Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

+92
Giorgi
gretty
SilviaDumitrescu
Carmencyta
Muravka
Dorulet
danniela
BlueKidoo
mirela mirela
Michelle88
cristianka
crina68
diada
Loredanah
LRodica
Croshetus
nicolae68daniela
mykya
balanescu maria
AITEN
buburuzaroz
greieras
valih
cocav
emilia0458
Darsy
andreea.nechita
sofia.predescu
laurici88
tititzya
An-Ca2811
Maria51
mlizeta
iuliana72
canadianca50
stoy
corina corina
BEBEPETICRISTAL
lacrisel
cica elena
adriana.stancu
nicole24
piciul
Mandana
kmn
bibitu
victoriacus
bumbu antonia
myky7robc
melinda2012
flori de camp
alexandra_cristiana
alessia2007
cozma felicia
dragan mirela
Geta_63
romaya
Greteledelweiss
cristi970
eriliana
emmancita
valentinadof
alban andreea
mishou
emaflu
cristinadumitru1977
mia and me
andas
dorina narita
bisisica bijuterii
Celya_f40
carmensultanescu
fizicuta
Serban Valentina
geanina_scumpica
dannie
lucky
Gabica
claudine
galben emilia maria
lllorena84
GinaP
stephanya
aleirgab
kla78
deealexx
tantza_m
flori balteanu
gabi1972
mari01
mihastef
cld
96 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 26 Iul 2014, 6:33 am

Eu inteleg de aici ca trebuie sa scazi cate 1 ochi de fiecare parte, din 4 in 4 randuri, deci pe un rand scazi, pe urmatoarele le faci asa cum se prezinta, apoi iar scazi pe un rand si pe celelalte 3 nu...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Loredanah Sam 26 Iul 2014, 2:52 pm

Multumesc de raspuns,dar mi se pare inca neclar.... Am sa incerc sa explic altfel desi nu sunt prea familiarizata cu termenii romanesti(am invatat direct in fr). Iau un exemplu de 29 ochiuri si incep modelul:
1 rand =3ochiuri,1piciorus mare,3och,5 picioruse mici,3och,3p mari,3och,5pmici,3och,2p mari

2 rand=3och,1p mare,3p.mari(in cele 3och din rd precedent),3och,3p mici,3och,,3p mari,1ochi(deasupra 3p mari din rd prec),3p mari,3och,3p mici,,3och,3p mari,2p mari

3 rand=3och,1p mare,3och,3p mari,3och,1p mare(deasupra celor 3p mici prec),3och,3p mari,3och,1p mare(deasupra 1ochi rd prec),3och,3p mari,3och,1 p mare,3och,3p mari,3oc,2p mari

4 rand=1oc,2p mici,3oc,3p mari,1och(deasupra p mare rd prec),3p mari,3och,3p mici(deasupra3och+1p mare+3och rd prec),3och3p mari,1och,3p mari,3och,2 p mici

sau in fr:
1rg=3ml,1br,*3ml,1ms dans l’arceau,3ms,1ms dans l’arceau suivant,3ml,3br sous la ml du rg precedent* repeter*...* et terminer par 2br au lieu de 3

2rg=3ml,1br,*3br dans l’arceau,3ml,1ms dans l’arceau,1ms sur la bride et 1ms dans l’arc suivant,3ml,3br dans l,arc,1ml* ,repeter*..* et terminer par 2br

3rg=3ml,1br,*3ml,3br dans l’arc,3ml,1br sous la ml,3ml,3br dans l’arc,3ml,1br sur la ms centrale,repeter*...* et terminer par 1br

4rg=1ml,2ms,*3ml,3br dans l’arc,1ml,3br dans l’arc suivant,3ml,3ms*,repeter*..*
Multumesc frumos celor care vor fi sensibile la problema mea,mai ales ca nu pot continua din cauza asta. O zi frumoasa va doresc!
Loredanah
Loredanah
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Franta
Data de inscriere : 25/07/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de diada Joi 31 Iul 2014, 4:09 pm

Atasez poza pentru explicatiile lui Loredanah (mi le-a trimis pe mailul forumului pentru ca 7 zile nu are voie sa posteze linkuri)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Vin 01 Aug 2014, 7:08 am

Bună dimineaţa!

Am şi eu întrebarea următoare : modelul ataşat se poate lucra pe raglan? Am mai văzut bluze făcute cu modelul acesta dar nu erau pe raglan. Aşa că sunt puţin în dilemă.
Mulţumesc anticipat pentru răspunsuri.  hug 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Vin 01 Aug 2014, 8:00 pm

Teoretic orice model se poate lucra si pe raglan. Practic insa... ai nevoie de ceva experienta si foarte, foarte multa atentie sa diminuezi modelul cu cate 1 ochide fiecare parte a scazaturii, pastrandu-i totodata linia lui ca model.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Vin 01 Aug 2014, 10:33 pm

Teoretic ştiu că aşa ar fi. Însă nu am timp de încercări. Trebuie să o termin până pe 22 când pleacă verişoara mea din ţară. Unde mai pui că plec şi la mare 5 zile în perioada asta.  lol!
Am început deja bluza cu un model care ştiu să-l lucrez pe raglan. Şi modelul dorit îl voi face după ce termin cu raglanul.  wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de crina68 Sam 02 Aug 2014, 4:24 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fetelor, vă salut!!!!
La schema de sus, la romburi, aș dori varianta dreaptă, adică să nu se crească.Aveți vreo diagramă ceva la îndemână????

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Sam 02 Aug 2014, 8:35 pm

Nu ştiu cât poate fi aceasta de ajutor, dar e ceva asemănător şi pe drept.  Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de crina68 Sam 02 Aug 2014, 11:20 pm

Mulțumesc!!! Am luat-o matematic și cred că iese.Pup!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Dum 03 Aug 2014, 7:44 am

Aşteptăm să vedem rezultatul.  wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 04 Aug 2014, 9:46 pm

Am nevoie de ajutor caci nu gasesc ce caut si deja am obosit si ma apuca o stare de criza. In fine, caut o dantela de bruges care imita valurile marii pe care sa o folosesc la margine. As vrea sa vina unduita usor si stiu sigur ca am vazut pe aici o schema dar nu o gasesc deloc. Poate voi aveti mai mult noroc ca mine ... hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Lun 04 Aug 2014, 10:22 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 04 Aug 2014, 10:32 pm

Multumesc, Gretty! Era vorba de penultima schema. Te pup dulce!  kiss 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 23 Aug 2014, 7:52 am

Am o nedumerire in ceea ce priveste plasa. Eu am intins-o la maxim pe un celuloid in timp ce am lucrat-o si am prins modelele de ea, insa spatele e simplu si o lucrez normal.Bineinteles ca le voi spala si bloca pe celuloid la final. Ma intreb insa daca isi va pastra dimensiunile dupa blocare sau se va strange. Caci nu vreau sa ma trezesc cu o bluza in loc de rochie si nici sa stea adunata pe mine. Se poate apreta usor cu spray?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 23 Aug 2014, 8:16 am

Fiore, cum pe celuloid? asta e un fel de plastic rigid cam ca sticla... nu cumva pex (polistiren)?
Bumbacul pus ud la blocat normal nu se mai strange dar plasa se muleaza (apretata sau nu) nu prea e stabila. Daca ai vrut sa faci o falsa dantela irlandeza, aplicand florile peste plasa, plasa se muleaza si distantele intre flori se modifica dupa cum cade rochia. Dar s-ar putea sa nu fie rau.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 23 Aug 2014, 9:31 am

Am gresit, pe placa de polistiren am asezat. Gretty, eu m-am prins cu plasa de figurine nu le-am cusut peste plasa. Imi dau seama ca plasa se muleaza cat de cat insa daca ramane intinsa la dimensiunea data e ok. Si chiar daca s-ar mai strange olecuta nu-i bai insa neblocata e o plasa adunata gramada si mult mai scurta. Nu stiu daca e cazul sa si apretez, dar oricum n-am spray-ul in deplasare cu mine.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cristianka Lun 25 Aug 2014, 1:18 am

am nevoie de un pic de ajutor, nu stiu daca a mai fost pusa intrebarea Smile

Vreau sa stiu cum sa spal paturicile ce le-am facut. Materialul e acryl sau 50%acryl si 50% lana
Am citit pe site-urile englezesti ca pot spala la masina, eu folosesc masina la program quick de 30 de minute cu tot cu stoarcere si programez eu cate grade vreau. Pe etichetele materialelor scrie la 30 de grade, acrylul cu stoarcere si fara calcare, iar cea care e 50-50% fara stoarcere dar cu calcare :O

cel mai bine sa cer parerea. As pune la program fara stoarcere si sa le intind eu bine pe masa pe un cearseaf? prima paturica am facut-o din patratul bunicii si e prima din viata mea aunele patrate au iesit mai stranse altele mai labartate .. sper sa aduc cumva patura la acelasi nivel Smile) si daca nu o aduc nu-i bai numa sa nu o stric de tot Smile


si alta intrebare
am o clienta la salon ce-si cumparase acu cativa ani o pereche de sosete crosetate din serbia, erau alb-galbui ca le-am vazut si nu foarte groase (nu de lana sau mohair cum tricoteaza maica-mea) ca le putea baga usor in cizme... materialul parea un fel de "macrame" de care lucram eu la mileuri cand eram mica dar ceva mai gros evident. Ideea e ca sosetele erau cam rupte de la atata purtat si as vrea sa-i fac cadou o pereche dar nu stiu ce material sa iau. pana acum ca incepatoare am cumparat doar acryl sau acryl50% cu lana50% grosime de lucrat cu croseta de 4 si 5,5. ma gandesc la ceva de lucru cu 2-3 deci ceva mai subtire  zid 

Multumesc anticipat
cristianka
cristianka
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : malta
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 25 Aug 2014, 8:58 am

cristianka, hai sa-mi dau eu cu parerea prima, dar mai asteapta si alte pareri nu lua de bun ce spun.
- eu as spala paturicile la masina ,in sac de rufe , la 30 grade, cu stoarcere. daca le speli in sac strans bine langa paturici nu se labarteaza la stoarcere si apoi le poti aseza pe plan orizontal si aseza cum doresti. Eu asa procedez si cu bluzele crosetate nu numai cu paturicile.
- pentru sosetele crosetate poti folosi fir cu aceasi compozitie ca a firului folosit de tine pana acum numai ca trebuie sa aibe o grosime mai mica. Nu stiu unde locuiesti tu, se pare ca nu in Romania, pentru ca in tara gasesti fir cu compozitia indicata, dar atat de subtire incat sa il lucrezi cu croseta 2-2,5 si ioese foarte bine. (au fetele care vand fire la kg)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cristianka Lun 25 Aug 2014, 1:07 pm

multumesc uite ca la ideea cu sacul nu m-am gandit :D
si da.. nu locuiesc in romania. am o mercerie aici langa mine si in fiecare zi ma duc sa-mi clatesc ochii pe acolo, zic femeile alea ca-s nebuna dar cand eram mica si aveam planuri sa cresc vroiam sa ma fac "o mercerie sau o librarie" . vanzatoarele ma tot innebunesc sa ma apuc de cursuri la ei la shop dar le-am zis ca youtube-ul e gratis si nici eu nu-s asa natanga sa nu pricep nimic :D
cristianka
cristianka
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : malta
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 26 Aug 2014, 9:38 am

postez si eu diagrama de la pulovar. am lucrat decat drept, de jos pana sus, pe crosetul de 5, si putin mai larg, de aceea mi-a incaput pe burtica mea de aproape 9 luni. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de victoriacus Mar 26 Aug 2014, 3:28 pm

multumesc Michelle pupi
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 26 Aug 2014, 3:43 pm

cu multa placere beat
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de victoriacus Mier 03 Sept 2014, 2:29 pm

Am o rugaminte.Are cineva diagrama la modelul asta? O aveam dar am facut curatenie in calculator si cred ca am sters-o
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 03 Sept 2014, 4:04 pm

Victoriacus ce zici de asta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de victoriacus Mier 03 Sept 2014, 4:34 pm

Va pup si aici,suteti tare draguta hug kiss
si la propriu si la figurat wink hug
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 25 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB