Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Mamici de mai multi copilasi

+59
Samarineanca
andas
geo
bisisica bijuterii
lorisymaus
Ais
PAULA CONSTANTIN
alban andreea
i.xell
aurishta
laura simona
AcidoR
Carmencyta
ismi3ismi
gloriamix
T_mihaela
deosebita1
danniela
kitty_1973
ioana soare
coripin
Cristache
gattino
Buburuza
tinap
valentinadof
tadok
stejara
Gabiuta
cristinamihaela
LORIMAR
fulguta28
monatibi
nicopop
victoriacus
Steluzza
bubu85
Bianka7
cris69
RamonaM
rivka
costina89
Andata
rdelia
Simonika241
Giobsy
lucky
veniciuc nicoleta
adelina24
MihaelaT
amnro
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
Maci
MagdaMarin
emi
sunflowers
mnarcisa
diada
63 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de aurishta Dum 18 Iul 2010, 8:23 pm

Si eu am 5 copii , ca si Maci, intre 16 ani si 11 luni. Mie mi-a placut foarte mult sa fiu mamica. Fiul meu cel mare a fost un bebelus atat de frumos, de cuminte, de usor de crescut, incat am avut o disponibilitate totala pentru a creste si alti copii. In toti acesti ani, n-am avut niciodata o noapte nedormita.Toate mamicile se mira cand aud asta, dar asa a fost. Imi place foarte mult sa ma ocup de piticii mei, mi se pare foarte provocator. Pot sa spun ca niciodata nu mi s-a intamplat sa regret libertatea de demult, niciodata nu m-am simtit depasita. Cel mai greu mi-a fost cand am avut de-a face cu boli contagioase, pentru ca luau toti, unul de la altul In rest, am devenit campioana la organizare.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de diada Mier 21 Iul 2010, 2:34 pm

Bravo, bravo, fara cuvinte! si fara ajutor? poate stai la casa, eu una ma simt depasita cateodata si am numai doi. Sincer nu stiu cum le faci fata, eu deja nu mai stiu cand sa apuc sa ma odihnesc, noaptea abia il culc pe cel mare ca se scoala cel mic si ziua invers zid poate ca la anul o sa doarma impreuna la aceeasi ora si eu la fel.

editez ca am uitat sa zic, nu ma lasa sa-i dau sa suga cel mare celui mic...este gelos, apropierea e prea mare.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 21 Iul 2010, 3:04 pm

Si tu ziceai odata ceva cum ca ai vrea 3 copii.
Acum mai vrei? wink Ai mei au scularea fata la 6.30 si baiatul la 7.30,dar pe fata o mai las 1/2 ora nebagata in seama in patutul ei,se joaca singura si gangureste,dar daca ma vede incepe scandalul'' ca ce domne o las singura,s-o iau in brate''.Iar noapte nici nu vorbesc cu ea cand plange ii dau apa sau laptele si se culca,ca daca vede ca am chef de vorba iar ''sare cu gura''.Are 9 luni si e tare smechera.Si Marius am observat ca cere din ce in ce mai multa atentie,daca fata e in carut vrea si el tot acolo,daca e pe picioare vrea si el la fel.Si vrea tot mai mult tinut in brate . Am noroc ca sunt robusta si ii pot tine pe amandoi in brate.
Seara o culc pe fata pe la 8 si ceva apoi alerg dupa Marius prin curte sa-l bag la baie si somn.Uneori zici ca bea si el cafea ca adoarme aproape de 11 noaptea.
Iar la pranz ii culc intre 1 si 3 depinde de ora la care pofteste Marius sa doarma.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de aurishta Mier 21 Iul 2010, 3:51 pm

Ce-i drept, primii ani am stat la curte, intr-o casa nationalizata. Curtea nu era mare, dar suficienta ca sa-i stiu pe cei mici in siguranta .In perioada aceea n-am avut ajutor, pe primii patru copii i-am crescut singura. De trei ani locuim la bloc, impreuna cu mama si acum chiar am un ajutor in dansa, mai cu seama ca Angelica a venit si ea in clubul nostru. Detaliul important in povestea mea este ca eu sunt casnica, deci cariera mea e familia, cum imi place mie sa zic. Aceasta a facut posibil ca sa fiu zana buna a familiei si sa nu depind de nimeni. Am putut astfel sa-mi organizez educatia copiilor asa cum a crezut eu ca este bine, fara ,,interferente''.
Cu gelozia chiar n-am avut probleme; am folosit un tertip care a tinut. Inca din timpul sarcinii le-am promis copiilor ca le dau lor pe cel mic, i-am introdus cat am putut de mult in ingrijirea lui BB , i-am ajutat cand n-au putut si alte mici trucuri care s-au dovedit operative. Acum stiu ca nu la toti copiii merge, dar la ai mei a mers.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de diada Mier 21 Iul 2010, 4:53 pm

marinmagda18 a scris:Si tu ziceai odata ceva cum ca ai vrea 3 copii.

cine eu??? zid ma confunzi cu Arime, ea vrea 3 lol! sper sa nu citeasca acest topic si sa-i faca sa ne povesteasca ea cum e, mie nu-mi mai trebuie, pun dop! peace

al meu cel mare se culca la 1 noaptea, asa ca tu esti o fericita, si faptul ca pe cea mica o culci la 8, oho, alta fericire! eu de cand cu colicii astia nici nu mai stiu la cat adoarme ca ma grabesc sa adorm si eu dupa ei, si se scoala care mai de care si eu nu apuc sa-mi fac somnul de frumusete scratch

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 21 Iul 2010, 5:47 pm

diada a scris:
marinmagda18 a scris:Si tu ziceai odata ceva cum ca ai vrea 3 copii.

cine eu??? zid ma confunzi cu Arime, ea vrea 3 lol! sper sa nu citeasca acest topic si sa-i faca sa ne povesteasca ea cum e, mie nu-mi mai trebuie, pun dop! peace

al meu cel mare se culca la 1 noaptea, asa ca tu esti o fericita, si faptul ca pe cea mica o culci la 8, oho, alta fericire! eu de cand cu colicii astia nici nu mai stiu la cat adoarme ca ma grabesc sa adorm si eu dupa ei, si se scoala care mai de care si eu nu apuc sa-mi fac somnul de frumusete scratch
Nuuuuuuuu te confund si am rascolit tot forumul ca sa dau peste asta

diada a scris:
marinmagda18 a scris:
Si a mai fost buna a doua cezariana pt a-mi lega trompele si a fi sigura ca nu voi avea o sarcina nedorita si a avea o viata sexuala fara griji.

eu nu as face chestia asta in nici un fel, Poate imi mai vine sa mai fac un copil, nu se stie niciodata, nu vreau sa risc, mai bine protectie.

si e in topicul: Nastere normala sau cezariana???? Scris de diada la data de Vin 04 Iun 2010, 09:51
Am eu memoria scurta zid dar asta n-am uitat-o rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de diada Mier 21 Iul 2010, 6:02 pm

rade rade Doamne fereste, da-mi repede link sa sterg postarea rade oricum nu mi-as lega trompele, raman la aceeasi idee. Asta cu al treilea copil, hm, ar veni in momentul in care nu ar mai fi doi daca ma intelegi ce vreau sa zic la momentul asta (vezi ca inca sunt lahuza si aberez).

edit:

nu stiu cum a fost la voi lahuzia, dar pe mine m-a omorat, grea mi s-a parut, sper sa treaca cat mai repede, nasol moment.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 21 Iul 2010, 7:59 pm

Off topic????Nu stiu daca este bine da..daca si la aldoliea copil va fi atat de usor ca la fetita..pot spune cu mana pe inima ca ador sa fiu mama.fetita mea nu a avut colici deloc love ,plange doar cand ii este foame si somn..in rest se joaca,mananca(muuuuuuuuult),rade este perfect sanatoasa...a si uitam.Daca o pun la somn la ora 9 seara pana la 5,6:30 nu se mai trezezte si asta din prima luna...la inceput o trezeam eu ca-mi era ca moare copilul de foame,dar acum ii dau cand are ea pofte....mai nou se supara tare ca se intoarce de pe spate pe burta..si nui convine cand are ceva in jur care o impiedica..si xcred ca deja i da dintisorii,ca are jos la gingie 2 puncte albe:)..la baie nu plange,deloc,chiar i place,in schimb mai caraie cand o ombraci..da asta este....peste 2 ani ma apuc si de baiat..atunci sper sa-mi dea Diada muuuulte sfaturi:) kiss
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de lucky Joi 22 Iul 2010, 12:15 am

Dragele mele, si eu am 5 copii. dupa ce am facut 4 am spus ca nu-mi mai trebuie alt copil in viata mea dar dupa o "gramada" de ani m-am gandit sa mai fac unu, si astfel am 4 copii mari si unu mic. Diferenta dintre cei mari este de 2, 3 si 2 ani dar dintre cel mai mare si cel mic e de 20 de ani. Poate ca la batranete o sa fie cineva cu noi sa ne ajute, ca cei mari vor fi probabil la casele lor. Nu disperati dragele mele. Chiar daca acum cand sunt mici e greu, o sa vina si vremea cand o sa fiti mandre de copiii pe care ii aveti si la fiecare lucru bun pe care il fac o sa simtiti ca va creste inima. Eu am trecut prin asta si este un simtamant extraordinar. Uiti toate rautatile, poznele si obrazniciile pe care le-au facut. Uiti si cat de greu i-ai crescut, si ramane doar mandria ca esti mama acelui copil. Dar gata, acum va las, ca sigur o sa treceti si voi prin asta si va doresc sa aveti cei mai cuminti , mai destepti si mai buni copii.
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de diada Joi 22 Iul 2010, 12:22 am

daca nu o iau razna in doi ani, cu cea mai mare placere te ajut, bine ca mai sunt fete pe forum cu mai multi copii sa te ajute in caz de nevoie. Noi avem si colici, nu dormim, plangem la baie, mai nou cel mare refuza baia si sa se schimbe... zid deci nici o baza pe mine zid

edit. bravo, raman fara cuvinte pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 22 Iul 2010, 7:42 am

Eu le-am legat ca am avut ocazia( a 2 acezariana)Nu cred ca ma descurc financiar cu 3 copii,mai ales ca vreau sa le asigur si casa la amandoi.
Si nici pastile nu mai vroiam, am luat 5 ani inainte de baiat si 8 luni intre copii.De sterilet sa nu aud.Ce sa stau cu ata aia acolo? zid
Asa ca stau fara grija.
Intra-devar daca a fi gravida era o meserie si nu ramaneam grasa, asta ma faceam rade .Mi-a placut la nebunie sa fiu gravida.
Si eu am momente cand simt ca o iau razna,mai ales cand vreau sa fac ceva si incepe sa planga ba fata,ba baiatul zid
Dar ma consolez cu ideea ca vor creste si voi scapa de grija copiilor.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de Giobsy Vin 23 Iul 2010, 10:25 am

marinmagda18 a scris:
Dar ma consolez cu ideea ca vor creste si voi scapa de grija copiilor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Stai sa vezi!
Grijile cresc odata cu ei. Dar nu-i bai, sa ne fie sanatosi, destepti si cu un dram de noroc. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de aurishta Vin 23 Iul 2010, 11:53 am

Stiti voi ,fetelor, cum e vorba aceea: copii mici, probleme mici, copii mari, probleme mari!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de diada Dum 25 Iul 2010, 7:34 am

Aoleu, nu ma incurajati de loc, si eu credeam la fel ca Magda.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de Simonika241 Dum 25 Iul 2010, 3:27 pm

In realitate , nu e prea greu sa faci fatza situatiei.Trebuie insa sa gestionezi cu atentie felul in care te comporti cu fiecare copil in parte.Am vazut mamici care isi admonesteaza copiii pentru gelozia fatza de fratii lor, lucru care mi se pare o mare greseala . Copiii nu sunt adulti in miniatura ca sa poate intelege situatia si actiona in consecinta, ei sunt condusi de sentimente. Oricat vi s-ar parea de greu, daca veti acorda dragoste, atentie, timp, copilul va intelege ca nu si-a pierdut mamica.
Simonika241
Simonika241
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 25
Localizare : in fata calculatorului
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de amnro Dum 25 Iul 2010, 4:54 pm

da, cei mari sunt intr-o situatie foarte delicata. cel mai mult mi-a placut cum explica in cartea "totul se intampla pana la 6 ani": ganditi-va ca sotul va spune ca va aduce pe cineva sa stea cu voi, o tipa foarte draguta, sa va ajute la curatenie, sa stati impreuna, o sa dormiti toti trei in pat... ce sa mai o nebunie. cam asa e si cu fratii mai mari. sunt dati la o parte, cu promisiuni din astea care nu inseamna nimic pentru ei. ba din contra...

si inca ceva, nimic nu e ce pare. tot prin carti am citit ca pana pe la 5 ani, nu trebuiesc confundate actiunile cu sentimentele. asta mi-a fost un pic mai greu sa inteleg, dar bine-nteles ca am primit o lectie: cand avea andreea cam un an, alexandra tot timpul cand trecea pe langa ea ii dadea cate o palma in cap. dupa cateva saptamani de nervi, certuri, pedepse, discutii etc., intr-un moment fara absolut nicio legatura, mi-a zis ca-i da palme in cap ca-i place de ea ca e moale si pufoasa affraid

deci ce fac ei si ce traducem noi ... nu prea are nicio legatura. pentru ca noi trecem totul prin experientele noastre, prin sentimentele noastre, dar la ei sunt doar niste actiuni pe care le fac de placere.

l.e: inca ceva si gata: alexandra la 2 ani jumatate se imbraca singura. dupa ce am nascut-o pe andreea, nu s-a mai imbracat singura si nici acum la 4 ani jumatate nu se imbraca. probabil ca pana nu o sa se imbrace andreea singura nu o s-o mai faca nici ea.


Ultima editare efectuata de catre amnro in Dum 25 Iul 2010, 7:17 pm, editata de 1 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 25 Iul 2010, 6:24 pm

Fie mea a făcut 8 ani şi de multe ori vine să îi închid eu nasturul la pantalonii zice că nu poate dar nici măcar nu încearcă şi asta mă dispera. zid Geloasă e cât cuprinde cu toate că e o diferenţa de 7 ani o luna şi 5 zile între ei , dar şi cel mic e gelos dacă tasu sau Luiza vin şi mă îmbrăţişează fuga fuga şi el peste noi şi eu mor de râs :laught : :laught : când văd cum îi împinge să se dea la o parte şi se pune el la mine în braţe . Nişte figuri de copii .
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de rdelia Vin 06 Aug 2010, 2:27 pm

Si eu am 2 baieti. Cel mare are 9 ani, iar cel mic 4. Si mai vreau o fetita.
rdelia
rdelia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de aurishta Vin 06 Aug 2010, 3:18 pm

Dar daca vine tot un baiat? wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de rdelia Vin 06 Aug 2010, 3:44 pm

sanatos sa fie. Dar eu tot fata vreau. Voi face 4 probabil.
rdelia
rdelia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de Andata Sam 16 Oct 2010, 3:47 pm

Nu mai scrie nimeni nimic?
Eu am 3, cel mare are 18 ani, cea mijlocie 13 ani si mezina 1 an si 3 luni. Acum e greu pt ca anul asta eu il vad cumplit, cu unul clasa a 12-a dar fara chef de invatatura pt bac, fata a 8-a si examenele pt liceu si mezina care la 5.30 le da desteptarea...
M-am recunoscut si in ce zicea amnro, fantastic cum a povestit.
A, si eu am aplicat altceva cu pustiul cand nu vroia sa se imbrace: plecam asa cu el pe strada. Intro dimineata am plecat de acasa cu el spre gradi in pijamale si papuci ca nu a vrut sa se schimbe si nici eu nu am vrut sa il mai schimb. Am mers cale de vreo suta de metri pana a vazut ca toata lumea se uita la el (cred ca toti se gandeau ce mama nebuna are) si a decis sa ne intoarcem sa se schimbe. Si de atunci nu a mai incercat...

avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de aurishta Sam 16 Oct 2010, 5:52 pm

Sa-ti traiasca, sa te bucuri de ei!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de Andata Sam 16 Oct 2010, 7:11 pm

aurishta a scris:Sa-ti traiasca, sa te bucuri de ei!

Multumesc mult, si tu sa te bucuri de ai tai.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de costina89 Sam 16 Oct 2010, 9:15 pm

ma bucur sa vad ca mai sunt mamici care inca mai fac bebei desi au copii mari kiss respectele mele hug
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de diada Dum 17 Oct 2010, 6:25 pm

Andata a scris:Nu mai scrie nimeni nimic?
A, si eu am aplicat altceva cu pustiul cand nu vroia sa se imbrace: plecam asa cu el pe strada. Intro dimineata am plecat de acasa cu el spre gradi in pijamale si papuci ca nu a vrut sa se schimbe si nici eu nu am vrut sa il mai schimb. Am mers cale de vreo suta de metri pana a vazut ca toata lumea se uita la el (cred ca toti se gandeau ce mama nebuna are) si a decis sa ne intoarcem sa se schimbe. Si de atunci nu a mai incercat...


eu ma tot tin sa scriu de cateva zile incoace.... pe mine ma dispera copilul asta al meu, cel mare de 2 ani si 7 luni, de cand am nascut nu mai vrea sa se schimbe, nu mai vrea sa se spele, abia il pacalesc sa se spele pe dinti, pe maini ziua nici o sansa, ma duc cu o galetica de iaurt cu apa sa-si bage manutele acolo. Daca reusesc sa-l bag in apa nu mai vrea sa iasa si iar scandal. Acum ca a fost bolnav sinu trebuia sa se agite cu gatul lui sensibil l-am lasat cum a vrut el, dar sunt cu nervii la pamant, ami ma ratoiesc la el dar tot degeaba.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mamici de mai multi copilasi - Pagina 2 Empty Re: Mamici de mai multi copilasi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB