Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre-bluze, topuri

+42
Giobsy
alinutza80
ariana
julix_2007
Adriana13
dana_mi16
aisha
gabi1795
adar
tomari
Buburuza
Clio_Ela
DANIELA.I
loremunteanu
postoleirina
geany
ioana soare
kla78
RalucaS
ame
zylv
andreeaX
Valentina
Eva
Dionisia
ileana cosanzeana
irish05
duchess
Ania
cris69
arime
MihaelaT
emilia
Vianne
Ela
mary
lorinaoo1
Tonsis
diada
Admina
iulia72
Camy
46 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Camy Mier 11 Feb 2009, 12:38 am

foarte frumoasa admina,iti sta foarte bn.

te pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de duchess Joi 12 Feb 2009, 5:08 pm

Admina Merci Merci Merci superb , eu una nu as mai adauga ceva la bluza Smile
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Camy Vin 13 Feb 2009, 9:52 pm

buna fetelor si ultima mea creatie un maieut din licra,am folosit danteluta de la admina,imi place mult oare mai ai ?incretit sub piept cu ata elastica.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

va pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Vin 13 Feb 2009, 10:20 pm

Bestial, nici nu mai am cuvinte! ura ura ura love
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de lorinaoo1 Sam 14 Feb 2009, 8:17 am

Admina foarte reusita bluzita ura , dar si sarafanul ala e bestial :inlove:

Camy foarte frumos topul ura
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty maneca "retinuta"

Mesaj Scris de andreeaX Sam 14 Feb 2009, 10:40 pm

Cum se coase mai exact cusatura de la umar "retinuta"?din burda nu inteleg f bine...deocamdata o cos de mana sa vad ce imi iese pana cumpar masina de cusut.Maneca ramane putin incretita la umar?Asta inseamna "retinut?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Sam 14 Feb 2009, 10:59 pm

Adica sa ai grija sa nu intinzi materialul la umar.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Feb 2009, 11:26 am

Camy, love e superb maieul. Si iti vine perfect, m-ai innebunit cum le cambrezi pe tine, indiferent de material. Am sa fur si eu metoda ta wink De fapt am folosit-o deja si iese bine, asa.
Andreea, la umar ai pe tipar, 2 puncte, la stanga si la dreapta cusaturii umarului(de sus). Intre acele puncte vei insaila la masina de cusut(cu pasul cel mai mare, cosi drept , fara sa intareasti inainte si inapoi, si lasand atele mai lungi ca sa poti increti). Dar vei increti si de o parte si de alta a liniei de cusatura a manecii. Apoi tragi de ate, egal pe ambele parti si potrivesti semnele, incepand de la cusatura manecii, de la subrat. Apoi ai o liniuta la maneca, care trebuie sa se "pupe" cu liniuta de pe haina propriu zisa. Apoi trebuie sa potrivesti semnul de sus, de pe umar, cu cel de pe haina. Intre aceste semne trebuie sa mai incretesi sau sa mai dai drumul la material, lucrandu-l cu mana. Ideea e sa rotunjesti cu degetele, simuland forma umarului; incretirea e cam defect la haine, daca nu e maneca bufanta. Dar daca urmezi pasii astia, in mod normal nu trebuie sa mai ai incretituri. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty merci

Mesaj Scris de andreeaX Dum 15 Feb 2009, 3:00 pm

Iti multumesc,deja incep sa inteleg,sper sa imi iasa.Ti se pare bine sa le cos mai intai de mana si pe urma la masina de cusut?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de zylv Dum 15 Feb 2009, 9:55 pm

Buna seara!Ma bucur ca am descoperit acest site,deoarece,ca si voi,si eu sunt pasionata de croitorie.Sunt incantata sa cunosc atatea fete talentate.Am sa va arat si eu cateva hainute cusute de mine.
O bluza de angora(foarte draga mie)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

un corset care da foarte bine pe o camasa alba
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Lun 16 Feb 2009, 1:36 pm

Zylv, ma bucur ca ne-ai gasit hug imi plac hainutele facute de tine, ma innebunesti cu corsetele, trebuie sa ne dai detalii cum le faci pupi love hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de zylv Lun 16 Feb 2009, 3:15 pm

Multumesc de frumoasa primire.Mi-am dat seama ca sunteti niste fete deosebite love Eu lucrez foarte rar dupa tipare din burda,desi imi place sa o cumpar,si chiar am o colectie impresionanta de reviste.cred ca am peste o suta.Tiparul de corset mi l-am facut singura.Este chiar foarte simplu,desi la prima vedere pare ceva complicat.Tiparul il fac cam asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Materialul il intaresc cu termocol,iar catuseala o croiesc exact dupa fata.Modul de inchidere se poate face diferit.Cel in patratele este cu fermoar ascuns pe lateral,iar cel de velur maro se inceie cu snur la spate.Promit ca o sa-l imbrac si o sa fac o pozA hug
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Admina Mar 17 Feb 2009, 8:56 am

Zylv, ai intrat in forta, la noi. Felicitari Flowers Imi place foarte mult topul de tricot angoros, cred ca se aseaza superb. Si corsetul, ti l-am admirat pe cel din velur si acum acesta... nor Ce material e cel cu carouri? Imi pare ca am si eu si l-am folosit la un sarafan si la o bluza.
Parca n-am postat corsetele mele, preferatele mele love Am atatea idei sa pun in practica, la capitolul asta dar trebuie sa ma reprofilez sa fac si de zi, nu numai de noapte... cu luna plina boo
Corset sub-bust, dintr-o stofa groasa, este captusit total si intarit. E o adaptare a unei piese vestimentare feminine intr-o haina de inspiratie masculina(costumul de haine). Acum i-am schimbat funda, este una neagra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Corset de piele eco, captusit cu jeans si cu cupe, cusute intre material si captuseala. Are ocheti la spate si snur de piele, in fata banda cu mosi si babe, pt a nu fi nevoita sa umblu la snur, tot timpul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de zylv Mar 17 Feb 2009, 9:25 am

Da,intr-adevar materialul de la corset,este identic cu cel folosit de tine la bluza.Foarte frumoase corsetele tale.Te invidiez pt.faptul ca dispui de materie prima.Eu fac eforturi mari pt. a-mi procura furniturile sau accesorile necesare.Acum de exemplu caut inebunita o catarama neagra.Sa nu va mai spun ca ieri am cautat captuseala neagra,si deabea am gasit la exageratul pret de 13 lei/m.La capse cum ai folosit tu la corset nici nu visez(eu am pus gaici).Daca stiti voi vreun magazin virtual de unde mi-as putea procura cele necesare,v-as fi recunoscatoare. hug
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Salut!

Mesaj Scris de ame Joi 19 Feb 2009, 8:36 pm

V-am descoperit cu incantare si mirare ca mai exista cineva care are hobby. Am rasfoit pe nerasuflate dialogurile vostre, am privit cu placere tot ce ati realizat voi cu manutele voastre. Chiar daca nu am timp pentru croitorie(hobby-ul meu) si in ciuda faptului ca am cu Ce, am cu CINE, am Unde, dar nu am Cum, va voi urmari si poate intr-un final chiar voi termina si voi posta ceea ce am realizat eu. Recunosc, am nevoie de sustinere kiss
avatar
ame
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Joi 19 Feb 2009, 9:11 pm

Ame bine ai venit! te sustinem cum sa nu! hug pupi hug

L.E. Ma bucur ca am reusit sa strangem fete cu acest hobby, sunt sigura ca sunt mult mai multe dar nu au timp de forumuri Sad desi ne este utila fiecare informatie, invatam una de la alta, tot timpul e ceva ce nu stim.
Toata lumea e binevenita hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Bluzite

Mesaj Scris de RalucaS Mier 25 Feb 2009, 9:16 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am incercat sa pun si eu poze cu ultimele 2 creatii, nu stiu daca am si reusit, e putin mai complicat decat de obicei :D

Tiparele sunt din Burda, dar le-am modificat pe ici pe colo


edit - diada - ti-am incarcat pozele pe 99poze.ro
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Mier 25 Feb 2009, 9:40 pm

Raluca ti-am incarcat pozele pe 99poze.ro mai multe detalii gasesti aici link

sunt superbe bluzitele tale love love love imi plac foarte mult! felicitari, imi aduc aminte tiparele
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 25 Feb 2009, 11:10 pm

Raluca, foarte frumoase, dar mie cea rosie imi face cu ochiul Laughing deh culoarea
sa le porti sanatoasa! kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: bluzite

Mesaj Scris de RalucaS Joi 26 Feb 2009, 2:06 pm

Multumesc pentru aprecieri Smile
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de cris69 Joi 26 Feb 2009, 3:40 pm

domne ce de frumuseti faceti. eu nu ma prea pricep la croitorie asa ca va admir din umbra.
admina corsetul de stofa imi place foarte mult.asa ceva as purta si eu chiar daca nu sunt asa de subtirica ca si tine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Dum 01 Mar 2009, 11:32 am

kla78 mi-a adus aminte de topurile cu ata elastica, asa ca pun pozele aici

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si aici o bluza pe care mi-a lucrat-o camy pentru botezul lui fi-miu de anul trecut pupi Ata elastica e jos si la maneci.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 01 Mar 2009, 11:39 am

Diada, foarte frumoase!
am si eu o intrebare Embarassed cum se lucreaza cu ata aceasta? ca eu habar n-am
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty foarte frumoase DIADA

Mesaj Scris de kla78 Dum 01 Mar 2009, 11:49 am

superbe topurile,eu credeam ca se coase materiale elastice cu ata asta rade bine ca mi-ai aratat ca altfel stricam si ata si materialul,of multe am de invatat,sunt ca un copil de clasa intai.

pupìci
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Dum 01 Mar 2009, 12:03 pm

MihaelaT a scris:
am si eu o intrebare Embarassed cum se lucreaza cu ata aceasta? ca eu habar n-am

Ata o pui jos la spon, rotita din interiorul suveicii, si nu o pui intins, normal, cum se cere ea si sus ai ata normala, si tragi normal. Prima data nu ti se pare incretit, dar pe urma, dupa ce mai faci un rand vezi ca ti se arata creturile rade . Cand ajungi la capat sa nu tai ata ci te intorci, ca un srpe asa.... tai ata cand termini si o innozi cu cea de sus de la ac sa nu se desire.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB