Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyIeri la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyIeri la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3 - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

+105
Laila
rocsy4800
craluca
corilex
aisha
trandafiras78
ema
violetas
emmancita
nancyrbd
andarlidia
Cristache
Eva
m.a.r.i.m.a.r.
Floren
Tache Marilena
alinutza80
raluk3rhyme
dorina64
Giobsy
anamaria79"
lucky
Ana Maria
ardeleanca_ro
ciucamona
Serban Valentina
Impakt
Lady Rose
anielle
claudia_electra
stoy
MagdaMarin
Admina
dorinamisov
teisoara
myky7robc
Anuk
tomari
fizicuta
oanapip
DannaM
anidaz
ViitoareMamica
danniela
daiana25
rucsy
aidaalex
julix_2007
mnarcisa
delfin
letho
danadea
Karina33
mishou
dannie
lennny
geo
Nicoleta Irimescu
iuli.b
ikuta
pascalov
denis21
katyP
kla78
Dragan Mioara Mihaela
Biene
kmn
gagaritz
Octa75
moni_pse
felyxa
MihaelaT
odrina
aba
carmenco
symos
chis mioara
mykya
danyelyta28badea
ancaiuliana
joline
cld
Uca
cris_27
preety
miha02
firicel
crina68
SilviaDumitrescu
europolis
anc@
marilenai47
rivka
Dionisia
solmizel
ionela stefan
cristina_84
samo99ro
mariaz_09
iuliana72
violeta25
corina corina
romaya
anasia
emi
109 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de crina68 Sam 25 Iun 2011, 12:42 pm

Iubita trimite imediat adresele wink

Oricum ,crosetele ce le posed costa intre 10 si 12 lei.Parfum!Sunt si scumpe de 30-40 de lei(ergonomice) ,dar nu stiu cum se lucreaza cu ele.Ale mele au manere de plastic, sunt prym si addi si sunt ok!!!
Tu miramarule, ai grija cum lucrezi, ce lucrezi si cat timp stai cu croseta in mana, ca ustensilele sunt toate de calitate , pe aici!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de rivka Sam 25 Iun 2011, 12:57 pm


fetelor ma ajutati am inceput bluzita aceasta si m-am impotmolit jos chiar schema cum se termina sa iasa colturile Smile


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img] zid zid zid
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de romaya Sam 25 Iun 2011, 1:09 pm

Lucrezi pe rand tot cate un colt ..pana-i faci pe toti si apoi lucrezi circular randul ala gri din schema si randul de coltisori ..zic eu..
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de fizicuta Dum 26 Iun 2011, 12:51 pm

Sper sa va fie utile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
merita sa va uitati!
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de m.a.r.i.m.a.r. Dum 26 Iun 2011, 6:53 pm

letho a scris:Draga m.a.r.i.m.a.r, te asigur ca acele folosite de mine nu sunt de proasta calitate... oricum, regret ca ti le-am recomandat, inclin sa cred ca nu sunt pentru tine... Despre faptul ca nu au maner, nu ma incomodeaza atata vreme cat nu lucrez cu ele 16 ore din 24 (presupunand ca 8 le-as dormi...). Spor la crosetat!

Simt cumva un ton de dezamagire, suparare, jignire............in mesajul tau ? Nu asta am intentionat, imi cer scuze daca mesajul meu te-a nemultumit. Nu am spus niciodata ca ai folosi ace de proasta calitate. Sad Lucrusoarele pe care le-ai facut tu nu arata a fi facute cu asa ceva. Le-am admirat indelung, mai ales jacheta de la concurs. Jos palaria. Inca nici eu nu stiu care ace sunt pt. mine, deoarece abia acum voi incepe sa invat sa crosetez, de aceea ma informez inainte, ca sa stiu , pt. ca am vazut o multime de ace , cu maner si fara, din aliaje diferite.
Si te asigur ca nu sunt o snoaba care prefera tot ce e scump ( daca-i scump e si bun = fals ), dar cred ca as face economii ca sa pot cumpara un lucru de calitate, daca cumva acesta e scump, dar daca e ieftin , cu atat mai bine pentru mine.
Citind pe la diverse subiecte, forumistele incurajeaza sa se puna intrebari daca cineva e nelamurit.
Inca o data imi pare rau daca mesajul meu te-a lezat, nu asta a fost intentia mea. Merci Merci kiss




samo99ro a scris:Si eu am crosete fara maner. Majoritatea. Dar nu ma deranjeaza. Poate, doar, daca le-as strange in mana, ceea ce nu fac. Ma descurc foarte bine cu ele.
Si sa stii. m.a.r.i.m.a.r., ca nu intotdeauna ceea ce e scump e si de calitate. Nu te-ai "prajit" niciodata?

Oare de ce si tu ai inteles gresit ? Ca as vrea "ace de caliatae dar scumpe" ........
Eu doar i-am raspuns lui Letho la intrebare " depinde de cat de mult ai fi dispusa sa dai pe niste ace" ( parca ceva de genul asta ). Normal ca as vrea sa fie cat mai ieftine sau chiar gratis rade , dar daca cele care sunt de calitate sunt si scumpe , atunci as face un efort, decat sa iau unele ieftine si sa le schimb saptamanal, lunar....pt. ca se rup sau mai stiu eu ce se intampla cu ele.
Tare rau imi pare ca s-a ivit aceasta neintelegere. Sincer , de acum o sa-mi fie cam frica sa mai pun intrebari, ca nu cumva sa fiu inteleasa gresit.
m.a.r.i.m.a.r.
m.a.r.i.m.a.r.
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : tara de smarald
Data de inscriere : 10/06/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de letho Dum 26 Iun 2011, 10:55 pm

M.a.r.i.m.a.r, se intampla de prea multe ori ca in scris sa nu reusim sa exprimam exact ce-am vrut si reactionam la niste fraze, citim printre randuri... Normal ca nu stiu cum gandesti sau cum esti dar.... cand cineva iti face o recomandare si i se raspunde: stii... principiul meu este calitate, nu vreau sa-mi cumpar lucruri proaste.... nu stiu cum ar putea fi interpretat altfel decat am facut-o eu. Ma rog.... aveam si eu varianta sa ignor sentimentul pe care mi l-ai creat dar am preferat sa-ti raspund. Asta e, sper ca nu-i nici o neintelegere, consider ca am inteles fiecare ce-a vrut de fapt sa spuna cealalta, doar n-o sa polemizam acum pe marginea unor crosete Smile
Sper ca nu va fi asa cum spui, adica reactia mea sa te impiedice sa mai pui intrebari, ai vazut deja ca fetele sunt cu mult mai dragute decat mine. kiss si numai bine!
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de mykya Dum 26 Iun 2011, 11:03 pm

Si eu lucrez cu crosete Tulip si sunt foarte multumita. Merg bine, nu agata ca cele de la Flaro. Le recomand cu caldura, si sunt cele mai bune avand in vedere raportul calitate-pret.
Rivka sunt de acord cu Romaya. Coltii se fac separat, fiecare, apoi vii cu marginea. Ca se fac separat iti arata si schema, pentru ca uitandu-te bine la capatul fiecarui rand ai lantisorul format din trei ochiuri, de intoarcere, care inlocuieste primul piciorus de pe rand.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de ikuta Dum 26 Iun 2011, 11:28 pm

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine care este deosibirea intre Angelica si Flavia?Amandoua sunt bumbac dupa cate stiu eu, dar care vine mai bine lucrat?
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 26 Iun 2011, 11:30 pm

ikuta Angelica e putin mai gros decat Flavia De venit mai bine... cred ca depimde la ce il folosesti si de gustul fiecaruia wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de mykya Dum 26 Iun 2011, 11:35 pm

Daaa si sa mai ai in vedere ca bobinul de Angelica e de 50 gr iar cel de Flavia are 100 gr. Si completez: din aceeasi gama face parte si Romana care e mai subtire ca Flavia.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de ikuta Dum 26 Iun 2011, 11:43 pm

Silvioaro, Mykya, multumesc frumos pentru raspuns.La ora asta folosesc Angelica pentru a face bratarile prieteniei (din acele innodate) si nu stiam care este mai bun .La Angelica am gasit si cate 3 nuante din aceasi culoare, lucru pe care nu l-am intalnit la Flavia.Am luat Angelica pentru ca este mai ieftin decat mouline cotton dar este mai dur decat mouline-ul
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 26 Iun 2011, 11:45 pm

si cred ca si mult mai gros Asta daca stiu eu la zici tu mouline wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de ikuta Dum 26 Iun 2011, 11:55 pm

Ca si grosime nu este prea gros firul de la Angelica, dar nu umple chiar asa bine ca si mouline-ul( ata pentru goblen)
asta este mouline
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de mykya Lun 27 Iun 2011, 12:22 am

Mulineul este intr-adevar mai scumput, si probabil umple mai bine pentru ca e din mai multe fire.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de m.a.r.i.m.a.r. Lun 27 Iun 2011, 12:24 am

letho a scris:M.a.r.i.m.a.r, se intampla de prea multe ori ca in scris sa nu reusim sa exprimam exact ce-am vrut si reactionam la niste fraze, citim printre randuri... Normal ca nu stiu cum gandesti sau cum esti dar.... cand cineva iti face o recomandare si i se raspunde: stii... principiul meu este calitate, nu vreau sa-mi cumpar lucruri proaste.... nu stiu cum ar putea fi interpretat altfel decat am facut-o eu. Ma rog.... aveam si eu varianta sa ignor sentimentul pe care mi l-ai creat dar am preferat sa-ti raspund. Asta e, sper ca nu-i nici o neintelegere, consider ca am inteles fiecare ce-a vrut de fapt sa spuna cealalta, doar n-o sa polemizam acum pe marginea unor crosete Smile
Sper ca nu va fi asa cum spui, adica reactia mea sa te impiedice sa mai pui intrebari, ai vazut deja ca fetele sunt cu mult mai dragute decat mine. kiss si numai bine!


Normal ca n-o sa polemizam pe acest subiect, vroiam doar sa-ti spun ca ai inteles gresit ce scrisesem. Si ma bucur ca n-ai ignorat mesajul. Si sa sti ca esti o draguta, cel putin eu asa te-am perceput din momentul in care ti-am citit postarile.
Astept in continuare raspunsurile tale la viitoarele mele intrebari. kiss
m.a.r.i.m.a.r.
m.a.r.i.m.a.r.
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : tara de smarald
Data de inscriere : 10/06/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de crina68 Lun 27 Iun 2011, 12:29 pm

Letho,urzicata riposteaza: esti o foarte buna si amabila generaleasa ,ai raspuns mereu la cerintele noastre si.... pupi

Miramarule, mi/am adu aminte: Miramar este un hotel din Obzor ,Bulgaria 5 stele...tare frumos era acolo wink


crina68 este codruta97 hug
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de m.a.r.i.m.a.r. Lun 27 Iun 2011, 9:16 pm

Crina sau Codruta , imi datorezi ....un purcelus de lapte ? Ca m-ai rebotezat......Sunt Marimar nu Miramar. Acum am inteles ce-i cu Bulgaria.
m.a.r.i.m.a.r.
m.a.r.i.m.a.r.
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : tara de smarald
Data de inscriere : 10/06/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Iun 2011, 9:57 pm

Ikuta acum am vazut postarea de aseara cu mouline-ul Eu ma gandeam la bobinele alea mici wink Ats pe bona mica este foarte subtire in comparatie cu Angelica Este ceva .........parca mai subtire si decat macrameul wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de ikuta Lun 27 Iun 2011, 10:07 pm

nu stiu daca este cu mult mai subtire decat Angeliuca dar innodat arata mult mai bine.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 28 Iun 2011, 7:45 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am si eu o intrebare?
Cum fac ca aceasta bluza crosetata dintr-un fir polyester/plastic ceva sintetic,sa fie mai labartata si nu asa stransa?
Caci captuseala e larga iar partea crosetata de strange in partea de jos.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de crina68 Mar 28 Iun 2011, 9:53 am

Marimarule, crina sunt, iar la noi se duce plocon curcanul Smile , atentie: la nas! Smile

Cu bluza, magda, poate o calcare fortata? Zic si eu!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 28 Iun 2011, 10:01 am

Am calcat-o dar nu vrea asa cat am eu nevoie,cred ca o spal cu apa rece si o intind labartata (pe gard s-o fac de rusine rade )poate o merge.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de crina68 Mar 28 Iun 2011, 11:51 am

Atentiune,atentiune: m-am infipt in fuste!!! Na ca am prins curaj Smile
Iata ce am lucrat pana acum:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O fac din trei clini, adicatelea unul in fata si doi pe spate-lateral, cred ca o cos la spate dupa ce-i pun fermoir!
Cred ca era mai faina cu 4 clini dar devenea prea larga in talie!
Astept si accept sfaturi, fetelor! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de romaya Mar 28 Iun 2011, 12:21 pm

Intreb , nu dau cu paru'.. pocnit ..Nu puteai face 4 clini mai mici ? Adica socoti cat iti trebuie in talie si imparti la 4 , ies mai ingusti clinii si eventual trebuie sa modifici si adaptezi cresterea .. pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de cld Mar 28 Iun 2011, 12:26 pm

crina si eu zic tot ca romaya pentru ca nu o sa se aseze bine fustita. eu am patit asa de doua ori cu bluzite incepute de la git, nu am pus nr par de "model" si cind sa unesc la subrat a venit foarte urat si am stricat tot. acum stiu ca trebuie obligatoriu sa pun nr. par de "model"
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Educativ Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB