Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina mea... de apartament - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina mea... de apartament

+66
iuli.b
margot
mimmi
mikybt
hope
kitty_1973
mnarcisa
catallinag
MagdaMarin
Karina33
danae
Floren
ivanoiuadela9
Avi
rosita
betymi72
lotus nufar
adelina24
amnro
canadianca50
CCristinaC
NEAGU LAURA
Lucia.BlueFlower
dicioanacris
lennny
snoopy
mica
Alido81
claudia_mami
nicky3128
elaine
came_lia
clodi
ady_kat
livia_iri
AlinaJ.Bijoux
Ramonica
costi_iacob
Doina
Ela
SilviaDumitrescu
andrea.z style
Giobsy
Armeana
vilcris
StMihaela
ByAlina
aisha
Clio_Ela
diane
julix_2007
totolina
ioana soare
dana_mi16
arime
ariana
livia1981
MihaelaT
oanabijux
mihatm80
geany
Camy
Liana
duchess
diada
Admina
70 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 10 Iul 2010, 6:09 pm

Florentina am sa incerc si cu asta, ca nu stiu cu ce nu am incercat
multumesc
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de Floren Sam 10 Iul 2010, 9:25 pm

Sa-ti fie de folos,Cristina!
A!Si mai poti pulveriza apa amestecata cu scrum de tigara!
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de amnro Dum 11 Iul 2010, 12:48 am

am pus si eu niste lastari de leandru la prins, au facut radacini, le mergea bine si dintr-o data s-au umplut de purici (in tin in casa). si mi-au umplut si violete de langa el. pt leandru, ca masura de urgenta am dat cu raid pentru tantari si muste (asta e solutia care mi-a venit pe moment, nu stiu daca functioneaza sau nu) si pe urma l-am spalat, dar ce ma fac cu violetele. daca merge bine treaba cu raidu' sa le dau si pe ele si sa le spal? am citit ca nu e voie sa pui apa pe frunzele de violete . si chiar daca iau solutie speciala pt purici, cum o dau ca tot de problema cu frunzele sesibile ma lovesc. scratch
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de Floren Dum 11 Iul 2010, 12:59 am

Amnro,incearca numai pe una dintre frunze si vezi efectul!
Pt leandru poti sa dai cu Decis.
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de catallinag Dum 11 Iul 2010, 10:51 pm

CCristinaC, ma ocup de flori de mult timp, dar pana acum nu au dat roade metodele "babesti" (nu le neg, dar la mine nu au tinut). De aceea eu cumpar diferite substante de la centrul de la Rosetti. Acolo este un domn, inginer, ma duc cu frunza ii arat sau ii spun ce are floarea si imi da ce stie ca este potrivit.

Sa va arat si cateva flori. Nu le-am pozat pe toate, dar sunt topita dupa plante.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gloxinia roz are 19 flori. Acum astept la foto camelia care e plina de boboci. Mai am multe plante, dar nepozate. Smile

Am gasit si 2 poze, de acum o luna, cu camelia cand avea flori:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre catallinag in Lun 12 Iul 2010, 3:11 am, editata de 2 ori (Motiv : aranjare poze, adaugare poze)
catallinag
catallinag
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/05/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de Floren Lun 12 Iul 2010, 2:40 pm

Ziceai de camelie?Uite-o si pe a mea,inflorita in martie!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mar 13 Iul 2010, 8:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat linck in imagine)
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de catallinag Mar 13 Iul 2010, 8:35 pm

Vai, Florentina, cat este de frumoasa camelia ta!!!! O ai de cand era micuta, asa cat a mea? Cam in cat timp creste?
In balconul meu nu ajunge niciodata soarele si mai este si inchis. De aceea a trebuit sa ma orientez catre flori care se multumesc cu aceste conditii. Se pare ca este ceva lumina daca infloresc bine. Camelia am cumparat-o anul acesta, cu flori. I-au cazut si acum a facut iar boboci. Asta m-a bucurat pt ca inseamna ca se descurca si fara razele soarelui, dar se pare ca inflorirea bobocilor formati este mai lenta. Sper sa ajunga la fel de mare ca a ta.
catallinag
catallinag
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/05/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de Floren Mar 13 Iul 2010, 9:46 pm

catallinag a scris:Vai, Florentina, cat este de frumoasa camelia ta!!!! O ai de cand era micuta, asa cat a mea? Cam in cat timp creste?
In balconul meu nu ajunge niciodata soarele si mai este si inchis. De aceea a trebuit sa ma orientez catre flori care se multumesc cu aceste conditii. Se pare ca este ceva lumina daca infloresc bine. Camelia am cumparat-o anul acesta, cu flori. I-au cazut si acum a facut iar boboci. Asta m-a bucurat pt ca inseamna ca se descurca si fara razele soarelui, dar se pare ca inflorirea bobocilor formati este mai lenta. Sper sa ajunga la fel de mare ca a ta.
Buna,Catalina!Camelia mea are cam 30 de ani!!!!!!Sa-ti zic citeva lucruri despre camelii:sint arbusti de zone umede,asa ca trebuie sa le uzi si sa pulverizezi apa si pe frunze,Nu sint plante de soare,ci mai bine de umbra,asa ca un balcon pe nord sau pe vest le vine bine.Iarna poti sa le lasi pe balcon,dar temperatura sa nu coboare sub 5*C.Nu suporta inghetul,daca ninge pe ele,li se"ard"bobocii.Dupa ce le trec florile,la scurt timp incepe imbobocirea pentru anul urmator,imbobocire care dureaza citeva luni bune.Ale mele(am 5,din care 4 rosii si una roz cu rosu)infloresc incepand cu final de februarie si pina in mai.Am uitat sa-ti zic ca sint plante de crestere lenta si e bine ca dupa ce le cad florile,sa le tunzi virfurile care au fost inflorite!In toamna si iarna trebuie sa le pui ingrasamint (eu le pun Nitrofoska).
Cu speranta ca ti-am fost de folos,iti zic ca ai niste flori MINUNATE !Bucura-te de ele! kiss
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de catallinag Mar 13 Iul 2010, 10:51 pm

Multumesc de sfaturi. La modul teoretic, stiam despre camelii aproape tot ce mi-ai scris, dar poate ai vazut si tu ca uneori in practica se schimba lucrurile. De cand ma stiu mi-am umplut camera si balconul cu plante, iar unele s-au adaptat unor conditii diferite. De aceea, pretuiesc un sfat venit de la un "cultivator". In concluzie, zici tu, trebuie sa mai astept vreo 30 de aniiiiii......si, cand ajung la pensie, ma pot bucura de un exemplar la fel de frumos ca al tau. Ce de ani!!!!!
Mi-ar fi placut un balcon unde sa ajunga cateva raze de soare pt ca la unele flori e evident ca se "misca mai greu", dar sunt fericita ca am totusi lumina. Cunosc persoane cu balcon spre nord, dar la un etaj inferior, care nu pot creste plante. Am 20 de ghivece in balcon si doar lipsa spatiului ma opreste sa mai cumpar altele.... Oftez dupa o curte, dar asta e, pana o sa va scriu din gradina mea, va pup de aici din apartament...
catallinag
catallinag
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/05/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 15 Iul 2010, 10:21 pm

pentru ca azi mi-am facut cadoul pe care mi-l doream de mult va arat si eu floricelele mele chiar daca nu sunt din "gradina de apartament" wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 15 Iul 2010, 10:32 pm

Silvia, nu sint ele de apartament, dar sint superbe. Cele in ghiveci de pamint imi amintesc da casuta bunicii. Smile
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 18 Iul 2010, 9:38 am

Hibiscusul meu galben m-a fericit cu doua flori superbe. Va arat si voua:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 18 Iul 2010, 6:54 pm

pentru ca nu avem subiect cu titlul "jungla de pe balcon" va arat aici cam cum arata apartamentul mamei mele
aici exteriorul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si acum interiorul din diferite unghiuri printre care si cu ea in prim plan ca zicea ca si aia mici " ma pozezi si pe mine printre flori ?" rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 18 Iul 2010, 8:03 pm

Mai da ce draguta e! Chiar ca sta ca un copil acolo. si are la froricele de nu se poate. SIOncer daca as avea si eu los as pune si tot pune, da balconul mei e de 1 pe 1 si am si eu cate ceva pe acolo, va arat maine (sper)
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 18 Iul 2010, 9:32 pm

Silvia sa-ti traiasca mama cu tot cu mica jungla. Jungla pare jungla doar pentru ca nu sint aranjate ghivecele in spatiu. In rest, imi permit (ce nesimtita sint) sa o invidiez pe mama ta pentru balconul maaaaaaaare.
kiss pentru mama ta
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 18 Iul 2010, 10:24 pm

Catalina ai flori foarte frumoase! Am vazut ca ai si o orhidee. Te rog sa ma indrumi cu cateva sfaturi de ingrijire. Am primit si eu una de vreo 2 luni. Inca o am in ghiveciul in care am primit-o. Sa o las asa ...sau sa o pun intr-un ghiveci mai mare si sa ii pun si pamant? Acum nu are, este intr-un ghiveci transparent si se vad doar niste radacini mai groase, suculente.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de hope Lun 19 Iul 2010, 4:02 am

silvia,foarte impresionanta jungla mamei .am ramas foarte placut impresionata,ca na,si eu sint bolnava dupa flori.sa-ti traiasca sanatoasa mama,si o invidiez la cit e de fericita inconjurata de atitea flori minunate.am si eu o intreaga colectie.poate reusesc vreodata sa le postez.

kiss
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de catallinag Mar 20 Iul 2010, 1:02 pm

kitty_1973 a scris:Catalina ai flori foarte frumoase! Am vazut ca ai si o orhidee. Te rog sa ma indrumi cu cateva sfaturi de ingrijire. Am primit si eu una de vreo 2 luni. Inca o am in ghiveciul in care am primit-o. Sa o las asa ...sau sa o pun intr-un ghiveci mai mare si sa ii pun si pamant? Acum nu are, este intr-un ghiveci transparent si se vad doar niste radacini mai groase, suculente.

Pana nu ii trec toate florile nu o muta in alt ghiveci. Daca ti se pare ca sufera din lipsa substantelor nutritive, poti sa folosesti ingrasamant special pentru orhidee. Eu o ud cu apa dedurizata. Dupa ce se usuca toate florile, taie tija deasupra a 3 noduri. Atunci o poti transplanta in pamant special pentru orhidee (neaparat!!!!), deoarece pamantul universal are cu totul alta compozitie. La supermarket-uri (nu stiu daca am voie sa precizez la care) am vazut ghivece transparente. Radacinile aeriene, adica cele suculente de la suprafata pamantului, nu trebuie sa le bagi in pamant. Nu amplasa floare in soare, ea are nevoie de lumina, dar nu de soare direct. Fereastra mea este inspre nord, deci nu ajunge niciodata soarele la geam. De asemenea, sufera daca temperatura ambientala este foarte ridicata. Daca ai soare foarte mult, pune-o cat mai jos si cat mai departe de geam. Eu o ud o data pe saptamana in conditiile pe care le-am enumerat. A inflorit acum 3 luni si nu i s-a uscat nicio floare! Daca mai ai nelamuriri, scrie-mi. Sper ca ti-am fost de folos, cu drag! Sa te bucuri si tu de a ta!

CCristinaC, este spectaculos hibiscusul tau si are una dintre cele cateva culori dupa care ma topesc! Sa te bucuri mereu de el!
catallinag
catallinag
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/05/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de mikybt Mier 21 Iul 2010, 7:34 pm

fetelor aici se pun poze cu flori? am nimerit bine. atasez aici terasa gratuita (vin multi musafiri ca de avem curte )
poza cu leandru acum a inflorit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

aici caruta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

acesta este proiectul meu,dar nu este terminat mai am nevoie de pietre,cum dunarea a crescut nu am avut resurse. astept sa se retraga sa ma duc la 'cules"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


aici am decis ca vara asta sa nu mai cumpar cort ci sa facem noi unul (bineinteles cu scandal si toate cele) ,dar a iesit asa , inca nu este terminat,trebuie imbracat si lacuit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

unu,doi,unu ,doi ce frumos e aici la noi
hug
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 21 Iul 2010, 9:17 pm

catallinag a scris:CCristinaC, este spectaculos hibiscusul tau si are una dintre cele cateva culori dupa care ma topesc! Sa te bucuri mereu de el!
Saru' mina! M-am chinuit ceva ani ca sa fac rost de el. pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de mikybt Vin 23 Iul 2010, 10:31 pm

fetelor care stiti denumirea acestei flori? am primit-o de la o fata

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de amnro Sam 24 Iul 2010, 10:42 am

miky, la frunze seamana cu cercelusul meu. doar ca exista mai multe modele de flori la cercelus si mov chiar nu am mai vazut.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de mimmi Sam 24 Iul 2010, 7:02 pm

Buna ! Fetelor aveti niste flori superbe !
Eu stau la casa si am o gradina plina cu flori.
Acum va arat cateva poze cu florile pe care le tin in casa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mimmi
mimmi
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 30
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 25 Iul 2010, 8:17 pm

A inflorit si muscata mea cea galbena. Nu se vede clar, dar este un galben deschis. In catalogul din care am comandat-o era un galben mult mai inchis, dat asa e cu pozele editate. Iat-o
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 25 Iul 2010, 8:26 pm

Multumesc Catalina pt. raspuns! kiss Acum am vazut raspunsul tau...sunt in plin proces de mutare si nu prea am intrat pe net.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB