Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa

+73
danae
Tache Marilena
teisoara
aba
Laila
magdaR
danniela
margot
ema
mnarcisa
Uca
Noemi
vilcris
vlad_mom
cata13lina
cory74
monica11
scamutza
cretu_veronica22
anaclina
doyna2004
amia
pisi
hope
MagdaMarin
adelina24
puffetta
Nicoleta Irimescu
stephanie
clodi
div
Alina.C
europolis
zorzica
Giobsy
tala
mady85
SilviaDumitrescu
darianamariana
dramon73
kerkyra
chocolate
LYNDA
anastasia2010
nicol
mdlupu
ancuta_ancuta
Karina33
nadina_b2005@yahoo.com
alexaaa08
Armeana
livia_iri
tomari
christel
ANURIM
oana_007
alexya
Clio_Ela
RalucaS
aisha
ioana soare
arime
zylv
andreeaX
loremunteanu
geany
aniri
Eva
duchess
MihaelaT
Admina
diada
Camy
77 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de aisha Lun 11 Mai 2009, 10:36 am

N-am citit tot, ca sunteti asa de harnice si la scris, ca am ramas in urma rau de tot! Smile Dar am vazut poza cu draperia portocalie facuta de admina si imi place teribil!!! FOOOOOarte reusita! ura
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Eva Lun 11 Mai 2009, 11:52 am

diada a scris: ideea e ca nu pot pune jaluzele verticale in balcon, si nici sarme de rufe (dar asta e alta discutie...) asa ca sotul meu a gasit alta solutie: niste tije din metal, usurele, de diferite dimensiuni care se prind in niste chestii care se lipesc pe termopan (daca intereseaza pe cineva le fac si lor poza).

Oooo... mersi de idee, Diada Merci .... Aceeasi problema o am si eu cu soarele din balcon....Eu ma gandeam sa pun sina din plastic pe tavan, dar poate imi spui ce sistem ai folosit tu, sunt taRe corioasa love ...
Aaa... si ce material ai folosit? Poate economisesc si eu ceva, ceva!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Lun 11 Mai 2009, 3:34 pm

am reusit sa fac niste poze:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

primele chestiii, care se lipesc, le gasesti separat la pungute prin praktiker sau la orice magazin care tine perdele/sine. Sunt 4 in punguta si costa vreo 6-7 lei, depinde de magazin (la piata erau la bucata 1leu/buc). Betele sunt de diferite dimensiuni si se pot lungi inca 20 cm (intra unul in altul) sunt cate 2 in set si in jur de 12-13 lei setul, depinde de marime. Eu am luat de 80cm si de 1m. Am zis ca daca se dezlipesc le prind cu picatura, dar nu e cazul, stau foarte bine lipite! Asa ca mare grija unde le pui ca nu le mai iei asa usor, ramane acolo lipiciul ala.
Materialul folosit de mine este minimat=6,5lei/m, am cumparat 7m si mi-a mai ramas o bucatica de 28cm Smile Eu zic ca am economisit foarte

Sina in tavan mi-ar fi placut si mie, dar riscul e foarte mare sa nu gauresc si sa-mi ploua pe-acolo pentru ca tavanul e subtire si perdelele sunt greute, si cu sina...

daca nu se intelege pe undeva revin cu detalii.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de geany Lun 11 Mai 2009, 4:23 pm

Eu stiu exact despre ce vorbesti.Am cumparat si eu sa trimit cu mama in roamnia.Eu am cumparat tijele acelea reglabile 2 in pachet cu 1,99 euro de 60cm,erau si de 40cm si mai mari dar nu m-a interesat.Acele stabilizatoare am cumparat tot la pachetel de 4 bucati cu 1,49 euro.Tijele erau pe alb,gri si bej cred si la fel si stabilizatoarele.Aici in germania se folosesc direct pe rama geamului si se pun doua una la mijlocul geamului si una chiar in josul geamului;pe ele se pune perdeluta si ramane fixa pe geam cand deschizi geamul la fel de bine se poate pune si pe tot ochiul geamului(cea dea 2 tija este facultativa,o vrei sau nu pe capatul perdelutei).Acele stabilizatoare sunt pentru ramele de termopan(sau pe faianta),de aceea se cumpara separat.La cumparare,tijele au in pachet cuie care pot fi introduse in rama de lemn sau unde sunt utilizate.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Eva Mier 13 Mai 2009, 1:54 pm

Multumesc de informatii, Diada! Merci O sa caut si la mine in oras... pana acum n-am vazut...
Si ideea cu geamurile de bucatarie e super... chiar ma intrebam ce sistem folosesc nemtii de pun perdelele asa, pe geam...
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de geany Mier 13 Mai 2009, 2:45 pm

exact acest sistem,ieftin,practic si cu gust daca aplici o perdea frumoasa Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de andreeaX Mier 13 Mai 2009, 6:14 pm

Mai lungi exista?In Bucuresti pe unde ati gasit?Imi plac foarte .. hug
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de RalucaS Lun 25 Mai 2009, 11:00 am

Vad ca draperiile sunt la mare cautare, pun si eu un link cu ultimele mele mestereli de prin casa (mi se pare imposibil sistemul de atasare al pozelor, nu aruncati cu nimic :D)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

la draperie am optat pentru sistemul cu clestisori care este foarte simplu; bine, m-am folosit de sistemul deja existent in casa de la jaluzelele verticale (pe care le-am dat jos Smile)


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 25 Mai 2009, 3:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : incarcat poze pe 99poze.ro)
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Lun 25 Mai 2009, 3:09 pm

Ti-am salvat eu pozele si ti le-am incarcat pe 99poze.ro, mi se pare foarte simplu acolo, le incarci pe toate o data si ai linkuri la toate o data! Nu trebuie incarcate cate una si pe rand.

Mi se par foarte frumoase, chiar am si eu o jaluzea verticala, bine ca stiu cum s-o fac, mersi de idee Merci

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Decoratiuni

Mesaj Scris de RalucaS Lun 25 Mai 2009, 4:34 pm

Cu placere pentru idee Smile

Multumesc si eu pt incarcarea pozelor!
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Iul 2009, 2:09 am

Nu am mai gasit subiectul cu decoratiunile,,, asa ca pun aici imbracamintea pt taburetul pe care intindem picioarele cand lenevim pe canapea, si fetzele de perna.
Aveam unele negre, dar le-am spalat in masina, si au iesit cu urme albe, le-am clatit de cateva ori, si tot degeaba. Asa ca am mers la Ikea si am luat material ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Vin 17 Iul 2009, 1:20 pm

Am mutat eu subiectul, e mult mai bine aici, si nu-l gaseai pentru ca sunt deja 3 pagini de subiecte la croitorie ura si acesta era pe a doua pagina.

Sunt foarte frumoase si bine lucrate! Imi plac foarte mult, materialul e super!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Vin 17 Iul 2009, 2:08 pm

Foarte frumos au iesit! Am recunoscut materialul inainte sa citesc ce ai scris Smile Au materiale frumoase acolo.
De fapt am vazut pernutele in pozele cu bluzitele si rochia si m-am gandit ca le-ai cumparat de-a gata de la ikea Smile
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de andreeaX Vin 17 Iul 2009, 4:30 pm

N am mai fost demult la Ikea dar nu mi amintesc sa vanda materiale...sunt produse noi?Arata f bine
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Vin 17 Iul 2009, 4:56 pm

Au materiale pentru decoratiuni interioare, dar eu am cumparat un bumbac pe care l-am folosit sa-mi captusesc o geanta. Jos la perdele, au avut mereu.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Mier 02 Sept 2009, 11:47 pm

Parca imi e si rusine sa va arat ce am lucrat eu, pe langa ce minunatii ati postat voi, dar totusi:

niste fete de perna pentru soacra mea, 6 la numar, le-a vrut cu fermoar zid mi-a luat si timp sa le pun fermoarul si cred ca nu or sa tina asa de mult ca cele cu nasturi, ma rog, fiecare cere cum ii place mai mult. Materialul este ales de mine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


alte 2 fete de perna pentru mama mea, un material care nu-mi place sa-l lucrez nici nu-mi place cum se pastreaza, e doar o parere, materialul asta creponat mie nu-mi place. Bine ca ea le-a vrut cu nasturi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o husa de pat pentru noi, elastic pus pe overlock si intors in liniara:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de geany Joi 03 Sept 2009, 10:05 am

Frumoase fete de perini pupi, cunosc situatia prin care treci cand cineva are cate-un fix,,, asa coseam eu pentru mama cate ceva, dupa indicatii zid
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de aisha Joi 03 Sept 2009, 10:59 am

diada, te rog, daca ai timp, da-mi si mie cateva indicatii legate de husa de pat. Daca am numai liniara, cum ii ziceti voi, as putea sa realizez o husa ca a ta? Si daca da, cat material imi trebuie (pt un pat de 1,80 x 2,00 m) si cum croiesc?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Joi 03 Sept 2009, 12:31 pm

Diada mie imi plac si arata foarte bine asa cu fermoar! love Iar materialele sunt colorate si vesele. Nici eu nu ma innebunesc dupa asternuturile creponate, dar acesta are un imprimeu frumos.

Aisha ma gandesc ca avand doar liniara , acolo unde Diada a cusut elasticul cu triplock-ul si a intors pe liniara, tu ai putea sa faci un ghidaj pentru elastic, iar elasticul sa-l introduci dupa aceea(deci elasticul sa nu fie prins de material)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Joi 03 Sept 2009, 2:22 pm

aisha a scris:diada, te rog, daca ai timp, da-mi si mie cateva indicatii legate de husa de pat. Daca am numai liniara, cum ii ziceti voi, as putea sa realizez o husa ca a ta? Si daca da, cat material imi trebuie (pt un pat de 1,80 x 2,00 m) si cum croiesc?

cum Aisha, tocmai subiectul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ti-a scapat? hug pupi

revin cu detalii unde nu intelegi, chiar pana acum numai pe liniara le faceam.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Camy Joi 03 Sept 2009, 2:50 pm

DIADA foarte frumoase fete de perna ,imi place mult materialul ,nuantele,referitor la cele creponate,al meu sa nu le vada,cica il zgarie.

ce mai nora are soacra wink

pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 03 Sept 2009, 3:13 pm

Diada, sunt frumoase si vesele si-mi plac mult. pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de aisha Vin 04 Sept 2009, 8:55 am

diada, multumesc. Merci Stiam ca mai vazusem pe undeva ceva despre...dar nu mai stiam unde, pt ca forumul nostru devine din ce in ce mai "stufos". Si mai am si eu scapari, na, ca omu'! rade
ioana, si eu ma gandisem tot la varianta sugerata de tine.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Admina Vin 04 Sept 2009, 9:09 am

ioana soare a scris:Aisha ma gandesc ca avand doar liniara , acolo unde Diada a cusut elasticul cu triplock-ul si a intors pe liniara, tu ai putea sa faci un ghidaj pentru elastic, iar elasticul sa-l introduci dupa aceea(deci elasticul sa nu fie prins de material)
Aisha, cred ca se poate si daca ai sa cosi elasticul cu zig-zag lat, fara sa te mai chinui sa-l introduci prin ghidaj. wink Eu sunt pentru simplificarea acestor procedee, tivul la cearceaf il fac doar surfilat, fara tighel si daca e de cusut elastic, zig-zag-ul e sfant si merge repede.
Diada, foarte frumoase asternuturi ai facut. Materialele sunt vesele si cele cu fermoar, au iesit impecabil. Eu prefer varianta descrisa de tine, in linkul pentru Aisha, este mult mai rapida, fara butoniere sau fermoar.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de alexya Sam 05 Sept 2009, 8:34 am

Buna fetelor,
Are cineva idee la ce engross-uri din Bucuresti as gasi materiale mai bune pentru lenjerii?
M-ar interesa ceva mai de calitate, un fel de bumbac mai plin satinat?
Multumesc frumos. pupi
avatar
alexya
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Romania
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB