Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua, impreuna!-7

+66
violetas
danabekk
kitty_1973
denis21
natasaSV
roxanabacila
melus
mssdelilah
gabrielachiriac87
danae
Ania
aurishta
bubu85
Anuk
irish05
daiana25
manuela29
Marry
Iulia40
cretu_veronica22
diada
datsun
lucky
valentinadof
Uca
aidaalex
Ela
maryd
Ioana Stanciu
Anita_Cristal
Adelaida
teisoara
Maci
Camy
mihaelavama
silvia s
came_lia
julici
02gaviota
mnarcisa
Lucia Ro
Giobsy
rdelia
mickyta
iuliana72
Serban Valentina
bibitu
lotus nufar
Admina
SilviaDumitrescu
veniciuc nicoleta
leonutza69
Clio_Ela
ema
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
marami
Nicoleta Irimescu
betymi72
CCristinaC
LYNDA
ivanoiuadela9
julix_2007
Tache Marilena
MagdaMarin
europolis
70 participanți

Pagina 19 din 34 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 23 Aug 2010, 6:57 am

Buna dimineata,hai la cafeluta matinala.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

SilviaDumitrescu a scris:aaa buna dimineata magda rade pupi stiu ca la tine incepe o noua zi de acum in colo. la tine ziua e 2 in unu rade
Da ai mare dreptate.cand nu sunt foarte obosita,dupa ce culc copii si sotul,adica pe la 10-11 seara, urc in pod sa-mi mai termin proiectele incepute.Mi-e tare drag sa mai termin din ceea ce am inceput,dar daca am cine stie ce idee ma apuc de ea ,daca o termin bine daca nu o pun la rand langa ceea ce e deja inceput.
Si am foarte multa energie,care trebuie consumata,tot timpul trebuie sa fac ceva.
De ex ieri fiind duminica nu am lucrat.
Am fost sa-i transport cuiva niste parchet,apoi m-am dus la tara,la Posesti sa aprind o lumanare bunicilor si unchiului meu.Si am stat acolo cu matusa mea pana seara.Copiilor le place ca au spatiu sa se joace.

A si ziceam de facut ceva.Am gasut un ursulet de plus cu un mecanism in el.
Apropo mi-am adus aminte ca duminica noaptea am lasat un incarcator de baterii in priza,urmand sa-l scot ieri,cum am fost plecata l-am scos acum. zid
Dar nu s-a ars si inca merge.Ma shot Vio ca sunt acumulatorii de la camera si sunt cam scumpi ca sunt varta.
Am scos mecanismul si l-am sucit l-am invartit am legat un fir rupt si i-am dat de cap.
Mecanismul era in botul ursului,iar daca apasai si apropiai un magnet de niste fire scotea o nota muzicala,daca apasai de multe ori notele scoase formau un cantecel.
Abia am avut o ocupatie pt mine rade (i-am ascultat toate melodiile) si pentru Marius.
Si asa e cu energia mea,trebuie sa fiu ocupata.Da-mi un aparat si surubelnite si sunt ca un copil cu o jucarie noua. rade

Azi am o noua sedinta de service cu masina.Imi iau soacra,copii mei ,o nepoata cu copii ei si ii las la o sora a soacrei din Ploiesti.Eu imi iau baiatul cu mine ca la intoarcere sa-l plimb cu tramvaiul.Urmand apoi in jurul pranzului sa ma duc sa iau masina si sa plecam acasa.
Pa vorbim mai tarziu.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 23 Aug 2010, 7:29 am

Buna dimineata!
Magdaaaaa, vezi ca matza aia te-a pacalit!. Pune ceai nu cafea. Hai sa o pedepsim si sa ii luam dulapul cu farfurii ca imi place de mor.
Sa dea Domnul sa fie ultima zi de service! pupi
Eu mi-am facut o cafea maaare si taaare ca sint chiauna rau. Nu mi-a trecut oboseala de ieri, dar mi-am propus sa ma culc diseara la 10 sa mai recuperez (daca oi reusi).
Sper ca voi nu sinteti asa capii ca mine.
Sa aveti o zi si o saptamina frumoasa! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 23 Aug 2010, 7:41 am

Neata şi de la noi la cafelută . S a mai răcorit un pic la noi că a scăzut temp în camera la 29 de la 35 grade wink o săpt plăcută şi spor la lucru vă doresc kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de betymi72 Lun 23 Aug 2010, 8:14 am

buna dimineata...o saptamana buna va doresc!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 23 Aug 2010, 8:18 am

Magda esti fenomenala! De unde te aprovizionezi tu cu energie ca sa merg si eu sa cumpar? rade I-am spus motanului tau sa-mi puna si mie o cafea...fara zahar rade Ti-am citit si bancurile si m-ai binedispus pentru toata ziua. Tot spor la curatenie sa am!
Sa aveti o zi minunata!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de bubu85 Lun 23 Aug 2010, 10:47 am

pana acum v-am urmarit din umbra, dar azi
vin si eu la o cafeluta
una amara
din pacate amara ca ziua de azi
sunt suparata pe sistemul sanitar pe indiferenta oamenilor
cum e posibil ca in anul 2010 la prima sarcina, aparent sanatoasa fara probele o femeie de 22 de ani sa sa moara?
azi am venit la birou si am aflat cumplita veste sotia colegului meu, o fata superba, minuata, de 22 de ani, insarcinata in 7 luni a murit dupa nastere
am simtit nevoie sa ma alatur voua, sa ma destainui, pt ca pt mine e mult prea mare socul , iar creierul meu refuza sa proceseze aceste informatii, e mult prea mult
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Lun 23 Aug 2010, 1:56 pm

Buna dimineata.Off Cosmina,ne-pasarea tuturor face victime nevinovate.Nici nu vreau sa ma gandesc cat de dureror poate sa fie pentru colegul tau,dar mai ales pentru bebelus..Sincere pareri de ra.Dumnezeu sa o ierte.Cat despre cafea,Magda vreau si eu,ca eu pana prepar trece ziua :)Ca de cand sotul cu ulcerul,nici eu nu prea mai fac ca n-am cu cine sa beau...O zi minunata...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 23 Aug 2010, 3:19 pm

Am sosit si eu acasa.Am lasat la o matusa,soacra,o nepoata cu 2 copii mici +fata mea si duc masina la atelier.Am plimbat baiataul cu tramvaiul,apoi am scos copii mei si fata nepoatei in parc la topogane.
Eu eram la Cina(prahovencele stiu),pleaca nepoata la cumparaturi,isi uita telefonul la matusa la care venisem in vizita.
Stau un pic si ma suna ca e gata masina.Eu eram cu fata in carucior, Marius si Daria(3 ani si 9 luni) se jucau.Pe mama fetei nu o puteam contacta.
Soacra era cu baiatul nepoatei pe picioare ,matusa e bolnava si abia se misca de colo colo in carje nu aveam cu cine sa-i las.
Asa ca m-am dus catva km(pana la Ofelia)pe jos cu ei langa mine unul intr-o parte si altul in cealalta.Am facut cca 45 minute,am intrat chiar intr-un en-gross sa-mi iau niste fulgi de cartofi.
Am fost placut surprinsa sa constat ca pot fi si cuminti.Aveam mancare si apa la mine si totul a fost Ok.
S-au capacit putin in masina ca eu nu puteam sa-i despart.
Uite copii care azi au mers pe jos fara sa "miorlaie" si fara sa vrea in brate in "formatie" de mers civilizat fiecare in locul lui.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de aurishta Lun 23 Aug 2010, 4:31 pm

Din pacate, Cosmina, femeile isi risca propria viata pentru a aduce un prunc pe lume. Uneori sunt probleme medicale serioase, nu neaparat neglijenta sau nepasare. Este foarte trist ceea ce s-a intamplat , iar daca a fost din cauza celor care au ingrijit-o, e revoltator.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de Ela Lun 23 Aug 2010, 8:16 pm

marinmagda18 a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

rade Nu ma pot abtine.Beau un ceai rece si rad de pisica voastra.
Mi-am descoperit o noua pasiune, ice tea facut in casa, iese asa de racoros si bun.acum am de capsuni si fagi, aromat si bun. O data ceai o data limonada. love
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 24 Aug 2010, 6:40 am

Cristina matza nu m-a pacalit,are si cafea dar nu e in poza. rade
Marilena eu asa sunt,dar cred ca deca sunt leoaica si zodia mea e patronata de Soare de acolo am energie.
Stii tu panourile alea solare care capteaza lumina si da apa calda,asa sunt si eu,cam pe acelasi principiu functionez. rade
Cafeaua servita .
Pisicile le scoateti voi. rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va serviti voi din ibric.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de lucky Mar 24 Aug 2010, 7:36 am

Buna dimineata! Va invit si eu la o cafea! Nu ne cunoastem prea bine dar cu timpul, stand de vorba vom rezolva si problema asta nu?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 24 Aug 2010, 7:43 am

Buna dimineata! M-am trezit si eu intr-un final, desi ma trezesc din ce in ce mai greu in fiecare zi. cascat
Magda, daca ar fi sa aleg, intre mitze si cafea, clar as alege mitzele. Dar daca toata treaba e virtuala, te scap eu de mitze si imi iau si o portie de cafea, ca inteleg ca sint prima la ibric rade
Va pup pe toate si va doresc o zi buna! kiss
Edit:Pina m-am miscat eu, mai puse Lucky o serie de cafea. Foarte bine, poate reusesc sa ma montez din doua cafele wink ca parca sint picata dupa Marte
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de Tache Marilena Mar 24 Aug 2010, 7:56 am

Toata lumea iese la inaintare cu cafeaua! Eu aproape ca am baut-o pana am citit toate bancurile. Uite asa am facut o burta de ras de la prima ora. Vad ca prinde cat mai mult teren topicul infiintat de mine.
Magda frumoasa formatie ai mai avut ieri, norocul tau ca au fost cuminti! Si eu am zodie de foc ca sunt sagetator dar fiind in noiembrie panourile solare se incarca mai greu rade
Cosmina, dureroasa intamplare ne-ai povestit dar pana la urma toate sunt coordonate de Dumnezeu. Sa nu dam vina pe medici ... ca pana la urma ei sunt mana lui Dumnezeu. Toti avem cumpene in viata, asa este viata asta lasata. Unii trec, altii nu trec, de aceste cumpene. Cand se termina ata de pe mosorel.....nu te intreaba ce varsta ai....
Sa aveti o zi minunata! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 24 Aug 2010, 8:40 am

Bună dimineaţa tuturor. Magda ce matinală eşti şi azi , iar ai de colindat ? pupi cosmina îmi pare sincer rău pt trista veste , măcar copilaşul este bine ?Dumnezeu să l întărească pe colegul tău să treacă cu bine peste această pierdere .
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de bubu85 Mar 24 Aug 2010, 8:59 am

multumsc fetelor,
sunt foarte deacord ca toate sunt mana luni dumnezeu, dar acest lucru putea fi evitat daca aceasta mamica era internata de prima data cand a mers cu dureri la urgente, dar din pacate nu s-a facut acest lucru, iar acum este prea tarziu.
este inutil sa cautam vinovati acum, femeia nu se mai intoarce, durerea ramane,

fetita este binisor, s-a nascut la 33 de saptamani o cheama Maria, are 1950 gr, este tinuta la incubator, sa speram ca nu vor aparea complicatii pe parcurs si vafi bine

acum dupa o noapte nedormita, ma pun si eu la o cafea strong

va pup fetelor si va doresc o zi frumoasa
ca a mea e innorata de ieri
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 24 Aug 2010, 9:02 am

Nu Adela azi nu am de colindat,maine plec iar.
Asa am eu programul de la 6 dupa ce pleaca Vio la servici deschid si eu calculatorul,mai ales ca cei mici mai dorm o ora si nu au nevoie de mine.
Si mai stau cateodata noaptea dupa ce culc copii si sotul.

Cosmina condoleante Sad ma intristeaza cand aud de asa ceva.
Astfel de cazuri ma fac sa-i multumesc lui Dumnezeu ca suntem sanatosi sa ne crestem copii.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mar 24 Aug 2010, 9:15 am

Buna dimineata...luati si de aici o ceasca de cofee...O zi buna precum cafeaua tuturor....[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 24 Aug 2010, 10:41 am

Vin si eu la cafea. Ieri am lipsit ca am avut niste cursuri de formare, maine am iar, dar astazi este pauza de studiu. Cum eu sunt foarte studioasa, ma apuc de studiat niste modele de cusaturi in punct de cruce, caci am nevoie de dat cadouri in Franta, in octombrie si trebuie sa-mi fac stocul.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de betymi72 Mar 24 Aug 2010, 11:08 am

Cosmina imi pare rau ca se mai intampla asemenea lucruri in anii astia...
buna dimineata la cafea... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de bubu85 Mar 24 Aug 2010, 11:25 am

da si mie imi pare rau

imi pare rau mai ales dupa ce am auzit de la rudele fetei ce s-a intamplat in momentul internari de urgenta a fetei

fata s-a simptit duminica in jurul pranzului rau, avea dureri ingrozitoare de cap si sange in urina.
familia a dus-o de urgenta la medic pt ca inainte cu cateva zile s-a mai simptit rau, avuse contractii, si mai fusese la urgente

au internat-o cu diagnosticul preeclamsie, in max 20 de min de la internare i s-a facut cezariana, a nascut,

dupa au lasat-o sa pe holul sectiei, fara sa fie monitorizata, iar apoi medicul de garda care intamplator a fost si ginecologul care a monitorizat-o in timpul sarcinii, a hotarat sa o duca pe sectia de reanimare, acolo i s-au administrat ceva perfuzii, in tot acest timp femeia era constienta, vorbea, lucida, nasa ei de cununie era langa ei si femeie ii tot punea intrebari legate de copil, dupa aproximativ 3 ore a inceput sa se simpta foarte rau sa isi zmulga perfuzile, ca mai apoi sa faca infarct. cad a inceput acesta criza medicul era langa ea si ii tot explica ca nu are voie sa isi scoata perfuziile, a fost resuscitata timp de 50 de minute,din pacate femeia era tinuta in viata doar de aparate, era in moarte clinica,

ma intreb medicul acesta de ce nu a luat masuri? de ce au lasat-o pe hol?
in urma cu 2 saptamani au fost la control si gravida avea picioarele umflate dar medicul a spus ca totul este ok, ca e normal ca picoarele sa se umfle in timpul sarcini,

probabil sunt mult prea afectata si bulversata sa mai gandesc logic acum, dar tare as fi vrut ca acel medic sa fi facut ceva mai mult
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de came_lia Mier 25 Aug 2010, 6:48 am

Buna dimineata,

vin la o cafea scurta si plec la Brasov la o sedinta.

Magdo, frumosi copii ai! Si cuminti!



came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 25 Aug 2010, 7:52 am

Camelia multumesc,sunt cuminti ca-t sunt cu mine ca in curte daca nu-i vad se paruie.
Poftiti la coffee vedeti ca e un expresor mai sus,va serviti de acolo.
Plec ca am treaba azi.
Ma duc in Boldesti(un alt oras) la electrica sa schimb un consum, si in Ploiesti la piata sa iau legume,la sanepid sa iau analizele soacrei,la posta sa trimit cuiva niste bani si poate ajung prin sudul orasului.
Mai vorbim .Pa. kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 25 Aug 2010, 8:48 am

Buna dimineata si de pe la noi..Azi e zi de croitoreala(daca sta bebe locului)...Bem o cafea cat mai face Larisa tumbe prin pat apoi la treburi....O zi minunata tuturor
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de betymi72 Mier 25 Aug 2010, 9:12 am

buna dimineata la cafea...o zi buna va doresc!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-7 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 34 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB