Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+37
betymi72
simona38
sorinamircov
dorina narita
Elena Nicoara
danabarbu2007
Dorulet
Gabica
MagdaMarin
Lumaria
angelyc
Tache Marilena
valentinadof
Angelica18
michelinebeaulieu
elenaxx
mare_melisa
fiordaliso
gabriela1554
tomari
Iulliana
raluk0182
Greteledelweiss
rodishor
Giobsy
daniela60
Celya_f40
ema
canadianca50
firicel
AlinaJ.Bijoux
SilviaDumitrescu
diada
danniela
Giorgi
LRodica
piciul
41 participanți

Pagina 2 din 40 Înapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Lun 17 Oct 2016, 6:43 am

Buna dimineata! Ma bucur ca ati gasit timp sa si scrieti!
De lucrat stiu ca lucrati si mereu clipele dispar...
Va las o cafea si ceva de citit  si sa avem o saptamana plina cu bucurii!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 17 Oct 2016, 7:51 am

Buna dimineata,prietene dragi!
Ma bucur sa citesc cat de mult ati scris in doua zile cat eu am fost plecata sa oranduiesc treburile la tara(sa mut puii,sa dau mancare pisicilor,cainilor,sa fac curat-a se citi revolutie- si cate si mai cate...)
Diada,noi iti suntem alaturi,eu am trecut prin asa ceva, sotul mai are inca urmari.Dar,cu speranta,cu noi alaturi,vei depasi situatia asta.
Cu intarziere,aduc si eu urarile mele forumului si ma bucur ca ati revenit Silvia, Alina! Incet,incet,vom fi ce-am fost:o ceata de prietene(deocamdata virtuale),poate punem si noi de-o intalnire(sotul meu a fost la o intalnire a neamului unde  s-au adunat aproape 50 de persoane,venite din toate partile tarii si au petrecut 3 zile grozave).M-as bucura sa ne intalnim la cea de-a noua aniversare a forumului.Ce ziceti?
Sa aveti o saptamana excelenta!prietenie
PS.Am revenit dupa ce am citit.Multumesc,piciule!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 17 Oct 2016, 8:27 am

Buna dimineata.
La multi ani forumului.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de firicel Lun 17 Oct 2016, 11:11 am

helloooo!La multi ani fete dragi si vrednice!Va doresc sa aveti spor si inspiratie,multa sanatate si bucurii! kiss kiss kiss kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Mar 18 Oct 2016, 6:33 am

Buna dimineata!
Am gasit timp sa ajung si aici sa va urez numai bine!
Va las o poveste de citit si va invit la o cafea virtuala hug
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 18 Oct 2016, 7:01 am

Buna dimineata,doamnelor!
Cafea virtuala,lectura online...of,ce se/ne mai schimba viata asta!Dar iti multumim,piciule,sa stii ca deviza mea este:nicio zi fara lectura!(ceruta si elevilor mei)
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mar 18 Oct 2016, 11:36 am

Bună dimineaţa
Diada îmi pare rău pentru familia ta.
Doamne ajută să fie doar atât.
Da! Ăsta-i adevărul. Suntem singuri în durere. Oricât ne străduim să ne pese. Oricât am zice că înţelegem nu avem cum până nu simţim exact ce se întâmplă.
Eu am pe maică-mea internată la nefrologie în Craiova. Are infecţie. În salon cu ea mai sunt alte 6 femei. Unele au şi alte complicaţii. Fac dializă. Una spunea că o mănâncă pielea de parcă îi flutură ceva încontinuu.
De la sânge zice alta mai experimentată. Ţi-au băgat alt sânge? Ei dacă da, e de la ăla străin.

Nu am făcut nici o transfuzie. Nu ştiu cum e.
Ieri am atins un cateter al unei bolnave care face dializă. Doctorul le spunea studenţilor stăini (mulţi din Africa) că vor simţi ca o vibraţie, aşa cum toarce pisica. După plecarea lor am atins mana. Aşa este!
Sub piele sângele "torcea".

Să fim sănătoşi.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 18 Oct 2016, 6:01 pm

Va salut fetelor ! Dorulet ti-am trimis PM cu reteta de sos Nu stiam unde sa o postez
Sanatate si spor in tot sa aveti !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Giorgi Mier 19 Oct 2016, 11:07 am

Buna dimineata!
Doamne, Diada ,prin ce ai trecut!Multa sanatate!
E frig si o zi inchisa ,trista...
Spor la treaba si ganduri line!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 19 Oct 2016, 4:48 pm

Buna ziua va spun din nou! Si sa nu uitati nici o data!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 19 Oct 2016, 4:53 pm

Eu sunt la o cafea tarzie si va citesc. Diada, insanatosire grabnica sotului tau si multa putere tie si copiilor. E oribil ce s-a intamplat.
Eu am fost la "draga" mea soacra pe care au descoperit-o cu cancer metastazat in faza finala. Ma ingrozeste cat e de rea si ce urat vorbeste cu cei de la spital care au grija de ea. Femeia asta nu a invatat nimic de la viata. A acceptat cu greu un preot caruia i-a zis ca nu regreta nimic din ce a facut rau in viata ei (asta ne-a zis ea). Si cine stie ce i-o mai fi spus ca a iesit bietul om nauc din salonul ei.
Doar atat a baiguit: "incredibil" si dus a fost. Duminica plecam din nou si asa nu m-as mai fi dus. Sunt obosita si ma simt foarte rau, ma doare tot corpul si parca ma arde.
Ce am vazut la spital la geriatrie, nu doresc nimanui sa vada. La ce bun medicina moderna care te face sa traiesti pana la peste 100 de ani cu ochii in tavan pe un pat de spital? Cum spunea bunicul meu: cand nu mai poti sa-ti porti singur de grija, cand nu mai ai nici un rost e mai bine sa pleci".Oricum m-a marcat profund ce am vazut.
In rest, sa ne dea Dumnezeu sanatate, ganduri bune si sa ne fereasca de rele.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Joi 20 Oct 2016, 6:18 am

Buna dimineata!
Ma bucur fetelor ca "va aud"!
Fiecare varsta are bucuriile si tristetile ei....noi nu prea stim sa le luam asa cum sunt si le complicam...iar boala este consecinta gandurilor si faptelor noastre....si e greu si urat sa nu mai te descurci singur...sa nu mai poti gandi...
Dar acum sa multumim pentru aceasta noua zi si sa o facem cat mai frumoasa!
Cheia este munca cu bucurie si gandurile bune despre toate si macar daca nu iertare pentru toti, urari de bine si gata!
Spor in toate si zambiti e gratis!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 20 Oct 2016, 7:29 am

Buna dimineata,doamnelor!
Ema,viata ne da de toate(uneori cam prea multe), important este sa avem putere sa ajungem la liman. Putere si rabdare sa ai!Gandeste-te ca nu mai e cat a fost.Stii cum se spune:"Bine ne pot face doar unii oameni;rau ne pot face toti."
Sa incepem sa zambim si sa uitam de cele rele! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 20 Oct 2016, 8:50 am

Buna dimineata.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 20 Oct 2016, 12:24 pm

Buna dimineata. La mine e soare dar rece. Azi imi pun bulbi de lalele si sa vad ce mai incropesc prin gradina (sa o pregatesc de primavara).
Spor in toate si o zi cu mult soare.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 21 Oct 2016, 4:45 am

Buna dimineata! Sotul este bine, azi ne ducem sa scoata firele. Luni am fost la neurolog. Avea ameteli cand se misca brusc si la schimbarea pozitiei (cand se urca/culca pat). Neurologul a constatat ca dr de familie nu a trecut pe reteta un medicament de pe scrisoarea medicala data de UPU. Medicament de care avea nevoie pentru aceste ameteli. Deci aveti grija fetelor cand ajungeti pe la dr, sa cititi foile, pentru ca si ei sunt oameni si gresesc. Eu nu ma bag pe domeniul asta pentru ca nu ma pricep deloc si nu am sangele asta, de-asta nu m-am implicat, dar se pare ca nici ei nu se implica Smile)) . M-a suparat mai mult pentru ca acel medicament puteam sa-l luam compensat, acum l-am luat la liber. Pentru ca, daca nu stiati, se da o singura reteta compensata pe luna. Daca esti bolnav cronic (se zice?) si iei reteta pe 3 luni (cum ia mama pentru inima/reumatism) si in astea 3 luni mai patesti ceva NU mai beneficiezi de reteta compensata.

Si am fost si la medicina legala sa scoatem certificat medico legal. Ne-am dus asa, pentru noi, nu se stie la ce avem nevoie. Acolo ne-a zis ca trebuia sa venim sa scoatem acest certificat, pentru ca ne trebuie la dosar, chiar daca nu il dam in judecata. Este singurul document care atesta gravitatea faptelor si singurul care se ia in seama. Il poti cere in 30 de zile de la incident. Si se elibereaza in 1-2-3-4-5 sau chiar 6 luni, depinde cat de multe documente sunt de verificat. Deci de tinut minte la nevoie!!!

In rest, noi sa fim sanatosi! ma bucur ca traieste, multumim lui Dumnezeu de ce ne-a dat si ce nu ne-a luat. Doamne-ajuta la toata lumea!

Va pup fetelor, o zi minunata!


DE RETINUT!!! aaaa, uitam sa va povestesc, intre timp frigiderul (combina) mergea, mergea, s-a incins saracul. Sun la reprezentanta, ma intreaba de cati ani il am... culmea, de 12!!! a fost primul lucru pe care ni l-am luat dupa casatorie. Si mi-a zis sa ma duc la cumparaturi ca nu mai este de reparat. Am crezut ca isi bate joc de mine, fara sa-l vezi imi zici sa-mi iau altul. Am incercat prin preteni, nu va recomand, a venit un baiat, pare aca stie ce zice, ne-a schimbat termostatul dupa care a inceput sa se uite la frigider si sa zica ce defecte are si ca ne recomanda sa ne luam altul ca asta nu mai merge. A incercat sa schimbe termostatul, dar era bun si ala, sa-l dam si noi cui are nevoie. Asa prosteala pe fata nu mi-a fost dat sa vad! A ramas cu un gust amar cat de josnici pot fi unii oameni, i-am dat banii pe termostat (are oricum era bun) si a plecat. CONCLUZIE: dupa ce ies din garantie si se strica, gand pe altul, nu se merita reparatia! Desi nu imi dau seama ce fac cu ele, pentru mediu, daca chiar se recicleaza.

Spor maxim!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 21 Oct 2016, 6:25 am

Buna dimineata! Ma bucur Diada ca sunteti spre bine! Sanatate maxima!
...suntem in epoca consumului...ori iei ceva ieftin si cand se termina garantia te orientezi pentru altul sau strangi cureaua si iti iei unul gen Bosh, triplu ca pret si il ai cam 15 ani 20 de ani, daca nu are vreun betesug ascuns!
Eu la masina de spalat automata nici nu mai ma orientez, o iau pe cea cu garantia de 5 ani si apoi alta...pe prima am reparat-o la 10 ani ca era ceva la motor, dar simplu nu rebobinare, apoi s-a spart cuva si am cumparat alta...trei ani garantie; cum s-a terminat garantia gata rulmentii si cuva sparta...sa schimbam cuva de inox, ca era mai buna decat cele de pe piata (asa ne-a spus la reprezentanta)...dar venea peste 3 luni....din Turcia! Asa ca de la reparat ne-am dus la magazin sa cumparam alta ieftina si 5 ani garantie! Am spalat la mana intre prima si a doua masina cam 2 saptamani ...nu m-ai reuseam sa fac altceva..spalam, clateam, uscam, calcam si o luam de la capat  mop ....nu vreau sa-mi amintesc de acele vremuri... zid Asa ca am cautat pusculita pentru vremuri grele si urgente!
Gata acum l-a treaba! E o noua zi si incepe weekendul, care trece asa repede...Sa-l facem cat mai frumos pentru noi si cei dragi noua!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 21 Oct 2016, 7:45 am

Buna dimineata,doamnelor!
In vremea cealalta primeam o revista de la ambasada Germaniei si acolo am citit tot felul de chestii neintelese pentru noi:branza care nu avea nicio legatura cu laptele, bani dati austriecilor ca sa nu-si cultive terenurile,obiecte casnice care era mai ieftin sa le schimbe,decat sa le repare si cate si mai cate.Acum intelegem acele adevaruri. Dupa'89 am mai primit sporadic revista,apoi deloc.Ca doar suntem si noi "capitalisti".
Sa aveti un sfarsit de saptamana grozav!(eu merg la tara,ca multe mai am de facut pe-acolo!) prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 21 Oct 2016, 8:07 am

Buna dimineata.
Dorulet sa ai spor la treaba, si eu trebuie sa merg la tara.
Dar e bine ca avem unde merge.
Apropo, ti s-a prins smochinul? Incepe vremea pentru plantat, si mai avem pui.
Sanatate.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Vin 21 Oct 2016, 9:34 am

Bună dimineaţa
Diada, doamne ajută.
Ţine bine actele pentru că într-o zi te vei pomeni cu o factură de la spital pentru achitarea îngrijirilor medicale. Atunci va trebui să iei legătura cu nenea şoferul. Nu e normal să plăteşti tu.
Să privim cu încredere în viitor.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Dum 23 Oct 2016, 8:37 am

Buna dimineata! O duminica cum va doriti!
Am citit..nu avea autor..mi-au placut, le scriu aici si pentru voi:
''Frunzele se sfatuiesc
Ce culori se potrivesc.
Unele rosesc mirate,
Altele-s galbui, patate.
Aramii si visatoare,
Se astern pe-alei, covoare!''
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.S. Silvia, aseara nu am trecut, dar te asteptam la cafea!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de danniela Dum 23 Oct 2016, 12:40 pm

Va salut si eu.
Diada sanatate maxima si imi pare rau ca treci prin asa ceva!
Cat despre produse, trebuie sa iti schimbi viziunea, in ziua de azi nimic nu se mai repara, totul se cumpara de nou, cum zicea si Piciul suntem in era consumului. Nu avem ce face, ne incapatanam, pierdem mai multi bani!! Eu am schimbat la masini de spalat, mi-e mila sa le dau asa de aiurea, cine naiba cumpara o masina stricata, dar asta este. Si aspirator la fel. Nici 2 luni nu l-am folosit ca mi l-a ars menajera. O sa ziceti sa ii cer banii pe el, pai costa 2 salarii ale ei. Las-o in doamne iarta-ma. Ca nu ma face un aspirator mai fericita, tot ea perie la covoare nu eu.
In alta ordine de idei am trecut si eu prin multe, de cand a murit mama numai pe dos a mers, dar se face lumina si pe strada mea. Ar cam trebui. Ma bucur ca suntem sanatosi si cu destul creier, asta conteaza.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 23 Oct 2016, 1:21 pm

Buna ziua si de la Ploiesti

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Lun 24 Oct 2016, 5:33 am

Buna dimineata! Mai cald, dar e luni si ploua!
O saptamana plina de bucurii si spor in toate!
La mine e densa, cu de toate si imi doresc sa o duc la capat, ceea ce va doresc si voua!
Sa repet ca weekendul a fost ca un fum....
Voi pe ce tasta apasati?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] wink
Si totusi nu se poate fara cafeaua de dimineata!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 24 Oct 2016, 6:41 am

Buna dimineata,doamnelor!
Piciule,dilematica intrebare...oare chiar asa de rai sa fim?Are vecinul capre?Foarte bine,ca am de la cine sa cumpar lapte si branza!
Multumim pentru cafea(la Bucuresti incepe Festivalul ceaiului si al cafelei),eu raman la ceai(din cauza unui virus care m-a trantit la pat):[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa aveti o saptamana placuta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 40 Înapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB