Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Mileuri si dantele crosetate(2)

+66
GinaP
Angelica18
victoria2006
viorica
marya222006
dadi
Dorulet
dorinami
emilia-elena
vyky2010
anamaria79"
florycostea
Aya
greieras
lenus70
creanga22
cld
pufoi
alessia2007
despina13cucli
dadina
denis21
tinap
georgeta.prnic
daniela67
anasia
anc@
EuIrinuca
virginia
tomari
myky7robc
mishou
MagdaMarin
camelia-vasilica
cozma felicia
Marry
CCristinaC
cocav
monaoprescu
ghita
Celya_f40
symos
mare_melisa
crina68
zahariaelouise
carmenco
SilviaDumitrescu
romaya
diada
palmierdany
ioanaichim
corina corina
moruna
corilex
Aditza
cristinaandrada
danadea
dienutzababy
lotus nufar
mariaz_09
Serban Valentina
emmancita
ema
mykya
samo99ro
firicel
70 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de emmancita Mar 07 Dec 2010, 11:30 am

Multumesc mult pt felicitari, ma bucur ca va place migaleala mea kiss , e cu fir foarte subtire si intradevar merge foarte greu. Materialul seamana foarte mult cu damascul dar are si ceva sintetic in tesatura, eu stiam ca damascul e numai bumbac. L-am luat de aici din Madrid de la un magazin specializat in materiale si fire, nu stiu cum se numeste aici. Iar firul l-am primit cadou, nu stiu sa va spun cum il cheama, era la scul si-i lipsea eticheta, dar sigur o sa va spun cum ii spune ca si asa nu-mi ajunge si pt cele 7 servetele care mi-au mai ramas si o sa vb cu cea care mi l-a luat sa-mi mai aduca!!!
Aaaa, si firul parca are si ceva sintetic, o sa va spun mai exact cand o sa vad eticheta . Multumesc inca o data.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de ema Joi 09 Dec 2010, 10:01 am

Emmancita foarte frumoasa fata de masa cu servetele Tu chiar ai curaj sa o pui pe masa la cit ai migalit la ea?Numai gindul ca mi-ar pata-o m-ar face sa explodez Super frumoasa si delicata
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Dec 2010, 10:13 am

Ema ,te rog sa ma scuzi nu m-am uitat ff bine la adresa,ca esti acum la Madrid,da chiar si asa te-as ruga sa ne spui materialele folosite ,poate echivalam cu ce gasim aici pe la noi...
Cit despre acel ,,Damasc " de care ti-am spus ,intr-adevar era suta la suta bumbac ,chiar se gasea si mai,,grofat,,....
Ce sa-ti spun ca am avut lengerii de pat din acest material ,de m-am plictisit de ele de cit de mult au tinut in timp ,se spalau si se calcau ff bine...
Nu am distins eu din fotografia postata de tine dar si materialul tau are ceva desen prin el??

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de ema Joi 09 Dec 2010, 10:24 am

Vali, pina iti raspunde Emmancita, cea care a facut servtele iti raspund eu Da, pare damasc Tu ai mai vazut pe la noi prin Romania, damasc?Eu nu
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Dec 2010, 1:05 pm

Ma scuzati fetelor,am confundat adrisantul ,n-am fost atenta la citit ,de cind stau cu ochii pe posta si mesaje private pentru primirea adreselor la jocul cu ,,Craciunita,,
Ema ,mai luminat si merci mult de raspuns, nici eu n-am mai vazut prin Romania de multaaa..... vreme.
Cu drag Valentina S
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de mariaz_09 Joi 09 Dec 2010, 2:36 pm

La noi la Deva este si alb,visiniu,galben.Eu am cumparat in vara pt fete de masa.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de ema Joi 09 Dec 2010, 3:37 pm

Auzi Vali Hai la Deva dupa damasc
Maria fa-ti o provizie serioasa ca pe la noi a cam disparut
Si eu tot la fete de masa si lenjerie il folosesc Dar cu dantela ca al Emmancitei....inca nu ca mi-e mila de munca mea
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de mariaz_09 Joi 09 Dec 2010, 5:19 pm

Si eu am pus dantela dar de cumparat,am si una cu galben cu dantela facuta cand erau copiii mei mici.Imi place sa pun dantela si la cearceafuri,cam demodat ,dar imi place!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Dec 2010, 6:30 pm

Stiti la ce imi mai place sa pun dantela?? la prosoapele de baie, dar de data asta o sa cumpar dantela, nu mai faaaac!!CA SUNT MIGALOASE TAREE, ma refer la seturile acelea de prosoape de trei dimensiuni.
Ema, sa stii ca mi-e mila sa le pun pe masa, fata si servetelele, deocamdata doar le pastrez pt mine wink , nu le folosesc inca!poate cand ma voi muta iar in Romania.
Valentina , am comandat inca un scul din firul acela alb, cand o sa-l primesc o sa va spun ce contine, sper ca de data asta sa vina cu eticheta.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Dec 2010, 10:47 pm

Emmancita,sunt migaloase dar sunt deosebit de frumoase...
Sigur ca nu sunt de folosit toata ziua,dar pentru ocazii speciale ,cum ar fi: masa de Craciun sau Revelion ,eu zic ca s-ar merita ce ziceti ???
Apoi ce lucru de mina nu este migalos ?? Dar si foarte deosebit.
Maria09,ma bucur ca mai exista la Deva ,acel ,,Damasc ,,de care va vorbeam.
Intrind pe piata atitea ,tesaturi,din toate colturile lumii,care mai de care mai desirate ,dar din cauza ,,coloristicii,, se vind am crezut ca nu se mai gasesc si lucruri de calitate....
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 27 Ian 2011, 2:02 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss

>Dantela clasica ,crosetata manual cu fir de bumbac DMC grosimea 20 si ac de crosetat dantela nr0,75.Desenul improvizat un ram de trandafir ,marginea dantelata ,decorata cu pamblicutza roz ,idee !00% artlotus-handmade kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 27 Ian 2011, 4:17 pm

superb, iti trebuie rabdare, nu gluma. in cat timp l-ai terminat? Flowers
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de danadea Joi 27 Ian 2011, 4:36 pm

Doamne, Lotus, dar cand reusesti sa faci atatea frumuseti!?!
Foarte frumoasa si finuta; cat timp ai lucrat cu asa croseta subtire?

Felicitari! Flowers Flowers
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 27 Ian 2011, 5:16 pm

este firul meu preferat ,si il lucrez repede si usor,pentru o dantela ovala de 100cm /35 (40latime) lucrez aproximativ 24-30 de ore depinde de desen si de dificultatea modelului,nu am impresia ca este mult ,relativ doua saptamani deoarece intre timp mai schimb sa nu ma plictisesc. kiss
multumesc
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty buna seara

Mesaj Scris de cristinaandrada Joi 27 Ian 2011, 5:51 pm

buna seara fetelor io sint noua vrau sa fac lanseta dar nu stiu dec un model de uplaturiva rog frumos sa imi dati si mie o alta idee .va mulzumesc elena nor
cristinaandrada
cristinaandrada
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : firenze (italia)
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Aditza Vin 28 Ian 2011, 6:31 am

Suoerba dantela rock Felicitari pentru rabdare!
Spor! flower
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de corilex Vin 28 Ian 2011, 2:21 pm

foarte frumoasa dantela,Lotus!
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 28 Ian 2011, 5:52 pm

Lotus, m-ai terminat. De unde ai mama atata viteza in manutelel alea? Foarte, foarte frumos mileul. Am facut si eu unul mititel, tot fileu, dar trebuie sa mai exersez. Nu-mi ies marginile foarte egale. Trebuie sa fie o smecherie.

Cristinaandrada, poate vrei sa spui "laseta". Dar m-ai blocat cu termenul "uplaturiva". Ce e asta?

Pentru snururile de baza, am facut eu doua filmulete pe care le pusesem in cap. I dar, nu stiu de ce nu mai sunt acolo. Cred ca am facut eu vreo traznaie, asa ca la pun din nou:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru alte modele, ai link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de moruna Vin 28 Ian 2011, 6:12 pm

Am facut aceasta bordura pentru o perdea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Are trei metri si am lucrat-o cu fir flavia.
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 28 Ian 2011, 6:15 pm

Foarte frumoasa, Moruna. Dar ai rabdare, nu gluma...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de moruna Vin 28 Ian 2011, 6:25 pm

Multumesc!Lucrez de putina vreme si ma incanta atat de tare ca am invatat sa citesc scheme si imi iese cat de cat ce imi propun ca nu ma mai opresc din crosetat.Mai greu e cu achizitionarea firelor.Forumul acesta este super si pot zice fara sa exagerez ca mi-a schimbat felul in care imi petrec timpul liber radical.
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 28 Ian 2011, 6:46 pm

Bun venit printre noi si "sedere" placuta si indelungata.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de moruna Vin 28 Ian 2011, 7:13 pm

Multumesc!
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty buna seara

Mesaj Scris de cristinaandrada Dum 30 Ian 2011, 4:35 pm

samo99ro a scris:Lotus, m-ai terminat. De unde ai mama atata viteza in manutelel alea? Foarte, foarte frumos mileul. Am facut si eu unul mititel, tot fileu, dar trebuie sa mai exersez. Nu-mi ies marginile foarte egale. Trebuie sa fie o smecherie.

Cristinaandrada, poate vrei sa spui "laseta". Dar m-ai blocat cu termenul "uplaturiva". Ce e asta?
scuzama acuma am vazut ca am gresit, zid sa ma explic mai bine:lanzisorul pentru lanseta stiu sal fac, io sint incepatoare in crosetat dar nu stiu cum sa leg,sa fac modelul la fruzulize eu stiu decit un singur model.Mulzumesc de raspuns si astept un alt raspuns pupi
Pentru snururile de baza, am facut eu doua filmulete pe care le pusesem in cap. I dar, nu stiu de ce nu mai sunt acolo. Cred ca am facut eu vreo traznaie, asa ca la pun din nou:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru alte modele, ai link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

cristinaandrada
cristinaandrada
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : firenze (italia)
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Feb 2011, 7:36 pm

Draga Lotus , nu ma mira ca te gasesc si aici . Esti o harnicuta ! Am si eu cate ceva de postat aici , dar sa imi fac timp si ma prezint ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 2 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB