina001 mi-ai spus niste cuvinte atat de frumoase si de marete;iti multumesc tare mult.
Gabiuta, multumesc pt aprecieri;referitor la ceea ce m-ai intrebat:bijuteritul este o pasiune care pe zi ce trece devine tot mai intensa;bijuteriile create de mine ma reprezinta 100%;nu am facut si nici nu pot face ceva la comanda tocmai pt ca nu pot face ceva ce nu este pe gustul meu;multe din bijuteriile facute le port eu,multe le-am facut cadou prietenelor , care din fericire au cam acelasi stil ca si mine;de vandut am vandut mai putine, dar nu asta conteaza : bijuteritul este forma mea de relaxare dupa multe ore de birou,acte,cifre, si stat pe scaun.
sa aveti spor!!!!!!!!!!!!!
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 22 Iun 2011, 9:48 am

(un 'experiment' de-al meu, set inspirat din culorile savanei)
Savana Dream:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de mimy Mier 22 Iun 2011, 8:48 pm

Multumesc frumos Lorina001! kiss

Lucia, e foarte frumos setul tau...! Felicitari! Flowers
mimy
mimy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/05/2010

http://www.mimyshop.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de marabr Joi 23 Iun 2011, 9:49 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 23 Iun 2011, 11:01 pm

Lucia e super setul, deosebit! Ce margele sunt acelea?

Mara e foarte frumoasa colectia, imi place prima breatara mult de tot!

Eu vin cu primele mele realizari intr-ale lucrului cu sarma, ciocanul si oxidarea. E foarte interesant si distractiv in acelasi timp. Nu credeam ca e atat de usor sa-ti faci singur tortitele de cercei si accesoriile. Am exersat la inceput cu sarma din cupru (pentru ca stiam ca voi strica multa), apoi mi-am facut curaj si am incercat si cu sarma aurita. Am stricat si din ea, dar nu foarte multa, stricasem o gramada de cupru inainte:) La oxidarea cuprului am folosit liver of sulfur (nu stiu cum sa spun in romaneste Embarassed , ficat de sulf nu cred ca merge:)) sub forma de gel - mi-l cumparasem anul trecut, insa mi-a fost teama sa-l folosesc cat timp am fost insarcinata. Acum m-am incumetat si cred ca era in regula daca-l foloseam si mai demult, am folosit apa calaie si nu am simtit decat un miros foarte slab de sulf.

Cercei cu briolete din citrin si rondele de cuart natural si vessonite. Tortitele le-am lucrat din sarma goldfilled 14k, iar acele sunt cumparate si sunt tot din sarma goldfilled.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cercei cu briolete din cuart natural (roz mystic). Tortitele si zalele le-am lucrat din sarma goldfilled 14k de 0.8mm si conectorul din sarma de 1mm.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cercei cu briolete dn cuart natural. Tortitele le-am lucrat din sarma de cupru de 0.8mm, iar conectorul din sarma de cupru de 1mm. Brioletele le-am infasurat cu sarma de 0.4mm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de kitty_1973 Joi 23 Iun 2011, 11:11 pm

Felicitari Marabr si Ioana! love Frumoase creatiile voastre!
Ioana unde ai gasit brioletele din cuart natural?
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 23 Iun 2011, 11:17 pm

Multumesc Kitty! Brioletele si rondelele le-am cumparat de pe etsy.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de kitty_1973 Joi 23 Iun 2011, 11:23 pm

Multumesc pentru raspunsul prompt! Nu am comandat niciodata din afara tarii! Sad
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 23 Iun 2011, 11:33 pm

Pai e la fel ca si cum ai comanda din tara, transportul costa in jur de 5 dolari, ceea ce inseamna cu doar 5 lei mai mult decat la comenzile din tara. Mie imi place ca gasesc pietre si margele deosebite, care nu se gasesc in magazinele de profil de la noi ( de ex. margelele din sticla de cehia care sunt minunate si renumite in toata lumea, dar la noi nu am vazut)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de marabr Vin 24 Iun 2011, 8:06 am

ioana, fenomenaleeeeee! de cand visez sa bat si eu cu ciocanul!nu s-a luat stratul de aur sau ai batut usor?par ,,atat,, de perfecti!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de ioana soare Vin 24 Iun 2011, 8:54 am

Mara multumesc mult, ma bucur ca iti plac!
Sarma goldfilled are aurul in strat mai gros decat cea placata in mod obisnuit si nu se duce chiar daca o ciocani bine de tot. E un pic mai scumpa dar rezista mult mai bine in timp. Se zice ca, ingrijite corect, bijuteriile lucrate cu sarma goldfilled se pot mentine ca noi o viata. Trebuie spalate regulat de murdarie si de uleiurile care se depun de pe piele si lustruite din cand in cand.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de diada Vin 24 Iun 2011, 9:49 am

Lume noua! super cercei Ioana!


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 25 Iun 2011, 10:28 am, editata de 1 ori (Motiv : sters intrebare prosteasca)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Vin 24 Iun 2011, 10:14 am

superb tot ce iese din mainile voastre,
MARABR minunate seturi,
IOANA super cerceii,
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de betymi72 Vin 24 Iun 2011, 10:21 am

ce de frumuseti !!!bravo Mara si Ioana!!! love hug pupi
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de ioana soare Vin 24 Iun 2011, 10:29 am

Va multumesc frumos pentru aprecieri! pupi



Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 25 Iun 2011, 10:28 am, editata de 1 ori (Motiv : sters explicatii pentru mine)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de camellia Vin 24 Iun 2011, 11:47 am

Maaaaaraaaaa, bine ai revenit. hug
Ti-am dus lipsa. Imi place foarte mult colierul alb-negru.
Ioana, foarte frumosi cerceii si indrazneata ideea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Desi am modificat marimea pozelor, vad ca apar tot in formatul original. Scuze.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de mimy Vin 24 Iun 2011, 1:42 pm

Felicitari, Marabr, Ioana, Camelia, pentru minunatele creatii realizate... Flowers
mimy
mimy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/05/2010

http://www.mimyshop.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de marabr Vin 24 Iun 2011, 2:07 pm

cami,ti-am admirat ascensiunea! pupi

ioana,acum piticii mei au varicela,asa ca am putin timp liber neasteptat si pentru margelit inocent
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de corina corina Vin 24 Iun 2011, 3:03 pm

Superbe bijuterii fetelor !
Ioana , imi place stilul tau !Si ador pietrele astea deosebite si arama .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIII - Pagina 2 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB