Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (9)

+53
ismi3ismi
marcus
Chirrox13
bubu mic
anigherman
Camy
StMihaela
corinasmile
adelina24
danabarbu2007
nicopop
geany
teisoara
emi
SilviaDumitrescu
alexia
andreeaX
zahariaelouise
MihaelaT
Lucia Ro
diada
arielas
Steluzza
Marry
tomari
emmancita
Uca
clodi
Admina
amoni
stoy
aba
zsofia
symos
moruna
alinutza_andrei08
crumaoli
vero50
ancuta_ancuta
annamaria26985
Karina33
kla78
aurishta
Gianina4ever
firicel
ancush
mnarcisa
badulet iolanda roxana
PAULA CONSTANTIN
valentinadof
valentyna_sweetly
ivanutamihaela
MagdaMarin
57 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Dum 03 Apr 2011, 10:59 am

vero, crumaoli, un pooop mare de la noi!
pupi
anamaria, e foarte frumoasa rochita! eu sunt innebunita dupa flori facute manual; mi-ai dat o super idee si sa stii ca nu se cunoaste deloc ca e prima rochita!
kiss
aurishta, la salopeta aceea pentru angelica da-mi si mie o idee despre cum se face, ca vreau si eu! mi-a placut maxim!


Ultima editare efectuata de catre badulet iolanda roxana in Dum 03 Apr 2011, 11:04 am, editata de 1 ori (Motiv : ma uitat sa scriu cceva)
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Apr 2011, 11:15 am

badulet iolanda roxana a scris:v
aurishta, la salopeta aceea pentru angelica da-mi si mie o idee despre cum se face, ca vreau si eu! mi-a placut maxim!
Este un model din Burda Baby foarte vechi, caut ceva mai explicit si postez, caci numarul pe care il am eu e in lb. maghiara
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de moruna Dum 03 Apr 2011, 2:57 pm

Valentina imi place foarte mult paltonasul . Ideea funditei este tare faina,dar parca e un pic mare . Nu o poti micsora?
Iolanda foarte frumos . Cand vad hainute dintr-astea tot timpul ma pftic ca am cavaler si nu o " domnita " dulcica . Felicitari !
Anamaria imi place tare mult floricica .
Spor la treaba!
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de symos Dum 03 Apr 2011, 4:09 pm

anamaria f frumos lucrat,super rochita ....presupun ca e pt zambareata mica de la avatar ,simpatica foc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Apr 2011, 4:34 pm

badulet iolanda roxana a scris:
aurishta, la salopeta aceea pentru angelica da-mi si mie o idee despre cum se face, ca vreau si eu! mi-a placut maxim!
Uite, iti pun aici niste poze, poate intelegi cum e facuta. Nu e greu, este chiar foarte simplu. Modelul este asta: [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Mai pun doua poze cu schita modelului si cu asezarea tiparului, asta te ajuta sa-ti dai seama de partile componente: Daca nu intelegi din pozele astea , iti explic mai detaliat. [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img] kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Dum 03 Apr 2011, 4:38 pm

Am facut si eu o rochitica pentru o fetita de 2 ani ,si un sacou mov la care mai trebuie sa fac si un pantalon ,eu cred ca o sa va saturati de mine ,eu foarte multe lucruri fac din panza cruda.[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Apr 2011, 4:39 pm

Vai, ce frumoase sunt!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aba Dum 03 Apr 2011, 5:34 pm

Of tu Zsofia, sunt foarte frumoase toate. Sa le poarte sanatoasa fetita.
Eu am baiat, nu am pentru cine coase rochite dar intru aici si admir de multe ori ce postati, lucrati foarte frumos toate fetele.
Spor in continuare, hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Dum 03 Apr 2011, 5:56 pm

Nui nimic aba acum vin si baieti vine pastele si o sa vezi si pentru baieti wink
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de stoy Dum 03 Apr 2011, 6:12 pm

Zsofia, ma plimbi pe site si vad numai minunatii facute de tine.
Doamne esti o comoara la casa omului.Superbe toate lucrurile.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de annamaria26985 Dum 03 Apr 2011, 6:30 pm

symos a scris:anamaria f frumos lucrat,super rochita ....presupun ca e pt zambareata mica de la avatar ,simpatica foc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
multumesc pentru aprecieri fetelor si da symos, e pentru zambareata mica de la avatar Smile
zsofia, ufff....sunt foarte frumoase.imi place tare mult sacouasul si am sa preiau ideea de la tine pentru buburuza mea. ai luat tiparul de undeva? ca eu nu indraznesc sa lucrez fara Embarassed
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de ivanutamihaela Dum 03 Apr 2011, 6:48 pm

stoy a scris:Zsofia, ma plimbi pe site si vad numai minunatii facute de tine.
Doamne esti o comoara la casa omului.Superbe toate lucrurile.
sunt de acord 100% love
ivanutamihaela
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Dum 03 Apr 2011, 7:15 pm

Multumesc pentru aprecieri,dar numai burda sa nu cereti de la mine ,ca burda e in capul meu eu dupa inspiratia mes lucrez,cred cand o sa ma cunoasteti atunci nu o sa mai cereti burda de la mine Smile
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de firicel Dum 03 Apr 2011, 7:20 pm

Zsofia,aici am gasit raspunsul la intrevarea pusa la capitolul rochii.Da si rochia alba este tot din pnza cruda,dar ce inseamna asta?Cum adica este cruda?
Si scuze de off topic,in spatele rochiei este ceva din sfoara innodata?De ce nu ne arati si noua ce este? kiss
Superba rochita alba!Si sacoul,la fel! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Dum 03 Apr 2011, 7:29 pm

firicel e facut cu noduri dar atatea lucru frumoase au fost atasate acolo pe decoratiuni credeam ca nu incape acolo cu noduri ,dar hai ca stiu pe tine te intereseaza si am sa-ti arat tie,stiu ca tu iesti cu noduri wink
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aba Dum 03 Apr 2011, 7:53 pm

boo Zsofia, si eu vreau sa vad ceva-ul de pe perete. Scuze de off topic

Abia astept sa vad ce cosi pentru baieti. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Dum 03 Apr 2011, 10:38 pm

anamaria avand in vedere ca esti la prima ta rochita vreau sa iti spun ca este superba si floricica ii da mare efect, felicitari Flowers
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de annamaria26985 Dum 03 Apr 2011, 11:09 pm

multumesc paula, aia era ideea sa fie o pata de veselie.
sa-ti traiasca bobocelul!!!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Dum 03 Apr 2011, 11:29 pm

multumesc annamaria, si fetita ta e scumpica foc ( scuze de off topic )

kiss
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de amoni Dum 03 Apr 2011, 11:31 pm

Anamaria reusita rochita pupi la cit mai multe so poarte sanatoasa fetita
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de Admina Lun 04 Apr 2011, 1:01 am

Cred ca stiu unde o sa-mi fac concediul, la vara... Zsofia, recomanda-mi o pensiune vis-a-vis de casa ta, sa ma abonez la tine. Vin la proba zilnic, daca trebuie.wink
Costumasul pentru micuta e minunat, vreau si eu unul (macar).love
Si eu vreau sa stiu ce e panza cruda.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de clodi Lun 04 Apr 2011, 10:26 am

Este tare dulce rochita! Imi place mult de tot varianta de mini-rochita!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Lun 04 Apr 2011, 9:25 pm

Admina te stept,acum aztazi am facut si pentru mama iei,impreuna cu o rochie ,am sa revin si cu acela numai ca neapararat,vreau sa fac poze imbracat cu ea,materialul panza cruda arata parca ar f iun material de toc perna ,cine nu cunoaste materialele poate sa confunda,si acest material trebuie spalat inainte de lucru,si dupa aceea obtine un material mai deschis si sifonat,si se face mult mai moale ,si se lucreaza foarte usor.Multumesc fetelor pentru aprecieri.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de Uca Lun 04 Apr 2011, 9:28 pm

Zsofia nu e materialul acela caruia i se spune si panza topita? Ma gandesc, nu zic ca ar fi sigur asa.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Lun 04 Apr 2011, 9:33 pm

nu asta se cheama panza francisca
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB