Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce ne dorim de Craciun?

+73
Gabica
fulguta28
Serban Valentina
mama2008
victoriacus
tomari
micheline
aurishta
AcidoR
Geta_63
annamaria26985
mia and me
iustina28
diada
Angelica18
sergiu valentin
mari42
Day
irish05
Admina
tantza_m
cristinaalina
Anita_Cristal
virginia
diblaru maria
carmenco
Gianina4ever
arielas
Andata
elenaxx
mnarcisa
danae
milena
stoy
tinap
pufoi
AlinaJ.Bijoux
zylv
ileana cosanzeana
danniela
adelina24
Giobsy
sorinamircov
Chirrox13
gmiki1
michelinebeaulieu
emma90
piciul
rucsy
despina13cucli
LORIMAR
Dodo-pui
amoni
symos
georgeta.prnic
adriuta
ioana soare
CCristinaC
clodi
SilviaDumitrescu
iuliana72
margelutamea
cld
Karina33
ivanoiuadela9
MagdaMarin
mykya
Uca
danabarbu2007
Cazimi
firicel
melus
cris69
77 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de amoni Dum 20 Noi 2011, 11:10 am

Eu il rog pe mosu sa imi aduca sanatate sa pot sa fac tot ce mi-am dorit, s-o aduca pe mama acasa si sa nu mai plece in Italia, sa-i puna lu frati'miu un bec la mansarda ca in ultimul timp a loat-o razna, si daca nu cer prea mult asi vrea si o masina de cusut cos cu toate functile posibile sa pot sa le fac nepoteilor mei de toate wink
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de mykya Dum 20 Noi 2011, 12:20 pm

Eu nu stiu ce sa-i cer Mosului. Poate doar sanatate. Consider ca am tot ceea ce imi trebuie daca ne gandim la lucruri. Sa se duca Mosul la cei care au nevoie cu adevarat de el...sunt asa de multi... santa
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 20 Noi 2011, 12:35 pm

ce-mi doresc de la Mos Craciun?!
@ sa nu mai fiu nevoita sa ma lupt cu cei din jur si mai ales cu rautatea lor si sa accepte ca nu toti sunt la fel ..dar asta nu inseamna ca suntem dusmani sau monstri
@Sa -mi vad copii mari ,sa-i pot ajuta,caci eu stiu cum e sa te lupti singura(sotul e zi lumina la servici...)
@sa fim toti sanatosi, sa ne realizam /implinim visele.

Doamne ajuta!
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de firicel Dum 20 Noi 2011, 12:46 pm

Un subiect plin de sensibilitate si nu numai....Anul trecut,imi doream sanatate si sa castig la loto sa-mi achit banca Smile Ramane prima dorinta ca daca e sanatate,le rezolvam pe toate.Si imi doresc sa petrec impreuna cu familia mea,cu parintii si sora mea sfintele sarbatori!Sa fie familia reunita. kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de LORIMAR Dum 20 Noi 2011, 12:54 pm

Asa cum ma rog in fiecare seara la culcare la Dumnezeu si-i cer sanatate si viata lunga pentru parintii mei si foarte multa sanatate pentru fetitele mele,sa le vad mari,frumoase si inteligente,acelasi lucru i l-as cere si Mosului,multa sanatate pt mine si pt cei din jurul meu si un pic de noroc,sa putem trai civilizat in lumea asta dura si rea de multe ori... Merci hug
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de despina13cucli Dum 20 Noi 2011, 1:03 pm

din experienta si suferinta am invatat ca sanatate daca nu e, nimic nu e!
vreau sa multumesc pt tot ce-am primit pana acum si sper sa primesc in continuare sanatate pt cei dragi si pt mine!
restul e treaba noastra!
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de mykya Dum 20 Noi 2011, 1:19 pm

Citind in urma m-am razgandit. rade Hai sa-i cerem si lucruri palpabile. Parca mi-ar place sa imi aduca un espresor de cafea din acela de care vroia si Magda. Acum: cum sa-l fac pe mos-sot sa citeasca aici? Shocked Aaaaaa. Sa va povestesc. De 16 ani de cand suntem casatoriti am obisnuit sa ne luam cadouri de mosi. In fiecare an mi-a luat dar de cele mai multe ori lucruri pe care eu le consider inutile: ba o bluza prea mica, ba vreo papusa etc. Acum vreo trei ani m-am gandit eu sa ii sugerez cam ce mi-as dori. Si am tot admirat vreo luna inainte, ca sa-i intre bine omului in cap, un gratar pentru friptura pe aragaz,din acela cu capac in care se pune apa. Eram convinsa ca asta imi va lua ca il batusem mult la cap...Credeti ca mi-a luat? Asss... Shocked Mi-a luat un papagal mare galben cu rosu, din plus, care repeta tot ce spuneam noi. Imi venea sa-i dau cu el in cap...mai ales ca fusese mai scump ca gratarul pe care mi l-am luat singura pana la urma. zid
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de rucsy Dum 20 Noi 2011, 2:48 pm

Sanatate familiei mele, intelegere, armonie, un strop de noroc copiilor, puterea de a-i ajuta in viata....restul vin de la sine.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 20 Noi 2011, 3:26 pm

Ce mi aş dori eu de Crăciun ? În primul rând sănătate pentru cei apropiaţi iar în al 2 lea rând aş vrea să am şi eu măcar o dată în viaţa de sărbători linişte sufletească ,fără certuri şi scandal (unele dintre voi ştiţi povestea cu ai mei de anul trecut ). Chiar îmi doresc ca anul asta să fie altfel decât toate sărbătorile de până acum. Vă pup pe toate kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de piciul Dum 20 Noi 2011, 3:26 pm

In primul si ultimul rand SANATATE mie, familiei mele, celor dragi si voua tuturor celor care cititi aici si celor 7 miliarde de oameni! Averea cea mai de pret este aceasta - SANATATEA. hug
...Si as dori ca sa facem primul pas ca sa se schimbe ceva... prin orice gand, prin orice fapta! Un pas spre fericirea noastra, spre pacea noastra, spre bunastarea noastra! kiss
...Si de ce nu, ascultand ce ne invata aceste minunate romance!
O clipa de ragaz si asculta-ti ce au de spus!
Va rog!
Numai bine! love
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 20 Noi 2011, 6:41 pm

Mykya gand la gand wink Abia asteptam sa intru si sa va scutur sa va treziti la realitate. Suntem pe internet ( nu la biserica), virtual, suntem mature... chiar nu putem sa fim putin pragmatice? Binenteles ca sanatate si ce ati mai zis voi isi doreste fiecare dintre noi. Dar ceva palpabil nu va doriti? Un chilot, o batista, o...un..... ceva wink Eu sunt convinsa ca da . Si atunci de ce sa nu scriem? Va e frica sa nu cumva sa le primiti sau de ce?. Sau poate pentru ca voi credeti ca oricum cine trebuie sa faca pe Mosul nu intra pe aici si nu vede? Dar ... nu puteti stiiii...... wink Daca sotii/iubitii vostri m-au contactat sa va trag de limba? wink rade
Asa ca .... ia sa iesiti la inaintare si sa sopuneti care ce -si doreste concret nu asa..... generalitati.
Si ca sa fiu un exemplu bun eu imi doresc un filtru de cafea wink
Hai urmatoarea... care, ce-si mai doreste?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de amoni Dum 20 Noi 2011, 6:56 pm

Eu imi doresc o masina de cusut wink
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 20 Noi 2011, 7:04 pm

mykya a scris:Citind in urma m-am razgandit. rade Hai sa-i cerem si lucruri palpabile. Parca mi-ar place sa imi aduca un espresor de cafea din acela de care vroia si Magda.
Ca bine zici,chiar azi savuram cafele de la promoterii celor 2 mari si scumpe expresoare care merg cu pastile si ma gandeam ca eu dau la doctor banii cat e un expresor din ala cu pastile.

Daca ma intrebati acum o luna va spuneam ca vreau un triplock mai bun,insa s-a rezolvat si sper ca pana de Craciun sa soseasca si la mine e inca in italia la depozitul firmei la care lucrez in asteptarea unui loc liber in tirul care pleaca de acolo spre noi.

As mai fi vrut o alta masina de cusut nu noua ci mai veche mai trainica si cu multe functii dar daca reusesc sa o vand pe actuala+ triplockul vechi (la care azi as avea client wink) o sa-mi caut una dupa inima mea.
Dar imi mai spun ca deja eu am o masina pe care s-o folosesc.

As mai vrea niste picioruse, nuuu toate,unul pt fermoar ascuns,unul pt banda bie, si mai sunt dar le-am uitat.
Vreau si o multifunctionala nu color dar cu cartuse reincarcabile (lexmarx rade ) si da un expresor desi sotul nu vrea el vrea cafea la ibric zid zid ,
Ce mai vreau? Ce mai vreau?
Sa ma mai gandesc scratch
Aaaaaa da un job flexibil la care sa intru la 8-9 ca sa-mi permita sa duc baiatul la gradi,bine platit si cu masina de servici (merge si fara daca plateste motorina mea).
Punct.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de mykya Dum 20 Noi 2011, 7:08 pm

Aaaaa Magda cum le stii tu pe toate, asa e. Si eu vreau multifunctionala si piciorus free motion pentru masina. Hai ca pana la urma se mareste lista. rade
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 20 Noi 2011, 7:08 pm

magdaaaa palpabil palpabil da nici chiar asa rade rade
hait ca acu vrea si mykya
eeeeee wink rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 20 Noi 2011, 8:41 pm

Silvia daca ziceam vre-un ajutor de mos cu patratele pe burta puteai spune ca nici chiar asa rade rade
Ce am spus eu practic ele sunt puse pe raftul meu de vise (ce o sa le mi le indeplinesc mai devreme sau mai tarziu) wink

P.S.
Retractez nu mai vreau sa imi schimb masina de cusut (deocamdata) si ma multumesc cu ce am (altii nici pe asta n-o au wink ) caci daca incasez banii pe triplock ii pun in casa ca recuperez din banii dati la doctor.
Cand oi gasi un job bun abia atunci ma mai gandesc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de emma90 Dum 20 Noi 2011, 8:45 pm

cred ca toate ne dorim sanatate, fericire, liniste sufleteasca pt noi si ai nostri....
iar lucruri materiale, ei bine, alea cred ca sunt mai multe decat cele sufletesti Smile) dar se pot implini cu timpul ;)
emma90
emma90
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 33
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 20 Noi 2011, 8:53 pm

Eu vleau un tocator electric care sa faca cubulete-cubulete 6/6 legumitele din ciolbita.Nu stiu unde o gasi mosu` asa ceva;cred ca va trebui sa mi-l fabrice special in Laponia,ca in magazine si pe net nu l-am vazut!

Anul trecut mi-a adus un minitocator cu trei cutite singer care-mi foloseste foarte mult.Dlagut mos,a fost EXACT ce-mi doream!(si asta pentru ca n-am pus baza pe nimeni,am vorbit personal cu el)
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de mykya Dum 20 Noi 2011, 9:18 pm

Si eu am vorbit personal si degeaba ca tot papagal a fost rade Scuze: tot un papagal am primit zid
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 20 Noi 2011, 10:49 pm

Uite ce e,eu m-am jucat cand am spus ca am vorbit personal cu el.Mosul meu am fost eu insami.Mi-am zis:"ce vrei,draga mosului,sa-ti aduc?".Eu mi-am spus cea mai tainica dorinta,el m-a auzit,ca tot eu m-am intrebat,am luat din bugetul casei 60 de roni,ca era oferta la carrefour si gata,s-a aranjat.Mi l-a scos mosu` din sacu` lui,numa-numa,fara rateuri.M-am bucurat,ca doar eu tocasem carne inainte de craciun cu masina de tocat manuala,ca sa nu stric surpriza!!!

In decursul anilor,mosu` mi-a adus diverse pentru casa(in modul descris mai sus):covoare,tigai,seturi de farfurii,de pahare,tavi;cum stia el FIX ce ne trebuie,nu stiu nici acum,dar zic mersi,pentru ca toata lumea e beneficiara multumita.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de gmiki1 Lun 21 Noi 2011, 8:22 am

vai fetelor...si eu mi-as dori multe...palpabile...de exemplu mi-as dori un loc de munca,sunt somera de 2 ani aproape,mi-as dori sa am bani pt tot ce e necesar,nu pentru extravagante ca nu e personalitatea mea de asa natura,mi-as dori o familie,si cel mai mult o chitara pt baiatul meu...in rest ma multumesc daca voi avea sanatate sa le duc pe toate,si liniste sufleteasca,ceea ce e foarte scump in ziua de azi
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 21 Noi 2011, 9:09 am

Imi doresc sa nu mai fie atata mancatorie de parte dorsala, invidie,etc in familia sotului meu si nu numai.
Noi, in acest weekend am sarbatorit avansarea in grad a sotului in firma care lucreaza. Anul asta am reusit sa anulam un an de rata la banca dand bani cu cae greu i-am mai strans, dar trebuie facut acest efort financiar.
Vrem ca anul ce va veni sa scoatem din sifonier hainele de nunta si sa ne punem pirostriile ca asa e bine (asa zice lumea).
Ne dorim sa fim sanatosi si as vrea sa va intalnesc personal pe toate fetele de aici.
Imi doresc un job.
Ma bucur mult ca am molopsit-o pe sora mea cu pasiunea mea...a inceput sa faca si ea fel de fel de lucrurii frumoase, sper sa imi trimita poze cu ele si sa va arat.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de sorinamircov Lun 21 Noi 2011, 10:12 am

Eu imi doresc sanatate pentru toti ,intelegere si ....zapada de sarbatori. Smile Iar drept cadou,ca nu se putea sa nu vreau nimic,imi doresc niste fire frumoase pentru crosetat. croset
sorinamircov
sorinamircov
helper
helper

Numarul mesajelor : 96
Localizare : Danemarca-Vodskov
Data de inscriere : 15/06/2011

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de Giobsy Lun 21 Noi 2011, 12:30 pm

Vreau o excursie in Desertul Arabiei: sa petrec o saptamana impreuna cu beduinii si sa ma plimb pe dunele de nisip cu un Hummer prafuit.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de adelina24 Lun 21 Noi 2011, 1:19 pm

Mi-as dori sa dau timpul inapoi , sa imi permit sa stau acasa ca sa petrec timpul mai mult cu copii mei ! Mi-as dori sa traiec pe o insula ca in filmul "... laguna albastra " departe de lume , departe de rautati , departe de mancatorie , ura , saracie , boala ...
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ce ne dorim de Craciun? - Pagina 2 Empty Re: Ce ne dorim de Craciun?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB