Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

+58
stoy
Gianina4ever
mykya
iuliana72
kittygreeneyed
ladybird
dicioanacris
cris_io_mat
silvisor
iulia sevcenco
julix_2007
alinutza_andrei08
corina corina
solmizel
carmenco
Nicoleta Irimescu
kristinuka
vero79
danadea
emmancita
geany
Shtefania
maha
fizicuta
andarlidia
greenscarf
Aghata
rebel
ionela stefan
stefutza3
Octa75
corilex
Admina
chocolate
rora
anasia
Ramonica
Ana Maria
ramonasimon_74
datsun
Giobsy
bibitu
denis21
violetas
MihaelaT
mariaz_09
Uca
Gabiuta
AlinaJ.Bijoux
cris69
ioana soare
CCristinaC
Iulia40
firicel
ivanoiuadela9
SilviaDumitrescu
samo99ro
danniela
62 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de maha Mier 29 Dec 2010, 8:38 pm

Foarte frumoase gentile,felicitari bine
maha
maha
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : yemeni
Data de inscriere : 24/12/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Mier 29 Dec 2010, 8:51 pm

fizicuta,am inteles doar ca e o problema:tre' sa gasesc margele cu orificiul mare,ca sa zic asa wink ca sa intre croseta,nu? pupi
Violetas,frumoase flori si fluturas ai facut,dar ce fir este argintiul?
pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de corilex Mier 29 Dec 2010, 8:57 pm

Violetas,Fizicuta,foarte frumoase felicitari aplauze
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de fizicuta Mier 29 Dec 2010, 9:09 pm

love draga Firicel,merg la cumparat margele cu o croseta in geanta ca sa fiu sigura ca le pot utiliza la lucru............deja evaluez o noua achizitie dupa 2 criterii:sa se potriveasca vestimentatiei si sa poata fi folosite la crosetat dupa ce nu mai sunt in trend wink
Conform principiului lui Lavoisier:nimic nu se pierde,nimic nu se castiga,totul se transforma... rade
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Mier 29 Dec 2010, 9:17 pm

Bine doamna,am inteles Merci o sa aplic si eu treaba asta cu aumparatul margelelor in functie de diametrul crosetei... rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de violetas Joi 30 Dec 2010, 11:00 am

firicel a scris:Violetas,frumoase flori si fluturas ai facut,dar ce fir este argintiul?
pupi

Firicel, "argintiul" este fir "Splendido" negru cu insertie de fir argintiu. Le-am facut pt revelion. Multumesc pt aprecieri! pupi
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Shtefania Sam 08 Ian 2011, 9:06 pm

am crosetat si eu mai demult o gentuta.am vandut-o si am primit comanda de inca una Smile iat-o: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Shtefania
Shtefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 31
Data de inscriere : 21/11/2010

http://fefebijoux.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Sam 08 Ian 2011, 9:20 pm

Foarte draguta. Si vesela.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Sam 08 Ian 2011, 9:22 pm

Stefania,deja esti "business woman" wink Ce dimensiuni are frumoasa gentuta si din ce fir este crosetata?Te intreb ca si eu am facut cu fir "Angelica" si "Flavia" la dimensiunea de18/22 cm si 20/25 sm.Ca pret le-am dat cu 30-35 lei.Tu ?Scvuze off topic pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Shtefania Sam 08 Ian 2011, 9:32 pm

firicel, sincer nu mai stiu dimensiunile, ca am facut-o demult, in orice caz nu era mare, cat sa incapa un portofel, telefonul, servetele si alte lucruri marunte.iar firul...este reciclat ca majoritatea firelor cu care lucrez Laughing lana, daca nu ma insel...pretul nu-l zic ca mi-e si rusine... Embarassed
Shtefania
Shtefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 31
Data de inscriere : 21/11/2010

http://fefebijoux.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de geany Sam 08 Ian 2011, 9:58 pm

E frumoasa gentuta, iar rusine nu trebuie sa-ti fie spunand pretul. Ai vandut cum ai crezut in momentul de fata si cu siguranta ai tinut cont de faptul ca vinzi ceva lucrat de tine si asta te-a bucurat mai mult decat pretul cerut. In timp iti vei aprecia munca... Merita, deoarece lucrezi foarte igrijit, indiferent de provenienta materialelor pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Sam 08 Ian 2011, 10:08 pm

Shtef,sti ceva?nu trebuie sa-ti fie rusine cu munca ta si nici cu pretul cu care ai dat-o!Asa a fost inspiratia ta in momentul respectiv,vorba lui Geany si atat ai cerut pupi Tot inainte ca lucrezi frumos si daca iti si place ceea ce faci atunci este bine!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de cris69 Sam 08 Ian 2011, 10:26 pm

lume noua!!! bine ai venit Shtefania.
ti-am vazut rochia, foarte draguta. si gentuta este frumoasa. spor la lucru.
imi amintesti de mine cand eram de varsta ta. tricotam si baietii la bloc imi incalceau firele. apoi unul dintre ai mai mereu se bucura ca statea langa mine sa imi descalce firul.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Sam 08 Ian 2011, 10:44 pm

Samo,le-am vazut pe toate 300 .Sunt super Merci pupi
Dar jur ca a fost link pus de Samo cu accesorii crosetate si pana le-am vazut eu pe toate 300 de modele,a disparut postarea lui Samo scratch
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 08 Ian 2011, 10:49 pm

rade
Am mutat-o [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de emmancita Lun 24 Ian 2011, 12:08 pm

Am cusut o gentuta-sacosica pt fata mea, e cusuta dar si crosetata, asa ca am sa o postez si aici si la croitorie! wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


e facuta la foc automat!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Giobsy Mier 26 Ian 2011, 9:01 pm

Nasturei veseli.
Sunt crosetati pe... garnituri pentru butelie de aragaz.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si un cordon cu zmeurici

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Mier 26 Ian 2011, 9:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat foto)

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 27 Ian 2011, 8:23 am

Giobsy in afara faptului ca nastureii tai au o culoare splendida, faptul ca i-ai facut pe garnitura de butelie pentru aragaz.....spune cat de multa imaginatie ai. Cred ca pe acest forum o sa crosetam si ..... gazul din butelie rade
Eu la capitolul imaginatie nu stau prea dar pentru ca mi-a mai ramas putin fir de la esarfe am incercat niste cercei. Deocamdata ei arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ce ziceti sa le pun o margica ?
PS am zis "esarfe" ca am mai facut una identica cu cea posta si nu v-am mai aratat-o

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 27 Ian 2011, 8:27 am

Ia uite cine se plange de lipsa de imaginatie! Frumosi cercei!
Silvia, la mine imaginatia a fost 40% si nevoia 60%.
Cat despre gaz, ce sa zic? Decat sa-l ardem de pomana, mai bine il...crosetam. (Parca era si un banc sec pe chestia asta, nu?)

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 27 Ian 2011, 9:04 am

Nu stiu cum e cu gazul, dar cand ma uit la culoare, parca sunt niste boabe de zmeura si-mi lasa gura apa. Si cordonul e i-cord, ori ti-ai facut o instalatie de facut snur? Foarte dragute, toate.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Joi 27 Ian 2011, 9:10 am

Giobsy si nastureii si cordonelul sunt frumoase foc iar zmeuricile sunt asa de dragalase ...
Sivia,pune-le si o margica daca ai!Eu as pune una neagra.Sunt frumosi cerceii si trendy wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de danadea Joi 27 Ian 2011, 1:30 pm

Silvia, frumosi cercelusii
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 27 Ian 2011, 2:56 pm

Samo, cordonul este o panglica, un fel de snur de laseta, dublu (oare ma exprim corect?)

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 27 Ian 2011, 5:03 pm

Cred ca din cauza jocului de culoare nu mi-am dat seama. Daca e pe doua ochiuri plus bucla dubla de pe laterala, da, e snur dublu. Oricum, e foarte dragut.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 27 Ian 2011, 8:29 pm

Va multumesc pentru aprecieri si pentru ca am tinut cont de sfaturi iata cercelusii cu margica
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB