Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

+68
Noemi
cris_27
myky7robc
corilex
denis21
betymi72
CCristinaC
madelainemarie
Eva
gabriela ene
kla78
canadianca50
kittygreeneyed
iuliana72
samo99ro
aidaalex
gabriela horhoianu
Marry
Nicoleta Irimescu
Ana Maria
AlinaJ.Bijoux
aba
Ioana Stanciu
melus
nai77
rdelia
elena_iosipescu75
iuli.b
bibitu
mimmi
Anuk
anc@
Iulia40
Valentina
diada
teisoara
romaya
valentinadof
ral
julix_2007
Admina
rucsy
valih
claras
ivanoiuadela9
geo67
aisha
emi
violetas
lotus nufar
ancush
ioana soare
ribana
carmenush
Medi
claudiana
mnarcisa
LYNDA
Karina33
geany
vilcris
europolis
fizicuta
danadea
viorica
SilviaDumitrescu
mihaelavama
MihaelaT
72 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de gabriela horhoianu Mar 17 Aug 2010, 11:36 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By heroella at 2010-08-17

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ultimul meu bolero
gabriela horhoianu
gabriela horhoianu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 52
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 17/02/2010

http://heroella.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Anuk Mier 18 Aug 2010, 9:41 am

Wow! Ce de frumuseti!
Marry lucrezi foarte frumos si ingrijit!
Iulia40 este minunat boleroul facut de tine imi place si culoarea si floricica!
Mihaelavama deja sunt cu gura cascata si cu limba salivand dupa minunea aceea de 4in1!
Gabriela Horhoianu ti-a iesit foarte bine boleroul este cam dificil modelul, eu am incercat sa-l fac si nu prea mi-a iesit, iar culoarea este "belea"
kiss kiss kiss
Sa aveti spor! tricot
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de gabriela horhoianu Joi 19 Aug 2010, 10:38 am

multumesc..... kiss
gabriela horhoianu
gabriela horhoianu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 52
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 17/02/2010

http://heroella.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de aidaalex Vin 20 Aug 2010, 10:24 am

Foarte frumoase bluzitele si bolerourile, felicitari si mult spor!
Aseara ma uitam pe fotografiile vechi si am gasit o bluza pe care am lucrat-o acum 14 ani, in spital cand m-am operat de apendicita, aveam 19 ani. Am purtat-o foarte mult, as purta-o si acum dar e pana in talie, adica cu buricul la vedere si nu se cade, am 2 copii, fii-mea e aproape cat mine, poate imi dati cateva idei. kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de rdelia Vin 20 Aug 2010, 10:26 am

Draga mea, daca-ti sta bine, poart-o chiar daca are buricul la vedere. Dar ai putea-o atasa la o fusta lunga, sa ascunzi buricul si gata. Problema rezolvata. Sau fa-i o dantela in partea de jos.
rdelia
rdelia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de geany Vin 20 Aug 2010, 10:55 am

Ai putea sa o completezi pana la lungimea dorita cu alb. Bentita cu negru va va accentua talia Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de aidaalex Vin 20 Aug 2010, 11:06 am

rdelia, geany, multumesc mult!
Bluza e crem cu maro, am gasit tot pe forum la costume de carnaval, un costum sasesc facut de maistra, as putea sa o port cu un sarafan in genul acela?

aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de rdelia Vin 20 Aug 2010, 11:23 am

cred ca da. mi-ar place sa te vad cu sarafan si bluzita. cred ca-ti vine foarte bine.
rdelia
rdelia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 20 Aug 2010, 11:38 am

aidaalex a scris:rdelia, geany, multumesc mult!
Bluza e crem cu maro, am gasit tot pe forum la costume de carnaval, un costum sasesc facut de maistra, as putea sa o port cu un sarafan in genul acela?
Cred ca ar merge pe un top croit ca un maieu, cu bretele subtiri, facut din materialul fustei sau din ceva lucios.
ai mai putea, de exemplu, sa prelungesti, in jos, reluand modelul de la partea de jos a manecilor, dar nu drept, tot clopot ca si la maneci, eventual desfacut in fata si colturile de jos sa fie putin mai lungi ca marginile si mai spre lateral (in fata, pe burta, sa ramana un V intors cu varful in sus).
Daca nu ti-e clar, spune-mi si-ti fac un desen mic.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Anuk Vin 20 Aug 2010, 9:42 pm

Carmenush este bestiala bluza si este lucrata "belea".
Sa ai spor si sa ne mai arati ca ai ce! kiss
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de mihaelavama Joi 26 Aug 2010, 1:14 pm

mi-am crosetat o jacheta in culorile toamnei. are maneci treisferturi si decolteu adanc, nu pentru ca asa am vrut ci pentru ca asa a iesit rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 26 Aug 2010, 1:33 pm

sa o porti sanatoasa ,mie imi place.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de melus Joi 26 Aug 2010, 4:56 pm

E o jacheta foarte frumos lucrata.Imi place modelul foarte tare, iar in privinta manecilor si a decolteului cred ca ar merge frumos si cu o helanca mulata. Iar cat mai e cald, cu un maieut.
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Anuk Joi 26 Aug 2010, 10:04 pm

Foarte frumoasa! Sa stii ca si mie imi ies bluzele de genul acesta mai decoltate decat as vrea, dar decolteul mai adanc se porta mereu. wink
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de europolis Joi 26 Aug 2010, 10:40 pm

Aida, eu as face o simbioza din bluza ta, cu exact materialul pe care ai pozat-o in continuarea ei wink sau ..fasii din material Smile ..e o idee doar

Am uitat sa specific rade rochie era ideea si lunga wink


Ultima editare efectuata de catre europolis in Joi 26 Aug 2010, 10:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : uituca)
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Vin 27 Aug 2010, 12:03 am

Marri de unde sunt începute bolerourile ? M aş apuca să i fac unu fetiţei mele dar nu ştiu cum zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de ancush Vin 27 Aug 2010, 11:09 am

adela pana apare marry iti explic eu cum sunt facute bolerourile ei, sper sa nu se supere
sunt facute dreptunghi, cusute, lasat spatiu pentru maneca si apoi luat cu croseta pentru a face bordura roata
a explicat carmenush[/b] pe un bolero alb
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Marry Vin 27 Aug 2010, 11:11 pm

Adela ,am lucrat asa cum a explicat ancush,doar ca eu am tricotat dreptunghiul
doi pe fata ,doi pe dos ptr ca se muleaza frumos pe talie si se desface ca un evantai in partea de jos, iar bordura am crosetat-o:love:
Spor la treaba Adela tricot
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 28 Aug 2010, 8:08 am

Mari am început pe 15O de ochiuri ( am văzut la cineva pt 5 ani 12O ochiuri iar luiza mea are 8 ani , e înaltă şi slăbuţa ) or fi prea multe ? Am făcut de 2 degete bob de orez iar apoi un model simplu . Chestia e că mi se pare că înaintez fff greu cu andrelele , cu croşeta parcă mergea mai repede , sau aşa mi pe pare mie ? Vă mulţumesc pt ajutor sunteţi drăguţe ca de obicei kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Marry Dum 29 Aug 2010, 3:01 pm

Adela,eu am facut un bolero ptr o fetita de 8 ani(cel alb) de 44 cm, 132 ochiuri.
Ai dreptate ,cu andrelele inaintezi mai incet ca si cu croseta dar iti intra mai putin material.
Spor la tricot si multi kiss
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 29 Aug 2010, 10:45 pm

Deci trebuie să stric zid bine că nu am lucrat prea mult . Şi găsesc un model cu croşeta dar este firul cam grosut . Mulţumesc mari pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de samo99ro Dum 29 Aug 2010, 11:03 pm

Daca-mi permiteti un sfat...
Pe la inceputurile mele in lucrul de mana am avut sansa sa gasesc o revista din care am invatat un lucru foarte important. Inainte de a te apuca sa lucrezi ceva (valabil si pentru tricot si pentru croset) trebuie sa faci o mostra. Faci o bucata de vreo 15cm/15cm cu firul si crosetul/andrelele cu care vei lucra. Apoi, prinzi bucata respectiva in bolduri pe o suprafata plana, fara a intinde. Doar sa tina marginile drepte. Apoi masori o portiune de 10cm/10cm si vezi pe orizontala cate ochiuri ai in 10 cm (asta e partea cea mai importanta) si cate randuri pe verticala (asta e important sa vezi cum se incadreaza pe verticala modelul - o floare, de exemplu - sa nu termini lucrul cu modelul doar pe jumatate facut).
Nu intotdeauna ai la indemana grosimea de fir recomandata in modelul pe care vrei sa-l faci sau poate vrei sa lucrezi cu un croset mai gros sau mai subtire. Atunci e foarte important sa ai mostra aceea ca sa stii - la o bluza, geanta, etc - in latimea pe care trebuie sa o faci cate ochiuri trebuie sa pui.
Daca lucrezi pentru copii, nu varsta e cea mai importanta daca vrei sa lucrezi o rochita care e mai mulata pe corp, ci dimensiunile copilului, elasticitatea firului, grosimea crosetului, uneori chiar modelul. Exista modele care "tin", adica produsul sta fix dupa ce l-ai lucrat. Altele, cu motive fantezi, cu multe gaurele, sunt mai elastice.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de kittygreeneyed Lun 30 Aug 2010, 4:25 pm

Am reusit sa termin si eu asta pentru mine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de mihaelavama Lun 30 Aug 2010, 8:00 pm

din fire de la kitty am terminat si eu vestuta-bolero dupa un model de pe net
fata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si spatele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kitty este foarte dragut topul! l-am admirat deja pe blog hug

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Anuk Mar 31 Aug 2010, 9:09 am

Waw ce frumuseti ati mai lucrat! kiss
Am facut si eu un fel de vesta de iarna, firul este foarte gros:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3) - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB