Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

+60
firicel
LYNDA
iuliana72
geany
corilex
carmenco
happy accesories
CCristinaC
cris69
carmenush
SilviaDumitrescu
mihaelavama
ral
europolis
Ramonica
Angelica18
Dobri Ionela
violetas
ncoroleac
mnarcisa
lorexa1987
manus marioara
Eva
violeta25
ClaudiaM
chocolate
cocav
Adelaida
julix_2007
melus
Anuk
kittygreeneyed
adelykitt
codruta-cosmina
denis21
Medi
adelina24
Uca
lorinaoo1
Marry
aidaalex
MihaelaT
bibitu
iuli.b
Roxanne
wonderful_leave
Ioana Stanciu
betymi72
rdelia
aba
Nicoleta Irimescu
datsun
silvisor
lotus nufar
AlinaJ.Bijoux
Giobsy
anc@
Iulia40
samo99ro
ioana soare
64 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 06 Aug 2010, 5:05 pm

Multumesc. Sa stii ca nu e neaparat nevoie de apropiere la propriu pentru a schimba idei.
A-propos! M-am mai gandit intre timp. Sa stii ca "instalatia" din sticla de lipici lichid merge foarte bine fara tub. Adica doar capacul. Este destul de tare si suficient de dur ca sa-l tii bine in mana. Cuiele le-am batut cu ciocanelul, nu le-am incins. M-am gandit ca daca le bat si intra fortat stau destul de bine. Chiar asa e. Sunt foarte ferm prinse in capac si merge struna.
Carligul facut din acul de par e totusi cam moale. Asa ca am ales din colectia mea de crosete unul potrivit cu grosimea firului (ceva mai subtire decat cel cu care ai croseta ceva cu acel fir, ca sa intre usor printre ochiuri) si lucrez cu el. Merge chiar foarte bine.
lucru de mana
PS: Admin, vrem emoticoane cu croset si tatting. zid
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de betymi72 Vin 06 Aug 2010, 6:52 pm

Samo multumim!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 06 Aug 2010, 7:26 pm

Cu placere. Si acum:

La treaba! albina
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Vin 06 Aug 2010, 8:01 pm

Mi-am facut si eu acum ceva timp o gentuta. Nu e cine stie ce, ca nu ma descurc prea bine la modele, dar e tare purtareata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

*sper sa apara imaginea, ca e prima pe care o postez :-s
Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Iulia40 Vin 06 Aug 2010, 8:37 pm

Ioana frumoasa si practica gentuta ta. Felicitari!
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Sam 07 Aug 2010, 7:16 pm

Multumesc Smile
Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Sam 07 Aug 2010, 8:00 pm

Draguta gentuta ! Flowers
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de wonderful_leave Dum 08 Aug 2010, 4:07 pm

Eu sunt incepatoare...De-abia stiu punct lantisor si invat sa fac floricica... Sad ...De-abia astept sa fac si eu ceva frumos si sa va arat
...Si maine ma duc la Galati si ma invata bunica sa cos la masina de cusut... taie
wonderful_leave
wonderful_leave
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 26
Localizare : IASI
Data de inscriere : 05/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Roxanne Lun 09 Aug 2010, 10:49 am

Ioana si mie imi place posetuta ta, foarte ingrijit lucrata, sa o porti cu placere flower
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Lun 09 Aug 2010, 8:10 pm

Saru`mana! Smile
Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 12 Aug 2010, 4:58 pm

Am terminat manusile pentru Alexandra, dar am verificat intai lista de topicuri, ca sa nu ma trezesc ca sunt off-topic. Desi sunt si manusile accesorii. Oricum, le-am pus la locul lor (daca vreti sa le vedeti). Deci, prima mea productie de manusi:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de iuli.b Joi 12 Aug 2010, 11:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 12 Aug 2010, 11:43 pm, editata de 1 ori (Motiv : atasare poze)
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Giobsy Vin 13 Aug 2010, 7:49 am

Iuli.B, posetele sunt foarte frumoase! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de bibitu Vin 13 Aug 2010, 8:03 am

iuli.B te rog ajuta-ma sa fac si eu cateva flori ,ca tare mult imi plac ,am mai vazut o geanta ,la poze ptr. inspiratie,la fel avea o groaza de flori,te rog ,sau macar spune-mi deca este vreun tutorial pe aici ,ca la cate capitole s-au stans numai stii unde sa cauti,
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de iuli.b Vin 13 Aug 2010, 8:14 am

trandafirii de la geanta alba/?
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de bibitu Vin 13 Aug 2010, 8:16 am

da de la geanta alba dar si cale
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 13 Aug 2010, 8:19 am

Iuli, sunt frumoase posetele.

Bibitu, hai ca-ti dau cateva link-uri cu flori crosetate si scheme si daca cauti la resurse mai gasesti.

1; 2; 3; 4; 5

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de iuli.b Vin 13 Aug 2010, 8:31 am

multumesc ptr aprecieri si mihaelei ptr ajutor-linkuri caci de abia am invatat sa pun poze,oricum ele sunt facute in primavara asta din clipa cind m-am inscris pe site,aveam inspiratie dar imi lipsea cite ceva,o sa incerc sa atasez si poze cu detalii;ptr bibitu-trandafirii sunt facuti asa:crosetezi o bobita apoi in continuare faci un lant lung de cit vrei sa fie trandafirul-aici a fost de 50 ochiuri,rindul urmator picioruse simple,si ultimul rind picioruse tot simple iar din 10 in 10 cite 2-3 picioruse simple legate in acelasi ochi
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de bibitu Vin 13 Aug 2010, 8:37 am

doamne cate flori ,multumesc Mihaela chiar acum ma duc sa incerc una care mi-a placut mult ,sper sa reusesc,da exact aceea este floarea la care m-am oprit multumesc si tie iuli.B
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 13 Aug 2010, 8:40 am

Iuli, cu placere si vei vedea ca nu-i greu sa pui poze. wink

Bibitu, cred ca te poti folosi si de schema asta.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 13 Aug 2010, 12:35 pm

Trandafir cu schema. Ce nu-ti arata documentul: dupa ce ai crosetat modelul, se prinde cu acul, cu acelasi fir (cand tai firul la final, il lasi ceva mai lung), in spirala, pe dos, la baza. Poti sa-i atasezi un clip special pentru brose (se gasesc la magazinele online cu accesorii pentru bijuterii.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Poti merge la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Au o multime de modele (croset si tricot) gratuite. Foarte, foarte frumoase.

Poti sa te uiti si pe aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Vin 13 Aug 2010, 1:17 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de iuli.b Vin 13 Aug 2010, 5:31 pm

atasez 2 huse de telefon

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


MihaelaT:Fa un clik pe semnatura mea cu atasarea pozelor si te duce unde am explicat cum se ataseaza pozele.Vezi si paginile urmatoare!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 13 Aug 2010, 5:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : atasare poze)
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 13 Aug 2010, 7:10 pm

Am si eu o husa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Vin 13 Aug 2010, 7:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit foto)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 14 Aug 2010, 12:43 am

Ce draguta e husa alba Iuli.b!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de aidaalex Sam 14 Aug 2010, 10:28 am

iuli.b sunt foarte dragute husele
Am facut si eu aseara doua brose, nu sunt acasa si nu am aparatul foto cu mine, le-am fotografiat cu camera si nu sunt clare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB