Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyIeri la 7:08 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyLun 20 Iun 2022, 7:32 pm Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mateia Joi 27 Oct 2011, 10:33 am

la texline nu iti impun cantitate minima
si eu am comandat dar nu cantitati mari
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Joi 27 Oct 2011, 11:51 am

mateia a scris:la texline nu iti impun cantitate minima
si eu am comandat dar nu cantitati mari

Buna.
ce materiale ai comandat de pe site? Ai fost multumita si de calitate si de transport?
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 43
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de violeta25 Joi 27 Oct 2011, 12:04 pm

Si eu vreau sa comand de la texline , ce material mi-ati recomanda pentru realizarea unor huse pentru rotile de la masina? i s-a pus sotului piticu ca vrea huse pt roti Smile
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 41
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de aurelia.c Joi 27 Oct 2011, 2:05 pm

Puteti comanda mostre mai intai. Sunt gratis, platiti doar transportul. Eu am cerut pt bumbac si a fost 12 lei transportul. In felul asta vezi exact cum arata si stii ce sa comanzi.
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danae Joi 27 Oct 2011, 3:36 pm

Eu am comandat materiale de la Texline. Tafta, satin, organza, polarul sunt de calitate. Si fasul si matasea naturala sunt bune. Eu am cerut mostre la tot, dar tot si le-am primit. Dar cand a fost sa comand polar si fas, culorile pe care le vroiam eu le terminasera si mi-a zis la telefon ce culori au. Iar la polar nu e aceeasi calitate la tot, unul e mai gros si la pret mai mic si altul mai subtire la pret mai mare. Iar la bumbac pentru tricouri, cand am sunat, majoritatea nu le aveau. Per total, sunt multumita. Dar trebuie facut un calcul si la greutate. Blugul e greu, deci se aduna la transport destul de mult.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de ralucis Joi 27 Oct 2011, 4:41 pm

Buna! Am mai aflat ca un magazin care era pe Gabroveni, f bine aprovizionat, s-a mutat pe sos. Vergului 65, in apropiere de Cora Pantelimon, zona Spitalului Malaxa si a Scolii Internationale Libaneze. Am inteles ca ar fi un depozit mare acolo cu grijal alb metalic si ca vand si en-detail. Voalul de care am intrebat era 10 lei/metrul, nu stiu alte preturi.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de violeta25 Vin 28 Oct 2011, 9:56 am

Multumesc pentru raspunsuri hug voi comanda si eu un set de mostre si asa isi va alege sotul ce material doreste pt huse Smile
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 04 Noi 2011, 11:39 pm

Dar 12 lei e transportul doar pentru o cantitate,un singur fel sau nu conteaza cate feluri vrei si pretul e acelasi?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 42
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurelia.c Sam 05 Noi 2011, 12:03 am

Cred ca depinde de greutate, dar mostrele nu au cum sa fie foarte grele...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tala Dum 06 Noi 2011, 8:20 pm

Dragelor, am mai spicuit din urma dar recunosc ca nu am citit tot. Am nevoie de vatelina (diverse grosimi) dar nu cantitati mari. Am cautat acum o luna prin Obor si nu am gasit decat matlasata, dar eu vreau simpla. ma puteti ajuta cu o recomandare? As mai avea nevoie de material de prosop, alb de preferat si subtirel dar doar din bumbac, nu combinatii.
Daca ma puteti orienta actre un magazin in Bucuresti, va multumesc.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 43
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de musetel Dum 06 Noi 2011, 10:53 pm

tala, încearcă la texline, să îţi comanzi. Văd că apare şi la ei pe site. Eu de acolo mi-am luat ceva vatelină subţire prin vară.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 8 Empty merceria.ro

Mesaj Scris de cristinaalina Mar 08 Noi 2011, 1:16 pm

nu stiu daca am postat bine aici la diverse,,,scuze,,am o intrebare...a-si dori sa comand ceva de pe situl merceriei...fac si comenzi in strainatate,in italia?..sau pot sa le comand eu online ,le platesc eu cu cartea de credit si pun adresa unei rude in romania,sa le livreze la ea...cine poate sa-mi de-a ceva informatii...multumesc
cristinaalina
cristinaalina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 45
Localizare : italia
Data de inscriere : 25/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de rmyx Mier 09 Noi 2011, 5:49 pm

Buna! Eu sunt din Bucuresti. Este vreuna dintre voi sau stie careva vreo croitoreasa? Ma intereseaza sa ma ajute cu diverse articole gen: camasi, fuste, pantaloni, poate vestute... Multumesc mult!
rmyx
rmyx
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de violeta25 Joi 10 Noi 2011, 12:44 pm

Azi am primit mostrele de la texline Smile am cerut toate mostrele si iata ca mi-au trimis
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pe mine m-a costat 25 lei transportul dar eu zic ca merita, macar asa stii ce comanzi Smile
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 10 Noi 2011, 12:46 pm

Super!Ma incanta si pe mine ideea...vorba ta,asa stii ce iei...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 42
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas Joi 10 Noi 2011, 12:59 pm

Violeta25 si eu le-am scris si chiar am comandat ceva. Astept raspuns. Tu ai scris ca vrei mostre din toate materialele? Si toate culorile? Imi da detalii ce-ai primit? Pe mine ma intereseaza polarul, am vazut si blanita ca pare frumoasa, bumbacul de tricouri....etc.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1343
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de violeta25 Joi 10 Noi 2011, 1:07 pm

Pai mereu ma intrebam cum sunt culorile cu adevarat sau cum e materialul, pana nu pui mana nu stii cum e
Arielas eu le-am scris ca vreau mostre din toate materialele dar totusi nu am primit polar, si pe mine ma interesa polarul, blanita nu am primit, nici blug, ma gandesc ca nu au cum sa-ti trimita chiar tot ce au.Orium au trimis destule printre care si bumbac pt tricouri care mi se pare super, am primit mai mult materiale subtiri dar si stofe.
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas Joi 10 Noi 2011, 1:13 pm

Multumesc, eu exact polar vreau si bumbac si stofa. Vedem noi ce-mi trimit si va spun si voua.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 11 Noi 2011, 7:01 pm

Am facut si eu o comanda inseara asta -sunt tare curioasa de ce vor trimite.Abia astept-de cand ma uit la materiale pe site-ul lor...
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 40
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de zylv Vin 11 Noi 2011, 8:05 pm

am cerut si eu monstre de la ei,si pot sa spun ca nu sunt multumita de calitate.sunt cateva stofe bune,poplinul e ok,cateva dintre captuselile matlasate,si cam atat.bumbacul pentru tricouri e jalnic,si atentie amatoarelor,este tipul de bumbac care se gaureste la cusut,indiferent de acul cu care cosi.polarul este din cel cu mult sintetic,nu este acela pufos.aaaa,si mai au ceva bumbac satinat pentru lenjerie.inainte sa va aruncati,ganditi-va de o mie de ori,si nu va lasati inselate de pretul mic,caci si calitatea e pe masura.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 50
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas Mar 15 Noi 2011, 3:45 pm

Si eu am primit pachetul azi de la timisoara, cu mostre si am comandat polar si bumbac. Au fost prompti, de asta am fost multumita, dar nu sunt multumita de sistemul ramburs. La total te cost mai mult. Mie mi-ar conveni sa pot plati on-line. De bumbac am sa va spun dupa ce-l lucrez. Sper sa nu fi luat de cel care spune Zylv.

Ultima editare efectuata de catre arielas in Mar 15 Noi 2011, 3:49 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectat)
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Sus In jos

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 17 Noi 2011, 9:56 am

va rog,dintre sam expo si texline,ce sa aleg,pentru stofa de paltoane?
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1215
Varsta : 55
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de danae Joi 17 Noi 2011, 10:52 am

Eu as alege Sam Expo. Nu mi s-au parut cine stie ce stofele de la texline. Iar la pret, nu iesi mai bine, ca stofa e grea si costa mult transportul.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 17 Noi 2011, 1:10 pm

multumesc mult.inclinam si eu pentru asta,macar pentru ca le iau repede,le simt si unele sint si mai ieftine in sam.de la texline mi-au trimis acum mesaj ca nu trimit materiale fara mostre.suna logic,dar n-am timp de asteptat si pe nevazutelea as fi riscat,dar multe(de pe forum) spuneti ca nu sint stofele bune.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1215
Varsta : 55
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de dandana Joi 17 Noi 2011, 2:36 pm

arielas si violeta25, cum sunt lycra si matasea naturala de la texline? par de calitate?

nu ma intereseaza cinestie ce grosime dar sa nu se desire la cusut

si ati primit cumva si captuseala tip eugenia? am luat ieri din obor, 11lei zid
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB