Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

+92
Giorgi
gretty
SilviaDumitrescu
Carmencyta
Muravka
Dorulet
danniela
BlueKidoo
mirela mirela
Michelle88
cristianka
crina68
diada
Loredanah
LRodica
Croshetus
nicolae68daniela
mykya
balanescu maria
AITEN
buburuzaroz
greieras
valih
cocav
emilia0458
Darsy
andreea.nechita
sofia.predescu
laurici88
tititzya
An-Ca2811
Maria51
mlizeta
iuliana72
canadianca50
stoy
corina corina
BEBEPETICRISTAL
lacrisel
cica elena
adriana.stancu
nicole24
piciul
Mandana
kmn
bibitu
victoriacus
bumbu antonia
myky7robc
melinda2012
flori de camp
alexandra_cristiana
alessia2007
cozma felicia
dragan mirela
Geta_63
romaya
Greteledelweiss
cristi970
eriliana
emmancita
valentinadof
alban andreea
mishou
emaflu
cristinadumitru1977
mia and me
andas
dorina narita
bisisica bijuterii
Celya_f40
carmensultanescu
fizicuta
Serban Valentina
geanina_scumpica
dannie
lucky
Gabica
claudine
galben emilia maria
lllorena84
GinaP
stephanya
aleirgab
kla78
deealexx
tantza_m
flori balteanu
gabi1972
mari01
mihastef
cld
96 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de lacrisel Mar 01 Iul 2014, 1:53 pm

Modelul pentru bluza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu am folosit un fir 70 bb si 30 vascoza, cu croseta nr.2. Am facut un lant cat de lata am considerat ca sa se poata si increti un pic in talie, si in sus cat de lunga am vrut bluza si....gata! DAAAAAR fiind primaul proiect pe care il fac cu nr.2 mi s-a parut ca a durat o vesnicie sa le termin!!!! mai ales ca lucrez printre picaturi... Sad Asa, off topic, nu stiu cum are Gretty rabdare si nervi sa faca toate minunatiile alea cu un numar asa de mic... bine, nu numai Gretty, ea e prima care mi-a venit acum in minte Smile

lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Mar 01 Iul 2014, 2:28 pm

Păi şi bluza ta, Lacrisel? Că vrem să o vedem  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de LRodica Mier 02 Iul 2014, 8:53 am

Am salvat pozele. Sper sa reusesc sa-i fac si eu la domnisoara mea. (Daca as reusi sa lucrez macar 0.1% din cate poze am salvate.)
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cristi970 Sam 05 Iul 2014, 8:42 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Schema gulerului rosu
 kiss 
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de GinaP Sam 12 Iul 2014, 4:17 pm

Si iarasi eu vin cu rugamintile (dati cu pietre, dar prima data dati cu scheme  Smile  ) Am nevoie de o schema/explicatie pt raglanul rotund. Vreau sa le fac fetelor rochite, bumbac, croseta 2.5
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 12 Iul 2014, 4:46 pm

Gina, asta iti place? in link ai schema

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sau asta?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de GinaP Sam 12 Iul 2014, 4:58 pm

Saru'mana Gretty! Prompta ca intotdeauna  wink Eu cautam rotundul simplu, fara gaurele si alte cele. Ca de n-am facut si desfacut vreo 3 zile si tot nu-mi place Sad Eventual raglan cum e partea de jos de la a doua rochita. Si astea sunt foarte frumoase, dar nu se potrivesc cu ce vreau eu in partea de jos.
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 12 Iul 2014, 5:05 pm

Si cine te impiedica - dupa prima schema - sa faci piciorus acolo unde ai lant si sa nu iasa cu gaurele? fii si tu putin creativa...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de GinaP Sam 12 Iul 2014, 5:09 pm

Mda, asa e  wink Incerc sa impusc mai multi iepuri dintr-o lovitura, dar nu-mi iese (adica sa fac mai multe lucruri in acelasi timp)
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 23 Iul 2014, 9:55 am

Am mare nevoie de un sfat, poate cineva este pe receptie sa ma descurce. Sunt in lucru cu o bluza formata din patratele la platca si de sub sani vreau sa fac un model de plasuta cu parti pline aruncate ici si colo. Intrebarea mea este: lucrez circular continuu sau dute-vino si inchid intr-o parte? Sau fiecare parte separat si le cos pe lateral la final? Ideea este ca am auzit ca ar putea trage modelul intr-o parte si nu vreau sa fie suie  zid . Astept cu nerabdare solutia salvatoare!  wink
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mier 23 Iul 2014, 10:07 am

Plasa poti s-o lucrezi circular pe fata lucrului, cu "scoici" din loc in loc pt ca nu se va observa spiralarea. Si inchei ultimul rand pe la mijlocul spatelui.Oricum pe ultimul rand trebuie sa festonezi buclele ca sa nu se ruleze sau sa se ridice , e necesar ca ultimul rand sa fie putin mai greu..
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 23 Iul 2014, 10:36 am

Eu vreau sa pice putin lejera pt ca socrela mea este cu burta si sa mai mascheze putin si fiind cu gaurele va purta un maieu satinat pe sub ea ca sa nu se vada toate cele. Insa daca lucrez doar circular pe fata lucrului sigur se va spirala si scoici nu pot baga pt ca ar fi 3 modele si ar iesi naspa. Patratele de sus sunt deja incarcate si jos trebuie ceva simplu asa ca am decis sa fac modelul original care este din plasa dreapta cu picioruse scurte si uneori are ochiuri pline razlete. Ma gandeam ca dute-vino e cea mai buna solutie insa nu sunt sigura daca sa inchei intr-o singura parte si daca da unde e mai bine, pe lateral sau in spate? Nu vreau sa fie vizibila incheierea. Nu stiu cum faci festonarea si nici daca se va rula daca nu e mulata. Imi pare rau ca n-am poza la mine sa o postez, dar diseara cand ajung acasa incerc sa ti-o arat ca sa-ti dai seama. Sau poate merge un alt model in loc de plasa asta, dar care sa nu arate impopotonat si sa lase platca sa iasa in evidenta?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mier 23 Iul 2014, 11:45 am

Cred ca nu m-ai inteles de loc: cand am spus "scoici" ma refeream ca in locul unei bucle sa faci 7 (atentie, nu 5 ca nu e bine) picioruse astfel: buclele de 5 ochiuri de lant,te prinzi cu pic de legatura si in urmatoarea faci 7 pic cu care te prinzi ca si cum te-ai fi prins cu o bucla. Acum, cele mai practice bucle sunt cele de 5 ochiuri de lant si cand pui modelul pe randul de baza, infigi croseta tot in al treilea pic,sa iasa normal. Daca vrei sa dai largime, o faci pe randul de inceput, infigand croseta in al 2 -lea pic sau macar o data in al 2lea, odata in al 3lea si pe parcurs ia largimea necesara. Plasa nu se spiraleaza, nu se observa vreo spiralare nici daca faci scoicile respective din loc in loc (de fapt niste bucle umplute). Incearca tu sa lucrezi plasa dus-intors cu o singura incheiere si ai sa vezi acolo ce greu realizezi legatura ca atunci cand te intorci trebuie sa vii in varful buclei ca sa te intorci si asta o faci printr-un piciorus sau prin 3 ochi;si cand ajungi iat la cap de rand ai sa constati si o vizibila denivelare, atunci devine foarte vizibila legatura. Din acelasi motiv se vede urat si cu 2 incheieri pe parti. Dar tu n-ai decat sa faci cum vrei, o sa ajungi in final tot la vorba mea. Plasa e putin "parsiva" ca model, trebuie sa sti s-o stapanesti...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de lacrisel Mier 23 Iul 2014, 12:21 pm

Clar, Gretty!!! Si eu zic ca merge pe rotund dupa ce inchide bustul, e mai simplu!
Spor!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Problema diminuarii unei diagrame

Mesaj Scris de Loredanah Vin 25 Iul 2014, 11:39 pm

Buna ziua. As avea nevoie de o explicatie priviind o rochie crochetata cu motive si unde se cere diminuarea unui ochi in ambele parti la fiecare 4randuri de 15 ori. Problema e ca modelul nu are acelasi nr de ochiuri(mailles) pe rand tocmai din cauza motivului(altfel nu iese) déci chiar daca scad pe primul rand cum fac cu urmatoarele 3? As fi postat link-ul dar timp de o sapt nu am voie....fiind noua pe acest site. Multumesc


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Sam 26 Iul 2014, 2:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionat subiecte)
Loredanah
Loredanah
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Franta
Data de inscriere : 25/07/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 26 Iul 2014, 6:33 am

Eu inteleg de aici ca trebuie sa scazi cate 1 ochi de fiecare parte, din 4 in 4 randuri, deci pe un rand scazi, pe urmatoarele le faci asa cum se prezinta, apoi iar scazi pe un rand si pe celelalte 3 nu...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Loredanah Sam 26 Iul 2014, 2:52 pm

Multumesc de raspuns,dar mi se pare inca neclar.... Am sa incerc sa explic altfel desi nu sunt prea familiarizata cu termenii romanesti(am invatat direct in fr). Iau un exemplu de 29 ochiuri si incep modelul:
1 rand =3ochiuri,1piciorus mare,3och,5 picioruse mici,3och,3p mari,3och,5pmici,3och,2p mari

2 rand=3och,1p mare,3p.mari(in cele 3och din rd precedent),3och,3p mici,3och,,3p mari,1ochi(deasupra 3p mari din rd prec),3p mari,3och,3p mici,,3och,3p mari,2p mari

3 rand=3och,1p mare,3och,3p mari,3och,1p mare(deasupra celor 3p mici prec),3och,3p mari,3och,1p mare(deasupra 1ochi rd prec),3och,3p mari,3och,1 p mare,3och,3p mari,3oc,2p mari

4 rand=1oc,2p mici,3oc,3p mari,1och(deasupra p mare rd prec),3p mari,3och,3p mici(deasupra3och+1p mare+3och rd prec),3och3p mari,1och,3p mari,3och,2 p mici

sau in fr:
1rg=3ml,1br,*3ml,1ms dans l’arceau,3ms,1ms dans l’arceau suivant,3ml,3br sous la ml du rg precedent* repeter*...* et terminer par 2br au lieu de 3

2rg=3ml,1br,*3br dans l’arceau,3ml,1ms dans l’arceau,1ms sur la bride et 1ms dans l’arc suivant,3ml,3br dans l,arc,1ml* ,repeter*..* et terminer par 2br

3rg=3ml,1br,*3ml,3br dans l’arc,3ml,1br sous la ml,3ml,3br dans l’arc,3ml,1br sur la ms centrale,repeter*...* et terminer par 1br

4rg=1ml,2ms,*3ml,3br dans l’arc,1ml,3br dans l’arc suivant,3ml,3ms*,repeter*..*
Multumesc frumos celor care vor fi sensibile la problema mea,mai ales ca nu pot continua din cauza asta. O zi frumoasa va doresc!
Loredanah
Loredanah
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Franta
Data de inscriere : 25/07/2014

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de diada Joi 31 Iul 2014, 4:09 pm

Atasez poza pentru explicatiile lui Loredanah (mi le-a trimis pe mailul forumului pentru ca 7 zile nu are voie sa posteze linkuri)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Vin 01 Aug 2014, 7:08 am

Bună dimineaţa!

Am şi eu întrebarea următoare : modelul ataşat se poate lucra pe raglan? Am mai văzut bluze făcute cu modelul acesta dar nu erau pe raglan. Aşa că sunt puţin în dilemă.
Mulţumesc anticipat pentru răspunsuri.  hug 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Vin 01 Aug 2014, 8:00 pm

Teoretic orice model se poate lucra si pe raglan. Practic insa... ai nevoie de ceva experienta si foarte, foarte multa atentie sa diminuezi modelul cu cate 1 ochide fiecare parte a scazaturii, pastrandu-i totodata linia lui ca model.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Vin 01 Aug 2014, 10:33 pm

Teoretic ştiu că aşa ar fi. Însă nu am timp de încercări. Trebuie să o termin până pe 22 când pleacă verişoara mea din ţară. Unde mai pui că plec şi la mare 5 zile în perioada asta.  lol!
Am început deja bluza cu un model care ştiu să-l lucrez pe raglan. Şi modelul dorit îl voi face după ce termin cu raglanul.  wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de crina68 Sam 02 Aug 2014, 4:24 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fetelor, vă salut!!!!
La schema de sus, la romburi, aș dori varianta dreaptă, adică să nu se crească.Aveți vreo diagramă ceva la îndemână????

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Sam 02 Aug 2014, 8:35 pm

Nu ştiu cât poate fi aceasta de ajutor, dar e ceva asemănător şi pe drept.  Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de crina68 Sam 02 Aug 2014, 11:20 pm

Mulțumesc!!! Am luat-o matematic și cred că iese.Pup!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de flori de camp Dum 03 Aug 2014, 7:44 am

Aşteptăm să vedem rezultatul.  wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB