Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor noastre - cap.V

+66
voicu silvia
annamaria26985
dandana
danniela
melus
totolina
manuela29
nicopop
Anusca
marcus
cory74
zahariaelouise
ivanoiuadela9
ragazza
teisoara
alexia
monatibi
mnarcisa
la261019
emi
mykya
claudiana
symos
Steluzza
HINTARI NICOLETA
Savu Ramona
Uca
silvisor
Floren
violeta25
denis21
valentinadof
degetica
RamonaM
iulia sevcenco
MagdaMarin
hanga mirela
corina corina
gabitza05
Giobsy
arielas
arime
diada
AlinaJ.Bijoux
adelina24
violetas
Gianina4ever
codruta-cosmina
Admina
danae
Karina33
stoy
SilviaDumitrescu
marina40
firicel
cristina350
MihaelaT
Motzu
Maci
cris69
mariaz_09
Gabiuta
Marry
amoni
bibidesign
zylv
70 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Steluzza Joi 10 Mar 2011, 3:21 pm

Multumesc fetele.Da Magda eu de mult am vazut fata ta de masa dar nu am zis nimic rade
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de arime Vin 11 Mar 2011, 9:24 am

'neata!
Va multumesc pentru aprecieri! Smile
Felicitari pentru figurine Cris, sunt haioase si tare reusite Smile
Silvisor foarte reusiti trandafirii, tortul frumos... Felicitari! Flowers

Felicitari doamnelor, domnisoarelor ce au postat tortulete, mult curaj si nu va lasati... nu s-a nascut nimeni cu ustensilete de tort in mana si cu talent Smile Bafta tuturor, este o pasiune tare dulce si frumoasa in acelasi timp! dama

... in incheiere un tort recent! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de silvisor Vin 11 Mar 2011, 12:49 pm

Multumesc arime!Si al tau arata foarte bine! wink
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Motzu Vin 11 Mar 2011, 1:25 pm

Arata bine tortul...ce frumoase buburuze ai facut! Sunt vesele si floricelele albe Flowers
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de symos Vin 11 Mar 2011, 2:41 pm

super arime ...se apropie ziua sotului meu si vreau sa -i fac tort ...pana acum le ornam cu frisca ,dar acum mai ca as incerca si eu o pasta de zahar dar mi-e cam frica sa nu-mi iasa si sa ma fac de rusine
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de silvisor Vin 11 Mar 2011, 3:58 pm

Symos curaj, sigur iti va iesi! Iti stau la "dispozitie", te ajut cu mare drag daca vrei sa intrebi ceva.
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de symos Vin 11 Mar 2011, 4:22 pm

saru;mana pe 19 e ziua lui ...deci pe 18 pazea .ca va sacai [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de stoy Vin 11 Mar 2011, 4:34 pm

Arime, ca de obicei foarte frumos.
Symos, vezi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link daca respecti reteta cu siguranta iti va iesi.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de arime Vin 11 Mar 2011, 5:46 pm

silvisor a scris:Multumesc arime!Si al tau arata foarte bine! wink
Multumesc frumos! Smile

Motzu a scris:Arata bine tortul...ce frumoase buburuze ai facut! Sunt vesele si floricelele albe Flowers
Multumesc frumos... mai am 4 mici buburuze, asta seara se pregatesc sa poposeasca pe o ciupercuta, sa-i tina companie lui Mickey Mouse! Smile

symos a scris:super arime ...se apropie ziua sotului meu si vreau sa -i fac tort ...pana acum le ornam cu frisca ,dar acum mai ca as incerca si eu o pasta de zahar dar mi-e cam frica sa nu-mi iasa si sa ma fac de rusine
Multumesc frumos!
Legat de tortulet, ar fi fain sa incerci zilele astea pasta de zahar.. ca sa ai idee cum ar trebui sa fie... un mic exercitiu Smile Te ajut cu drag! Bafta! wink

stoy a scris:Arime, ca de obicei foarte frumos.
Multumesc frumos! Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de adelina24 Sam 12 Mar 2011, 1:07 pm

Ghiciti ce-i ?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Tort de inghetata : primul strat ( cel mov ) este cu zeama de soc si bucati de ciocolata , al doilea strat este cu banane si ultimul strat este cu cacao si nuci . Nu am mai facut aceasta reteta cam de 10 ani . Am facut-o din aduceri aminte dar mi-a iesit .

Acest tort l-am terminat dimineata . Mi-a mancat sufletul ca mi s-a taiat crema . este cu blat de biscuiti apoi crema de ciocolata ( ciocolata cu frisca ) si crema de branza . L-am ornat cu frisca . In max. jumatate de ora il vom incerca .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de valentinadof Dum 13 Mar 2011, 12:58 pm

aglaia minunat ,felicitari!
vin si eu cu unul din torturile facute pt fetita mea Alexia care tocmai va face 6 ani!nu e prea spectaculos dar la gust, m-au asigurat cei care au mancat ,a fost super.mai am unul pt camin pe care il voi decora maine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de claudiana Dum 13 Mar 2011, 2:22 pm

Vai,vai!!! Ce tort ti-a iesit Vali! As fi vrut sa confirm si eu daca-i bun ... pupi
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de corina corina Dum 13 Mar 2011, 3:59 pm

Valentina , sa-ti traiasca fetita !Pentru tine nu e spectaculos , dar ea cred ca l-a perceput ca pe cel mai frumos tort pentru ca e al ei si e facut de mami . Mie imi place cum arata si sunt convinsa ca a fost bun . love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de valentinadof Dum 13 Mar 2011, 4:31 pm

multumesc,intr-adevar surprinderea a fost maxima,stia ca doar bunica va face tortul!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de adelina24 Dum 13 Mar 2011, 4:56 pm

valentina la multi ani pentru fetita . Super tortul . Ceva asemanator vreau sa ii fac si eu Amaliei luna viitoare cand va face 5 ani .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 13 Mar 2011, 6:09 pm

La multi ani fetitei tale Valentina. Sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea!
Acum revenid la tort..... ma gandesc ca ... poarca i-as face si eu nu dasta omului meu dar la mijloc o fata adevarata nu o papusa
rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de mykya Dum 13 Mar 2011, 6:15 pm

aglaia a scris:Ghiciti ce-i ?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Valeu ce bine arata! Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 4246 vreau si eu reteta te rog mult. pupi
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de emi Dum 13 Mar 2011, 10:43 pm

Si eu, si eu!

Valentina, La multi ani! Eu am incercat o data sa fac pasta si am aruncat-o - era tare, nu se modela.
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de arime Lun 14 Mar 2011, 12:39 am

Valentina, La multi ani micutei, sa fie sanatoasa si norocoasa! cake

A fost si ziua Balaurului meu, Raisa a implinit 4 anisori. Toata saptamana si-a asteptat tortuletul nerabdatoare... pe al meu blog o puteti vedea cum a sarbatorit! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Admina Lun 14 Mar 2011, 8:12 am

Aglaia, vreau ingehtata din torul tau... foame Banuiesc ca nu mai e, dar imi trimiti o portie, data viitoare.
Valentina si Arime, sa va traiasca printesele, sa fie cuminti si frumoase. Sunt sigura ca s-au bucurat mult, la vederea cadourilor dulci. (ups, trebuie sa ma loveasca inspiratia si sporul, ca numai maine nu-i poimaine si am de facut si eu, un tort de fetita).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de adelina24 Lun 14 Mar 2011, 9:03 am

Chiar nu mai este . Le-am amenintat pe fete o saptamana ca daca tusesc , stranuta sau le curge nasul s-au lins pe bot de inghetata .
Reteta : 1/2 l frisca , 5 albusuri si 5-6 linguri de zahar . Se bate albusul spuma cu zaharul . Se bate bine frisca . Se amesteca . Se imparte compozitia in cate parti vrei pentru a o diversifica . Foarte buna este si cea cu nes . Se pune in straturi intr-o tava - crema fiind groasa nu trebuie sa astepti sa se inghete . La cantitatile respective mi-a iesit o tava de cozonac .In tava am pus o folie de celofan cfa sa o pot rasturna ( ca la tortul diplomat . Am oprit putina compositie pentru a orna . Dupa ce s-a inghetat tortul , l-am rasturnat si l-am ornat .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de stoy Lun 14 Mar 2011, 9:09 am

Arimie super frumos si tortul asta. Si "Mini" a ta este o frumusete. Foarte frumos ati sarbatorit. Sa va traiasca si sa aveti parte numai de bine.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Steluzza Lun 14 Mar 2011, 2:45 pm

Mama ce de torturi!!!!Si cred ca cel de inghetat e supeeeer. boo
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de la261019 Mier 30 Mar 2011, 10:07 am

Buna
sa va spun aventura mea cu pasta de lapte praf: am incalzit miere ca s-o lichefiez sa pot incorpora laptele praf. Nu multa, cam 3 linguri. Dupa obtinerea aspectului dorit am inceput sa incorporez laptele praf, am tot pus pana am constatat ca mi se termina continutul pungii...asa ca am trecut pe zahar praf...am pus , am tot pus si constat ca se face pasta bolovan. Am incalzit-o la microunde pana s-a facut ca o plastilina mai tare si in timp ce ziceam c-am dat lovitura, ca pot sa ma apuc de ornat, constat ca s-a inmuiat cam tare. Continui sa pun si restul de zahar praf (in total 0.5 Kg) si pasta mea tot mai cerea...Scot o pungulita de amidon alimentar si reusesc sa incorporez si tot continutul ei...si mai aveam nevoie...si nu mai aveam decat una singura...pana la urma am rupt bucatele din pasta, am presarat amidon pe masa , pe sticla (in loc de sucitor) si am intins-o. Recunosc ca s-a cam lipit, dar intr-un final m-am descurcat.
Nu m-am gandit ca intra atat de multa compozitie, mai ales ca dupa ce am scos pasta de la microunde mi se parea perfecta...as fi injumatatit-o...dar ce sa zic...a mers...deci se poate, chiar daca nu ai talent . in curand am sa pun poza cu minunatul tortulet.
la261019
la261019
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 01 Apr 2011, 9:35 am

De ziua socrelei am facutn un tort tiramisu.
Ornamentele sunt cumparate si aranjate pe tort de pitici.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si sectiunea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB