Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

+67
artbaby
violetas
zsofia
tomari
superpower
adadebu
ana.acount
kabunta
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
kla78
Gianina4ever
cory74
Motzu
geo
SilviaDumitrescu
Ioana Popa
andreeaX
zylv
olympia
m-julie
Lucia.BlueFlower
RamonaM
mykya
Savu Ramona
aurelia.c
Eliana
mnarcisa
emmancita
geany
gabitica81
ancone
musetel
Steluzza
arielas
aurishta
Giobsy
chocolate
carlogea crinela
MagdaMarin
Dobri Ionela
sym
clodi
firicel
cris69
Vianne
Marry
Nicoleta Irimescu
Admina
RalucaS
mimo
Karina33
ioana soare
valentinadof
europolis
Lucia Ro
bibitu
Noemi
amnro
cristinavas
Gioconda
Uca
didi_cj
teisoara
diada
anigherman
MihaelaT
71 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Admina Joi 30 Sept 2010, 9:33 pm

Clodi, chiar ca WOW sunt gentile. Ca si prietena ta, eu as purta o "proba" de-a ta. Arata super pe denim. love Nu am nici cea mai vaga idee, cum e facuta a doua. Trebuie sa caut subiectul, cu pricina...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Joi 30 Sept 2010, 9:37 pm

Admina, uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] albumul asta, asta studiam acum.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de RalucaS Joi 30 Sept 2010, 9:58 pm

Un blog foarte interesant, de la creatorul altui blog util, Weekend designer. Asta este despre genti, atat din textil, cat si din piele. Deci pun linkul si la piele Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de clodi Vin 01 Oct 2010, 11:42 am

Multumesc tare tare mult!
Pentru modelele pe care le-am testat nu am inca pielea... abia prin 20 oct...

Raluca, este foarte util site-ul. Multumim!

Karina33 a scris:
PS: sper sa nu asteptam ca dupa rochia rosie cu volane! lol!

Karina, stiu ca merit bataita ca am tot zis ca postez si inca nu am reusit, dar nu am uitat!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty genti textile

Mesaj Scris de carlogea crinela Dum 17 Oct 2010, 2:27 pm

Ma intereseaza orice referitor de confectionarea gentilor din material textil cu diverse combinatii personalizate in diverse moduri margele, broderie, aplicatii, tricoturi,etc
Doresc un sfat in ceea ce priveste achizitionarea unei masini de cusut pt.acest hobby


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 17 Oct 2010, 4:32 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiect mutat de la "Sa ne cunoastem")
carlogea crinela
carlogea crinela
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : alba iulia
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de amnro Dum 17 Oct 2010, 2:35 pm

crinela, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] se discuta despre genti (croitorie). sunt trei capitole asa ca ai ce citi.

probabil ca o sa te mute cineva acolo, oricum.

si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] despre masini de cusut.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Vianne Dum 24 Oct 2010, 7:50 pm

Fetelor, numai minunatii de genti am vazut..

Eu am mai facut un rucsac pt Stefana mea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

______________________________________________
Fetelor, iertare ca am pus poze asa mari. Intru asa rar pe forum incat uit cum am pus pozele data trecuta:-(

Edit Geany: Te rog sa citesti regulamentul forumului. Punctul 6 si tot in regulament vei gasi si marimea pozelor acceptata. Multumesc.


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 24 Oct 2010, 8:02 pm, editata de 2 ori (Motiv : schimbat marime poza, unit mesaje)
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Dum 24 Oct 2010, 8:40 pm

Viviane, este superb rucsacelul si asa de vesel... sa il poarte cu placere pitica ta.
Cum de i-ai dat forma asta si cum de sta asa batos?
pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Vianne Lun 25 Oct 2010, 8:14 pm

Geany, multzam!

Uca, multzam fain!
Eu folosesc o intaritura termocolanta si asta ii da tinuta. Vad ca esti in BV, acolo ne intoarcem si noi la anul ce vine. Se gaseste intaritura din asta acolo?
Referitor la forma, am cusut fata si spatele impreuna si apoi am suprapus cusatura de jos cu cea laterala, formand un triunghi si am cusut. Intelegi ce zic?
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de teisoara Lun 25 Oct 2010, 8:32 pm

Vianne,imi place si mie rucsacelul,tepricepi bine de tot,executia e impecabila,felicitari Flowers
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Lun 25 Oct 2010, 9:01 pm

Viane, se gaseste intaritura cam cum e asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si se mai gaseste si de hartie( desi nu e solubila in apa asa ii spune, arata mai sintetic) dar se lipeste bine, e putin mai subtire
Cea din imagine e cam la 8 lei / m si cea de hartie la 4 lei / m.



_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de chocolate Lun 25 Oct 2010, 9:34 pm

Foarte, foarte fain rucsacelul Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Vianne Lun 25 Oct 2010, 9:56 pm

Teisoara, chocolate, multzam fain!

Uca, mi se pare subtire intaritura aia, multzam ca mi-ai aratat-o. A mea e groasa, aproape ca o vatelina dar e termocolanta.

Am mai atasat ce am mai facut.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 28 Oct 2010, 10:46 am, editata de 2 ori (Motiv : sters img.)
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Lun 25 Oct 2010, 10:57 pm

Frumoase toate, le-am vazut si pe blog, o sa incerc si eu maine seara dinozaurul tau pe o salopeta, sper sa imi iasa, ca am doar liniara.
Da, din pacate in Ro nu prea gasesti intarituri, deci daca poti mai bine aprovizioneaza-te inainte sa te intorci, daca te mai intereseaza si alte furnituri daca exista in merceriile noastre da-mi de stire si ma informez sa sti cu ce arsenal sa te intorci.
pupi
Faci niste lucruri deosebite ! bucurie

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de clodi Lun 25 Oct 2010, 11:07 pm

Vianne, vad ca faci colectie de rucsacei Smile Foarte frumosi si lucrati atent bucurie
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Vianne Mar 26 Oct 2010, 1:38 am

Uca, multzam fain de tot! Esti tare draguta si apreciez. Daca vrei tiparul de la dinozaur, sa imi spui.

Clodi, multzam fain! Am facut multe rucsacuri, toate la comanda. Fiecare imi spunea cum vrea, ba cu dinozaur, ba cu elefant, ba cu cupcake:-) Si, da, imi place sa fiu atenta la detalii lucru de mana
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de teisoara Mar 26 Oct 2010, 8:59 am

Un link ,ceva cu modelesi tipare de genti aveti?Va rog frumos hug
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Mar 26 Oct 2010, 9:11 am

Teisoara, exista un link la Articole din piele, dunt tipare pentru genti din piele dar eu zic ca merg facute si din textile.
Daca nu il gasesti spune-mi si ti-l caut eu.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Giobsy Mar 26 Oct 2010, 9:46 am

Uite aici si aici modele si tipare pentru genti. Sunt din materiale textile, foarte interesante si frumoase.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de valentinadof Mar 26 Oct 2010, 10:02 am

minunate Giobsy,m-am imbonavit, trbuie sa-mi fac neaparat! pupi
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de aurishta Mar 26 Oct 2010, 10:03 am

Merci Giobsy, foarte faine modele
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Giobsy Mar 26 Oct 2010, 10:06 am

Sa le folositi sanatoase. Si mie mi-au placut foarte mult si vreau sa tiparesc unele din ele.
Spor si inspiratie!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de teisoara Mar 26 Oct 2010, 10:09 am

Giobsy iti multumesc sichiar daca sunt off topic felicitari pt.noua"functie"Te pupic multumesc
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Giobsy Mar 26 Oct 2010, 10:34 am

Oare ne bucuram degeaba? Am tiparit cateva planse pentru una din genti, dar imaginea este trunchiata si nu iese asa cum trebuie. Voi cum procedati?

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de aurishta Mar 26 Oct 2010, 10:46 am

Incerc si eu acum, sa vad ce iese.
Am tiparit si mie mi-a iesit bine. bucurie Ma si apuc de lucru, sa vad ce iese.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB