Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

+130
diana00
diada
dintimisoara
vlad_mom
fiorenza70@yahoo.it
elena_luminita
bluegray
Dorulet
dienutzababy
bumbu
anda81
Iulliana
AndreeaFiroiu
oanadascal78@gmail.com
Alenia
antonina
sabinatudor73
marianatoma89
nedeea12
stephanya
flexi
stejara
Georgianaqqq
bibitu
aligabriela
myky7robc
michelinebeaulieu
Ofelia Buzescu
ioana soare
angelyc
anaid170
odrina
Floren
evelinna
SilviaDumitrescu
mlizeta
Oliii
flori de camp
canadianca50
Cristache
Angelica18
cica elena
bumbu antonia
LRodica
violetas
piciul
-iulia-
macanetu
AITEN
ema
Username2015
victoriacus
iulikaiuliana
carmenm
atelier_xanora
Dodo-pui
deliadeparte
ritame
cboghita
cristina07
danire
tomari
Dionisia
Ginet
nicolae68daniela
Danutzaaa
dannie
tantza_m
xXxVyctoRxXx
kerkyra
danniela
letho
flori balteanu
Mim
kmn
noki
emmancita
afilimonb
nicole24
Giorgi
melinda2012
madalina0611
claudia73
georgeta volovaci
teisoara
Greteledelweiss
barbin
MyryamL
lucylle
airamana8407
sw00mnicul
crivas
ANCA ECATERINA
dragan mirela
Madgalinoiu Victoria
vlad lia
Mandana
irish05
alinavaleria73
tadok
adriuta
Celya_f40
rivka
Maria51
micheline
An-Ca2811
mama2008
ildisor
Maria Tatuti
cozma felicia
Tache Marilena
iuliana72
crina68
Alyna_ct
squirrel
aliona.spaiuc
T_mihaela
AcidoR
Admina
mishou
Giobsy
Gabica
arianalaura
Karina33
brunics
Uca
criss472013
valentinadof
dorina narita
cris_io_mat
134 participanți

Pagina 21 din 36 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 36  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de myky7robc Dum 09 Noi 2014, 6:02 pm

spor la lucru si la socotit. tricot tricot ura
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 09 Noi 2014, 7:44 pm

zilele trecute m-am uita la filmuletul pus pentru tricotat dublu...eu n-am lucrat ca in acel filmulet.

Eu am invatat dupa acesta
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Lun 10 Noi 2014, 11:17 am

Merge aşa de greu videoclipul ăla ...încât m-am lăsat păgubaşă! Sad
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 10 Noi 2014, 12:28 pm

Am vrut doar sa ajut... Sad
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Lun 10 Noi 2014, 12:35 pm

Ştiu, doar că la mine merge greu. Asta nu înseamnă că la alţii merge la fel. pupi
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mier 12 Noi 2014, 2:40 pm

Buna ziua, va ceream ajutorul zilele trecute referitor la lucrul circular. Ei bine datorita dragelor de voi am dat de capatul acestei probleme, daaar, am intampinat inca una  tricot : uitandu-va, va rog, la pozele de mai jos imi puteti spune daca la partea din fata se inmulteste la fiecare rand? Pentru ca, am incercat sa immultesc doar la randurile pare si nu aveam largime, adica numarul necesar de ochiuri pentru partea din fata.O sa pun mai multe poze si astept si parerile voastre  pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de myky7robc Mier 12 Noi 2014, 8:58 pm

Draga an-ca, nu stiu daca tb sa inmultesti la fiecare rand.
Dar, ia si fa un calcul matematic simplu asa incat la randul in lucru la modelul de pe umeri:totalul ochiurilor scazute sa fie egal cu totalul celor adaugate, iar in fata inmultesti cate unul la fiecare 2 randuri pe fiecare umar si in spate la fel, pana subbrat.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Mier 12 Noi 2014, 10:22 pm

An-ca, atunci când vei dezlega misterul acetsui plovăr, să mi-l spui şi mie te rog! Merci
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Joi 13 Noi 2014, 8:54 am

myky7robc a scris:Draga an-ca, nu stiu daca tb sa inmultesti la fiecare rand.
Dar, ia si fa un calcul matematic simplu asa incat la randul in lucru la modelul de pe umeri:totalul ochiurilor scazute sa fie egal cu totalul celor adaugate, iar in fata inmultesti cate unul la fiecare 2 randuri pe fiecare umar si in spate la fel, pana subbrat.

myky, draga mea, exact asa am facut, adica la model nu am probleme, acolo am mereu 27 de ochiuri, dar, inmultind la fiecare 2 randuri nu se fac ochiurile necesare pentru partea din fata, la lungimea necesara a liniei de raglan.Adica am ajuns acolo unde trebuia sa separ manecile, dar nu aveam ochiurile necesare pentr fata.Pentru ca se inmulteste doar in 3 puncte si nu in 4 cum e la un raglan obisnuit (in fata am doar 2 puncte de inmultire si in spate sunt 4).Nu stiu daca am explicat bine, dar vin cu ceva poze:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici este o schema in care se vad punctele de inmultire
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici se vede bine ca cele doua benzi care incadreaza modelul sunt mai ..."cracanate"ca sa zic asa, decat ar fi daca as inmulti la 2 randuri, nu?
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Joi 13 Noi 2014, 11:48 am

Ai putea lucra un eaşntion la care să înmulţeşti la fiecare rând să vezi dacă s-ar aşeza mai bine. Eu aşa aş face.
Păcat că nu mai dau pe aici expertele în arta tricotatului. Sad
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Joi 13 Noi 2014, 12:51 pm

flori de camp ceea ce trebuie sa adaug este ca partea din fata pleaca de la un singur ochi, in timp ce spatele pleaca de la 27 (cat are banda cu model) plus vreo 8 ochiuri de o parte si de alta a ei.Iti multumesc pentru sfat, acum sunt in faza de a lasa iar ochiurile pentru maneci (pentru a nu stiu cata oara  zid ) si revin cu noi informatii.....sau rugaminti, ca nu ma las Smile. Iata si link-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Noi 2014, 1:59 pm

de ajutor as avea si eu nevoie, daca sunteti amabile ( si stiu ca sunteti si amabile si dragute).
Vreau sa incep o rochie tricotata, pentru mine (voia arata ca o balena in rochie dar... piticii mei asa dicteaza). As vrea sa o incep de la gat.
Intrebare: impart s inmultesc ca la crosetat in 4 locuri? (cate 2 ochiuri in fiecare loc - asta am inteles din postul de mai sus ca ar trebui wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de LRodica Joi 13 Noi 2014, 3:00 pm

Eu asa fac, inmultesc in patru locuri , cate 2 ochiuri la randul pe fata.(tot la al doilea rand)
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cristina07 Joi 13 Noi 2014, 4:04 pm

Silvia, uite de aici am invatat eu raglan inceput de sus si cu rascroiala:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

T_mihaela si Angelica18 au explicat foarte bine. Vezi ca discutia se prelungeste si in paginile urmatoare.
Succes!
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de odrina Joi 13 Noi 2014, 4:06 pm

Anca, inca de cand am citit primul mesaj m-am gandit ca in fata se inmulteste la fiecare rand, altfel nu ies ochiurile, uitandu-ma la imaginile din link-ul postat de tine, sunt acum sigura ca asa e. Daca te uiti la schema facuta de mana, cu desenul la mijloc si cu nr de och (15 - cea pe coala de hartie) o sa vezi ca in dreapta, pe coloana din mijloc, unde sus se incepe cu 1 och, och cresc dublu (cate 4) fata de coloanele din dr si din stanga (cate 2). Coloanele continua in partea stanga unde ai nr final de och. Sper ca ai inteles, spor la tricotat!


Ultima editare efectuata de catre odrina in Joi 13 Noi 2014, 11:38 pm, editata de 1 ori
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Joi 13 Noi 2014, 5:09 pm

În link-ul postat de Anca e o poză schiţă (nr 17 scrie deasupra ei) undeva în josul paginii. Din ce vâd eu acolo deduc că se bine sau prost că s-ar lucra câteva rânduri scurte ca să zic aşa. Adică doar pe zona de faţă şi mâneci?
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 13 Noi 2014, 5:10 pm

sar'mana cristina07 Stiam ca pe undeva, candva, cineva a explicat dar cum subiectul e destul de stufos... am luat si eu obiceiul noilor venite si am plasat repede intrebarea faca sa mai rasfoiec. Embarassed
pupi pupi pupi hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Joi 13 Noi 2014, 5:25 pm

Odrina, multumesc de ajutor, asa este, mi-am dat si eu seama, lucrand si stricand, norma,l tricot  , insa am scos-o la capat pana la urma wink
Flori de camp da, am facut acele randuri scurte, pentru lejeritate in partea din fata, adaugand de o parte si de alta a ochiurilor pentru spate cate 2 ochiuri pentru maneci de 4 ori adica rezultand cele 8 ochiuri care-mi erau necesare pentru fiecare maneca, adaugand apoi toate ochiurile pentru fata, odata, si a iesit bine hug
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Joi 13 Noi 2014, 5:47 pm

Cum adică ai adăugat ochiurile pentru faţă toate odată? Că nu mai pricep.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de cristina07 Vin 14 Noi 2014, 9:09 am

Cu mare placere, Silvia! Abia astept sa vad ce lucrezi. Succes! love
An-Ca, sper ca dupa finalizarea bluzitei sa ne luminezi si pe noi. Succes! dama
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de An-Ca2811 Vin 14 Noi 2014, 10:23 am

flori de camp a scris:Cum adică ai adăugat ochiurile pentru faţă toate odată? Că nu mai pricep.
Deci: am tricotat bentita circular, cu nr. de ochiuri necesari mie.Apoi am marcat partea pentru spate si am inceput sa tricotez cu randuri scurte adaugand cate 2 ochiuri de o parte si de alta a marcajului, la fiecare 2 randuri, pana am luat cele cate 8 ochiuri care-mi trebuiau pentru fiecare maneca(asta este calculul meu).Asadar in acest moment am: nr. de ochiuri pentru maneca 1, nr. de ochiuri pentru spate, nr. de ochiuri pentr maneca 2. Apoi, pentru ca se vede ca la partea din fata se incepe direct cu cele doua benzi de model, nu am avut cum sa mai merg cu randurile scurte si am trecut la lucrul circular, adica am pus pe andrea toate ochiurile ramase si am inceput sa tricotez circular, avand acea lejeritate pe care mi-am dorit-o.Revin daca mai trebuie ceva de explicat. love
Cristina07, desigur, revin cu "iluminarea" hug
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Giorgi Vin 14 Noi 2014, 12:23 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Help!
Modelul il stiu dar tot nu inteleg unde crestem ca sa devina evazata. Rolling Eyes
cu multumiri
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flori de camp Vin 14 Noi 2014, 1:05 pm

Mulţumesc, Anca, de explicaţii. hug Să mă luminezi cum ai rezolvat până la urmă creşterea în faţă. Momentan lucrez la altceva şi nu pot să mă ocup de acest model. Însă după ce termin, sigur voi încerca şi eu modelul acesta de plovăr, mai ales că-l admir de ceva timp.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de danniela Dum 16 Noi 2014, 9:31 am

Fetele cat de ''inalta'' sa fie o gluga pentru 2 ani???
M-am apucat de hanoracul roz de pe pagina anterioara unde am cerut sfaturi!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AcidoR Dum 16 Noi 2014, 1:18 pm

Giorgi a scris:....
Help!
Modelul il stiu dar tot nu inteleg unde crestem ca sa devina evazata. Rolling Eyes
cu multumiri

Cresterile se fac acolo unde se lucreaza randul pe dos, eu asa cred. scratch
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 36 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 36  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB